Šta je novo?

Akutelne alternative za logitech g3, g100s?

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,227
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koristio sam mx300 (posle 15 godina i dalje živ i RADI), posle njega g3, imao 2 komada ali nažalost, oba su onesposoboljena iz jako glupih razloga... Načelna zamena za g3 - g100s je nemoguća za naći trenutno, pa se dovijam o alternativama...

Nikako mi ne odgovaraju veliki miševi, široki u podnožju, pa ni masivni, treba mi nešto manje pošto imam claw grip, ne znam šta od aktuelnih miševa može da posluži kao zamena a da odgovara ovim karakteristikama?

Hvala unapred na svim predlozima.
 
Da, znam za taj, ali stvarno mi je puno da dam 80e za miša.

Našao sam neki oglas star boga oca gde lik prodaje g100s i cimnem čoveka i nije ga prodao, pa sam naručio njega... Ali treba mi još jedan :)

Sviđa mi se i g102 ali njega nema ni od korova...
 
Ispitivanje javnog mnenja.
Evo ovako, potreban mi je relativno dobar miš, nisam gamer ali radim puno sa grafikom in DTP.
Zbog starih navika (još od Atari-a) ja ne drižim miš čvrsto, samo ga lagano pomeram sa 2 prsta pa je odmorište baš za palac i eventualno za domali prst dobro došlo. Takođe je potrebno da ima vrlo pozitivan rad točkića sa osetnim klick-om kada se okreće. Dugmići sa strane za napred-nazad su takođe neophodni. Dugi prsti, tanka šaka (ne sviram klavir).
Imao sam nekoliko sa takvim ili sasličnim karakteristikama ali su se brzo razdrndali, specijalno točkić jerbo su u njima potenciometri umesto optike.
Sada vidim da ima novih miševa bez mikro prekidača, nisam nikada probao takve ali bi trebalo da bude dobra ideja.
Evo nekoliko primera koje sam gledao.
http://www.marvo-tech.com/products/marvo-g909h-bk-gaming-mice
http://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=116
http://www.itsvet.com/misevi_a4_tech_v8m_bloody-pdaa1-48.i?id=3077
Ili nešto slično i do oko 30E (ako to nije previše optimistično) .
 
Poslednja izmena:
E hvala ti jbt, to je korisna informacija. :)

G100s nema da se nađe kod tih prodavaca (zvao sve), ali mi je stigao od ovog lika i zadovoljan sam, to je taj oblik...

Razmisliću i za ovaj g203, treba mi jedan i za posao. Eto, barem znam da ima. Taj g102 mi se baš dojmio ovako na pogled.
 
Za gore navedenei ne znam ali imao sam CM Storm Xornet koji je super funkcionisao 2,5 god ali je konstrukcija tockica slaba i na kraju se pokvario skrol kao u ovom linku. Verovatno popusti zbog koriscenja srednjeg tastera, a ja sam ga bas koristio pa ako razmisljas o CM imaj to u vidu (osim ako gornii model ne koristi drugaciji mehanizam). Pokusao sam da popunim epoksijem al drzi manje od dana. Baksuz, garancija 2 god a on popustio sest meseci nakon toga.
 
Sada cumalo da iskocim iz teme ali si izneo nesto iz iskustva, da li smatras da je i ovde tako da kazem nekvalitetno odradjeno, tj da je moguce da se desi isto?
havoc 7.jpg havoc 8.jpg
Ako si takvo iskustvo imao, onda povlacim predlog jer gledajuci kod cele palete CM miseva konstrukcija skroala je ista. Kod starog Logija RX1000 i dan danas sve radi kao prvog dana apsolutno sve i klik skrol i skrol.
 
Poslednja izmena:
I ja sam uzeo Xornet bas zbog preporuka i bio sam prezadovoljan dok se ovo nije desilo, nikakvih problema do ovoga nisam imao. Gledajuci gornju sliku konstrukcija je ista, pretpostavljam da je problem u stvari sto osovina tocka sluzi sa jedne strane (tanja, sestougaona) za okretanje senzora a sa druge (deblja, okrugla) za mikroprekidac srednjeg klika pa pri kliku suprotni kraj osovine trpi i na kraju puca jer je tanji. Video sam na youtube-u da je kod nekih Logitech miseva sistem skrola drugacije resen. Kod A4tech V5 mi izgleda isto kao na CM, ne znam kakvi su oni sa optickim skrollom (sta god to bilo). U svakom slucaju mis mi je funkcionisao 2,5 god (garancija je 2), sistem na CM Havoc-u mi deluje isto, ostavljam mogucnost da je kvalitet izrade visi al da ima rizika ima. Ne bih licno nikome vise preporucio Xornet jer ako ce da traje dve godine onda ima jeftinijih miseva sa istim mogucnostima od kojih bar ocekujes da "ciknu" posle navedenog vremenskog perioda.
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da je misa vise nemoguce osposobiti? Da li si se zalio CM podrsci na forumu, mislim da li imaju oni neko resenje za problem?
Proradio mi crv sumnje, desava mi se po neki put da skrol-klik nece da klikne pa iz nekoliko puta hoce i kao da je skrol malo posao na desnu stranu tj. ima lufta malo i kada ga gurnem na levu stranu skrol-klik radi kako treba, da li se tebi ovo isto desavalo tj. da li su to isti simptomi? Jos mi nije istekla garancija?
 
Nija ga moguce osposobiti osim ako negde ne nadjem novi tockic sa netaknutom osovinom a i to je sada diskutabilno jer sam pokusao da ga zalepim dvokomponentim lepkom ali je pukao suvise nisko, nije ostalo sestougla uopste. I ja sam imao problema sa skroll klikom ali nisam siguran da to znaci da ce da pukne, mislim ili je puklo ili nije, nema sredine. Osovina je tanka ako napukne odmah i puca. Sto se CM podrske tice nisam ih kontaktirao, mis nije u garanciji, radi se o jeftinom proizvodu kome je polomljena osovina, nije bas da se prekidac pokvario tako da mi nije bilo realno da ocekujem da rese problem.
 
Nazad
Vrh Dno