Šta je novo?

LG G6

Osećam se kao da mi je neko zabio nož u leđa.
Odlučio sam bio da nabavim G6 al sada je opet dvoumljenje....
 
A taman sam mislio lg će izbaciti konačno nešto dobro. Verovatno neće biti loš al opet mogao je biti bolji. Jedino sa cenom da se izvlače. Nije velika razlika kad su performanse u pitanju između s821 i s835 ali mislim da je Qualcomm sa s835 gađao na energetsku efikasnost i da će se to osetiti

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U teoriji - pre bih uzeo G6 sa S821 i 4k mAh baterijom, 4-6Gb rama i odlicnim ostalim specifikacijama (pod uslovom da nema standardne LG QC probleme) nego G6 verziju sa S835, 6Gb rama i 3000-3200 mAh baterijicom a da se ispostavi da ponovo ima probleme sa plocama, flekama, lajsnama itd.

Ako maksimalno ''utegnu'' taj S821 G6 bice odlicna kupovina po oglasima, zna se da LG tel. brzo padaju cene, posebno ako sva 3 operatera nabave taj model. I da, pocetna cena bi morala da bude bar malo niza od S8.

Na kraju u realnom radu, uz dobar softver, prakticno niko nece moci da primeti da li je unutra S821 ili S835. Antutu brojke su obicna glupost za hranjenje ega kupaca koji su izdvojili brdo para za telefon koji ce vec godinu ili dve biti ''pregazen'' nekim novim, nebitnim ''antutu'' brojkama.

Ne kazem da je ovo idealan potez ali cipset je samo jedan deo dobrog smartfona a S821 svakako nije djubre. Moguce i da Samsung ''koci'' ostale jer moraju da se vade posle N7 katastrofe.
 
Poslednja izmena:
Iako lično mislim da neće biti većih razlika između s821 i s835 telefon sa starijim soc mora biti jeftiniji. Taj soc je u nabavci verovatno osetno jeftiniji od s835.
Na kraju ispade Htc najpametniji ,izbacio u januaru mob sa s821 jer s835 ionako neće videti do maja ili juna :) ( tada će već moći da izbace Htc U super )

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije to samo chipset, tu je i gpu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa sad sve zavisi, meni bi 4k mAh baterija uz S821 i sve ostalo ''top'' u teoriji opravdala istu cenu kao S835 verzija G6 sa 3200 mAh baterijom :)

Nije to samo chipset, tu je i gpu

Pa cpu i gpu, izmedju ostalog, cine cipset :d

A GPU je vec brutalno ''jak'' tj. brz jos od S810 tako da stvarno ne vidim kako bi to S821 GPU 99.9% korisnika ''usporio'' u odnosu na gpu iz S835 osim kada je hranjenje ega kroz antutu brojke u pitanju :)

Mada velike su sanse da LG zaceni G6 sa S821 i npr. 3200 mAh baterijom sto uz 5.7'' ekran svakako nije najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
U teoriji - pre bih uzeo G6 sa S821 i 4k mAh baterijom, 4-6Gb rama i odlicnim ostalim specifikacijama (pod uslovom da nema standardne LG QC probleme) nego G6 verziju sa S835, 6Gb rama i 3000-3200 mAh baterijicom a da se ispostavi da ponovo ima probleme sa plocama, flekama, lajsnama itd.

Ako maksimalno ''utegnu'' taj S821 G6 bice odlicna kupovina po oglasima, zna se da LG tel. brzo padaju cene, posebno ako sva 3 operatera nabave taj model. I da, pocetna cena bi morala da bude bar malo niza od S8.

+1


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
U svakom slučaju cena mora da bude niža nego inače, ipak ne koriste poslednju generaciju procesora.

Mada lg je to, usraće nešto 100%

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jbga, ko je jos ovde kupio LG skuplji od 450e ili opste koji to telefon osim Samsunga/ajfona vecina nas placa iznad 450e? :)

G6 samo neka bude ''utegnut'', sa velikom baterijom i sa korektnom podrskom, bez QC problema i cim cene padnu ispod 450e (a to ce se veoma brzo desiti) bice solidna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ma kakav SD 821, čekamo sada jun-jul da vidimo šta ćemo i kako ćemo.
 
Postavljaš granicu za bateriju za koju već znamo da je nerealna ...

Kakvih crnih 4000 mah, ko to traži neki Kinez i rešen problem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako cena bude pristojna ne vidim uopste poentu pljuvanja 821 koji je inace odlican soc. To je mozda znacajna informacija za nas sa foruma koji pratimo desavanja ali prosecnom korisniku to je potpuno nebitno. Naravno da je uvek bolji noviji hardver ali ako ce taj 821 da isprati dobra cena telefona onda ne vidim u cemu je problem.
 
Postavljaš granicu za bateriju za koju već znamo da je nerealna ...

Kakvih crnih 4000 mah, ko to traži neki Kinez i rešen problem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ako je Samsung u S7E sa 5.5'' ekranom, i solidno kompaktnim kucistem debljine 7.7mm, mogao da ugradi 3600 mAh onda i LG moze u uredjaj sa 5.7'' ekranom da ugradi bar 3800 mAh bateriju i to je to :)
Samo je pitanje da li hoce, da li misle da im se isplati, to vazi i za sve ostale.
 
Koliko vidim Lenovo je na P2 model nagurao 5100 mAh. Velicina telefona je kao OnePlus 3T, samo je deblji za milimetar. Sve je moguce...
 
I nikada u flagship ne ide Velika baterija. Mi5 ima 3000mah Redmi bilo koji 4100. Tako je i sa tim lenovo .

A razlog je prost ,da te natera ponovo za 2god da iskesiras velike pare kada baterija oslabi za 30%

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
de6d9455dae165924a0d9fcd9339ed6a.jpg
 
Lepo napisa ovaj:

WTF? Samsung is the only one that can have it's own SoC (Exynos) to compete with the flagship Snapdragon and now they even prevent others from using the top of the Snapdragon line?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako su jedini ? A Kirin ?
Ne vidim ništa čudno u blokadi Samsung-a. Ipak ga oni prave i verovatno imaju dogovor sa Qualcomm da niko ne sme da ga koristi / kupi prvih par meseci sem Samsung-a

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma šta kirin, intel sve je to sitno ...
Prošle godine G5 na MWC sa SnapDragon 820, ove godine G6 zbog Samsunga sa S821 umesto sa SnapDragon 835.
Ko je zakuvao ako nije Samsung ?

Zeznuše i ostale android proizvođače ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^
Da kopiram odg iz s8 teme.

Za ovaj potencijalni fijasko je veći krivac Qualcomm nego Samsung. A na kraju krajeva ko je kriv što su veliki OEM-i dopustili da toliko budu zavisni od jedne kompanije ? Tu je huawei u velikoj prednosti..
Ali ajde da sačekamo vesti vezane za MI6 ,možda se Samsung samo ne miriše sa lg ,što bi opet bilo čudno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
SD835?
Nema šanse.
Radi se u 10nm, što bi trebalo da se odrazi značajno i na performanse i na termoizolaciju..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I mediatek i huawei su najavili 10nm ove godine , mada verovatno krajem godine.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja razumem ovo sto Samsung radi, pisanje po sirotinji, realno jak potez posle fejla sa N7.
Ali zasto LG jednostavno nije mogao da saceka 2 meseca i objavi G6 posle aprila. Ovako ako u aprilu izbace neki G6 plus nema od toga nista opet su pukli.
 
Pišanje, sirotinja, jako, fejl, pucanje - iPhone korisnik namirisan!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Wtf zasto svaka tema mora da se pretvara u ios vs android, koristim android, ali realno jeste jak potez, smrdljiv ali jak. Boli me uvo i za LG i za Samsung necu ja od njih leba da jedem.
Koji je cilj svake kompanije, da pokori konkurenciju i da bude najjaca. Sto Samsung i radi, gotovili ga mi ili ne.
Sutra bih pre za 450 evra G6 uzeo nego za 800 evra najslabiji model S8. Samo im priznajem da imaju muda i udaraju jako.

A LG-u nije prosle godine Samsung bio kriv sto je fejlovao, sami su krivi sto su izbacili los telefon, jos su toliko bili sigurni u tu modularnosti da su ga predstavili isti dan kad i ovi S7.
 
Poslednja izmena:
^ +1
Kada budemo vlasnici nekih akcija Samsunga ,lg ili appla pa da ima razloga da se pokoljemo :)

Ovako samo treba pratiti kako veliki čiste male ,možda se nauči nešto pametno :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno