Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ma jok, samo me interesuje 32" flat vs curved, nista vise od toga...
 
Kod nas mozes jedino da vidis izlozene modele od 10-15k, sve high end gledaj ne youtubu.. :D

Kad vidim USA radnje sto imaju zilion monitora izlozenih, sve moguce tastature, televizore, odes i lepo istestiras sve ko covek...
 
Pa mislio sam da odem u neku vecu prodavnicu i tu pokusam da nadjem nesto priblizno... Ne ocekujem da nadjem tacno model koji me interesuje... Neka bude neki krs monitor/TV samo da je te dijagonale, ne mora cak ni ukljucen da bude (mada bi bio veliki plus da jeste)... Doduse, cenim da slabo ima curved TV-ova od 32", a nemam pojma koliko kostaju jeftiniji curved monitori te velicine...

Svakako dok je ovo ludilo sa koronom, izbegavam zavlacenje po prodavnicama bez preke potrebe, tako da to moze da saceka...

Bas cu da potrazim neki uporedni video flat vs curved, mozda ima neki dobar review ili sta god.
 
Lično, 1800R na 32" mi je ok, 1500R mi je već mnogo. To je kriva koja više leži ultrawide monitoru...mada, i na ultrawide bih radije 1800R.

Problem je što noviji paneli skoro svi imaju 1500R, bez obzira na veličinu, a šuntavi Samsung počinje da forsira 1000R i to će svi da prihvate jer neće imati mnogo izbora, 80% curved VA monitora koristi Samsung panele...strašno.
 
Da li neko zna, cije VA panele koristi Philips na svojim zakrivljenim monitorima?
 
nekada je radio sa sharpom i LGijem panele generalno ali to dok je jos bio izvorno pod kompanijom Philips, taj deo biznisa su otkupili kinezi tako da ko zna cije panele sada imaju
 
Zavisi od modela, pretpostavljam...
Koji te model zanima?
 
Nije ni bitno sad, odustao sam od Philips monitora...
 
Koristim Philips zakrivljen 27 inča skoro mesec dana i skroz sam zadovoljan slikom. Za 18000 ,koliko je bio na akcji, fenomenalna kupovina.
 
Kupio sam hvaljeni Dell 3220DGF, malo je reci da sam razocaran, ajde nek bude da nije jos kalibrisan ali ni moj stari Samsung isto nije pa boje deluju zivlje. Slika govori vise od reci.WhatsApp Image 2021-01-29 at 17.16.15.jpeg
 
Ja sam porucio LG 32GK850F-B, a taj mi je bio druga opcija... Gledajuci ovo, mozda se ipak nisam z... Svakako cu videti kad ga probam.
 
515e (sad bi bilo mozda 10e nize kad bih porucio)

Bila je dosta bolja cena pred novu godinu, ali nikog nisam mogao da navatam da naruci... Doduse nisam poceo da ispitujem vise prodavaca kao sto sam to uradio polovinom januara i tako nasao ko moze da prenese, a da je malo bolja cena... Da sam mogao pre NG da narucim kod standardnog prodavca, cenim da bi kostalo oko 450-460e... Em niza cena u iponu, em prodavac, cini mi se, ima bolju racunicu po kupce.
 
^^ upravo razmatram isti monitor. Pošto je VA panel, kako ti se čini vs IPS, ako imaš neko relevantno iskustvo?
 
Jos uvek nemam iskustvo sa tim modelom (jos ga nisam preuzeo, a ni komp sklopio), a pre ovoga sam koristio neki matori TV, pa ne mogu ni da uporedim...

Svakako kad sve namestim, malo isprobam, podelicu neko skromno misljenje, slike i sta god vas bude interesovalo.
 
Kul, ima smisla. Svakako vidim da se priča svodi na par modela - Samsung G7, LG 650/850, Gigabyte čak ima model sa dobrim recenzijama, Dell sa nešto čudnijom kalibracijom, ASUS koji je skup za to što nudi i onaj AOC kao budžetni.
 
Za tu namenu mislim da LG ima prednost zbog ergonomije i IPS panela. 8bit su oba panela, slično je i ostalo 'na papiru', ali zbog ovog navedenog lično mi se više dopada LG.
 
Kul, ima smisla. Svakako vidim da se priča svodi na par modela - Samsung G7, LG 650/850, Gigabyte čak ima model sa dobrim recenzijama, Dell sa nešto čudnijom kalibracijom, ASUS koji je skup za to što nudi i onaj AOC kao budžetni.

G7 sam izbacio jer je mnogo zakrivljen za moj ukus. Gigabyte ima neki model, nesto jeftiniji, ali sam po recenzijama zakljucio da je nesto losiji od ostatka, pa sam izbacio takodje. ASUS TUF bas tako kao sto kazes. AOC je bio neki ok, a pored svih navedenih ima i opcija MSI Optix modela.

Meni je na kraju bilo ili ovaj LG ili gorenavedeni Dell.
 
Sve je to slično na papiru, ajde sada ko bi mogao da proba šta mu najviše odgovara... G7 je 240hz, baš overkill, LG deluje 1/1 i flat je i meni privlačnija opcija. Doduše ima mnogo podvarijanti - g, f, povlaka b itd. Malo pipavo za popamtiti. Jedino pitanje koje se otvara, za mene barem, da li ima smisla 34" UW kao single display setup i malo uštede prostora. Tu već se ulazi u neki entry-mid range, pa je to malo meh...
 
Nakon sto sam se odupreo porivu da odmah vratim monitor i evo nakon dva dana stanje sa Backlight-Bleedingom se popravilo. Jos uvek je primetno na nekim mestima ali puno manje nego prvog dana. Meni odgovara zakrivljeni monitor jer nemam mnogo mesta na stolu pa mogu da uguram vecu dijagonalu na manje prostora.
 
Baci neku sliku da vidimo koliko se popravilo

@Gedora, pomislio i ja na 34", ali odustao... Jos nemam guts za ultra wide.
 
Ja uzeo 5-6 A4 papira i "isekao" tu dijagonalu sebi kako pise u specifikacijama. Onda sam stavio ispred sebe i skontao da je skroz ok. Malo je sasavo, ali preporucujem onima koji nisu sigurni.
 
Po meni je 32" (ili 31,5") bolje nego 34" ultrawide,jer su mi te trijescetvorke nekako "niske",otprilike kao normalne 27ice...31,5-inch-16x9-vs-34-inch-21x9.png
 
Poslednja izmena:
I ja sam u tom fazonu...ultrawide je ok ako zaista možeš da iskoristiš tu širinu, ja nisam smislio kako bih i za šta. Za moje (da kažem, normalne) potrebe bi mi više značio vertikalni prostor jer me nervira skrolovanje kroz web stranice. A 32" je ionako šire od 27"...

Čak se razmišljam da uzmem 32" 4K 60Hz monitor jer bi mi prostor i oštrina više značili nego high refresh za šačicu modernih igara koje igram...
 
Poslednja izmena:
Bas danima kopam i razmisljam na ovu temu. Svidja mi se AOC CU34G2/BK na konto 34ki UW, mada u 34 postoje lepe opcije sa IPS panelima, doduse uz dosta kinte... Malo me brine tu kako igre izgledaju kada nisu optimizovane za UW, ali kada jesu deluje sjajno (open world, npr RDR2 i sl.). Sta mi je jos super je usteda prostora vs 2x32, pritom bi meni licno koriscenje bilo jednostavnije zbog dualnih masina koje bi nakacio na monitor(e), kao sto mi je i sada sa single 32kom. 32 IPS high-ref. su prakticno nepostojeci kod nas za naci, nazalost... a to mi je nekako bila inicijalna zamisao. :)
 
Da ne otvaram novu temu,interesuje me koji monitor uzeti do 25.000,00 dinara, a sluzio bi prvenstveno za programiranje.
Trenutno posedujem Benq VZ2470H koji je AMVA+, pa razmisljam dali da ga uparim sa jos jednim 24" monitorom ili da kupim 27"?
Moze li neka preporuka do navedene cene?
 
Lenovo L27q-30-65FCGAC1EU za 27000 u G-tronu, na primer. Nije VA nego IPS, ali je 27" 1440p (dakle oštro) i 75Hz.
Ima i AOC Q3279VWFD8 istih karakteristika, uzelo ga je više ljudi sa foruma, ali je 2000 više...

Koristiš taj 27" 1440p kao glavni a 24" kao pomoćni...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno