Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Samo oled ima crnu kao ivica ekrana :)
I ja kada sam uzeo ovaj TV sto koristim kao monitor sam ocekivao veci skok u odnosu na IPS koji sam ranije koristio, ali corak bolji je VA svakako, ali opet nije to to.

Pomaze dobar local area dimming sa gomilom polja, ali to nije jeftino.
 
Samo oled ima crnu kao ivica ekrana :)
I ja kada sam uzeo ovaj TV sto koristim kao monitor sam ocekivao veci skok u odnosu na IPS koji sam ranije koristio, ali corak bolji je VA svakako, ali opet nije to to.

Pomaze dobar local area dimming sa gomilom polja, ali to nije jeftino.

Onda je sve u redu, po danu je crna zaista crna, bukvalno kao ivice sa strane, nocu u totalnom mraku je ta razlika manja, ali je i dalje crno :) sve u svemu ja sam zadovoljan monitorom, hvala na preporukama :)
 
@Masinac
Pa mora da isijava neku svetlost :) Ipak nije oled pa da ugasi piksele :)

Btw podesi i na monitoru HDMI RGB PC range ne full (0~255) ako već nisi.

Usput preporuka i za GW2270 kojeg sam dobio na poslu i koji je isto odličan (izgleda da ima isti panel ili jednu verziju stariji od VZ2470H). Uzeću najverovatnije jedan GW2470H za moju ženu :)

Oči su mi se preporodile od kada gledam i na poslu i kod kuće u AMVA+ panele :banana: I mnogo se odmornije osećam ,)
 
Poslednja izmena:
@Masinac

Ja imam isti monitor i nisam primetio to da crna nije skroz crna nocu ili uvece, koristim ga vec 3-4 meseca i na to nemam zamerku.

Mada ja ga koristim samo do 50 brightness kada gledam nesto a ovako je na 30, mada ajd probacu opet veceras.

Inace i kod mene primecujem da je monitor izuzetno prijatan za oci i ne zamara ih.
 
@Masinac
Pa mora da isijava neku svetlost :) Ipak nije oled pa da ugasi piksele :)

Btw podesi i na monitoru HDMI RGB PC range ne full (0~255) ako već nisi.

U tom slučaju mislim da mi treba OLED ;)
Uh mislim da je ostalo na 16~235, provericu čim dođem kući. Hvala sto si me podsetio na to :)

@Masinac

Ja imam isti monitor i nisam primetio to da crna nije skroz crna nocu ili uvece, koristim ga vec 3-4 meseca i na to nemam zamerku.

Mada ja ga koristim samo do 50 brightness kada gledam nesto a ovako je na 30, mada ajd probacu opet veceras.

Inace i kod mene primecujem da je monitor izuzetno prijatan za oci i ne zamara ih.
I kod mene je brightness na 30. Od kad sam ga kupio samo smanjujem i mislim da će ići još dole jer uveče ipak zna da bude prejak :)
Što se crne tiče, verovatno je do podešavanja HDMI range - a što je šnele spomenuo iznad.
 
Stigao samsung 27cf390.
Prvi utisci:
-Dizajn jos bolji uzivo nego sto sam ocekivao, zakrivljen taman koliko treba.
- freesync radi posao, i da, uspeo sam odmah da ga kloknem na 80hz bez problema
- 27" na 1080p odmah da kazem nije najostrija slika kao sto se i ocekivalo, ali stigao mi je nosac monitora pa cu ga namestiti na odgovarajucu daljinu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
386abf2d2d58b2b13b4e02c59e97c6ac.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo si udomio moju bivsu:D....

Kakav je monitor za gledanje filmova?

I kolika je razlika u fps sa i bez freesync da li se bas primeti?
 
Btw podesi i na monitoru HDMI RGB PC range ne full (0~255) ako već nisi.

Bio si u pravu, ostao je 16 ~ 235, namestio sam na 0 ~ 255, i boje su sad malo normalnije, generalno je laksi gledati u monitor sad. Jedino sto sad Limited RGB i Full RGB (u driverima) prave ogromnu razliku u crnoj boji, sa Limited je crna zapravo siva, dok je na Full RGB crna kao sto je i do sad bila :)

Generalno bice da je to to sto se crne tice, ne moze crnje :D

Hvala svima na pomoci :)

EDIT: Na koliko drzite podesen refresh rate u Windows?
 
Poslednja izmena:
Lepo si udomio moju bivsu:D....

Kakav je monitor za gledanje filmova?

I kolika je razlika u fps sa i bez freesync da li se bas primeti?
Haha, da. Udomio sam je, zivi kao kraljica :)
Za ovih 3 sata koliko ga koristim, crna je odlicna, freesync sam namestio da radi od 39hz do 78hz , isprobao na gta5 i milina jedna. Morao sam da odradim malu kalibraciju da bi boje bile kako treba i za sada sam prezadovoljan

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kakav je za filmove i multimediju?....da li taj zakrivljen ekran daje neki smek kada se gledaju filmovi?

Da li ima nekog probijanja svetla na tamnoj pozadini?

I sa koje daljine gledas u monitor,pa ti se cini da slika nije bas najostrija?......sa koje daljine mislis da bi bilo najbolje gledati taj 27 1080p zakrivljen monitor,da bi se manje primecivala ta neostra slika?
 
^ Za multimediu je odlican. Koristio sam tn i ips pre ovog panela, razlila je primetna sto se video sadrxaja tice jer kontrast ovde dolazi do izrazaja. E sad..
Probijanje svetlosti postoji, u donjem levom i donjem desnom uglu postoji blago probijanje svetlosti ali ono sto je dobro je, kad se podesite u sredini bukvalno nema nikakvog glow-a, znaci crna je bukvalno crna(ne oled crna, ali priblizno)
Probijanje se samo primeti kad gledate monitor iz odredjenog ugla, ali je cak i tada bas sitno.
Odigrao cs go, nemam zamerki, namestio sam response na faster( ima i opciji fastest) i ne primecujem neki input lag. Kad igram sc go, gasim freesync i stavljam ga na 80hz i sljaka bas fino.
Sto se tice daljine, malo sam ogranicen sirinom stola kao i nosacem monitora pa sam blize nego sto bih voleo, ali nije strasno. Smanjio sam malo i sharpness jer je fabricki bilo vise nego sto bi trebalo pa se u folderima i tekstu losije polazalo.
Ono sto je onako slabije nego sto sam ocekivao je kada gledam monitor sa strane boje budu bledje i ispranije, tako da ga tu ips definitivno dere ( doduse mora se uzeti u obzir da je ovaj panel zakrivljen pa to dodatno pogorsava sliku sa strane )
Meni za sada odgovara, jer generalno i filmove i rad na monitoru obavljam sa radne stolice pa mi je slika uvek odlicna.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
A koliko cm ti je sirok sto,tj koja je udaljenost tvojih ociju od monitora?.......I koliko smatras da bi bila idealna udaljenost za gledanje tog 27 1080p monitora?
 
ZAMOLIO bih članove foruma da mi ne šalju privatne poruke u vezi monitora i televizora! Hvala na razumevanju. Razloge neću kucati.

Nisam se logovao od početka maja, a na mejl su mi stizala obaveštenja u vezi pp-a. Nije mi jasno, zar je moguće da niko nije pogledao moj profil da vidi kada sam
poslednji put bio ulogovan na forum (početak maja) pre nego što se klikne da se pošalje pp :S:? Neverovatno…
Sve privatne poruke koje sam dobio za ovih pet meseci u vezi toga sam obrisao i u budućnosti ako se pojave ću ih automatski brisati. I više nego dovoljno sam
kucao na forumu. Ako pomognem/odgovorim na forumu, odgovorim, ako ne, imam svoje razloge.

Vidim da je tema narasla, ali ne baš kako bi trebala. Postoji podforum gde se pita u vezi kupovine. Ova i IPS-olika tema treba da su uopštene o tim monitorima i
iskustvima vlasnika, a ne da se rešavaju problemi koje prave grafički drajveri i sl. itd… Tako je, kako je...

Na tržištu Srbije skoro i da nema nikakvih promena po pitanju preporuka. Inostranstvo je skroz neka druga priča. Dakle, aktuelno stanje u Srbiji po pitanju monitora
sa VA panelima je sledeće:

BenQ GW2470 (sa H i HM verzijama) – kome treba budžetski 24“ 1920x1080 AMVA+ monitor, a da ne igra igre ili mu ne smetaju tragovi prilikom crno-sivih prelaza.
BenQ VZ2470H – i dalje bez premca najbolja kupovina u klasi 24“ 1920x1080 ako se igraju igre.

U klasi 27“ 1902x1080 je došlo do ogromne promene. BenQ VZ2770H je već duže vreme nedostupan. Acer V6 V276HLC je dostupan, ali nema testa, mada bi trebao
da je ok. Međutim, sve to pada u vodu zato što se pre nekih mesec dana u Srbiji pojavio novi kralj:
Philips E-line 278E8QJAB za ~30k sa‘ranjuje sve! Kao što možete videti u Moja mašina, vojvoda je kupio ovaj monitor i biće posebne i izuzetno detaljne poruke u vezi njega ;).

Za one koji traže veći monitor i rezoluciju, ostaje još 32“ 1440p. HP Omen 32 je tu i dalje najbolja kupovina uz određene ali (o čemu sam jako puno kucao).
BenQ EW3270ZL je sasvim dobar, ali cena… Ko već izdvaja veliki novac i treba mu profesionalni monitor, onda je BenQ PD3200Q puno bolja kupovina.

Šta se dešava na VA tržištu? Uvek ima novo, ali ne i bolje uvek, nažalost. Ako se budem smislio, možda i otkucam šta se dešava, mada me generalno mrzi zato što
skoro ništa od tih modela neće doći ovde (i do Mađarske jedva dolaze kod mizerno niskog broja prodavaca). Samo ću otkucati da je sad glavna manija za visokim
osvežavanjima uz nezaobilazni "HDR". Od negativnih tendencija je da Samsung Electronics prodaje monitore i to nove modele koji koriste PWM :wall:!
 
Poslednja izmena:
Philips E-line 278E8QJAB (SVA) (27“; zakrivljen (1800R); 1920x1080; FreeSync (49-75 Hz); sRGB 130%)

+ odlično odrađen i dizajniran stalak
+ super laka montaža
+ vrlo dobra ergonomija
+ tri video ulaza (VGA, HDMI, DP), 3,5 mm audio ulaz i izlaz za slušalice
+ dobri zvučnici (2x 3 W) pa se može koristi kao TV uz STB
+ ne treperi (ne koristi PWM) plus low blue light modovi
+ dobri horizontalni uglovi gledanja za VA panel
+ odlična fabrička kalibracija – tipično za Philips
+ proširena pokrivenost boja (130% sRGB – u stvarnosti 124-128%)
+ izuzetno natprosečno visok kontrast za VA (3.600:1 do 5.200:1) i duboka crna
+ uniformna crna bez izbijanja LED pozadinskog osvetljenja
+ osvetljenje (310-20 cd/m2) dosta iznad zvanično deklarisanog (250 cd/m2)
+ jako dobro odrađen overdrajv (SmartResponse Faster) – tipično za Philips
+ izuzetno nizak input lag (3-4 ms)
+ FreeSync (48-75 Hz)
+ SmartControl Premium program za podešavanje monitora iz Windowsa + „drajver“
+ niska potrošnja
+ odlična cena (na evropskom nivou)
+ garancija je u stvari 31 mesec, a ne 24

+/- zakrivljenost je plus za igre i multimediju, ali treba navika za grafički rad i određena dokumenta
+/- ima DP ulaz, neko (kao ja :)) preferira DVI ili drugi HDMI
+/- „slomljenja“ crna je minimalna
+/- horizontalna promena game je isto minimalna zbog proširene pokrivenosti boja i zakrivljenosti
+/- matirani premaz ekrana, ali ne agresivan

- crno sjajno kućište koje degradira percepciju crne – bela verzija dostupna samo u Aziji :S:!!!
- monitor se jako ljulja ako ga samo malo pipnete
- samo bedan VGA kabel u pakovanju
- Philips „jezik“ koji pomalo „bode“ oči iako ima praktičnu namenu
- nema VESA rupe
- horizontalno postavljeni ulazi (vertikalni su bolji)
- FreeSync opseg je nemoguće proširiti

Ovo je moja skraćena recenzija. Biće i puna sa fotografijama i linkovima ka profesionalnim testovima (pošto nema šanse da bi kupio na slepo).

Vojvoda je i bio najavio da će kupiti ovaj model ako se pokaže u testovima i pokazao se. Štaviše, pogodio sam u herz koji je FreeSync opseg ;):
...Međutim objavljeno je da panel podržava osvežavanje 49-75 Hz, pa pogađam 48-75 Hz što je standard kod mnogih modela...
...Ostaje samo da se pojavi makar jedan profi test i da vidim da li vredi. Philips (TPV) generalno jako dobro implementira overdrajv (SmartResponse kako ga zovu)
i čisto sumnjam da mogu gore implementirati FreeSync od Samsung Electronicsa. „Na papiru“ ima sve što (mi) treba po izuzetno povoljnoj ceni!
 

Prilozi

  • Philips E-Line 278E8QJAB leaflet.pdf
    869.2 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Dobro nam dosao [emoji4]
 
Da li neko ima iskustva sa ova dva VA monitra?


http://www.itsvet.com/monitor_samsung_c27f390fhu-pdaa1-31.i?id=6029

http://www.itsvet.com/monitor_samsung_c27f591fdu-pdaa1-31.i?id=6030


Kakvi su za igranje (i brzih) igara?......za multimediju (1080p filmovi,surf,itd,itd)?......i da li je opravdana razlika u ceni od 100 eura,obzorom da su vrlo slicni?......onaj skuplji je bele boje,ima zvucnike,DisplayPort i mozda nesto bolje kalibrisane boje....
Ne, ne i ne. Kucao sam o tome zašto ne treba kupovati Samsungove monitore sa SVA panelima na 60 Hz. Modeli sa AMVA+ panelima na 60 Hz su puno bolji.

Super,javi obavezno kako ti se dopada monitor,obzirom da ces biti mozda prvi i jedini vlasnik takvog monitora na ovom forumu....:)

Ovog Samsunga

http://www.itsvet.com/monitor_samsung_c27f591fdu-pdaa1-31.i?id=6030

izgleda i nema u prodavnici gde je cena na sajtu oko 39 hiljada......vec u drugoj gde je 44 hiljada,sto je po meni previse para za monitor sa 1080p rezolucijom....makar imao malo zakrivljen ekran...
Philips E-line 278E8QJAB je rešenje - imaju isti SVA panel, ali tu sve sličnosti zavšavaju pošto je TPV napravio superioran model po nižoj ceni.

Imao sam hp 24es, vratio posle 3 dana. Ogromno probijanje svetlosti sa strane, spor odziv i sem dizajna apsolutno nista mi nije odgovaralo.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ja sam kucao na IPS temi da je HP 24es prosečan AH-IPS monitor i da nema nikakve veze sa superiornom 25 i 27 serijom.

Dizajn je stvarno vrhunski, ali je to bilo nedovoljno da ga ipak zadrzim. Takodje nije mogao da se mrdne od 60hz. Mislim da ce ti benq biti bolji izbor i to prilicno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
HP je totalno zaškrtario sa skalarima kada su izbacili novu generaciju serija 24, 25 i 27. Pre toga 'ladno do 75 Hz, posle toga šipak...
 
