Šta je novo?

MSI B150M MORTAR i nova zvučna

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,223
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
pozz drugari,

prešao sam na novu platformu B150M, i teška srca se odvojio od Sound Blaster Audigy 2 ZS. Šta mi se najviše isplati (cena kvalitet) da ubacim kao zamensku kartu. PC je povezan sa pojačalom i zvučnicima.
 
Neku polovnu Xonar DX, D2X, Soundblaster Z... Sve ispod toga je downgrade posle a2zs

Sent from my Nexus 5X
 
I ja sam gledao Sound Blaster Z. Ima nov za 80-90€. Polovan ni jedan nisam našao. Isto tako ne bih išao na Asusa. Imam DG, i upoređivao sam je sa Audigy 2 ZS. ZS je baš bolji.
 
Pogresno razmisljas. DG i DX su neuporedive.

Sent from my Nexus 5X
 
@ vladat1
Pa ne zvuce isto najjeftinija DG karta od 20-30e i DX ili STX :)

Razmisli i o nekim kineskim DAC, ima dosta odlicnih za 50-150$.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
A šta preslažete za mikorofon ? Treba mi za CS 2 i COH2. Ponekad i Skype.
 
Koja je razlika između Creative Sound Blaster Z (sa crvenim limom i bez), osim u ceni?
 
Verzija bez crvene plastike/lima je OEM, dok je ova druga retail.
Lim sluzi kao zastita od elektromagnetskih smetnji (sto je korisno ako ti je zvucna tik uz graficku ili napajanje).
Osim toga, retail verzija ima malo kvalitetnije i pozlacene kondenzatore.
 
a neki kometar za mikorofn ?
 
Verzija bez crvene plastike/lima je OEM, dok je ova druga retail.
Lim sluzi kao zastita od elektromagnetskih smetnji (sto je korisno ako ti je zvucna tik uz graficku ili napajanje).
Osim toga, retail verzija ima malo kvalitetnije i pozlacene kondenzatore.

Ova kartica bi mi se bukvalno zalepila uz grafiku :( Da li bi bilo dobro da se stavi neki ekstender za grafiku ?
 
Ne bi ti se zalepila jer mozes da je stavis u donji pcix 16x slot. Nikakav ekstender ti ne treba
 
Meni se čini da nema mesta

IMG_20170114_214334 (1).jpg
 
Probaj ako mozes da ubacis graficku u donji slot a da ne moras da vadis neki od kablica... ako stane, super, a ako ne, jurio bih neku malo plicu zvucnu karticu.
Sound blaster ce ti bukvalno blokirati ceo jedan ventilator na grafickoj.
 
Nece da blokira. Sasvim dovoljno mesta ima da vent uvlaci vazduh. Losa je ideja da stavlja grafiku u sporiji slot. Grafiku tu gde jeste, zvucnu u donji pcie 16x i nema brige.
 
Predraže, Creative Sound Blaster Z je PCI-Ex1 slot

Creative Sound Blaster Z.jpg

a zadnji slot na matičnoj je PCI-E Gen. Nisam siguran da bi to tako moglo. Nikad nisam ni probao :) ali je vizuelno veći slot za grafiku od onog za SB.
 
U, pa ovo je dobro. Znači da nemam problem :banana: Imam mesta. Nisam znao da je ovo moguće. Sada mogu da kupim klot, Creative Sound Blaster Z, bez lima. A da li imate neku preporuku za mikorofn ?
 
Nisam znao da može. To je rešenje koje mi je trebalo. Full pakovanje Sound Blaster Z se dobija sa mikorofonom i oplatom. Videću po kojoj ceni mogu da ga nađem.
 
Mala dopuna. Prešao sam na Creative X-Fi Titanium 7.1. Iskrsla mi je mnogo povoljno. Neverovatno koliko bolje zvuči u odnosu na ZS. Prekopirao sam neka gotova setovanja sa interneta. Sada štekam pare za neke bolje Hi Fi zvučnike. Imam pojačalo Onkyo Integra A8650. Zvučnike koje bih kupio (za oko 200 - 300€) bi trebalo kasnije da se uklope sa SMSL M6. Da li imate neki predlog? Meni se dopadaju Magnat all ribbon 10. Na žalost nisam ih našao u nekom solidnom stanju.
 
Nazad
Vrh Dno