Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Narucen BenQ VZ2770H . Stize u subotu ili ponedeljak , pa cu da javim utiske ...
 
Po informacijama iz ove teme proizilazi da VA paneli nemaju problema sa probijanjem svetla na (glow) na crnim povrsinama i generalno imaju dublju crnu - da li sam vas dobro razumeo? Da li moze neko ko ima VA da fotografise monitor sa crnom pozadinom, da bismo mi sa IPS-om mogli da vidimo razliku?
 
Da li neko ima iskustva sa Asus VA327H monitorom?
Vidim da ga ima u Cigatronu za 38K
 
Za sve ljudi koji razmatraju VA panele, moja topla preporuka (iako nisam zestoki ljubitelj brenda) za Samsung. Bilo koji VA za koji se uhvatite, to je odlican monitor, lepe boje, osvetljenje, realna crna i perfektni uglovi gledanja.. Monitor S27... nesto sam platio 22k, vise nego ispunio ocekivanja, jedina stvar koja me nervirala je sto ima samo HDMI i VGA, ali boze moj za te pare nema bolje. Naravno, Samsungov panel.

Sa BenQ-om 27" od 200eu drugar nezadovoljan uglovima gledanja i belom bojom. Nije hteo Samsung.
 
^moja iskustva su ipak drugacija sa Samsungom, pre bih isao na Benq. (Pricam o modelu c24f390fhu i benq ew2775zh)

Doduse ruku na srce pre 10ak dana sam gledao u c24fg70 i c27fg73 u Saturnu i definitivno bih potegao za tom 27-icom da nije bila naduvana cena. Ali ti paneli su dosta iznad onog sto Samsung nudi u cenovnom rangu ispod 250e.
 
Da li neko ima iskustva sa Asus VA327H monitorom?
Vidim da ga ima u Cigatronu za 38K

Refresh rate mu je u freesync modu od 50-75Hz. Ako ti je bitno, ja bi ipak dodao nekih 100e za benq sa linka, viewsonic je nekih 150e vise. Ipak se monitor uzima na duzi period.

http://www.benq.com/product/monitor/ex3200r ili http://www.viewsonic.com.au/products/lcd/XG3202-C.php Za viewosnic ne znam ali benq-a ima na sajtu nase zemlje tako da ga je verovatno moguce poruciti ili stize u maloprodaje, ako ti vec ta dijagonala i rezolucija odgovaraju. Nisam sve parametre poredio detaljno jer je tesko naci ista valjano na engleskom.

E sada, ono sto je propratno je da posle to treba upariti sa jacom grafom za potpuni uzitak...

A ako https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/UM.HX1EE.019 stigne bice to neki best buy po meni do 40k dinara. Samo je pitanje da li ce uopste stizati i da li ce nasi rebnuti neku suludu cenu kao sto rade sa samsungom recimo pa ako ima nekoga iz acera bilo bi lepo da nas obavesti. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala c-p-r, za drugara tražim monitor. Ako uzme 144Hz ili 1440p, automatski povlači da mora da menja i ostatak mašine ako ne i celu.
 
Monitor je stigao . Posle sat vremena na youtube i 3 sata igranja pretezno Wot . Utosci su da nije za igre ni slucajno WOT sece na trenutke kao da je fps 15 . FPS je na 100 ( ne pada ) , pa sam ga ogranicio na 60 ali se isto desava . Stojim sa tenkom i mrdam levo desno cev polako i vidi se kako zatrzava ( ako bi radio brzo ne bih primeti) . Na CS 1.6 nisam imao problema (nisam dugo igrao ) . Na youtube sam cak primetio na nekom videu da zatrzava . Ja ne znam kako vi igrate na ovome ili postoje neka podesavanja da se ubrza monitor .? Nisam mislio da tft monitor od pre 10 godina bolji u igrama od ovog VA .
Ako ima neko savet neka napise .
Slika je perfektna , monitor prelep , ali dzaba ,ako se ne mozes igrati po nekad .
 
Monitor je stigao . Posle sat vremena na youtube i 3 sata igranja pretezno Wot . Utosci su da nije za igre ni slucajno WOT sece na trenutke kao da je fps 15 . FPS je na 100 ( ne pada ) , pa sam ga ogranicio na 60 ali se isto desava . Stojim sa tenkom i mrdam levo desno cev polako i vidi se kako zatrzava ( ako bi radio brzo ne bih primeti) . Na CS 1.6 nisam imao problema (nisam dugo igrao ) . Na youtube sam cak primetio na nekom videu da zatrzava . Ja ne znam kako vi igrate na ovome ili postoje neka podesavanja da se ubrza monitor .? Nisam mislio da tft monitor od pre 10 godina bolji u igrama od ovog VA .
Ako ima neko savet neka napise .
Slika je perfektna , monitor prelep , ali dzaba ,ako se ne mozes igrati po nekad .

Koliko znam, seckanje ne bi trebalo da ima veze s monitorom/panelom. "Duhovi" koji se javljaju kod sporijeg odziva izgledaju sasvim drugačije (a moderni VA monitori imaju sasvim ok odziv, čak i za igre). Proveri da li si lepo povezao kabl, možeš pokušati i sa drugim kablom...baci pogled i na podešavanja monitora, možda nešto nije lepo namešteno.
 
Sta se desava ne znam , slika jednostavno ne ide tecno vec zatrzava u nekom momentu . Probao sam i drugi hdmi port , jedino da probam vga kabli al to nema smisla (mozda i probam ) . Podesavaje monitora sto sam znao to sam namestio . Dal ovaj moj monitor nema dovoljno Hz , ali onda bi to seckanje bilo tokom cele partije . De si sada DukeofSerbia treba mi pomoc .
 
Monitor je stigao . Posle sat vremena na youtube i 3 sata igranja pretezno Wot . Utosci su da nije za igre ni slucajno WOT sece na trenutke kao da je fps 15 . FPS je na 100 ( ne pada ) , pa sam ga ogranicio na 60 ali se isto desava . Stojim sa tenkom i mrdam levo desno cev polako i vidi se kako zatrzava ( ako bi radio brzo ne bih primeti) . Na CS 1.6 nisam imao problema (nisam dugo igrao ) . Na youtube sam cak primetio na nekom videu da zatrzava . Ja ne znam kako vi igrate na ovome ili postoje neka podesavanja da se ubrza monitor .? Nisam mislio da tft monitor od pre 10 godina bolji u igrama od ovog VA .
Ako ima neko savet neka napise .
Slika je perfektna , monitor prelep , ali dzaba ,ako se ne mozes igrati po nekad .



Pokusaj da stavis AMA na high pa probaj tako.
 
Probao sam ali nisam ja video neku bitnu razliku . Sada mi je na premijum po preporuci jednog clana pa testiram .Probacu i high malo kasnije , dosadilo mi da igram WOT hahahahha.
Dok sam u garazi sve je ok mogu da vrtim kursorom koliko hocu isto dok ne pocne bitka . ALi koliko sam primetio kada prelazim polako nisanom preko zbunova pojavljuju se zatrzavanja , kada pomeram nisan u suprotnom smeru od onoga sto vozim , itd . Ko da imam los komp , mada nisam igrao ispod 60 fps dugo pa ni ne znam kako izgleda .
 
Hajde radi testa obori rezoluciju na 1280x1024 u kojoj si igrao na starom 4:3 monitoru, da izuzmemo slabu graficku kao problem(a i napisi koju graficku koristis).
 
Testirano isto se desava samo sto su mi oci izbledele od lose slike . Graficka je r9 270x , mislim da nije problem tu . Na kraju sam stavio vga kabl koji ima feritna jezgra , a hdmi nema . Kao da je sada bolje mada nisam siguran ne mogu da naidjem na mapu sa zbunjem ( mape na kojima je seckanje izrazeno) ... Trenutno mogu da vidim duhove koje nisam primecivao na hdmi kablu , ali to meni ne smeta , samo da ne secka . Igracu sutra opet da vidim dal je do kabla ne mogu vise .
Ako imate jos neki predlog recite .
 
V-sync iskljuci/ukljuci probaj kako se ponasa, da li je u samom Windowsu monitor podesen na 60Hz ili si dizao frekvenciju?
 
Isto , pokusao sam da snimim kako izgleda vimeo.com/227604410 kratko al tu je naizrazenije youtube.com/watch?v=TbliHS_5GhM&feature=youtu.be&t=2m11s ovaj klip . Mada kada snimam mnogo je manje primetno .
Takodje sam pokusao u igri da snimim ali snima fajlovi su od 200 mb i vise za par sekundi , neda mi se to uploadovati..
 
Nisam dizao , podesen na 60Hz
 
Po preporuci ovde na sajtu uzeo sam BenQ VZ2470H, placen je 19990 rsd u radnji na G.

Prvo sto mogu da kazem je to da je kvalitet izrade stvarno vrhunski i da je postolje jako kvalitetno, cak i kada udarite sto primecuju se veoma male vibracije. Boje su za mene ok, ono out-of-the-box, postoje kalibracije na netu ali meni je ok i ovo strandardno, boje nisu ono da iskacu i da upadaju u oci ali ponavljam da su ok. Crna je fenomenalna i ne primecuje se gde se zavrsava ekran a pocinje ova tanka trakica sa strane, bela je takodje bela kao list papira. Sve u svemu na boje nemam zamereke, ali...

Ghosting se nazalost primecuje dok se skroluje, sto je u pocetku kod mene izazvalo nevericu, cackao sam podesavanja i sa AMA na high to nestaje, ali opet ali, kada odem na desktop i lagano kruzim misem primecujem kao neka seckanja ili kao neki cudni ghosting kada je pozadina neki pejzaz, primecuje se kada je i neka druga slika (boja). Da napomenem da nemam graficku vec HDMI ide direkt u plocu (HD4600). Prmetio sam to i na proslom monitoru tako da je mozda i do toga. Mada to se i ne vidi bas uvek mozda 20% vremena. Moguce da je gresku van monitora ali opet moram da napomenem to.

Sto se tice gaminga ovo sto sam probao, par simulatora i nekoliko strategija tu ghosting ne posotji ili ja ne mogu da primetim, fps nisam probao ali planiram uskoro. Takodje da dodam backlight bleed, ne postoji uopste koliko sam ja mogao da vidim. Uglovi gledanja su takodje dobri, kada se gleda sa strane tek kada se bas ode u stranu primecuju se malo slabljenje boja, kao da su isprane ali je to skroz ok ali ne znam ko bi tako ikada koristio monitor?

Sve u svemu jako dobar i kvalitetan monitor osim ovog mog problema sa tim sitnim ghostingom na pocetnom ekranu, tako da savet ako zelite da kupite ovaj monitor pre svega idete u neku radnju i pogledajte uzivo pa tek onda kupovina. Ako se nesto promeni i pogorsa, cekam jos 10 dana pa cu videti sta i kako. Ako sam nesto zaboravio dodacu kasnije, ili ako neko ima pitanje slobodno pitajte.


Uspeo sam da resim svoj "problem" tako sto sam smanjio refresh rate na 50Hz, kada vratim na 60Hz primecuje se ovo sto sam naveo (ne znam kako ovo nisam ranije pokusao). Probao sam monitor na drugom racunaru i ovoga o cemu sam ja pisao tamo nema. Ostaje jos samo da nabavim graficku kada prodje ovo ludilo oko majnovanja pa da testiram.
 
Da su samo seckanja na desktopu bilo bi sve uredu . Seckanja postoje i na 50 , 59 , 60hz . Kod mene je veca dijagonala pa se verovatno vise primeti u igrama je najbolje kada se namesti na 60hz ili da se klokuje na 73hz tada slika ide tecno . Najgore mi je kada youtube i filmovi seckaju .
 
Ja tih problma nemam, cak i kada stavim na 60Hz, resim to tako sto iskljucim/ukljucim monitor opet i sve radi. Moguce da ti je zapao neki feler.
 
Ja bas mislim da nije jednostavno su takvi . Jer se vide promene na 73 hz , kada ukljucim vsync radi puno bolje u igri . Dok za filmove i klipove nisam skontao sta pomaze jer ti delovi gde secka su na tft od 19 i 22 inca se ne primete ili jako malo kad se zagledam . Veca dijagonala , sporiji odziv piksela , manje hz cine da nekad bude ne podnosljivo . Da sam znao ne bih uzeo VA panel .
 
Poslednja izmena:
Jel moze neka proporuka za monitor 24, treba mi za rad prvenstveno da uparim sa samsung 24 PLS. Hteo sam ovaj Benq GW2470H ali je problem što mi je hdmi zauzet, a HM model koji ima DVi niko nema u gradu. Jel iamte neki drugi predlog, a da nije mnogo skuplji?
 
Zdravo ljudi. Dvoumim se izmedju ova 2 modela benq-u monitora:
1. GC2870H
2. GW2470H
Planiram kupovinu u narednih par dana pa me zanima sta biste mi preporucili. Koji od ova dva modela je bolji?
Pored toga hteo sam da pitam da li postoji alternativa GW2470H koja nije u beloj boji ali da je sa istim panelom a da je dostupna za kupovinu u Srbiji?
 
Poslednja izmena:
danas sam se malo raspitao kod distributera i zaista onaj monitor bi bio oko 700e na polici kod nas kada bi ga nasi uvezli. u mediamarktu u Segedinu je oko 610e, dakle da kazemo relatino ok cena za nase trziste. ostaje samo da prelomim da li da dam te pare za ovaj monitor i da se vidi da li moze da se uveze 1kom. posto ne verujem da bi se iko od distributera kockao da uvozi 10kom ako je to minimalna kolicina obzirom da se kod nas high end prodaje u tragovima.
 
Ko bi radio atest u Nisu za jedan uredjaj?
 
vidis, nisam razmisljao o tome. mora atest i za monitore? posto za komponente mahom ne mora, osim za napajanja?
 
Ako ga kupuješ zbog HDR, ja bih radije sačekao da HDR sazri, kao tehnologija i kao standard, i da bude šire podržan...
 
Poslednja izmena:
Ma ne, za HDR me briga. Kupio bih ga zbog VA panela, rezolucije, 144Hz a sve ostalo je bonus.
 
Nisam nesto ispratio da li je HDR bas toliko dobra opcija ili mozda nosi nekakve mane sa sobom?u glavnom vidim da se HDR moze ukljuciti /iskljuciti - zato pitam.
 
Nazad
Vrh Dno