Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Brat razmišlja izmedju njega i ilijame, ja imam 4k ilijamu i odličan modem, on bi uzeo 32 i 2k
 

Prilozi

  • Screenshot_20240116_153226.jpg
    Screenshot_20240116_153226.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 62
Hvala na odgovoru, malopre i meni stize, ali morao sam u 3 smenu
Jesi li zadovoljan sa Iiyama ProLite XCB3494WQSN? Kakav je taj VA panel?
Na poslu imam ultrawide IPS, a kuci 2, 24" Della i mnogo mi ultrawide olaksava posao jer se bavim kodiranjem jedino me brine taj VA panel...
 
Jesi li zadovoljan sa Iiyama ProLite XCB3494WQSN? Kakav je taj VA panel?
Na poslu imam ultrawide IPS, a kuci 2, 24" Della i mnogo mi ultrawide olaksava posao jer se bavim kodiranjem jedino me brine taj VA panel...
Izuzetan monitor sa brdo ulaza,ja sam ga klincu uzeo za rad i igrice i netflix. Po meni veoma dobra slika, cak bi rekao i bolja od mog lg34WP65C-B, ili je samo bolje kalibrisan neznam, laik sam u tom svetu monitora.
 
Izuzetan monitor sa brdo ulaza,ja sam ga klincu uzeo za rad i igrice i netflix. Po meni veoma dobra slika, cak bi rekao i bolja od mog lg34WP65C-B, ili je samo bolje kalibrisan neznam, laik sam u tom svetu monitora.
U svim testovima su hvalili fabričku kalibraciju, verovatno je to.
I dalje mi je žao što ga nisam uzeo...
 
U svim testovima su hvalili fabričku kalibraciju, verovatno je to.
I dalje mi je žao što ga nisam uzeo...
Da ne brbam (verovatno bezuspešno) da li ovaj monitor Iiyama ProLite XCB3494WQSN ima svog "parnjaka" i ekvivalent manje dijagonale, tipa 27 inča?
 
Kolko je pametno ici na vec matori

LG 32GN650-B.BEU VA​

 
Ako ti treba flat high refresh VA, baš i nemaš nekih opcija sem LG-ja i Philipsa, a 32" Philipsa nema...
Ako hoćeš curved, onda Iiyama ili Dell.
 
Ok je, ništa specijalno. Viđao sam pritužbe da monitor navodno "otseče" ivice slike u širini od nekoliko pixela ali ne znam koliko je tačno ni kod koliko primeraka ako je tačno...znam da je par ljudi sa foruma uzimalo taj model ali se ne sećam da su se žalili na to.

Ako ti treba flat ekran nemaš drugi izbor, bar ne kod nas. Ako možeš da uzmeš online, imaš dve nedelje fore da vidiš da li nešto zeza. Ako ti se ne sviđa, onda gledaj neku Iiyamu (GCB3280 recimo) ili Dell S3222DGM (koji košta više no što treba, po meni)...po testovima koje sam video, GCB3280 deluje sasvim pristojno, ako ti odgovara kriva ofkorz.
 
Poslednja izmena:
Ok je, ništa specijalno. Viđao sam pritužbe da monitor navodno "otseče" ivice slike u širini od nekoliko pixela ali ne znam koliko je tačno ni kod koliko primeraka ako je tačno...znam da je par ljudi sa foruma uzimalo taj model ali se ne sećam da su se žalili na to.

Ako ti treba flat ekran nemaš drugi izbor, bar ne kod nas. Ako možeš da uzmeš online, imaš dve nedelje fore da vidiš da li nešto zeza. Ako ti se ne sviđa, onda gledaj neku Iiyamu (GCB3280 recimo) ili Dell S3222DGM (koji košta više no što treba, po meni)...po testovima koje sam video, GCB3280 deluje sasvim pristojno, ako ti odgovara kriva ofkorz.
Hvala druze, brat uzima , narucio je preko G, jednom i oni da budu povoljni, ako nesto ne valja lako cemo ga zameniti, mada sam ja vise pikirao ilyamu. Hvala jos jednom.
 
Odlucio sam se ipak za Dell s3422dwg i visemesecna agonija je gotova i da podelim sa vama kratko iskustvo. :)

Iskoristio sam sve moguce popuste i bodove koje sam imao i izasao me je oko 58k. Znam da je to za VA bas dosta para, ali nisam mogao da nadjem curved IPS ispod 80k.

Prijatno sam iznenadjen posle preko 10 godina koriscenja IPS-a, ovaj VA je skroz ok. Vecinom ga koristim za rad/kodiranje i bas sam se smorio kada sam primetio "black smearing" koji je uzasan kada je se skroluje strana sa belim tekstom na crnoj pozadini, ALI to je skroz nestalo kada sam prebacio sa 144 na 60hz. Tako da od mene svaka preporuka za ovaj monitor. Ima jos dosta podesavanja koje treba da ispitam i postavio sam icc profile sa rtings sajta, ali za sada sam zadovoljan.

20240208_190027.jpg
 
Nazad
Vrh Dno