Šta je novo?

LG G6

Članovi sa takvim stavom "ljude koji pitaju i kvalitetu fotke,ne zanima cloud ili Flickr jer i ne znaju sta je Flickr" ovde treba više da čitaju, a manje komentarišu, nije ovo forum tipa "ana.rs" i slični. Tehnički je forum i zahteva bar malo osnovnog znanja pre deljenja saveta i upuštanja u diskusiju. Naravno da onog ko pita za fotografiju zanima kvalitet, a LG se nešto nije ni proslavio sa kamerom na ovom modelu, senzor u ovom modelu je kao iz nekog matorog modela od pre par godina, manji od starijih modela G5 i G4, nije jednostavno logično vezati izjave "top i vrh" za fotku ovog modela, kada i jeftiniji Kinezi takođe sa GCam daju "top i vrh" slike. Realan, treba biti realan, stoga je najbolja opcija postaviti negde slike da onaj koga interesuje to sam proceni.
 
Da li postoji G7 tema? Ne mogu da nađem a interesantan model. Samo da nije one prečage

Sent from...
 
Znam ali ako si zbog softvera i podrske odustao od Huawei-a i ostalih ''kineza'' onda ni LG nije bas najbolje resenje, posebno kada se zna koliko im je kilava, spora podrska.
Pixeli mk1/mk2 su za tebe ili mozda U11/U12 (kada se pojavi u prodaji), neki OnePlus ili sony.

G7 tema: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?424171-LG-G7
 
Poslednja izmena:
Realno, pixel u svakom slučaju ispred g6.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne bih rekao u svim aspektima, Pixel 1 ima vidno slabiji ekran od G6, meni G6 ima jako dobar ekran i lep je fon. Zvuk je takođe bolji na G6, Pixel 1 nema šta da traži pored G6 što se tiče zvuka, mislim na G6 i to bez DAC, ja sam zadovoljan što se tiče zvuka na G6, ako sam ja zadovoljan onda... Mana jeste to staklo oko kamere što puca (mom kolegi nije, ima ga par meseci), ali čitah na netu da im puca to staklo, mada je neko ovde pisao da je to rešio nekako ? Kao i manji snezor u odnosu na predhodnike što su stavljali, ali uživo je lep fon i deluje kvalitetno odrađeno, čak mu i baterija gura ceo dan bez problema. Jedno vreme sam se razmiljao i sam da uzmem G6.
 
Je l stiglo još nekom I je l ovo Oreo ili neki security update ili sta vec?
b334180284aca443239f729c1e52f3e4.jpg


Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Jeste oreo..Seta po italiji vidim na xda..Ali sam proveravao nema nista..Koji ti je model..? Jel brendiran?
Kod mene Eu verzija..Nema nista..Sad proverih

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
H870

Kupljen je u EU, možda to ima neke veze

Instaliracu vcrs pa javljam utiske

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Eto kad stiže update na aktuelan LG flagship telefon.
Ove godine su šampioni definitivno koliko kasne

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kod mene jos nista..Ne da su sampioni negoo,dodje mi da ne uzmem LG nikad..Na g4 sam dobio mes dana posle Pixela,a sad... Tragedija

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo u Telenoru,ali Eu model,nije brendiran..I jos uvek nista..Javite utiske

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ne bih rekao u svim aspektima, Pixel 1 ima vidno slabiji ekran od G6, meni G6 ima jako dobar ekran i lep je fon. Zvuk je takođe bolji na G6, Pixel 1 nema šta da traži pored G6 što se tiče zvuka, mislim na G6 i to bez DAC, ja sam zadovoljan što se tiče zvuka na G6, ako sam ja zadovoljan onda... Mana jeste to staklo oko kamere što puca (mom kolegi nije, ima ga par meseci), ali čitah na netu da im puca to staklo, mada je neko ovde pisao da je to rešio nekako ? Kao i manji snezor u odnosu na predhodnike što su stavljali, ali uživo je lep fon i deluje kvalitetno odrađeno, čak mu i baterija gura ceo dan bez problema. Jedno vreme sam se razmiljao i sam da uzmem G6.

