Šta je novo?

Monitor do 60e.

talicni67

Cenjen
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruke
50
Poena
160
Hteo sam da kupim polovan monitor, ali ne znam ni sam šta je od ovoga najbolje. Nemam velik budžet, oko 60e i našao sam ove monitore po oglasima. nisu mi bitni odzivi matrice i kojekakva čuda, važno mi je da se pokazao dobrim i pouzdanim u radu. Nisam preterano zahtevan korisnik. Jedino što mi je bitno da ima DVI izlaz. Eto.

Dell G2210T LED
Philips 220cw
Samsung T220
LG 225WT
Samsung 226BW
Asus VS228
Asus VW222U
Asus mw221u
 
Poslednja izmena:
Samsung 226BW ima dvi i dobru sliku, imao ga neko vreme. Za ostale ne bih znao da kažem.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ja imam Samsung 206BW, to je dobra serija monitora iz malo vise klase. Imaju TN panel, odziv 2ms gray to gray i savrseno ostru i jasnu sliku. Jedan od boljih monitora iz te klase za gejming. Jedina stvar koja moze da zasmeta je sto ima izrazito naglasene nijanse svetlih boja, sto je za igranje odlicno, ali za rad sa tekstom i citanje moze biti zamorno za oci.
 
Hteo sam da kupim polovan monitor, ali ne znam ni sam šta je od ovoga najbolje. Nemam velik budžet, oko 60e i našao sam ove monitore po oglasima. nisu mi bitni odzivi matrice i kojekakva čuda, važno mi je da se pokazao dobrim i pouzdanim u radu. Nisam preterano zahtevan korisnik. Jedino što mi je bitno da ima DVI izlaz. Eto.

Dell G2210T LED
Philips 220cw
Samsung T220
LG 225WT
Samsung 226BW
Asus VS228
Asus VW222U
Asus mw221u
Мала исправка, у највећем броју случајева графичка карта има излаз, а монитор има улаз :)

Што се монитора тиче препоручујем ASUS MW221U кога користим већ једно 8-9 година. За TN панел неочекивано добри углови гледања и генерално леп приказ боја ,) да куцнем у дрво :smash: није се кварио ниједном до сада.
 
Poslednja izmena:
Ja imam taj Lg monitor sto si naveo evo radi vec nekoliko godina nikakvih problema :).
 
206BW/226BW su jako matori monitori i dosta se kvare. Posle 3-4god krece lancano... Imam velikog iskustva sa njima. Slika je savrsena i odlicni su za igranje, secam se i da su bili prilicno skupi u svoje vreme (ja sam 206BW platio oko 34.000din, jos 2007. cini mi se,sto je bilo u evrima mnogo vise nego sto bi bilo danas).

Prvi i najcesci kvar je crkavanje kondenzatora,popravka sica,mozes i sam ako znas da lemis.
Drugi i malo redji kvar je crkavanje transformatora. Zamena malo skuplja jer se narucuje i ceka deo.
Treci kvar, neka od lampi oslabi/crkne, pa se ugasi celo pozadinsko osvetljenje. Kod majstora se lako resava,tako sto skloni neku zastitu da ostale lampe rade, ali ta jedna sto je slaba/mrtva i dalje ne radi pa je deo monitora tamniji.


Ne znam za ostale monitore,ali eto mog iskustva sa ovima.
 
Poslednja izmena:
Svi ponuđeni monitori su dosta stari,imaš ovde na oglasima HP V213A monitori, neotpakovani, novi za 75€,pa razmisli šta ti se više isplati.
 
Nazad
Vrh Dno