Šta je novo?

z270

BIOS na Gigabyte Aorus Z270 Gaming 9 (maticna ploca od skoro 600e u normalnim zemljama, kod nas 850e) ima vrlo neprelegledan BIOS, svaka opcija je zatrpana u bar tri podmenija, overklok na prvoj verziji nije hteo da radi kako treba vec, treba da se steluju tri opcije da bi se prihvatila promena max turbo frekvencije, cashe nije hteo da se overklokuje, itd. Ove bagove su opravili ali je nepreglednost ostala ista, dok je ASUS za njih sto se tice BIOS-a mama.
 
A to pricas iz svog licnog iskustva sa Gigabyte plocama ? ili si samo citao po net-u

Licno iskustvo sa plocom od pre vise godina i od tada nikad vise.
Da mi pokone ne bi uzeo izuzev da je odma uz upozorenje prodam onome ko ima mazohisticke sklonosti...

Koliko mogu da uz put procitam vidim da se stanje nije nista specialno promenilo...
 
Poslednja izmena:
Licno iskustvo sa plocom od pre vise godina i od tada nikad vise.

Razumem frustraciju, ali to nije razlog da ides forumom i savetujes ljude da izbegavaju gigabyte, zato sto si ti imao problem sa jednom plocom pre ko zna koliko godina ;)
 
Ljudi stvarno mi niste jasni vise sa tim pljuvanjem Gigabyte-a.Nisam ni ja njihov fan,niti bilo kog drugo proizvodjaca.
To sto je nekad mozda bilo to je proslost.
Gigabyte sada a i zadnjih par godina pravi jedne od najboljih ploca.
Mnogo sam vise primedbi cuo od ljudi da Asus crkava nego Giga.
Sto se tice biosa,nekom je nepregledan nekome nije sve je stvar ukusa.
 
Poslednja izmena:
Razumem frustraciju, ali to nije razlog da ides forumom i savetujes ljude da izbegavaju gigabyte, zato sto si ti imao problem sa jednom plocom pre ko zna koliko godina ;)

Opisana kao "najbolja ploca" ili kao "najbolja za ulozeno" ili "vrhunski proizvod" i kad se "to" naslo u kucistu pocela je igranka...
Upravo je to jedan od razloga da na osnovu toga savetujem ljude.
Ipak ih samo savetujem, ne branim im da urade bilo sta na, njihova je volja sta ce kupiti...

Ljudi stvarno mi niste jasni vise sa tim pljuvanjem Gigabyte-a.Nisam ni ja njihov fan,niti bilo kog drugo proizvodjaca.
To sto je nekad mozda bilo to je proslost.
Gigabyte sada a i zadnjih par godina pravi jedne od najboljih ploca.
Mnogo sam vise primedbi cuo od ljudi da Asus crkava nego Giga.
Sto se tice biosa,nekom je nepregledan nekome nije sve je stvar ukusa.

Moze ploca biti "jedna od najboljih" ali ako je mušičava po pitanju komponenti ili ako je bios problematican, a sve se to moze moze i dan danas procitati o njihovim plocama napisano od kupaca srom sveta, onda i te kako se moze ljudima reci da ne kupuju...
Nikome nije zabranjeno da proba, experimentise, nada se najboljem ali ...
 
Poslednja izmena:
Nisi citao koliko ima prituzbi na Asus ?
Daj konkretan razlog zbog cega je los bios ? Meni se na primer ne svidja Asusov bios ali to ne znaci da su to lose ploce.
Desava se i najjeftinijim i najskupljum plocama da otkazu bez obzira na cenu.
Ako si imalo losu srecu da te zapadne los primerak ne znaci da Gigabyte pravi lose ploce,ne mozes generalizovati stvar.
 
Ja nisam imao problema sa asus plocama, nikad.
Istina je da ja uvek uzimam ponajbolje komponente, vrh ponude po kvalitetu, mogucnostima ...
Prethodna ploca, koju sam prosledio bratu (u stvari citav komp) je besprekorno radila 4 godina kod mene a evo radi citavu godinu skoro i kod brata...

O problemima moje ploce citam i istrazujem ako me zadese, sa vise asus ploca unazad 15g nikad ni jedan problem nisam imao do trenutka kad bi ploca nakon dugotrajnog koirscenja crkla ili neki njen deo.

Sa "onom" GB plocom od pre 8g cini mi se, imao sam probleme od prvog trenutka.
Najvise ih je bilo sa memorijom.
Ne zelim ni da se secam tog horora...

Imam puno pravo da ih kudim.
Nisam iskljuciv ali svoje iskustvo prenosim dalje...
Ko mi ne veruje ili smatra "da su se porpavili" ili "da vise nema problema", slobodan je da kupi njihov proizvod (maticnu plocu). Od srca im zelim da se posle ne pokaju.
 
Do pre 5 godina sam furao isključivo GA ploče...Promenio sam jedno 20ak. Dosta njih je imalo bagove a čak 6 je crklo. Ista priča i sa grafikama do pre 2-3 godine, ali su sada malo popravili. Sad furam isključivo "rokanje u bu*u" :D Extreme i formulice :)
 
Desava se ne kazem.
Moja iskustva sa Gigabyte-om su samo pozitivna,MSI takodje.
 
Zabrinulo me je sada ovo. Kupio sam Gigabyte b250m d3h. Nju sam tada mogao da nadjem. Asus mi se nije uzimao. Ne znam uvek su pricali da je Gigabyte odlicna ploca i da nekada imaju problema sa kompatibilnoscu ram memorija.
 
Član drugog foruma je kupio baš tu B250M-D3H i Kingston Savage na 2666MHz i guess what - memorija je nekompatibilna sa tom pločom.:) Čisto da znaš ako još nisi kupio RAM.
 
Ram sam kupio Kingston savage 2400 cl 12. Pise da je kompatibilma sa ovom plocom. Bice izgleda bas veselo. :)
 
Nadam se jer veliki broj hvali Gigabyte, bilo bi cudno da se ovo bas tako cesto dogadja.
 
Nazad
Vrh Dno