1. Ekran na lg g6 ima fabricki backlight bleed koji se nalazi u gornjem levom uglu i u donjem delu negde izmedju lg logo-a i levog ugla, sto je bar po meni nedopustivo za tel te klase. Ovo ces videti jednostavno ako postavis sivu boju preko ekrana ili otvoris gmaps pa pogledas sivu traku u gornjem levom uglu i smanjis osvetlenje na 30. Sam ekran telefona je toliko mekan kao kod g5 da manjim pritiskom na njega mesa boje, najvidljivije je ako ovo testiras na zelenoj boji... naravno bez tempered glass

Staklo kamere NE PUCA vec se veoma lako grebe. Napravljeno je od plastike sto je opet nedopustivo za tu klasu i grebe se i obicnim brisanjem sociva... najvidljivije je na crnim telefonima...

Na zvuk na slusalicama nemam primedbi dok na zvucniku i nije nesto...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni se pojavio update na oreo, ali se još ne usuđujem da instaliram.
Sačekaću da prođe malo vremena pa da sumiram utiske.

Da li je možda probao neko?
 
Instalirao

Šljaka sve, ulepšane su animacije malo, i ono dugme za sakrivanje tastera je za sad definitivno najbolja opcija, baš dodje veličina telefona do izražaja...

Za bateriju i performanse je rano da pričam, mada sam siguran da se nije usporio...

Imate vi nesto na sta bi trebalo obratiti pažnju?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Za vas koji jos ne vidite update, probajte preko LG Brigde-a ;)
 
Probao i nasao:);..pitanje.Mda li je moguce da ni na oreo ne mogu da se iskljuce popup-ovi..Vec mora da se cacka ..Ne secam se kako sam to iskljucio na nugatu..Msm da je nesto preko cmd-a

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Meni preko LG Bridge-a stoji update korak na 5% (na telefonu pise 0%) vec 18min, valjda se nije zapucao... :trust:

EDIT: updejtu pukao, morao sam da ga ugasim i upalim ponovo, ovaj put preko USB 2.0 porta updejt je krenuo normalno!

Tako da preko USB 3.0 nemoje ni pokusavati :wave:
 
Poslednja izmena:
Meni preko LG Bridge-a stoji update korak na 5% (na telefonu pise 0%) vec 18min, valjda se nije zapucao... :trust:

EDIT: updejtu pukao, morao sam da ga ugasim i upalim ponovo, ovaj put preko USB 2.0 porta updejt je krenuo normalno!

Tako da preko USB 3.0 nemoje ni pokusavati :wave:

To vazi i za druge marke. Drajver + Win +usb3 kombinacija = fail
 
Posle updatea na Oreo,primetio sam da mi se fon vise greje i da sporije radi fast charging...I da,jos nesto.. Nocas mi je sa iskljucenim netom,tel posisao 65% baterije i iskljucio se..Jel se jis nekom to desava?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Meni za sad ok....flesno ga preko lapa ..odnosno bridgea...konacno imamo celix 5,7"

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Posle updatea na Oreo,primetio sam da mi se fon vise greje i da sporije radi fast charging...I da,jos nesto.. Nocas mi je sa iskljucenim netom,tel posisao 65% baterije i iskljucio se..Jel se jis nekom to desava?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Odradi onda reset. Definitivno nešto pobrljavio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Juce je celog dana bio ok,a i noc je prosla ok...Sacekacu jos dan dva..Ako brljavi,moram reset... Generalno utisci su ok..Samo ne znam za kameru,pravi mi neke plasticne fotke..Dok je sa gcam sve u redu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
@doct.cor

nisam primetio nikakav backligt bleed a koristim telefon nepunih mesec dana. kazes imao si 5-6 komada.. ja to nisam testirao na ovaj nacin koji si ti naveo pa ne mogu sa sigurnoscu tvrditi no meni ekran deluje izuzetno dobro (imao ranije g4, mnogo je bolji od tog ekrana - veci ugao vidljivosti, brightnes na max je znatno jaci, boje su lepse, crna je vise "crna"). a to da "mrljavi" kada ga malo jace stisnes - izvini na izrazu no to su gluposti. nemam nikakvo ni staklo ni foliju jos uvek na ekranu, probao sam vise puta i nikakvo mrljavljenje nisam uocio (iz raznih uglova i osvetljenja, kako i ekrana tako i svetlosti oko uredjaja). to su tebe zapali neki defektni modeli ili imas oko sokolovo pa uocavas nesto sto mi obicni smrtnici ne vidimo (nemam problema sa vidom, za sad :D )

za staklo kamere kazu da puca na V20, a na G6 se grebe iako bi trebalo da je gorilla glass 4ka u pitanju. mada koristim nillkin obicnu masku i "izdigne" telefon dovoljno od povrsine da ne dolazi taj deo u dodir sa nekom manje ravnom povrsinom

e nzm dal je to do samog android 7ice, no malo mi cudno da je nekih subjektivno 50% zvuka tek kada prevucem skalu na nekih 3/4 do maksimuma (tj 75%). kao da je tu sredina. ne pojacava se linearno sam zvuk u odnosu na skalu pa me to malo nervira

glavna kamera (tj kamere) je losija, bar od ocekivanog.. nisam koristio gcam jos uvek, al ona koju koriste svi obicni smrtnici, fabricki auto mod (point and shoot) je stvarno neocekivano losa.. pogotovo nocne fotke koje su izuzetno zrnaste (svi prikazuju dnevne fotke, a manje-vise su svi telefoni dobri sa dnevnim svetlom). ili me predhodni g4 razmazio po pitanju kamere (i da - toliko mi nedostaje laserski autofocus koga jedino G6 od svih skorijih lg modela ne poseduje). vidim gore neko kaci bube i slicno - lepa fotka zaista. al sa automatskim modom nemoguca. a naravno da necemo uvek koristiti manual mod (suludo je za svaku situaciju.. pogotovo ako nekome das telefon da slika grupu ljudi u kojoj je i sam vlasnik - covek bi se pogubio). po meni ovo je jedina mana telefona. e sad dal to nesto resava novi oreo update

prednja kamera - digitron bukvalno.. samo za hitne slucajeve i to je to, no to sam i znao kada sam uzimao telefon, nije mi bitno

baterija izuzetna po meni - izdrzi i dan i po finog ili dan brutalnog koriscenja (brightness mi je uvek na minimalno 80%, kada sam napolju uvek 100%). skoro pa stalno upaljen ili wifi ili 4g (uglavnom 4g). koriscenje klasika - pozivi, poruke, net (uglavnom drustvene mreze), fotkanje poneko (mislim da to najvise trosi bateriju). nije da ga mazim i pazim kad je koriscenje softvera u pitanju. no ne igram igrice doduse, ako je to nekome bitno. a g6 vazi kao neki prosek sto se baterije tice.. meni super

neko je pitao i dal se oseti razlika izmedju sd 821 i 835 - to jedino ko se lozi na benchmark testove. u realnom svetu ko uoci razliku je car (ponavljam, tu izuzimam igre, govorim o svim ostalim aspektima koriscenja telefona)

pored kamere izdvojio bih kao manu malo sporiji fingerprint senzor. koristio tj uporedio i xiaomi mi6 naporedo i njegof senzor je bukvalno instant. a g6 ima delay od nekih pola sekunde. meni ne predstavlja nikakvu razliku no nekome mozda bitno





e sad - danas dobih oreo update, no nisam instalirao. kazite mi kako se pokazao na vasim uredjajima? konkretno jel poboljsana kamera (tj post process fotkanja), nisu naveli kao spisak opcija da je tu nesto menjano? kakva je baterija sa oreom? dal ima nekih mana koje ste primetili generalno? meni telefon lepo i fluidno radi i na 7ici, samo me nervira kamera malo, te bi to bio glavni razlog zasto bih updateovao na "nevidjeno" 8cu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno