Šta je novo?

Gigabyte r9 380

doct.cor

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2007
Poruke
671
Poena
320
Kao i uvek na brzinu narucih r9 380 4gb... E sad pitanje glasi dali nisam pogresio jer sam mogao da kupim gtx 1050 za te novce.. Drugo pitanje glasi dali ce raditi kako treba sa amd fx 6300 msi 760 gm sirotinjska ploca ssd 2x hdd 6 gb ram i zalman 500gs napajanje od 500w..

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
bolja je od gtx 1050, ja mislim bi trebalo sve ok da radi, mozda ce psu praviti problem
 
Totalno sam ispao iz toka.. Nisam ni razmisljao o psu... Nadam se da ce raditi normalno

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
380 je zahvalna za skidanje voltaze. Instaliraj AB i skini -50mv sa 380tice, smanjices 15-20W potrosnju ali dugorocno ne bi bilo lose zameniti PSU iako ce raditi.
 
A napajanje nema ni 6 meseci nebih da ga menjam sad...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
380 je zahvalna za skidanje voltaze. Instaliraj AB i skini -50mv sa 380tice, smanjices 15-20W potrosnju ali dugorocno ne bi bilo lose zameniti PSU iako ce raditi.
Bolje da petlja sa Wattman-on nego sa AB-om.

Odlična je to karta, ako je nisi platio više od 170€ novu. Dobro ti je i napajanje, bez brige
 
Poslednja izmena:
185e sa fiskalnim i garancijom 2 god.. U lokalnoj radnji... Bojim se da nije zalman 500gs slab za nju...

Ostatak je
Amd fx6300
6gb ram
Msi 760gm p23
Ssd x1
Hdd x2
Dvd rw
Usb wifi
Mis tastatura usb
Zalman 500gs

Nista nije oc osim procesor koji je zapet na 3.8 od uvek

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, to je u rangu 1050Ti, a i performanse su slične
https://www.computerbase.de/thema/grafikkarte/rangliste/

S obzirom da je letos koštala i preko 30.000, to je ok cena. Nek te lepo služi. Sledeće godine u ovo vreme gledaj da menjaš ploču i procesor :)

Ne znam šta si radio sa procesorom, pošto on ima boost na 4.1 GHz za jedno, odnosno 3.8 GHz za 2 jezgra. Za OC ti je veći problem ta ploča, nego napajanje. Na tvom mestu bih ostavio CPU na default - CPB, CnQ, Balanced power plan u windows-u i vozi
 
Poslednja izmena:
Nista nisam radio osim sto sam iskljucio turbo mod neki u biosu i multiplerom stavio na 3.8 ghz..

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Preko toga nece osim da iskljucim dva jezgra onda ide na 4.1

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Tako cu da uradim

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Moze li mi neko reci koliko cu dobiti na fps u igrama u odnosu na 7790 koju sam imao.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Skoro duplo više
Stigla kartica.. Medjutim performanse iste cak i slabije od 7790 koju sam imao... Doduse probao sam 3dmark06 i ima manje score nego 7790 sto je imala.... Sta bi moglo biti problem

Nemam drugi bech program ali ovaj pokazuje 17000 dok je 7790 imala blizu 18000 score

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam obrisao drajvere nego mi je sam onaj amd program skinuo neki driver ako se ne varam 17.1

Sad sam deinstslirao driver i skidam novi..... Win 10 64

Skinuo sam ddu e sta sad.. Pise mi da nisam u safe mode itd

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre nego sto izvadis karticu obrises drajvere sa ddu, restartujes, ugasis, izvadis kartu.
Bocnes novu, skines drajvere, restartujes.

Prosta procedura koja me je posluzila vise puta na vise kompova bez problema i bagova ikakvih.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo uradio sam to sve i jel ovo normalan score
e4895debe555faf8b86413a25fd535c0.jpg


Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ovo sto sam ja napisao je bilo za slucaj kada menjas kartu sa drugom, kad si vec ubacio kartu nema neke poente da se vadi pa da se vraca.
Izvini ako si zbog mene izvlacio i vracao kartu :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma nisam skidao karticu samo sam obrisao sa ovim ddu i instalirao nove,,, 3dmark06 koji imam pokazuje da je ova kartica sporija od stare ali u cs go mi sve radi na max na 1080p sto na onoj nije moglo... takodje Crysis 2 radi sve na maksimum na full hd tako da kontam to je to?
 
Ma da to je to.. Odlicno mi rade sve igre na max koje ja igram.... Super je.. Hvala na pomoci... Ja zaboravio da imam 3dmark na steam nalogu pa cu da provrtim malo i to

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Gde to ima 1000 manje od 7790 mozda neki DX 10 bench mada ni tu ne verujem, promeni pod hitno napajanje i bez novog napajanja idi samo na net bench i igre zaboravi, znam slucaj
sa istom plocom gde se sve lose zavrsilo mada je CPU bio fx 6100 a oba trose isto ( kao 95W, mislim da trose 15 % vise), pa kad stavis drugo napajanje onda probaj da ocujes fx 6300 pisao sam na drugom mesto kako samo za fx 6100 ( mnozilac max ili spusti kolicnik sa 200 na 220 a CPU moze 1.35 V), ali kolko danas kupi drugo napajanje ne pomaze tu ni Codegen ni LC ni ta bizuterija, napajanje od 5 eur a na kartu od 300 eur, sto je mnogo mnogo je...

do 50 eur predlog

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-rs500-pcap-i3-500w/comp_comp_powersupply/54/886

po oznaci googl kaze da je to ovo CM ima 36 A na 12V sto je taman

http://www.coolermaster.com/powersupply/extreme/extreme-power-plus-500w/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno