Šta je novo?

Kako otkljucati/formatirati zakljucanu MicroSD karticu?

grdoje

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2011
Poruke
105
Poena
170
Pozdrav ljudi. Pretrazio sam sve moguce i nemoguce nacine na Google i bilo koje resenje koje sam probao nije urodilo plodom. O cemu se radi: moj otac, obozava da stavlja sifre na sve moguce uredjaje (mislim da bi i na ves masinu stavio, samo da moze). Tako je na svom, nekadasnjem, Nokia telefonu stavio sifru za MicroSD karticu od 16GB. Naravno, zaboravio je istu. Da li mogu na bilo koji nacin da formatiram tu karticu (nevazno je sto cu obrisati sve podatke) ili da joj nadjem sifru (manje verovatno) i da kasnije mogu da je koristim? Kartica je u potpunosti ispravna, vrlo rado bih je formatirao, ali kada je stavim u komp, jednostavno nece da je prepozna, a probao sam sve operativne sisteme (jedino Vudu magiju jos nisam koristio) i nista od toga nije upalilo...

Da li se neko susreo sa ovim problemom i moze li mi pomoci oko istog ?

Napominjem, pokusavao sam sa svim onim silnim programima za pretrazivanje sistemskih fajlova u Symbian i Android sistemu koji bi trebali da mi pokazu "cuveni" mmcstore fajl, gde se cuva sifra, ali jednostavno to nije upalilo, na bilo kojem uredjaju, nebitno da li je Symbian ili Android.
 
panasonic sd formatter v3
 
Kad kažeš da sistem neće da je prepozna, misliš uopšte je ne vidi?

Sent from mTalk
 
@Miskonius
Da, sistem uopste nece da je vidi. Proverio sam je da li radi i radi. A proverio sam je tako sto sam je ubacio u Symbian telefon i trazio mi je da ukucam sifru za otkljucavanje te kartice, takodje, dok moj otac nije vratio svoj telefon na fabricka podesavanja, je bez problema isti video karticu sa svim fajlovima.

@lepi kokan
Pokusao sam programom koji si mi ti preporucio. Takodje ne vidi karticu, kada je ubacim u USB MicroSD adapter i stavim u racunar, na trenutak se pojavi ali se odmah izgubi, a kada je stavim u obicam miniSD adapter i stavim putem ulaza za SD karticu na racunaru, uopste je ne vidi.
 
Idi na ntfs.com, skini Active@ BootDisk (10-day free trial), instaliraj ga na komp, pokreni boot disk creator pa ga instaliraj na flesku. Pokreni komp sa te fleske iz biosa. Ako ga vidi- do jaja; pokreni Killdisk i obrisi celu flesku (izaberi neki standard sa 3x overwrite). Kad završi pokreni komp regularno i moli boga da će komp da je vidi.
Mooožda bi Active@ LiveCD tu bolje završio posao jer je baziran na Linuxu al' krastavac nema free trial.

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
@Mskonius

Oket, probacu pa javljam rezultate.
 
@Miskonius
Probah ovo sto si preporucio, ali ni to ne radi... jednostavno je ne vidi... izgleda da cu morati da skoknem do amazonskih prasuma kod nekog lokalnog vraca.
 
Možda kartica nije zaključana, nego jednostavno crkla?
 
A da lepo kupis drugu?1000 i kusur dinara...umesto dana i dana pretrage i nerviranja?
 
@hedgehog
Probam pa javljam.

@alekiq
Nije problem kupiti drugu, nego me jednostavno zanima sta se dogodilo sa ovom i kako mogu taj problem, nema tu nikakvog nerviranja :). A kontam, ako jos neko bude imao taj problem, sa vecim karticama, recimo od 64GB ili 128 GB, bolje da odmah ovde nadje resenje (kada ga pronadjemo) nego da pomisli da mu je kartica neispravna i baci novac kupujuci drugu.
 
A jesi li proverio tacnost ovoga:
MicroSD card users can place the card into any E-series mobile or N95 and format it. It will not ask for a password

N95 ce verovatno biti tesko naci, ali verujem da jos ima zivih telefona iz E serije.
 
@Jericho

Taj podatak nisam imao. Pronacicu N95 pa javljam kako je proslo.

@hedgehog
Probao sam program koji mi preporucio HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3. Recimo, on prepozna karticu, vidi je, ali kada kliknem na "start" izbaci No such media... itd. Drugu opciju, sa sk.rs foruma jos nisam probao.
 
@Miskonius
Probah ovo sto si preporucio, ali ni to ne radi... jednostavno je ne vidi... izgleda da cu morati da skoknem do amazonskih prasuma kod nekog lokalnog vraca.

U boot disk creatoru imas opciju da instaliras bootdisk DOS.
Probaj to.
Ako ga to ne vidi, ne znam sta ce onda.

Sent from mTalk
 
Da li si probao da je formatiraš iz Nokia telefona?

Ako neće probaj da ubaciš u neki stariji Nokia model, i onda format.
 
@Miskonius probah i to, ali isto nece.
@Rick trazim okolo razne modele Nokia telefona, pa cu videti koji ce da prodje, a u velikoj sam potrazi za N95. Javljam rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno