»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 29 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 423

Tema: Monitori sa VA panelima

Member Avatar korisnika Yojinbo
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.137
        PS4 i lap planiram da nakacim na monitor-office, multimedija, casual gaming tako da je i meni pozeljan 1080p. Tako da mi je potrebno makar 2hdmi ulaza + vga ili vga/dp/hdmi kombo. Ako je stand losiji (a uglavnom jeste) onda i VESA mount je pozeljan.

27" mi je preveliko, imao, koristio, vratio jer mi nije to-to.

Takodje imam problema prilikom "prepoznavanja". Benq je odmah po automatizmu prilikom paljenja/gasenja prebaciovao sliku (doduse bio je nakacen na vga, ovaj C24 je na hdmi), dok kod Samsunga to uopste nije slucaj, moram nekoliko puta da vadim/ustekam kabal dok ne prepozna i projektuje sliku - cak i ako je manuelno podesen source. Bas, bas frustrira.
        Trapped in time. Surrounded by evil. Low on gas.

Member
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        319
      3. Moja mašina
        • CPU: I5 6600k
        • MoBo: Asus Z170 pro gaming
        • RAM: G.SKIL TRIDENT Z DDR4 3000 16 gb
        • VGA: Asus strix 1060OC 6GB
        • MON: SAMSUNG C27F591FDU
        • HDD: Samsung spinpoint F3 500GB + 500 GB
        • Case: Cooler Master masterbox 5
        • LAP: Lenovo z50-70
      4. Nemam problema sa prepoznavanjem, ne gasim monitor nikada i svaki put kada palim komp normalno prepozna hdmi i odmah prikaze sliku na tom kanalu.

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        189
      6. Moja mašina
        • CPU: 6750 Box
        • MoBo: P35-DS3
        • RAM: 2*1GB Geil Ultra 800Mhz
        • VGA: Palit 8800GT
        • MON: Samsung 223BW
        • HDD: 2*500GB + 1*640GB WDaaks
        • OPT: Pioneer 212d
        • Case: Antec 900 + Corsair 520w
        • SND: Xtreme Gamer + Z-5500 + Altec 641e
        • INET: DSL
      7. Citat Citiram korisnika: Tefterilo Pogledaj poruku
        Nemam problema sa prepoznavanjem, ne gasim monitor nikada i svaki put kada palim komp normalno prepozna hdmi i odmah prikaze sliku na tom kanalu.
        Imam taj isti monitor C27F591 i poprilicno sam zadovoljan. Mada nisam imao vremena da ga posteno istestiram.
        Jesi li koristio neku kalibraciju za njega ? Koja su ti optimalna podesavanja ?

Moderator Avatar korisnika Chinaski
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.807
      9. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X pod LC-CC-120
        • MoBo: Asus B350M-E
        • RAM: HyperX Savage 8GB 2400MHz
        • VGA: Asus GTX1060 Strix OC
        • MON: Samsung C27HG70
        • HDD: Silicon Power V60 240GB i Seagate ST3000DM001
        • OPT: LG something
        • Case: Anidees AI6 Black; ThermalTake SP-750M
        • SND: Altec Lansing PT 6021
        • TV: LG 32LH2000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mionix Naos 5000 i Logitech K740
      10. distributer je napravio akciju za C24GF70, pojeftinio je oko 8000din i traje jos neki dan. sada je oko 48-49k din. inace, C27H711 se pojavio po evropi po oko 500e. mozda kod nas bude 600e ako ga uvezu. C24FG73 nema jos uvek u prodaji.
        Bog slusa Mötley Crüe

Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.137
        ^Proguglaj na netu malo, cela serija je vrlo problematicna i to nema veze za FW. Tako da ga zaista ne vredi uzeti u razmatranje, pored c24fg73.

Trenutno je sa cashbackom, koji nudi Samsung, 280e u Evropi. A cak i za te novce ima bolje kupovine. Za te pare je cak bolje uzeti neki 1440p 60hz monitor.

Ili mozda cak i HP Omen 32" kome je pala cena na 340e u EU...

Edit:

Dodacu jos nesto, posto sam imao iskustva sa Benq EW2775ZH (na neke 2 nedelje do pre 10ak dana) i sada koristim Samsung C24F390FHU (u zadnjem momenut sam se odlucio za ovaj u odnosu na IPS,od utorka koristim ali ga vracam nazad danas).

Mogu reci da je VA panel koji koristi Benq mnogo bolji u odnosu na Samsungov (koji ima probijanja, verovatno zapao losiji primerak, i crne nisu toliko duboke/prave, vec se primecuje sivkast ton). Takodje i prikaz boja je dosta bolji na Benq-ovom modelu bio bolji. Tako da verujem da Samsungovi S-VA paneli u ovom cenovnom segmentu nisu bolji od ponude Benq-a.

Sutra cu podici Asus MX259H i okusati srecu sa IPS panelima (navodono su 25" IPS bolji paneli od 24", ali tu je opet lutrija). Ako i to bude skart vracam se na EW2775ZH ili mozda onu belu seriju VZ2470H koja ima isti ali manji panel.
        Menjao Yojinbo : 30.06.2017. u 13:07

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.316
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K @4.4GHz + Phanteks PH TC-14PE
        • MoBo: Asus Z87 Pro (V Edition)
        • RAM: 2x4GB DDR3 Patriot Viper 3 2400MHz CL11
        • VGA: Asus Expedition GTX 1060 6GB
        • MON: BenQ GW2750HE 27" 1080p MVA
        • HDD: 850 EVO 120 GB + Toshiba P300 3TB + ext. Verbatim 4TB
        • Case: Fractal Design Define R4 (white) + ThermalTake SPS-730M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar HI2050/Takstar Pro82
        • INET: DSL
        • Ostalo: Drevo Tyrfing v2 + CM Xornet II
      14. Razlike između EW2775ZH i VZ2770H?

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        39
        Citat Citiram korisnika: jurodivi Pogledaj poruku
        Razlike između EW2775ZH i VZ2770H?
        Ovako kaze Duke

Da otkucam nešto u vezi BenQ VZ2770H kojeg ću i najverovatnije kupiti. Taj model ima potpuno isti panel kao
        i EW2750ZL – AU Optronics M270HVN02.3 (AMVA+) i imaju isti overdrajv (odličan za VA panel). Ta dva modela
        su izašli u isto vreme (~maj 2015.). Iz nekog razloga, BenQ je počeo prodavati VZ model tek od letos u Evropi,
        iako je bio dostupan u Aziji (NR Kina, Tajvan i tako to) celo vreme. U isto vreme su povukli EW2750L i izbacili
        nov model (EW2775ZH) koji ima unapređeno kućište. Panel je isti. Nažalost, BenQ je bez razloga dirao savršen
        overdrajv i nova verzija ima sporiji odziv piksela i zato ga ne mogu preporučiti.

Postoja dve detaljna testa EW2750ZL modela: PCM na engleskom jeziku i PlayWare na korejskom.
        Sve važi i za VZ2770H osim dizajna kućišta.

Koja je razlika između EW i VZ modela osim u dizajnu kućišta?
        EW modeli su marketirani za gledanje videa – imaju zvučnike (2x 2W), MHL konekciju preko HDMI ulaza, Cinema mod
        i Super Resolution funkciju. Takođe se na slikama skriva lažni unutrašnji crni ram kod 2750 modela (kod 2775 se vidi).
        VZ modeli su marketirani da su dizajnirani da zadovolje oči.

Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.137
        U principu isti panel, razlicito kuciste. Navodno je overdrive bolje implementiran na VZ seriji. Medjutim koliko sam imao prilike da koristim EW2775ZH, apsolutno je odlican panel, kako za igre, tako i za surf i filmove.

Vracen je jer mi je 27" ipak veliko za moj ukus. Presao sam na c24f390fhu (zakrivljen model sa SVA panelom) koji mi se zalomio da je los, a i generalno je SVA losiji od AMVA+ (subjektivno koliko sam imao prilike da ga koristim, kao i citajuci recenzije na netu).

Takodje treba uzeti sa dozom opreza da je VZ serija imala QC problema (prema Hardforumu), ali je verovatno tako sa 99% danasnjih brendova i panelima. Doduse panel lutrija sa VA panelima treba da je dosta manja nego sa IPS.
        Menjao Yojinbo : 30.06.2017. u 19:26

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.807
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: Yojinbo Pogledaj poruku
        ^Proguglaj na netu malo, cela serija je vrlo problematicna i to nema veze za FW. Tako da ga zaista ne vredi uzeti u razmatranje, pored c24fg73.

Trenutno je sa cashbackom, koji nudi Samsung, 280e u Evropi. A cak i za te novce ima bolje kupovine. Za te pare je cak bolje uzeti neki 1440p 60hz monitor.

Ili mozda cak i HP Omen 32" kome je pala cena na 340e u EU...

Edit:

Dodacu jos nesto, posto sam imao iskustva sa Benq EW2775ZH (na neke 2 nedelje do pre 10ak dana) i sada koristim Samsung C24F390FHU (u zadnjem momenut sam se odlucio za ovaj u odnosu na IPS,od utorka koristim ali ga vracam nazad danas).

Mogu reci da je VA panel koji koristi Benq mnogo bolji u odnosu na Samsungov (koji ima probijanja, verovatno zapao losiji primerak, i crne nisu toliko duboke/prave, vec se primecuje sivkast ton). Takodje i prikaz boja je dosta bolji na Benq-ovom modelu bio bolji. Tako da verujem da Samsungovi S-VA paneli u ovom cenovnom segmentu nisu bolji od ponude Benq-a.

Sutra cu podici Asus MX259H i okusati srecu sa IPS panelima (navodono su 25" IPS bolji paneli od 24", ali tu je opet lutrija). Ako i to bude skart vracam se na EW2775ZH ili mozda onu belu seriju VZ2470H koja ima isti ali manji panel.
        taj problem je samo sto ljubicasta boja ostavlja trag u nekim kontrasnim situacijama. uz to, moguce da je ovaj kod nas novije revizije gde je to reseno. mada ako se odlucim za takav monitor vrv cu cekati 73ku pa kada stigne. dakle ili on ili C27H711. cene u EU me ne zanimaju posto zivim ovde
        IPS vise u zivotu ne uzimam, skapirao sam da vise volim VA.
        Bog slusa Mötley Crüe

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.315
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      22. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        IPS vise u zivotu ne uzimam, skapirao sam da vise volim VA.
        mozes li da pojasnis zasto ne IPS a da VA, gde to lomis i zasto?

Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.137
        @Chinaski

Kazem ti za cene jer ja jesam u EU i ovde je trenutno pad cena C24FG70 modelu, pa je za ocekivati da ce i u Srbiji biti tako da ne treba da se zalece.

nesa07

Ti jos nisi uzeo monitor? Godinu dana kupujes... Imas dosta review-ova po netu, ovde na temi a i na YT tako da sam mozes/moras da odlucis...

Takodje kako god da okrenes ceka te panel lutrija i nema najboljeg monitora u odredjenoj kategoriji za odredjene pare. Kompromisi moraju da se naprave...

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.315
      25. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      26. Ma nisam jos uzeo, sada ga bas pretera godinu dana....od marta meseca, jos ne znam sta cu, da li 24'' 1080p ili 27" 1440p ili da se opet vratim na U2515H, zato sam se trenutno resetovao.

Sve sto vise gledas i citas sve manje vidis, svestan sam toga da je apsolutno sve lutrija i da moram da presecem prema nekom parametru.
        Vidim da si kupovini monitora bas pristupio sportski svaka cast, ja nemam zivaca za to, za sada pratim tebe i tvoje radove.

nema ga @Chinaski da kaze zasto vise ne IPS a da VA.

Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.137
        Ja sam na kraju digao ruke jer je neminovnost da izvlacis/zamenis par modela ako ne zelis da progledas kroz prste...

Sveo sam izbor na par modela, pomirio se sa cinjenicom da cu morati da vracam i to je to. Oko onog Asusa cu se iscimati oko zamene mozda jos 1x-2x, jer mi se svidja kao celokupan paket, ali ako budu problematicni necu dalje.

Uzecu nesto do 170/180e bez da se dalje cimam oko zamene.

Ako vec gledas ka 1440p IPS-u i tom u2515h Dellu uzmi u razmatranje AOC Q2577PWQ - koristi isti panel kao Dell, 3 godine garancije, bolji set prikljucaka i ergo stand... A trebao bi da bude jeftiniji od Della.

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.807
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: nesa07 Pogledaj poruku
        mozes li da pojasnis zasto ne IPS a da VA, gde to lomis i zasto?
        pa VA mi se vise svidja. imao sam oba panela, licno mi je lepsi za oko VA. postavio sam i onaj video gde se porede oba, sto se mene tice, jasno se vidi da je VA bolji panel, barem u onim stvarima koje su meni bitne.

Citat Citiram korisnika: Yojinbo
        Kazem ti za cene jer ja jesam u EU i ovde je trenutno pad cena C24FG70 modelu, pa je za ocekivati da ce i u Srbiji biti tako da ne treba da se zalece.
        to vrlo lako moze da se ne desi kod nas. na bogatijim trzistima od naseg se prodaju stotine i hiljade komada tog monitora, kod nas je uvoznik uvezao 10kom, 3 je prodao nekako a 7 ce da rasprodaje ispod cene i kada rasproda vrv vise nece uvesti ni komad pa je pitanje da li ce i kod nas biti snizena cena.
        Bog slusa Mötley Crüe

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        39
        Po preporuci ovde na sajtu uzeo sam BenQ VZ2470H, placen je 19990 rsd u radnji na G.

Prvo sto mogu da kazem je to da je kvalitet izrade stvarno vrhunski i da je postolje jako kvalitetno, cak i kada udarite sto primecuju se veoma male vibracije. Boje su za mene ok, ono out-of-the-box, postoje kalibracije na netu ali meni je ok i ovo strandardno, boje nisu ono da iskacu i da upadaju u oci ali ponavljam da su ok. Crna je fenomenalna i ne primecuje se gde se zavrsava ekran a pocinje ova tanka trakica sa strane, bela je takodje bela kao list papira. Sve u svemu na boje nemam zamereke, ali...

Ghosting se nazalost primecuje dok se skroluje, sto je u pocetku kod mene izazvalo nevericu, cackao sam podesavanja i sa AMA na high to nestaje, ali opet ali, kada odem na desktop i lagano kruzim misem primecujem kao neka seckanja ili kao neki cudni ghosting kada je pozadina neki pejzaz, primecuje se kada je i neka druga slika (boja). Da napomenem da nemam graficku vec HDMI ide direkt u plocu (HD4600). Prmetio sam to i na proslom monitoru tako da je mozda i do toga. Mada to se i ne vidi bas uvek mozda 20% vremena. Moguce da je gresku van monitora ali opet moram da napomenem to.

Sto se tice gaminga ovo sto sam probao, par simulatora i nekoliko strategija tu ghosting ne posotji ili ja ne mogu da primetim, fps nisam probao ali planiram uskoro. Takodje da dodam backlight bleed, ne postoji uopste koliko sam ja mogao da vidim. Uglovi gledanja su takodje dobri, kada se gleda sa strane tek kada se bas ode u stranu primecuju se malo slabljenje boja, kao da su isprane ali je to skroz ok ali ne znam ko bi tako ikada koristio monitor?

Sve u svemu jako dobar i kvalitetan monitor osim ovog mog problema sa tim sitnim ghostingom na pocetnom ekranu, tako da savet ako zelite da kupite ovaj monitor pre svega idete u neku radnju i pogledajte uzivo pa tek onda kupovina. Ako se nesto promeni i pogorsa, cekam jos 10 dana pa cu videti sta i kako. Ako sam nesto zaboravio dodacu kasnije, ili ako neko ima pitanje slobodno pitajte.
        Menjao Prydz : 02.07.2017. u 15:01

Strana 10 od 29 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •