Šta je novo?

LG G6

@ Petey procitaj ovu temu i postove o kupovini sto je moderator prebacio, procitaj moje postove i sve ce ti biti jasno.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@petey

Potraži na xda forumu portovanu Google kameru za G6, nema potrebe nista da nameštaš root-ujes i slično samo instaliraš apk, I problem oko kvaliteta slika rešen....


Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@ predragT

1.1 verziju ili ovo bilo koju, tj poslednju..? mislim ima rasprave duge posle tog inicijalnog linka. a nemam veze oko rutovanja telefona, tako da to nikad ne bih cackao
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Cstark-ova verzija

Skoro ne izbacio 3.7, a mozes i starije verzije da probaš (neki "kukaju") da je 3.2 najbolja...

Opet ne treba ti nikakav root

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
poz drustvo

nov sam ovde, hocu da postavim par pitanja dobrim ljudima spremnim za iskazianje svog misljenja, a vezano za ovaj telefon (izvinite ako je ranije o tome bilo reci, ima mnogo postova.. :D ). naime uzeh nov G6 pre neki dan posto me G4 napustio i otisao na vecna lovista posle 2.5 god lepe sluzbe. iako mi ostao gorak ukus u ustima posle bootloopa nekako opet resih da dam priliku LG, hvale ga po netu a i trenutne cene kod nas su mi delovale primamljivo. troumio se izmedju G6, V20 i Xiaomi Mi6 (bas tim redosledom po prioritetnosti). trazio nesto sa dobrom kamerom, ok baterijom, 3.5mm jackom i prosirivom memorijom (znam, mi6 najmanje spada u tu grupu..). nisam imao vremena ici po lokalnim radnjama da ga malo probam nego mi tel trebao odmah. elem, u ovih par dana G6 je super za sve (displej fantastican, telefon lepo lezi u ruci, lep na oko, deluje kvalitetno, zvuk ok, baterija takodje za pohvalu, bar meni kao prosecnom korisniku, kvalitet zvuka tokom razgovora takodje) osim za jednu stvar - kamera.. napomenuh gore da je kamera bila na prvom mestu kada sam trazio telefon a da je tu oko 350e. pogotovo mi de dopalo to sto ima drugu wide angle (zanimljivije mi delovalo nego 2x zoom tj telephoto). i hajde mogu da oprostim i manjak laserskog autofokusa (bio sam svestan da to nema), ali ili se ja tripujem ili je G4 (2 generacije i 2 god stariji telefon) imao bolju kameru nego G6? neako mi ova deluje zrnasto, sa dosta suma (pogotovo low light situacije). naravno govorim o glavnoj kameri (za wide sam ocekivao losiji kvalitet). koristim i manual mode (izuetno koristan po meni) ali nemam uvek za to vremena pa sam trazio nesto "best of both worlds" tj i auto i manuel mod da budu dobri. no ne dopada mi se kako fotke ispadaju, mozda me kamera G4 razmazila predhodnih godina. e sada me interesuje dal je kamera na V20 (obicna ofc, prednja me skoro pa ne interesuje) slicnija G4 ili G6? tj dal je bolja od G4 ili losija (zanemarite ako sam lupio ovo.. al jednostavno mi G6 fotke, koji je noviji telefon i logicno trebao imati bolje karakteristike, ne deluju dovoljno dobro kao one matore sa G4). dal se cimam i prodajem tek par dana star G6 i trazim neki V20 (ili nesto trece), ili pak da iskuliram jedno pola god do god dana, da padne cena recimo V30?

sorry na poduzem postu
Moj g6 je imao problem sa programom za kameru. Ako udjem u manual mod a koristim automatska podesavanja slika postaje zrnasta. Resetujem program za kameru i koristim samo auto.mod slike daje normalne. U sustini tesko da ces naci telefon a da ima osetno bolju kameru od g4. sto se tice kvaliteta lg g6 meni je na jednom od 6 komada koje sam koristio crko ekran posle nedelju dana. Ekran je toliko mekan -tanak da i najmanjim pritiskom na njega mesa boje tako da bas i nisam nesto siguran da je kvalitetan. Inace recimo manual mod S8 je siromasan u odnosu na manual mod lg g6. Zadnja kamera na s8 je malo bolja nocu a prednja je jedno 19 god ispred. Lg g6 je fluidniji od s8 ( doduse koristim s8 na Oreo pre toga ne znam kako je radio)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Kakav je signal mobilnog operatera na vasem G6? primetio sam da na dosta slika i video klipova je taj signal bas onako slab uglavnom 3 crtice? jel to neki bag ili o cemu se radi ?
 
Meni je signal bio odlican za svaki od lg g6 koji sam nosio dual sim i simgl sim. Sto se tice signala nema greske tu nikakve

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ljudi kada se ocekuje oreo? Da li posle par dana nakon sto izadje g7?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Stigao je već pre 10ak dana na korejsku verziju i to je to, kad će ostali dobiti ne zna se. Zvanično, do kraja juna(a uopšte me ne bi iznenadilo da zaista krajem juna i bude).
Elem, neki već testiraju 9.0, LG počinje da izbacuje 8.0 za svoj aktuelni flagship uređaj..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Sto bi znacilo crnjaaak !!!!da izlazi 9.0 a mi nemamo ni 8

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Dvoumim se izmedju ovog tel i s7.Moze li neko reci kakva je kamera na ovom telefonu?Kako radi gcam?Da li je bolja na s7?
 
Imao oba... da sad moram da kupim jedan od ta dva, uzeo bih G6, ali sa validnom garancijom od 24 meseca.

Послато са SM-A530F
 
Od nedavno pocelo da mi brljavi osvetljenje na G6, auto mod je u pitanju, desi se da pocne da brljavi stepen osvetljenja od 0 do 100% i obrnuto, nakon nekog vremena se normalizuje, nisam vec duze vreme updateovao novi softver, jel se desavalo ovo nekome?
 
Na par mesta na forumu vidim da pišete da ne bi ste uzimali g6 bez regularne 2 god garancije. Jel fon ima baš neke žešće mane?
Treba sa predjem sa Xiaomi Mi Max na nesto sa boljom kamerom i ekranom. Jeste ovaj g6 dosta manji, ali mi se čini da za taj novac ne postoji bolji fon. Gledao i Nokia-u 7 plus, ali vidim da se zale na zvuk (slusanje muzike), pa ne bih bas s konja na magarca po tom pitanju, a i cini mi se da je kamera na g6 u tom cenovnom rangu all around bolja.
 
Ja sam koristio 6 komada po par meseci. Na jednom se pojavila fleka na ekranu posle nekoliko dana. Inace svi telefoni i dalje rade bez problema... mislim da ga nebih kupio bez garancije ako bih uzimao da ga koristim duze vreme.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^^ 7 plus ima isti senzor kao pixel, tako da bi trebalo da daje prilično dobre rezultate uz gcam.
G6 kamera nije ništa specijalno, mnogi kažu da je na G4 dosta bolja.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Dajte neke slike sa G6, sta je to toliki problem sa kamerom i uopste telefonom ? Nadam se da radi fluidno i da nema nekih preteranih problema
 
Kakvi problemi sa kamerom¿

Kamera je super....za nijansu losija od s8

Prednja je kamera losa za taj cenovni rang

Lg g6 je najfluidniji telefon koji sam koristio a tu racunam i s8

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nmp citao sam da nije nesto sjajna kamera, znaci sve u svemu vredi za taj novac ? Nije mnogo losiji 821 od 835 snapdragona
 
G6 sa gcam...Ako ovo s7 uspe,ja ga pojedem ;) ..Cam je bomba ali samo sam gcam..I ja sam mislio da je na g4 bolja bila..Jer sam imao g4 dve god..Ali nije.. Tako da..:) vidi sam
dbb18f3442b657245d4aac12613dd896.jpg
9797515333bf25621f98f6979e767e9d.jpg


Edit: imaj na umu da tapatalk malo reducira kvalitet..Na fonu vidis dlacice na nozi skakavca

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
G6 ima odlicnu kameru. Kada sam ga ja koristio postojao je bug u stock programu kamere, dali je taj bug prisutan i dalje ne znam. Dakle ovako, slikanje na full auto modu -sve ok. Prebacite se u manual mod i sve stavke postavite na auto (verujem da vecina ovako koristi) slika postane zrnasta i to je taj bug zbog koga su neki napisali da je kamera losa. Kamera je odlicna i mozda najbolja za taj cenovni rang.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Manual mod koristim samo kada zelim fotku u row formatu za dalji edit..Proboem je postproces a ne senzor ;)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Pa da problem je program za kameru inace kamera je super

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
G6 sa gcam...Ako ovo s7 uspe,ja ga pojedem ;) ..Cam je bomba ali samo sam gcam..I ja sam mislio da je na g4 bolja bila..Jer sam imao g4 dve god..Ali nije.. Tako da..:) vidi sam

Prva fotka je veličine 33,9 KB i dimenzija 729 x 383 piksela. Šta tačno tu S7 ne može da uspe? Ako već hoćeš da pomogneš nekom i demonstriraš kvalitet kamere, podeli to na nekom oblaku (gdrive, dropbox, box...) ili servisu za slike tipa Flicker. Ovako izgleda slikano digitronom u toj rezoluciji.
 
Slike su kropovane ..Sta dramis.?.Da nesto znas znao bi i to! Ja ne verujem da si napisao ovo,a vidis kako su fotke postavljene!? https://flic.kr/p/26fwrT9 listaj na mom profilu i gledaj..Eto.. Pa ces videti sta ne moze..
Prva fotka je veličine 33,9 KB i dimenzija 729 x 383 piksela. Šta tačno tu S7 ne može da uspe? Ako već hoćeš da pomogneš nekom i demonstriraš kvalitet kamere, podeli to na nekom oblaku (gdrive, dropbox, box...) ili servisu za slike tipa Flicker. Ovako izgleda slikano digitronom u toj rezoluciji.
edit: listajte i fotke koje nisu crop..Pise koja je cime fotkana
Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, ne dramim, dao sam ti dobronameran savet, ako već hoćeš nekom da pomogneš kako i da to uradiš, na koji ti reaguješ kao na nož, obično je tako ako čovek treba nešto novo da nauči, ne daj Bože pomogne ili malo pomuči... :)
 
Druze,za ljude koji pitaju i kvalitetu fotke,ne zanima cloud ili Flickr jer i ne znaju sta je Flickr..Njima je dovoljan vizuelni prikaz "sa digitrona" kako ti kazes,da mogu da vide razliku u samoj fotografiji... Bez ulaska u detalje.. No,bilo kako bilo,tebi sam ispunio zelju ;) ..Ostali su dobili pp koji su zeleli da znaju kako sta..Tako da,pomogao sam jos juce onima koji su zeleli to,e zato sam sizno kad sam procitao tvoj com.. Sve naj...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno