»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 385

Tema: Monitori sa VA panelima

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        408
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 6300 @ 4.2 Ghz Turbo Core
        • MoBo: Gigabyte GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0)
        • RAM: Corsair 2x4GB 1600MHz DDR3 Vengeance
        • VGA: MSI Radeon R7 260 OC
        • MON: Asus VW226Tl
      3. Citat Citiram korisnika: Marko_26 Pogledaj poruku
        Duke, hvala ti puno na svim postovima vezanim za monitore! U potrazi sam za novim monitorom i zbog negativnih komenatara vezanih za BenQ GW2470H sam gotovo odustao od VA panela, a onda sam naisao na tvoje postove i preporuku za BenQ VZ2470H. Dvoumim se izmedju njega i Philips 246E7QDSW (PLS) i u velikoj sam dilemi. Oba su veoma primamljiva.

Video sam da si rekao da za programiranje treba uzeti IPS/PLS, a ne VA. Ako nije problem, mozes li da objasnis zasto?
        Ima jak kontrast u odnosu na IPS. IPS / AMVA=1000:1 / 3000:1.
        Ja ga koristim za programiranje.Osvetljenje na 50% i Blue Light postavljen na Office mod.Odlican je sa win10 i dark modom.
        Monitor je odlican,kao sto sam i rekao u prethodnom mom postu.
        Postavicu i slike kasnije.

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.995
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4 GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming [@1.000 mV]
        • MON: Philips E-line 278E8QJAB [FreeSync 48-76 Hz]
        • HDD: Samsung 850 EVO 500 GB + Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + Chieftec APS-450S / Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + Logitech Z323 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + ROCK Zircon + Plextone X41M
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60 GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; ZTE V987; DVBSky S960; Canon LiDE 110; Canon LBP6020B
      6. Odgovori

@ Rio

Ovo je pogrešna tema za to. Podforum Grafičke karte je za tvoj problem.
        I imam skoro nula iskustva sa Intelovim integrušama na laptopu.

@ Marko_26

Za sva pitanja u vezi kupovine 24“ monitora, postoji tema Koji 24“ TFT?

U vezi programiranja, to zaista pripada ovoj temi. Postoje dva razloga zbog kojih se generalno
        ne preporučuju monitori sa VA panelima za to:
        1) Pikseli u VA panelima su postavljeni tako da je slika malo manje oštra u odnosu na IPS-olike panele.
        Ovo nekome može predstavljati problem ako se isuviše naviklo na IPS-oliki panel, a opet nekome ne.
        2) Zbog duboke crne i velikog kontrasta, dugotrajno gledanje bele pozadine sa crnim tekstom nije baš
        najbolje za glavu i oči. Rešenje je to što je Sasa012 otkucao, a to je da se koristi crna pozadina sa
        belim slovima, a ako ne, onda makar Low Blue Light mod pogotovo uveče.

@ rammadis

To šala pošto si stavio ? Dva člana foruma u roku od mesec dana su kupila BenQ VZ2470H.

getafix je ostavio poruku 22.03. da je kupio.
        Sasa012 je ostavio poruku 13.04. da je kupio.
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Member Avatar korisnika rammadis
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        1.197
      8. Moja mašina
        • CPU: i5 4460 + TX3 Evo
        • MoBo: Asus H81M-C
        • RAM: 2x8GB Kingston HyperX
        • VGA: Intel HD
        • MON: Viewsonic VX2433WM
        • HDD: 1TB Seagate B.
        • OPT: Samsung DVD/RW Sata
        • Case: Thermaltake,Xigmatek GG 500W
        • SND: Asus Xonar DG, Sennheiser HD201,HD428
        • TV: Samsung 32"
        • INET: DSL
      9. Da vidio sam kasnije,nisam pratio temu...

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3
      11. Moja mašina
      12. Sasa i Duke, hvala na odgovorima.

U pravu si, pitacu tamo. Dodjoh do ovog podforuma sa gugla i videh zakacene teme za IPS i VA monitore, pa ne znadoh gde da pitam.

Aha, razumem. U tom slucaju, mislim da mi to ne bi predstavljao veliki problem posto i sada (na starom laptopu i prastarom Yuraku monitoru ) koristim Stylish ekstenziju sa tamnim stilovima, tamne teme i slicno.

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.995
      14. Moja mašina
        • Case: Fractal Design Core 1000 + Chieftec APS-450S / Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + Logitech Z323 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + ROCK Zircon + Plextone X41M
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; ZTE V987; DVBSky S960; Canon LiDE 110; Canon LBP6020B
      15. Nova nedelja i nova summa summarum novosti i dešavanja iz VA sveta. I nisam zaboravio novosti od TPV-a. Biće .

Sećate se modela Philips E-line 278E8QJAB? Preko ga i dalje ima samo alza po istoj ceni (~225e). Na nemačkom
        amazonu gde je odmah dostupan mu je cena otišla sa 260 na čak 310 ojra i time je postao skuplji od Samsunga
        C27F591! Nikako nije dobra vest. Nadam se da će za mesec-dva model postati naširoko dostupan.

BenQ je predstavio svoj nov model iz čuvene „filmsko-stilske“ EW serije – EW2770QZ. Kao što znate, u pitanju
        su modeli sa njihovim AMVA+ panelima. Nažalost, ako pogledate Overview i Features stranicu, jasno je da se
        nigde ne spominje kontrast što je znak za uzbunu. I zaista, u specifikacijama stoji da je u pitanju IPS panel tip,
        a u stvari je AHVA (AU Optronics IPS-oliki panel). Nije mi jasno zašto je BenQ rešio da ukalja AMVA+ EW seriju .
        Šteta…

HP je posle dve godine izbacio naslednika P222va. U pitanju je biznis monitor i kao takav ima 3 god. garancije.
        Pojavio se pre nedelju dana i odmah je dostupan i kod nas (za neverovati!) i ima ga baš ovde na Bench šopu.

HP ProDisplay P223 (VA) (21,5“; 1920x1080; PWM?)

Ne znam koji je panel (S-MVA ili AMVA+). P222va ima ogroman kontrast od preko 4.400:1 u standardnom modu,
        sasvim solidno je kalibrisan u sRGB modu sa jako dobrim uglovima gledanja. Čak je i odziv piksela sasvim ok za 60
        Hz VA panel. Izuzev promenjenog dizajna kućišta i baze, ti bi modeli morali biti jako slični. Cena mu je viša nego
        odlazećeš modela i ako HP nije eliminisao PWM, nula razloga za kupovinu umesto P222va.

Kod nas u maloprodaji se pojavilo dosta modela AOC-a. Posle kuknjave na forumu da se povlače, uvoznik je uvezao
        kontigent... Nažalost, većinom (?) su u pitanju stari modeli koji koriste PWM za regulaciju LED pozadinskog osvetljenja.
        Koliko mi je poznato, svi proizvođači monitora (izuzev HP-a) jasno objave koji monitor je flicker free (ne treperi).
        Jedan model mi je zapao za oko:

AOC M2470SWH (S-MVA) (23,6“; 1920x1080) (sjajan ekran; PWM)

Kod nas se ovaj model pogrešno reklamira da je IPS što je neverovatno da se nije u stanju prepisati specifikacija.
        AOC jasno ističe da ima MVA panel. Pošto je 23,6“, onda je Innolux S-MVA (zakrivljeni su SVA). Zanimljivost je da
        je ekran po svoj prilici sjajan ili makar polu-sjajan. Monitori sa sjajnim VA panelima se ne mogu čak izbrojati ni na
        prste jedne ruke … Jedan član na hardforumu ga je letos hteo kupiti i posle nije ništa javio tako da nema informacija
        kakav je. I pre nego što neko posmisli „ali u pitanju je član foruma, a ne profi test“, otkucaću da postoje likovi na tom
        i OC.net forumu koji imaju kolorimetre, tako da…
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails HP ProDisplay P223 Datasheet.pdf‎   AOC M2470SWH Productsheet.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 02.05.2017. u 11:57
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.995
      17. Moja mašina
      18. Post BenQ GW2470

Na drugim temam se ponovo pokrenulo pitanje u vezi BenQ GW2470 modela pa ću ovde preneti da bude.
        Kod BenQ monitora na kraju:
        H = HDMI
        M = multimedija (zvučnici + audio ulaz)

Dakle:
        GW2480H – 2x HDMI
        GW2480HM – DVI-D, HDMI, zvučnici, audio (linijski) ulaz
        Oba modela imaju VGA ulaz i 3,5 mm audio (slušalice) izlaz.

Što se tiče tog modela, on je na lošem glasu zbog određenih sporih crno-sivih i sivo-sivih prelaza (vidiljivo u igrama
        tipa Batman Arkham ili Dark Souls serijalima) i to je tačno. Međutim, to nije fer prema tom monitoru zato što se monitor
        ne reklamira za igranje već za zabavu i posao i on to radi jako dobro. Svaki model monitora koji se kritikuje za nešto da
        ima manu, a ne reklamira se za to, je po meni promašena kritika. Jeste, uvek treba navesti mane, što i sam navedem,
        ali treba uvek imati u vidu za šta se model marketira. Da ne ponavljam iksti put, ne može za sve da bude najbolji, to je
        nemoguće.

Postoje određene zabune sa VZ2470H modelom, pa ću i to preneti ovde. Npr. VZ2470H uopšte nije naslednik GW2470
        modela:

1) VZ, GW i EW su različite serije.
        2) VZ2470H je u stvari izašao pre GW2470 modela, samo se počeo prodavati u Evropi sa godinu dana zakašnjenja u
        odnosu na Aziju pa je zato GW „stariji“.
        3) Uopšte nemaju isti panel. Jesu AMVA+, ali nisu iste revizije. Taj panel „bez rama/okvira“ (edge 2 edge) u VZ modelu
        ima više nego duplo bolji odziv piksela! To je jasno iz internih AUO dokumenata i o tome sam već kucao ovde. To je je-
        dini model na tržištu koji ima tu verziju panela. Svi ostali kao dosta iiyama modela imaju isti panel kao i GW2470 samo
        što iiyama radi bolje overdrajv (generalno su po tome jedni od najboljih bez obzira na tip panela).
        4) I VZ2470H je odlično fabrički kalibrisan za razliku od GW2470H.

Postoje barem dva profesionalna testa ovoga modela. Čak ga je i domaći SK opisao i on je generalno ok mada je jasno
        da se nije radilo sa kolorimetrom:
        Reprodukcija – držite se Standard profila
        Ovo nije tačno, pošto je Standard mod dosta slab (totalno promašena (previsoka) gama sa visokom deltom za boje).
        Najbolji su sRGB i Movie mod po pitanju kalibracije.
        Vidljivi su blagi artefakti u brzim pomeranjima objekata po ekranu.
        Ako se koristi AMA Premium (što je veliko ne na svim BenQ monitorima), overshoot je priličan iliti artefakti – pogrešno
        nazvani duhovi kod nas. Na AMA High nema artefakta, ali zato postoje tragovi na određenim crno-sivim i sivo-sivim
        prelazima. Zaključak autora je sasvim tačan (ako preferirate VA panele sa njihovim inherentnim prednostima i manama):
        Ako vam kod kupovine monitora nije presudan veliki broj konekcija ili USB hub, ako vam nije potrebna mogućnost podešavanja
        visine ili rotacija ekrana, ako nemate kolorimetar za idealno podešavanje reprodukcije, ako ne igrate igre, ako vam u životu nije
        preko potrebno da potrošite veliku sumu novca da biste imali kvalitetan proizvod, onda je BenQ GW2470 savršeno rešenje za
        vas, za nas... Za sve. Definitivno best bang for the buck.
        TL; DR – dokle god je u sRGB ili Movie modu, kalibracija je sasvim solidna i za ono što je namenjem (maretiran) je vrlo dobar.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails BenQ GW2470H Datenblatt.pdf‎   BenQ GW2470HM Datenblatt.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 03.05.2017. u 13:45

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.995
      20. Moja mašina
      21. Da nastavim sa novostima, ali sa premijum VA modelima.

Samsung Electronics je predstavio dva osvežena („nova“) modela:

Samsung C24FG73 (SVA) (23,5“; 1920x1080; 144 Hz; LMB; FreeSync; QD LED; 125% sRGB)
        Samsung C27FG73 (SVA) (27“; 1920x1080; 144 Hz; LMB; FreeSync; QD LED; 125% sRGB)

Jedva je prošlo pola godine i eto nama osveženih modela. Previše je to brzo… Elem, odmah upada u oči potpuno
        novo i bolje postolje. Slična postolja su već koristili u modelima iz 2015-te pa su promenili prošle godine na tanjirasta.
        Takođe na osnovu pisanja Nemca, osveženi model dolazi sa konačno sređenim/ispeglanim firmverom, dok će navodno
        vlasnici FG70 serije imati besplatnu nadogradnju u Samsungovim servisnim centrima. Ovo je sve nezvanično na osnovu
        mejla… Vest je na OC.net temi preneo neki naš lik (nažalost pismenost mu nije na nivou) koji je vlasnik C24FG70 modela.
        Citiram:
        Ok i have just received the email and it says that in the new firmware that is in cfg73 completely removed the purple
        artefacting its from samsung in germany. Fhey also replied that all cfg70 owners are entitled for firmware upgrade.
        Sve u svemu, ako je Samsung to konačno rešio za vijek vijekova, to su onda fantastične vesti! Osveženi modeli bi se
        trebali početi isporučivati u Evropi do kraja ovoga meseca kako za sada stoji.

Acer je bez ikakvih fanfara, potpuno nečujno pustio u prodaju naslednika Predatora Z35 koji je jedan ok model, ali se
        i nije baš proslavio. Koga interesuje, možete pročitati izuzetno detaljan test od strane TFTCentrala. Neverovatno je
        da je od svih tržišta pušten prvo limitirano u prodaji u Kanadi…

Acer Predator Z35P (AMVA3) (35“; 3440x1440; 120 Hz (OC); G-Sync (30-120 Hz))

Model ima isti panel kao HP Omen X 35 i AOC AGON AG352UCG i sva tri imaju G-Sync module. Jedan kvebeški Kanađanin
        sa OC.neta ga je kupio, a u međuvremenu još jedan novi član foruma. Link ka temi. Model ima veliki potencijal da napravi
        popriličnu pometnju na UW 1440p tržištu tako da ću pratiti situaciju. U PDF fajlu su preliminarne specifikacije sa nekog
        nemačkog šopa.

Vest je izašla na r/ultrawidemasterrace. Ostavljam da se čitaju ignorantski komentari. Top komentari za arhivu :
        VA panel / pass.
        Found a fan of IPS glow, scanlines and light bleed.
        Kad već spominjem uvek nezaobilazni OC.net forum da i završim sa njim. Na temi o HP Omen X 35 došlo je do nepotrebne
        svađe zato što isti likovi kucaju iste dosadne poruke. Baš se bilo prilično zaoštrilo. Citiraću po meni najbolju poruku što
        kucam i ja stalno (podvlačenja moja):
        Nobody needs to justify their purchase, I'm sure most people bought it from retailers where we can easily return the
        product if we wanted to. It's not like we bought the monitor and now we're stuck with it so we feel the need to justify
        the big purchase, come on... I mean we can even say the same about people who bought the IPS panels instead. For
        a $1,000 monitor it should not have washed out colors out of the box? Ok then how about for a $1,000 monitor it should
        not have any glow, and it wouldn't have if they just used one of those fancy polarizers that many high end IPS panels
        used
        , and yet they didn't so I should have to just live with it instead? Hardware design flaws on the Omen? What about
        those scan lines everyones been complaining about on the X34 and PG348?
        Now I haven't checked that thread in over
        a year so maybe it's been fixed already but the last time I did many people were starting to claim that the scan lines
        are a design flaw of those monitors and cannot be fixed. I would hope I don't spend $1,000 on a monitor only to have
        scan lines in my games. It's been said so many times already that there is no perfect monitor, which sucks because we
        dump so much money and yet just end up having to pick our poison.
        TL; DR – nema tog novca za koji se može kupiti savršeni monitor pošto ne postoji i mora se živeti sa inherentnim prednostima
        i manama koje ima svaka od tri LCD tehnologije. Uvek kupovati monitor prema sopstvenim potrebama i prioritetima.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Acer Predator Z35P Datei.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 04.05.2017. u 14:59

Moderator Avatar korisnika Chinaski
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.783
      23. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X pod LC-CC-120
        • MoBo: Asus B350M-E
        • RAM: HyperX Savage 8GB 2400MHz
        • VGA: Asus GTX1060 Strix OC
        • MON: Samsung C27HG70
        • HDD: Silicon Power V60 240GB i Seagate ST3000DM001
        • OPT: LG something
        • Case: Anidees AI6 Black; ThermalTake SP-750M
        • SND: Altec Lansing PT 6021
        • TV: LG 32LH2000
        • Ostalo: Mionix Naos 5000 i Logitech K740
      24. Uh, ovaj C24FG73 deluje fantasticno. Vidim da je aktuelni model kod nas od 57 crvenih pa navise, kapiram da ce i ovaj biti tako nesto. Da je 27' 2K bio bi idealan i na duze staze mada bih mogao i sa ovim da se malo osvezim.
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika Masinac
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        943
      26. Moja mašina
        • CPU: AMD A8-6600K
        • MoBo: Gigabyte F2A55-DS3
        • RAM: 8GB DDR3 Kingston HyperX
        • VGA: MSI HD7850 OC Edition 1GB GDDR5
        • MON: BenQ G2420HD
        • HDD: Patriot Blast 240GB and WD6400AAKS
        • OPT: PIONEER 112D
        • Case: MS Black Widow / CHIEFTEC CFT-650-14CS
        • Ostalo: A4TECH V7 Bloody
      27. @DukeofSerbia : svaka ti čast na ovim postovima, zadovoljstvo ih je čitati. Samo nastavi.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3
      29. Moja mašina
      30. Evo da se pohvalim da sam ponosni vlasnik monitora BenQ VZ2470H. Monitor izgleda fantasticno. Dvoumio sam se izmedju ovog i Philips-ovog PLS monitora, ali je kontrast presudio u korist BenQ-a.

Hvala Sasi, a posebno Duke-u na postovima i ovoj temi.

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.783
      32. Moja mašina
      33. boy, oh boy, kako C24FG70 unistava ovaj IPS u tamnim scenama:
        https://www.youtube.com/watch?v=GzAgGNDjSjk

nema druge, vracam se na VA, samo da vidim da li naslednik ovog gaming modela ili ona 27ica 2K sto tek treba da izadje.
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika Sass Drake
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        926
      35. Moja mašina
        • CPU: Core 2 Quad Q9650
        • MoBo: Dell Optiplex 960
        • RAM: 7GiB DDR2-800 5-5-5-15 CR2T (3 x Kingston KVR800D2N5/2G + Transcend JM800QLJ-1G)
        • VGA: Gainward GeForce GTX 750 2GiB GDDR5 singleslot
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: WD2003FZEX-00Z4SA0 + Seagate Barracuda 7200.12 500418 ST3500418AS
        • OPT: LG SH-224DB
        • Case: Dell Optiplex 960 Mini Tower
        • SND: Integrisana Analog Devices AD1984A
        • LAP: Dell E6410 (i7-620M, 8GiB, NVS3100M, 320GB Win2016 x64)
        • Ostalo: Samsung SM-G388F Galaxy Xcover 3 (Android v5.1.1)
      36. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        boy, oh boy, kako C24FG70 unistava ovaj IPS u tamnim scenama:
        https://www.youtube.com/watch?v=GzAgGNDjSjk

nema druge, vracam se na VA, samo da vidim da li naslednik ovog gaming modela ili ona 27ica 2K sto tek treba da izadje.
        ASUS VG278HE, koji je u na tom snimku nije IPS već TN.
        There is no place like ::1

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.783
      38. Moja mašina
      39. ja sam ***** evo pravog linka:
        https://www.youtube.com/watch?v=l2AGMFXAx90&t
        edit: sada vidim da je duke vec kacio isti link
        Menjao Chinaski : 26.05.2017. u 17:29
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika DieH@rd
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        4.742
      41. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600 + Hyper 212X
        • MoBo: ASUS ROG STRIX B350-F Gaming
        • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4
        • VGA: Saphire Radeon RX 460 2GB
        • HDD: 128GB Samsung SSD, 3TB WD
        • Case: MS Industrial Black Widow + EVGA Supernova 550 G2 550W
        • TV: 4K
        • Ostalo: Lelekom ADSL
      42. Sad kada sam sakupio pare za 43XD8005, vise ga bas nema nigde kod nas u okolini. :-/

Domaci listinzi su fake, kontaktirao sam firmu koja ga listuje na eponudi i priznali su da ga vise nemaju, nude u zamenu XE80 seriju koja ima ne samo IPS, vec los IPS.

Kod madjara, em nema u radnjama em su narodni uvoznici malo pritisnuti od strane policije ovih dana.

Kod nemaca ima na amazonu za 800e, al nemam nacina da to nabavim. Isto vazi za UK [600funti] i USA [600$].

Mrka kapa izgleda. Posto je 43XE8005 sa IPS-om koji je lisiji od IPS-a u 49XD80, izgleda da cu morati cekati prolece 2018. godine i nadati se da ce 43XF8005 biti bolji... i nadam ne ludo skup.

Ima li neke alternative za nabavku ovog modela?
        Menjao DieH@rd : 26.05.2017. u 17:43

Member Avatar korisnika rammadis
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        1.197
      44. Moja mašina
        • CPU: i5 4460 + TX3 Evo
        • MoBo: Asus H81M-C
        • RAM: 2x8GB Kingston HyperX
        • VGA: Intel HD
        • MON: Viewsonic VX2433WM
        • HDD: 1TB Seagate B.
        • OPT: Samsung DVD/RW Sata
        • Case: Thermaltake,Xigmatek GG 500W
        • SND: Asus Xonar DG, Sennheiser HD201,HD428
        • TV: Samsung 32"
      45. Koji ima bolji odziv,SAMSUNG LC24F390 ili Benq VZ2470?

Strana 8 od 26 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •