Šta je novo?

Polovan Dell LATITUDE E6520

dusangajic

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruke
8
Poena
151
Dobar dan forumasi, interesuje me vase misljenje o dole navedenom laptopu.

Dell Latitude E6520

i7-2630QM procesor,
Quadro NVIDIA NVS 4200M grafika,
8gb rama,
HDD 250GB (ovo bih menjao sa nekim ssdom od 256GB),
ekran 1600x900 je naveo prodavac, mada sam ja u vecini slucajeva nasao da je ekran 1920x1080.
I naravno sve sto prati laptop sa prikljucicama.

Ja sam korisnik programa kao sto su AutoCAD, REVIT, Sketchup, pomalo Photoshop itd.

Cena laptopa je 500eura. Mene jedino brine godina proizvodnje 2011/12. Mada covek koji prodaje kaze da nisu korisceni vise od 6 meseci jer su iz te firme brzo presli na desktop racunare.
Ostaje pitanje sta je bilo sa njima od tada do sada. Da li moze da se proveri koliko je laptop koriscen i kada je prvi put pokrenut?

Sto se tice nacina koriscaenja laptopa, uglavnom bi bio koriscen 5-7 dana u mesecu maksimalno.
Zbog programa koje koristim imam desktop, ovo bi sluzilo samo kada odem kod roditelja pa moram brzo da odgovorim na neke zahteve klijenata.
Sto se baterije tice to mi nije toliko bitno jer bi u sustini sluzio kao desktop prikacan sve vreme na struju.

Da li vredi dati 500e za ovaj laptop, ili mozda razmisliti o nekim drugim varijantama.
Meni se svidja sto ima 4oro jezgarni procesor, mada nisam siguran da programi koje sam gore naveo mogu da iskoriste sva jezgra, i svidja mi se sto ima profesionalnu grafiku.

Hvala, pozdrav.
Dusan.
 
Preko HD Sentinela mozes da utvrdis koliko je hard disk radio pa ako je u njemu originalni hdd (mislim da su dolazili sa vecim hdd-om) onda je i laptop toliko radio.

Pogledaj i na oglasima kako se krecu cene laptopova slicnih karakteristika.

Za 500e mozda mozes da nadjes nov sa garancijom, naravno slabji ali koji ce moci da ispuni tvoje zahteve.
 
Poslednja izmena:
Laptop kao laptop verovatno nije los ali po meni ne vredi tih para. Ta grafika jeste "profi" ali nije bas brza/jaka.

Ako ti je bitnija grafika ovaj izgleda kao fina kupovina

http://www.kupujemprodajem.com/Leno...B-8SSD-41182189-oglas.htm?filter_id=102782542

Ako ti je bitniji procesor (i7), ovako nesto?

http://www.kupujemprodajem.com/Asus...-500gb-41092198-oglas.htm?filter_id=102782542

Mada ni njegova grafika nije losa, doduse slabija od ove gore.

Sad naravno to su samo slova na papriu, zavisi sta tebi zaista odgovara/treba a za takve uredjaje treba i review-e iscitati i podrobno se raspitati.

edit : a evo npr ovaj, istina 600e, ali ima i finu grafiku i quadcore

http://www.kupujemprodajem.com/Tosh...-FHD-SSD-40487146-oglas.htm?filter_id=3809649

takodje zavisi koliko ti je hitno, mozda se nesto pojavi povoljno ako ne zuris.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi 500 eur za to, to je previše ! za te pare lagano nov sa garancijom, ili polovan dosta noviji. Isprati oglase ovde na forumu, zna često da izleti tako neka mašina za dosta manje para, a pritom su prodavci neuporedivo bolji od onih koji prodaju po drugim sajtovima ;)
 
Previse za tako staru masinu, kolko god da je malo radila...
 
Ta masina vredi oko 350-400 eur, to je druga generacija procesora...

Sent from my SM-N915F using Tapatalk
 
Hvala drugari na odgovorima. Ne zuri mi se mnogo pa cu nastaviti sa pretragom.
 
Nazad
Vrh Dno