Šta je novo?

Potrebna pomoc.

payo

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2017
Poruke
4
Poena
51
Dobar dan,e ovako ne znam da li sam usao u dobru sobu za diskutovanje mog problema ali nisam pronasao ni jednu drugu sobu gde bi mogao da se obratim.Imam problem sa racunarom od kako sam promenio napajanje,grafiku i stavio novu pastu na procesor,dakle problem je sledeci.Cim upalim neku igricu ili otvorim vise programa od jednom kuler od procesora pocne da radi nenormalno,pocne da zuji sve vise i vise i imam osecaj da se sprema za poletanje i posle par sekundi mi se ugasi monitor a cak nekoliko puta mi je ugasilo i ceo kompjuter.NJuskao sam malo po internetu neki ljudi kazu da mi treba bolji kuler na procesoru jer moj je previse slab za tu grafiku,neki kazu da sad previse paste stavio na procesor pa mi dodatno pregrejava procesor i onda toliko radi kuler,sad hteo bi da cujem jos neko misljenje ili ako je neko ima slican problem.Molim za pomoc.

Konfiguracije od kompjutera su sledece:
Maticna ploca: fm2-a55-e33
Graficka kartica: Radeon HD 7970
Procesor: amd athlon x4 740k
ram memorija 12GB kingston CL11
Napajanje: 735W Raidmax RX-735AP
 
Mozda si stavio previse paste ili si lose stavio kuler?

Cak i stock amd kuler je dovoljan da ohladi taj procesor, ako nije overklokovan puno.

Skini hladnjak, stavi tanak sloj paste(imas na youtube gomilu uputstva za pastu), i lepo ga namesti i ako nisi klokovao nece biti problema.

Svakako se preporucuje uzimanje aftermarket hladnjaka za procesor, pogotovo amd.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znaci ova grafika nebi trebala da pravi problem procesoru-kuleru,da napomenem kuler od mog procesora je mali pa ja cak mislim da je problem do toga grafika kad crpi procesor taj mali kuler ne moze da postigne da ohladi procesor i onda radi ko nenormalan?Da li to moze da bude problem?
 
Onda je lose stavljena pasta garantovano problem.

Svakako imas jeftinih Lc Power hladnjaka dosta boljih od stock amd.

Od lc-cc-95 do lc-cc-120 u zavisnosti od budzeta i velicine hladjaka koji staje u kuciste.

Edit: ni jedan kuler koji ide uz procesor, fabricki, nije mali i slab da ohladi taj isti procesor na fabrickim podesavanjima, inace ne bi isao uz njega. Moze biti bucan i losiji od aftermarket resenja, ali bi trebalo da je dovoljan.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prvo skini cooler sa procesora, onda sa njega višak paste i lepo vrati hladnjak na mesto, i postaraj se da sve lepo čučne na svoje mesto.
Onda izvadi grafiku iz slota, i proveri da li si lepo stavio dodatno napajanje za grafičku. Onda lepo vrati grafiku u slot, i sve će raditi kako treba...pod uslovom da je grafika ispravna :)
 
Drustvo,otkrio sam nesto novo :D.Cim mi grafika predje 70-80 stepeni sad koliko mogu da odredim kad se preblizim kompjuteru a definitivno je kuler od procesora on se upali i pocne da mi zuji previse komp i kad pogasim sve i kad temperatura od grafike spadne ispod 70 onda prestane da zuji.Dal moze da bude problem do grafike?ili do slabog kulera.Pastu sutra menjam narucio sam pa dok stigne al me zanima trenutno?
 
Otkrio si da cpu nema sta da radi kad izadjes iz igre i time spusta temperaturu,broj obrtaja ventilatora i time buku? Onda problem ipak nije resen...
 
Oprosti,nisam te razumeo.Problem je u tome,kad udjem u neku igru i cim mi grafika predje 70 temperaturu kuler od procesora pocne da radi nenormalno i ugasi mi ekran. A ako odma izadjem iz igre i temperatura spada ispod 70 onda mi kuler normalno radi :(
 
Igre stresiraju i procesor i graficku, procesor se greje pod opterecenjem isto kao i graficka.

Normalno je da kad izadjes iz igre padne temp i jedne i druge komponente, samo moras da razgranicis da se procesor NE greje jer je visoka temperatura GRAFICKE, mozda je malo topliji ako je kuciste skuceno i nema puno mesta, ali van toga nema veze.

70-80 je u granicama normale za graficku.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Možda malo glupavo pitanje, ali da li si povezao CPU kuler u odgovarajući heder? Takođe, nema preterano smisla da kad se ugreje procesor izgubiš sliku. Možda je za to krivo napajanje, ali sumnjam. Iz iskustva mogu da ti kažem da nema šanse da si stavio previše paste, jedino premalo ili da su se formirali mehurići. Takođe, instaliraj HWmonitor pa pogledaj koje su temperature i šta tačno drnda, odnosno koji je RPM ventilatora. Preporuka je da odradiš stres testove koji ciljaju samo na grafiku kao npr. Furmark, pa onda samo CPU, recimo prime95 ili aida, pa da vidiš šta ti tačno pravi problem.
 
Nista tim grafickim karticama ne fali. Ako su prosle 24/7 test 3+ godina, ima da rade narednih 10 godina kao nove :) samo da su ventovi dobro i nema problema. Jedino bi bilo dobro da se stavi nova pasta na 7970, i da joj se u AB skine napon na nekih 1.05 V, i to je to.
 
Pa k seriju tih athlona taj kuler ima uvek da vrti kao nenormalan kad god upalis igru, mada sto kazu forumasi vidi pastu kako si stavio kreni prvo od toga...
 
Ja imam 750 k i kad dugo ne čistim rebra na procesorovom hladnjaku počne malo da se pregreva ali kad pretera temperatura ne ugasi ekran nego samo izađe iz igrice....
 
Iste ili bolje ako je karta throttlovala zbog temperature.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kako da spustim voltažu na mojoj 6790 .Dali će i temp.pasti?

Послато са Lenovo S60-a уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se ako se nisam ubacila u pravu temu, nova sam na forumu. Imam problem sa laptopom. Dešava se da zablokira, pri uključivanju mu ekran samo potamni i posle se sa vrati. Jednom je skroz zablokirao i bio na servisu i stavljen je novi Windows i radio od tad dobro do pre pola sata kad je zablokirao i sam se povratio. Zanima me vaše mišljenje, da li je to nešto ozbiljno. Je l ima veze sa hardverom jer mi se desilo da mi neke sitne stvari poput, olovke ili senke za oči padnu na tastaturu laptopa. Zahvaljujem unapred na odgovoru.
 
Evo moje iskustvo, ako imas instaliran win 7 recimo sa AMD kartama isto ako i sa NVIDIA kartama kuler na njima nece da se vrti vise od 35% brzine cak iako kartica dosegne temparaturu od 90 stepeni C!
Izmenjao sam brdo kartica zato i ovo i pricam iz velikog iskustva, treba da skines neki program kojim ti rucno mozes da kontrolises broj obrtaja kulera na grafici kao sto je recimo MSI Afterburner.
Afterburner skini sa MSI sajta potpuno je besplatan i ima poprilicno lagan meni a imas i opcije da ti prikazuje opterecenje grafike i procesora u igrama , framerate i temperaturu.
 
Nazad
Vrh Dno