A koliko cm ti je sirok sto,tj koja je udaljenost tvojih ociju od monitora?.......I koliko smatras da bi bila idealna udaljenost za gledanje tog 27 1080p monitora?
Bolje slikom da ti odgovorim :)
Otp 70-80cm i blize je nego sto bih voleo. Idealno bi bilo negde na 1m 1:20
5bba44230d7bb6c00a3e57ed1e68567f.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

@dukeofSerbia
Jeste, taj Philips E-line 278E8QJAB je odlican, ali gde ga naci ovde i po kojoj ceni ?
 
Poslednja izmena:
Philips 278E8QJAB

Pa otkucao sam da se monitor pojavio pre nekih mesec dana i u Srbiji i da je cena ~30k. Ne znam šta tu nije jasno :S:.
Uvoznik je Comtrade, tako je kod mene na deklaraciji.

Evo i linkovi ka prodavcima:
ITSvet / ePonuda

Ja sam ga platio 30.070 u monitoru (ironija) sa uračunatom isporukom.
 
Sry, permutovao sam tacan model. Gledao sam i ja taj, ali sami mi je za 26k ok kupovina ispao. Je l mozes da okacis fotke sa crnom pozadinom ili bilo kakave cisto da pogledamo ovako realnije kako izgleda ?
I da, je l imas neki tip za kalibraciju c27f390 ?
 
Poslednja izmena:
Philips E-line 278E8QJAB (SVA) (27“; zakrivljen (1800R); 1920x1080; FreeSync (49-75 Hz); sRGB 130%)

nu namenu
- nema VESA rupe



Vojvoda je i bio najavio da će kupiti ovaj model ako se pokaže u testovima i pokazao se. Štaviše, pogodio sam u herz koji je FreeSync opseg ;):

E krastavac :S:
 
za ovaj philips monitor interesuje se jedan moj prijatelj ali ga brine to sto je freesync a on koristi nvidia graficku.
Da li ce imati nekih problema ako ga koristi sa NV?Freesync sigurno nece raditi to nam jasno.
 
Ali Vojvodo,ako kazes da su monitori sa AMVA+ panel on puno bolji,zasto si kupio monitor sa SVA panelom?

Da li uopste ima u Srbiji monitora sa AMVA+?
 
za ovaj philips monitor interesuje se jedan moj prijatelj ali ga brine to sto je freesync a on koristi nvidia graficku.
Da li ce imati nekih problema ako ga koristi sa NV?Freesync sigurno nece raditi to nam jasno.

Pa onda ce biti kao da koristi monitor koji nema freesync.....ne verujem da ce biti drugih problema
 
za ovaj philips monitor interesuje se jedan moj prijatelj ali ga brine to sto je freesync a on koristi nvidia graficku.
Da li ce imati nekih problema ako ga koristi sa NV?Freesync sigurno nece raditi to nam jasno.

Osim što Freesync neće biti funkcionalan, nema apsolutno nikakvih problema, slobodno neka kupi ako želi.
 
hvala vam na odgovorima mislio sam da slucajno ne budu neke smetnje oko boja sta ga znam bolje da pitam.
 
Steta sto je zakrivljen i sto nema vesa kacenje..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Oblaci

Sry, permutovao sam tacan model. Gledao sam i ja taj, ali sami mi je za 26k ok kupovina ispao. Je l mozes da okacis fotke sa crnom pozadinom ili bilo kakave cisto da pogledamo ovako realnije kako izgleda ?
I da, je l imas neki tip za kalibraciju c27f390 ?
Prvo u vezi tvog monitora. Njega je detaljno testirao stari znalac Александр Грыжин poznatiji kao ==DEAD==. Na drugoj strani je kalibracija, ali ću ti iskopirati,
a ti polako prostudiraj recenziju ako te interesuje:

режим MagicBright – Custom;
яркость – 33;
контрастность – 65;
резкость – 60;
цветовая температура – Custom (44/48/49);
уровень чёрного HDMI – Normal;
гамма – Mode1;
время отклика – Standard.

Objaviću relevatne fotografije kad otkucam detaljnu recenziju. Pozadinsko osvetljenje nije bez mane. Jeste, nema LED probijanja, nema IPS „žar“ – ovo nažalost moram da navedem zato što su se pojavili
VA modeli koji pate od toga :S: kao npr. novi ASUS ROG Strix XG270VQ, još jedan gamerzski model, na sramotu kupaca koji kupuju tako nešto… Nema efekta prljavog ekrana, mrtvih/zaglavljenih piksela i
nema tzv. color bandinga. Ali zato ima jedno 4 oblaka (clouding). Da ne objašnjavam šta je, koga interesuje detaljno:
http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/black-uniformity-clouding-flashlighting

Ovo je problem vezan za veličinu monitora/TV-a – što je veći, veća je verovatnoća. Takođe zakrivljenost ekrana dodatno negativno to pojačava.

U mom slučaju, oblaci su vidljivi samo u jednom scenariju – noću u sobi bez svetla prilikom određenih tamnih scena u nekim filmovima. Star Wars je prilično neglediv, dok npr. u „Kong: Skull Island“ koji ima
noćne scene, taj problem ne postoji. U svim ostalim situacijama, a to je 90% moje upotrebe monitora, toga nema. Kao što sam kucao, ne treba tražiti probleme tamo gde ih nema.

Rešenja:
1) Mogu vratiti monitor nazad i igrati lutriju sa WLED-om što mi ne pada na pamet zato što mogu dobiti monitor koji nema taj problem (verovatnoća ispod 30%), ali može da ima neki drugi, gori.
Savršen monitor ne postoji što sam pokazao na ovom forumu iks puta, makar izdvojili i 1k+ €.
2) Zone gde postoje oblaci se mogu masirati, ima objašnjenje na netu i mnogima je pomoglo, ali neću to raditi već sledeće:
3) Korišćenje pozadinskog svetla iliti na eng. biased lightning. Linkovi koga interesuje:
http://www.avsforum.com/forum/139-d...ias-lighting-fundamental-theory-practice.html
http://www.avsforum.com/forum/139-d...ons-can-corrupt-enhance-your-calibration.html
https://www.avforums.com/article/do-i-need-bias-mood-lighting-tv.10747
https://www.howtogeek.com/213464/ho...le-watching-tv-and-gaming-with-bias-lighting/
http://www.cns.nyu.edu/~david/cours.../brightness-contrast/brightness-contrast.html

Ja imam problem što mi pisaći sto nije ispred zida (odpada rešenja sa LED trakama) već na sredini sobe tako da samo stona lampa dolazi u obzir. Već sam isprobao sa stonom lampom koja ima klasičnu
žutu sijalicu i onda jedan oblak potpuno nestane, jedan se jedva vidi, a dva su prepolovljena i to sve sa osveteljenjem monitora na 30. Sutra ću otići do gigatrona da vidim da li imaju u prodavnici Lumaxove
LED sijalice sa 6500k toplinom (samo takve očigledno dolaze u obzir). Ovim ću i rešiti osvetljenje u sobi pošto imam luster sa 5x 25 W klasičnih sijalica :wall:.

U poređenju sa Samsungovim TV-om kojeg sam koristio koji ima Direct LED pa nema problema sa oblacima niti „curenjem“, ali zato efekat prljavog ekrana je jeziv i ima čuvenu funkciju kao kod svih
Samsungovih TV-a, a to je globalno zatamljivanje slike kada su scene tamne :crash: (a to šit je nemoguće isključiti) tako da lepo je to što nema oblake, ali je slika neglediva zbog zatamljenja plus
ima poprilično „slomljenu“ crnu tako da…
 
za ovaj philips monitor interesuje se jedan moj prijatelj ali ga brine to sto je freesync a on koristi nvidia graficku.
Da li ce imati nekih problema ako ga koristi sa NV?Freesync sigurno nece raditi to nam jasno.

Postoje dva potencijalna problema:
1) Monitor će odbiti da radi iznad 60 Hz zato što izvor signala nije kompatibilna Radeon grafička koja podržava FreeSync.
2) Monitor će raditi na 75 Hz, ali će brljaviti tipa preskaču frejmovi i/ili su boje poremećene. Npr. ovo je problem sa čuvenim HP Omen 32 modelom i vlasnicima GeForce kartica.

Dakle, da ga kupi preko interneta pa ako ga pogodi jedan od ta dva potencijalno moguća scenarija neka vrati monitor ako mu ne odgovara 60 Hz. Da li ima razlike između 60 i 75 Hz?
O tome sam kucao na relevantnoj temi, ali skraćeno: ima u igrama u prvom licu.


Steta sto je zakrivljen i sto nema vesa kacenje..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
AU Optronics više ne razvija AMVA+ panele, samo AMVA3, a to znači samo i jedino zakrivljeni paneli. Postoje samo dva AMVA+ monitora sa FreeSyncom (HP Omen 32 i Pavilion 32),
a novih nema u najavi niti će ih biti… Iz nekog razloga, FreeSync i AMVA+ ne idu jedno sa drugim :(.
 
Uh, to mi je preskupo.. Najvise do 30k mogu da se ispruzim. Znaci da trpim ovaj trenutni monitor i cekam bolja vremena :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ali Vojvodo,ako kazes da su monitori sa AMVA+ panel on puno bolji,zasto si kupio monitor sa SVA panelom?

Da li uopste ima u Srbiji monitora sa AMVA+?
I ti si očigledno prevideo šta sam kucao :smash::
...zašto ne treba kupovati Samsungove monitore sa SVA panelima na 60 Hz.
Lepo sam otkucao Samsungovi monitori, a ne svi monitori sa SVA panelima na 60 Hz. Ogromna razlika. I to sam objasnio nekoliko puta na temi.

Da ponovim/dodatno pojasnim:
1) To što Samsung Electronics ne zna ili ne želi da implementira svoje panele (SVA, PLS) kako treba, ne znači da su loši za šta su dokaz drugi proizvođači monitora.

2) Naravno da postoje modeli sa AMVA+ panelima u Srbiji. O tome ima na temi na skoro svakoj strani. A nisam kupio BenQ VZ2770H, o čemu sam kucao, zbog nedostatka FreeSynca.
Sad kad sam ga isprobao, nema šanse da ću ikada više kupiti monitor bez Adaptive-Synca. Opet, svako kupuje prema svojim primarnim potrebama.

3) Philips 278E8 serija, sam prilično siguran, ima TPT panel (što je oznaka za TPV „panele“) koji je nečiji panel (u ovom slučaju najverovatnije SVA) sa WLED pozadinskim osvetljenjem
odrađenim od strane TPV-a – u ovom slučaju sa poboljšanim fosforom koji oni marketinški nazivaju Ultra Wide-Color. TPV je OEM, a ne prepakivač kao HP, Dell i većina ostalih, proizvode
panele (prilično sam siguran po licenci, a za uzvrat iznajmljuju proizvodne kapacitete) sa svojim pozadinskim osvetljenjem, ali i monitore za druge „proizvođače“. Zato svi Philipsovi televizori
imaju TPT panele, iako je to u stvari oznaka za LED pozadinsko osvetljenje.

Takođe, postoji verovatnoća o čemu sam kucao, da ovaj model u stvari ima potpuno novi AMVA3 panel. Štaviše, iako u specifikacija piše da ima VA panel (TPV navede kad ima AMVA),
opet u tekstu stoji:
Philips VA LED display uses an advanced multi-domain vertical alignment technology which gives you super-high static contrast ratios for extra vivid and bright images.
Da li je ovo samo kopirano od drugih Philipsovih modela sa AMVA panelom, moguće, a možda je zaista nov AMVA3 panel.
 
Nazad
Vrh Dno