Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

@DukeofSerbia, Kakvi su ti zakrivljeni VA za rad sa tekstom(programiranje)? Koliko zakrivljenost eliminise (ili mozda pojacava?) black crush?
p.s. nervira sto kod dobrih modela ne ostave vesa mount opciju..
upd. za tekst ipak glupo pitanje, to je za gaming/multimediju resenje jedino.
 
Poslednja izmena:
Vojvoda se opet vratio na ove teme :)
Može li preporuka za 27-"29" QHD monitor?
Namjena: multimedija i programiranje.
Budžet: 400-450€
Može i zakrivljena varijanta.
Nije nužno da bude VA, ali zbog ove multimedije pretpostavljam da je bolji izbor.

Prvobitna namjena je bila 2x24" ali sada je desktop prešao u dnevnu sobu pa mi je ovo elegantnije rješenje, a i cjenovno je malo povoljnije.
 
Poslednja izmena:
Duke kakve su sanse da se napravi custom nosac za vesa mount? I kakvi su uglovi po vertikali (ako bi se stavljala dva jedan iznad drugog recimo)?
 
Dal je realno da lik prica o sebi u trecem licu?! :shock: :lupko:

Inace taj Philips koji mi je zapao za oko ima takodje i u Acer varijanti koja je jeftinija (Acer ED273) ali i QC im je losiji. Verujem da koriste iste panele od Samsunga.

Razlozi zbog koga se nisam odlucio pre 3 meseca je bila

1) cena - ~280e su bili a pritom FHD na 27" (u tom cenovnom rangu sam vec mogao da razmisljam o proverenim IPS modelima u 1440p ili pak onom gejmerskom modelu od Samsunga)

2) i takodje ono sto je Philips uradio sa (takodje Samsungovim panelima) u svojoj IPS seriji E-line 246/276 (pri cemu sam 246 imao tako da znam o cemu pricam) gde su napucali plavu i crvenu do zla boga tako da mi je bilo nepodnosljivo odnosno neprirodno da gledam u monitor ma koliko god se trudio
3) Takodje sam imao i lc24f396fhu model od Samsunga na nekih nedelju dana i smatram da je bio losiji panel od Benq ew2775zh (kojeg sam takodje koristio ~nedelje)

Sem ako Samsung maximalno nije unapredio svoju igru u medjuvremenu Djuche ja bih ti preporucio da spustis gas malo o dobro razmislis da li ces da uzimas na slepo jer je velika verovatnoca da ces se kajati ukoliko nemas prilike da taj model uzivo vidis i istestiras (ili makar imas dobar "return policy" pa ga izgustiras na nedelju-dve dana).
Kao sto sam ja to uradio (takodje na razne testove i preporuke sa onih tvojih proverenih sajtova) i rekao da je dosta kada sam vratio 6 monitor u nekih mesec i po dana - odnosno kada sam se zaustavio na 7. modelu. ;)

Nema potrebe za dizanjem hipija, a uz svo duzno postovanje tvoj nacin pisanja jeste sa malo vecim hipijem... (sto sam na kraju i osetio na svojoj kozi propustivsi 4 razlicita modela, odnosno 3 primerka jednog istog kroz prste i oci) :)
 
Poslednja izmena:
Ali Djuk je vec kupio Philipsov zakrivljen monitor,koliko sam shvatio,I kojim je (uglavnom) zadovoljan...

A ti si Yodzimbo apsolutni rekorder u kupovanju I vracanju monitora.......da li mozete da zamislite kako bi izgledao ovaj nas svet kada bi svi kupovali I vracali nesto po 6,7,10 puta? :)

BTW,sta rade prodavci sa tim vracenim monitorima?
 
^ Thank god for 30 day Amazon return policy... Doduse dobio sam "blaze upozorenje" tj upitnik cime nisam bio zadovoljan i cemu "spike" vracanja, nakon cele te avanture... :)
 
A ti si Yodzimbo apsolutni rekorder u kupovanju I vracanju monitora.......da li mozete da zamislite kako bi izgledao ovaj nas svet kada bi svi kupovali I vracali nesto po 6,7,10 puta? :)

BTW,sta rade prodavci sa tim vracenim monitorima?

Qur moj bi onaj iz Amazona zasjeo na prvo mjesto Forbsove liste da na svijetu ima 1 Yodzi na 1 milion kupaca :)

@Yoji koliko provizije me dođe da mi ti izabereš i testiraš monitor po svom kriterijumu kvaliteta? :)
 
拜 拜

Moje poruke očigledno se ne umeju pročitati do kraja šta sam otkucao :S:. Skretanje sa teme i padobrance koji kucaju sve i svašta iako postoje odgovarajuće teme i
podforumi ne vredi više ni komentarisati...

U redu, ja se ne razumem. Ni profesionalni testeri nisu dovoljno dobri na ovom forumu :crash:. Standardno u Srbiji u svim sferama života. Jaka šteta, ostaju dobri
stari provereni strani forumi.

Više ni jednu poruku neću ostaviti u ovom kompletnom podforumu (Monitori). Sayonara :wave:.

P. S. (za kraj u vezi monitora)
Obećao sam moju recenziju. Od toga nema ništa.

Problem sa oblacima sam rešio (najavio juče) kupovinom Lumax LED sijalice u gigatronu – E14 5 W 400 Lm 6500k. Stavio stonu lampu iza monitora i nema više oblaka
plus svi ostali veliki bonusi koji dolaze uz to.

Ostavljam fotografije – takve su, kakve su.

IMG_8235_resize.jpg IMG_8237_resize.jpg IMG_8236_resize.jpg IMG_8234_resize.jpg

@DukeofSerbia, Kakvi su ti zakrivljeni VA za rad sa tekstom(programiranje)? Koliko zakrivljenost eliminise (ili mozda pojacava?) black crush?
p.s. nervira sto kod dobrih modela ne ostave vesa mount opciju..
upd. za tekst ipak glupo pitanje, to je za gaming/multimediju resenje jedino.
Sam si sebi odgovorio - monitor je za igre i multimediju i za to se i reklamira.
I efekat „slomljene“ crne nema veze sa zakrivljenošću.

Duke kakve su sanse da se napravi custom nosac za vesa mount? I kakvi su uglovi po vertikali (ako bi se stavljala dva jedan iznad drugog recimo)?
Ne bih se ja zezao sa bušenjem kućišta. Nema šarafa uopšte - ili je zaliveno, a najverovatnije su u pitanju žabice.
Uglovi po vertikali su ok, ali se ne mogu nositi sa boljim IPS-olikim modelima tako da jedan iznad drugog ne preporučujem.

:wave:
 
@forum1nick

A ne, vala niz tu zeciju rupu ne planiram da silazim, barem ne u naredne 2-3 godine...

@Djuce

Drago mi je sto "worshipujes sebe", treba sjahati malo sa hipi konjica i uzeti za reper iskustvo uzivo sa vise modela.

Kazem ti iz licnog iskustva jer sam propustio kroz ruke par modela i video jos jedno 5-6 uzivo sa onih lista koje si ti preporucio, tako da znam o cemu pricam. Treba testove uzeti sa dozom rezerve i prihvatiti cinjenicu da nema "najbolji model u toj i toj cenovnoj kategoriji koji brise patos sa ostalima" i da kvaliteti u prikazu itekako variraju, cak i kod/izmedju tih modela koji su itekako nahvaljeni u "profi testovima".
Verujem da je dobar i da tebi za tvoje licne preference i potrebe odgovara. Ali veruj mi kada kazem i kada propustis par modela kroz sake da razlika postoji, i sigurno ne bih vise ikada uzimao monitor sudeci po review-ovima odnosno na slepo.

Nema potrebe da se osecas uvredjenim i dramski odjuris sa foruma poput uvredjene curice. Mada opet ako si tako lako "razdrazljiv" sta drugo da kazem...

I u ostalom sa koliko drugih modela iz te klase/kategorije si imao mogucnosti/prilike da uporedis/vidis uzivo kako kako bi mogao da doneses takav sud - sto VA modela sto IPS?


PS

Sudeci po slici koju si okacio za tvoj model - imam opet isti utisak da i taj Philips ima ono sto mi se nije svidelo kod Samsungovog VA (LC24) i IPS (PLS panela u n E-line 246) - a to je prezasicena crvena (a verovatno i plava) koju nikako nisam mogao da "unormalim" i generalni prikaz mi je bio skroz neprirodan.

But hey, sta ja znam. Sto meni ne odgovara drugome verovatno lezi.
 
Poslednja izmena:
Svasta Djuk,pa neces valjda ponovo da odes,a tek si se vratio??

Nemoj uzimati previse ozbiljno neke komentare, znas da je ovo Srbija (i Srbi u svetu),a opste je poznato da SE mi (tj neki od nas) predstavljamo uvek kao najpametniji,najbolji,najnepre****viji,najjaci,najjlepsi itd........da obozavamo da omalovazavamo tudje misljenje,da pljujemo sve I svasta itd,itd........zbog sveta ovoga normalnim ljudiima van Srbije se povraca od nas....

Nastavi sa komentarima o VA monitorima....bez njih je ovaj podforum nekako prazan.....
 
@dukeofSerbia nadam se da ces i dalje pisati na ovoj temi.

Odradio sam i procitao detaljno onu recenziju sa ruskog sajta. E sad, stavljeno je 33% osvetljenja sto je meni stvarno malo, ostalo je manje vise ok. Skinuo sam icc profil i boje su kalibrisane solidno.
E sad, nakom par dana koriscenja c27f390 da kazem neke mane:
- pikseli se bas primecuju, meni licno na granici da vratim monitor ali za multimediu i dalje odlican. Sa tim sto yt klipovi/filmovi/serije izgledaju odlicno ali citanje teksta ne bas.
- primecujem na desnoj gornjoj strani pink tint, kao za nijansu vecu/jacu crvenu boju koji ni sa jednom kalibracijom kao i menjanjem refresh rate-a nisam uspeo da sredim.
Doduse na prvu se ne provaljuje ali vremenom se uoci i posle malo smeta.
- Igre. GtaV koji je inace graficki i dalje jako lepa igra, sa postavkama na very high, i dalje izgleda nekako kao da je na medium. Tipa na 24 ips, isto 1080p je izgledala bas lepse. To je i moj brat odmah provalio kad je ukljucio. Znam da tu pikseli rade svoje ali opet da napomenem.
Sve u svemu sve sam blizi tome da je bas tesko naci monitor koji ce skroz odgovarati nasim potrebama. Promenio sam ukupno 6 za poslednje 2 godine i uvek bude neka sitnica koja smeta.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Neozbiljno je kada se dva produktivna člana zakače oko gluposti. Jako su korisne su informacije koje @vojvoda ostavi i šteta je što se tako brzo "naljuti"

Jako je korisno i @Yoji iskustvo čuti. Ne vidim da su tu suprotstavljeni stavovi.

Moguće je da i među svim tim top predstavnicima klase ima škarta, a sigurno je da svi gledaju različitim očima.
 
@šnele Gdje si našao GW2470H(M)?
Ili ako neko ima info može u PP.
 
@dukeofSerbia nadam se da ces i dalje pisati na ovoj temi.

Odradio sam i procitao detaljno onu recenziju sa ruskog sajta. E sad, stavljeno je 33% osvetljenja sto je meni stvarno malo, ostalo je manje vise ok. Skinuo sam icc profil i boje su kalibrisane solidno.
E sad, nakom par dana koriscenja c27f390 da kazem neke mane:
- pikseli se bas primecuju, meni licno na granici da vratim monitor ali za multimediu i dalje odlican. Sa tim sto yt klipovi/filmovi/serije izgledaju odlicno ali citanje teksta ne bas.
- primecujem na desnoj gornjoj strani pink tint, kao za nijansu vecu/jacu crvenu boju koji ni sa jednom kalibracijom kao i menjanjem refresh rate-a nisam uspeo da sredim.
Doduse na prvu se ne provaljuje ali vremenom se uoci i posle malo smeta.
- Igre. GtaV koji je inace graficki i dalje jako lepa igra, sa postavkama na very high, i dalje izgleda nekako kao da je na medium. Tipa na 24 ips, isto 1080p je izgledala bas lepse. To je i moj brat odmah provalio kad je ukljucio. Znam da tu pikseli rade svoje ali opet da napomenem.
Sve u svemu sve sam blizi tome da je bas tesko naci monitor koji ce skroz odgovarati nasim potrebama. Promenio sam ukupno 6 za poslednje 2 godine i uvek bude neka sitnica koja smeta.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Covece,pa kako onda tek izgledaju pixeli i ostrina u igrama na 32" 1080p monitorima?

Ako ti smeta ta slaba ostrina I veliki pixeli,onda kako znas I umes da sto dalje budes od monitora kada gledas u njega......tj da SE udaljis na 1,20 metara ili vise....
 
^ to pomaze, ali opet fiksiran sam za daljinu od 60-70cm zbog stola i takvog rasporeda :(

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
sada ste me istripovali. kada bih uzeo C27HG70 jel bih imao 144Hz u 2 i 3D? freesync naravno ne ocekujem da imam na GTX1060.
 
Ja bih više brinuo o 144 fps sa 1060-icom...osim ako ne planiraš da menjaš grafičku u skorije vreme, 1440p @144 Hz je overkill za 1060, bar za 3D. Ali, monitor se ne kupuje često i ne škodi da ga imaš. Koliko si platio monitor i gde?
 
Pa, kad već daješ toliko za monitor i red je da traje...
 
pa ako ovaj imam 6god ne vidim zasto ne bih i taj isto toliko :)
 
Ne mogu da se setim kad sam kupio ovaj moj, 4 ili 5 godina...još stoje folije zalepljene na njemu :)
 
Kakav je AOC M2470swh?
Kakav je MVA panel u odnosu na IPS?

Drug gleda za 12-13.000, sveli smo izbor na njega ili AOC i2269VWM IPS.
Prednost prvog je sto je 24", drugog sto je lepsi i ima IPS panel(ako je to uopste prednost, ne znam kakvi su MVA paneli).

Namena je gaming.
 
Koristim LG W2243S, dobrih 9 godina, pa mislim da je vreme da uzmem nesto drugo. Videh u prodavnici na E BenQ GL2760HE za nekih 20k, interesuje kakav je monitor.
 
Moja preporuka za Benq GW2270 , VZ2470 i GW2470. Svi imaju novije panele (vz2470 najnoviju reviziju tih panela) i odlični su monitori. Koristim prva dva (prvi na poslu drugi kod kuće) i oči su mi se preporodile (uopšte se ne umaram dok "buljim" u monitor). Slika odlična, duboka crna i veliki kontrast. Veliki plus je što ovi monitori imaju blagi "light" mat premaz, tako da slika nije "zrnasta".

Samo se mora podesiti u podešavanjima monitora i drajvera full HDMI mod da bi crna bila stvarno crna (ako se monitor povezuje preko HDMI).
 
Dobar ovaj VZ2470 . Kad bi bio takav crni. Mada ni ovaj GW2470 nije los.
 
Poslednja izmena:
GW2470H se teško nalazi :(
 
El moze neko a mi kaze kako da udjem u RGB raspon boja ? .Kad sam kupio monitor moglo je sad je ta opcija crna to jest ne mogu da udjem i promenim raspon .Probao sam sve moguce modove ali nikako da odkljucam tu opciju ...
monitor vz2770



edit: nasao sam problem ,
bila opcija iskljucena na ati drajveru
 
Poslednja izmena:
Ima li neko Asus VA327H kako se on pokazao, da li je zakrivljen ekran bolji od ravnog za citanje teksta i gejming?
 
Nazad
Vrh Dno