Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Nakon prelaska na OLED, sve ostalo deluje presmešno. Iskreno savetujem svima da ne kupuju ni IPS ni VA monitore nego da nastave da koriste ono što trenutno imaju dok se cene OLED monitora malo ne stabilizuju. Ako baš mora da padne kupovina, ne zaluđujte se skupim high end VA i IPS monitorima nego kupite neki najjeftiniji koji će služiti kao prelazno rešenje do stabilizacije cena.

Pa skoro svi vec i imaju VA ili IPS....mislim sta bi drugo imali od monitora u 2023 godini, TN ili CRT monitore? :)

Nego, mozda ce cene OLED monitora da se stabilizuju jos godinama?.......ustvari sta ce biti stabilna cena za OLED monitor npr velicine 27" ili 32"?.....koje godine se moze ocekivati da takvi monitori kostaju 200,300,400 pa i 500 eura,kao sto danas kostaju prosecni ili malo bolji VA ili IPS monitori?
 
Sa ovim Gigabyte M32UC monitorom sam primetio jednu neobicnu stvar,a to je da se monitor nesto vise greje kad je prikljucen na DP kabal nego na HDMI....(?!)
 
Ima neko Dell S3422DWG? Kakvi su utisci za gaming?
 
Koliko znam, važi za jedan od boljih ultrawide VA, mada Iiyama GB3467WQSU ima brži panel...
 
Vidim da je dobar monitor i da kosta solidno. Ipak preferiram Dell, kvalitet na prvom mestu. :)
Nego rekoh da vidim neki info iz prve ruke, ako ga neko ima na forumu.
 
Da li neko ima:

GIGABYTE 31.5" VA G32QC A-EK Monitor?​

Razmisljam da uzmem, pa bih da saznam neku informaciju iz prve ruke.
 
SAMSUNG Odyssey G5 27" LC27G55TQBUXEN

Da li ga neko ima i kakva su iskustva,trenutno imam 27" Samsung ali u 1080p ovaj mi deluje jer je 2k i takođe zakrivljen.
Najviše me privukla cena jer je ....najblaže rečeno smešna!
On ne može da se podešava po visini,tako je kako je(ako neko zna)?
Hvala.
 
Postoji u narodu izreka "Svaki ciga svoga konja hvali". E, zbog toga postoje YouTube testovi koji odgovaraju na sva pitanja, a jako lako ih je naći. Na primer, ovaj:
 
Posle mnogo dana gledanja ostavih ova 2 da odlucim

Iiyama G-MASTER RED EAGLE 34″ UWQHD 165Hz Gaming monitor | GB3467WQSU-B5​

I
Iiyama
ProLite XCB3494WQSN

Ako neko poseduje ili zna vise o navedenim modelima bio bih mu zahvalan,hvala
 
GB3467 je gaming orijentisan i ima vrlo brz odziv (za 34" VA).
XCB je više work-fokusiran, ima panel koji je fabrički prilično dobro kalibrisan (što je pokazao maltene svaki test koji sam video), gomilu konekcija uključujući i 65W USB-C, LAN i KVM, a njegov 120Hz panel ima prosečan odziv. Nije mnogo spor ali je daleko od 3467...

Dakle zavisi šta ti je bitnije - brz odziv ili konekcije i out-of-the-box vernost boja.
 
GB3467 je gaming orijentisan i ima vrlo brz odziv (za 34" VA).
XCB je više work-fokusiran, ima panel koji je fabrički prilično dobro kalibrisan (što je pokazao maltene svaki test koji sam video), gomilu konekcija uključujući i 65W USB-C, LAN i KVM, a njegov 120Hz panel ima prosečan odziv. Nije mnogo spor ali je daleko od 3467...

Dakle zavisi šta ti je bitnije - brz odziv ili konekcije i out-of-the-box vernost boja.
Hvala puno, mnogo si mi pomogao
 
Hvala puno, mnogo si mi pomogao
Ne znam za šta ti treba ali ako igraš spore igre ili igraš samo ponekad (ili nikako), progutao bih sporiji odziv i uzeo XCB jer nudi više a i dosta je jeftinija.
S druge strane, ako kalibrišeš GB3467 dođe ti isto a prosečnom korisniku su dovoljne konekcije koje ima, onda je brz odziv lep bonus...
Zavisi od tebe, ne znam.
 
Ne znam za šta ti treba ali ako igraš spore igre ili igraš samo ponekad (ili nikako), progutao bih sporiji odziv i uzeo XCB jer nudi više a i dosta je jeftinija.
S druge strane, ako kalibrišeš GB3467 dođe ti isto a prosečnom korisniku su dovoljne konekcije koje ima, onda je brz odziv lep bonus...
Zavisi od tebe, ne znam.
Ma ne igram vise, godine ucinile svoje, mozda 4,5 godisnje., klinac jos mali, najviše multimedija i mozda bi prikacio one s.
 
Onda XCB ne bi bio loš izbor. Em je jeftiniji, em ne bi morao da se mlatiš s kalibracijom a ima hrpu konekcija...
 
Zadovoljan sam. Veličina mi odgovara, sve je ultra oštro, imao sam sreće pa mi se zalomio primerak bez ikakvih nepravilnosti, mrtvih pixela i maltene bez probijanja svetla, a odziv je odličan za 60Hz VA panel. Jako mi se sviđa mi sav taj extra prostor na ekranu u odnosu na 27" 1080p koji sam do sad imao...
Jedina mana je loša ergonomija jer ima samo tilt ali se palo da mi odgovara visina pa mi ne predstavlja problem.

Baš sam se dvoumio između njega i XCB Iiyame i da mogu uzeo bih i nju da isprobam ultrawide ali šta je tu je...
 
Zadovoljan sam. Veličina mi odgovara, sve je ultra oštro, imao sam sreće pa mi se zalomio primerak bez ikakvih nepravilnosti, mrtvih pixela i maltene bez probijanja svetla, a odziv je odličan za 60Hz VA panel. Jako mi se sviđa mi sav taj extra prostor na ekranu u odnosu na 27" 1080p koji sam do sad imao...
Jedina mana je loša ergonomija jer ima samo tilt ali se palo da mi odgovara visina pa mi ne predstavlja problem.

Baš sam se dvoumio između njega i XCB Iiyame i da mogu uzeo bih i nju da isprobam ultrawide ali šta je tu je...
Hvala na odgovoru, malopre i meni stize, ali morao sam u 3 smenu
 

Prilozi

  • IMG_20231208_122955.jpg
    IMG_20231208_122955.jpg
    243.1 KB · Pregleda: 54
Ne znam da li je bilo već ovde, ali se slažem sa čovekom, s tim da su meni neki drugi problemi bili bitniji.

ž

Znam, jeste ovo staro godinu dana, ali ne verujem da s enešto mnogo bitnije promenilo.
 
Jel ima neko ovaj Aoc, da mi kaze nesto o njemu
 

Prilozi

  • Screenshot_20240116_144336.jpg
    Screenshot_20240116_144336.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 21
Bio kratko vreme kod mene, sasvim korektan za VA panel.
 
Nazad
Vrh Dno