»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 318

Tema: Monitori sa VA panelima

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        361
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 6300 @ 4.2 Ghz Turbo Core
        • MoBo: Gigabyte GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0)
        • RAM: Corsair 2x4GB 1600MHz DDR3 Vengeance
        • VGA: MSI Radeon R7 260 OC
        • MON: Asus VW226Tl
      3. Citat Citiram korisnika: DukeofSerbia Pogledaj poruku
        Čestitam !

Za kalibraciju pokušaj sledeće što objavio Eberle kad ga je testirao:

Varijacije među panelima postoje, ali poslužiće sasvim dovoljno.

Za osvetljenje ti je standard 120 cd/m2, ali opet i zavisi od svetla u kom se radi.

On je predložio AMA Premium (za overdrajv), ali znajući BenQ, High je najbolji.

Eto .
        Gledam sad ova podesavanja i meni ovo malte ne sve na multimedija modu podrazumevano.

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.000
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4 GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming [@1.000 mV]
        • MON: Philips E-line 278E8QJAB [FreeSync 48-76 Hz]
        • HDD: Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ + WDC 5000BEVT
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + Chieftec APS-450S / Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + Logitech Z323 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + ROCK Zircon + Plextone X41M
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60 GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; ZTE V987; DVBSky S960; Canon LiDE 110; Canon LBP6020B
      6. Vreme je za novu krug novosti iz Vertical Alignment sveta .

HP Pavilion 32 je skuplji od Omena 32! Samo u Srbiji je tako nešto moguće ! Umesto da je bar jedno 50 evra jeftiniji,
        neee, on je još i skuplji! Pavilion 32 treba da se prodaje po max ceni do 55-56k (čak i računam solidan RUC). Ne
        preporučujem kupovinu oba modela u maloprodaji u Srbiji dok cena Paviliona 32 ne padne za 7-8k. Kraj priče.

AOC AGON AG352UCG je pre izlazka novih Ryzen 5 procesora bio najtraženiji u IT hardveru na Geizhalsu ! I dalje
        je bez prekida broj 1 po popularnosti na monitorima od kako je krenula prodaja. Nema šta, AOC je ubo zlatno koku –
        1440p UW, G-Sync, VA i „jeftin“. Koga interesuje, može da pročita PCMonitors.info i TFTCentral testove. Model
        ipak nije toliko loš kao što se inicijalno činilo na osnovu reakcija na forumima, ali nije ni sjajan.

Pređimo na Samsung koji „gura“ VA inovacije sa svojim Super-VA (SVA) panelima.

Jedna prelepa fotografija Samsunga CF34F791 sa OC.net foruma. Nažalost, monitor ima nove prijavljene probleme
        sa kontrolom kvaliteta – pored poveće količine mrtvih piksela i problematične FreeSync implementacije, novi problem
        je crkavanje zvučnika
        Click image for larger version. 

Name:	C34F391.jpg 
Views:	128 
Size:	515,9 KB 
ID:	226824

Dolazi sve više dobrih vesti u vezi najboljeg igračkog monitora, ali i za mnoge druge stvari odličan – C24FG70. Definitivno
        poslednja revizija firmvera (januar-februar) je dosta ispeglala probleme sa brljavljenjem overdrajva. Ostavljam link ka
        jednom lepo odrađenom korejskom amaterskom testu i direktnom poređenju sa poznatim, ali prilično starim BenQ-om XL2420T.

Samsung je obznanio „nov“ model C27H580. Vest je detaljno objavio PCM. Ovo znači da je Samsung preskočio G, i sa
        F (2016.) će ići na H oznaku za modele u 2017-toj. U pitanju je ništa drugo nego famozni C27F591 u plavom kućištu
        (što je korak u nazad po pitanju boje) kojega PCM preporučuje za kupovinu, ali ja ne i objasnio sam zašto – što zbog
        prilično prenaduvane cene u Srbiji i zato što je po većini parametara lošiji od BenQ-a VZ2770H. Dok mu cena ne padne
        (a neće), za ignorisati.

Nikako da otkucam šta je Samsung spremio za ovu godinu, ali nema veze pošto je prva nova serija predstavljena i
        zvanično u Evropi – CH711, dostupna u dve dijagonale od 26,9“ i 31,5“. Vest je detaljno objavio PCM. Sve pohvale
        što kućišta nisu crna. Specifikacije panela:
        (SVA) 2560x1440; zakrivljen (1800R); QD LED; FreeSync

Ovo je direktan napad Samsunga na 27“ 1440p tržište gde dominiraju IPS-oliki paneli (uključujući i njihov PLS). Međutim,
        tu su profesionalni monitori (imaju ergonomska kućišta) i po ceni po kojoj će se prodavati, biće teško, osim ako profi test(ovi)
        ne pokažu da je monitor zaista odličan. Drugi napad je na 32“ 1440p AMVA+ modele koji su isto profesionalni (izuzev ta dva
        HP modela). Ti modeli se već duže vreme prodaju ispod 500 ojra (izuzev PB328Q) tako da sam skeptičan. Nisam siguran da
        li su QD, zakrivljenost i FreeSync dovoljni (pogotovo što ga Samsung njonjavo implementira) da opravdaju premijum cenu.
        Sve u svemu, test(ovi).

Mislim da je svima jasno da će Samsung Electronics i (njihova filijala) Display maksimalno promovisati SVA dok, koliko vidim,
        za PLS više nema novih planova – što ima, ima, po pitanju panela. Ovo su odlične vesti zato što je i AU Optronics dosta
        toga najavio sa svojim AMVA panelima (ali i AHVA, što je za IPS temu), a o tome više u nekoj narednoj poruci.
        Menjao DukeofSerbia : 14.04.2017. u 11:33
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Moderator Avatar korisnika Chinaski
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.779
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X pod LC-CC-120
        • MoBo: Asus B350M-E
        • RAM: HyperX Savage 8GB 2400MHz
        • VGA: Asus GTX1060 Strix OC
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: Silicon Power V60 240GB i Seagate ST3000DM001
        • OPT: LG something
        • Case: Anidees AI6 Black; ThermalTake SP-750M
        • SND: Asus Xonar DG & Altec Lansing PT 6021
        • LAP: ne bih ga koristio da mi placaju mesecnu apanazu
        • TV: LG 32LH2000
        • Ostalo: Mionix Naos 5000 i Logitech K740
      9. Koliko moze da kosta C27H711 kod nas kada se pojavi? Vrv oko 100k?
        Bog slusa Mötley Crüe

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.000
      11. Moja mašina
        • Case: Fractal Design Core 1000 + Chieftec APS-450S / Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + Logitech Z323 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + ROCK Zircon + Plextone X41M
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; ZTE V987; DVBSky S960; Canon LiDE 110; Canon LBP6020B
      12. Vreme je za novu krug novosti iz Vertical Alignment sveta .

Jedan lik, Amerikanac, sa OC.net foruma ima Samsung S34E790C, ali ima generalno viška novca pošto ima PS4 i zver od
        kompjutera. Bukvalno zver nad zverima kakvu skoro sigurno nema niko ovde na forumu, a vala ni tamo, a to ćete videti
        u sledećoj poruci kada otkucam šta se na kraju desilo. I rešio tako (ovo je bilo krajem marta) da kupi novi ultraširoki monitor,
        pa još VA zato što je S34E790C „zastareo“, o čemu sam kucao („samo“ 60 Hz i nema Adaptive-Sync). I tako, odlučio se da
        kupi HP Omen X 35. Ostavljam fotografije oba modela. Omena nije podešavao pre fotografisanja već kako izgleda slika
        po prvom paljenju. Nastavak sutra .

Name:	Omen X 35 i S34E790C 1.jpg 
Views:	110 
Size:	979,1 KB 
ID:	227247 Click image for larger version. 

Name:	Omen X 35 i S34E790C 2.jpg 
Views:	113 
Size:	1.008,8 KB 
ID:	227248 Click image for larger version. 

Name:	Omen X 35 i S34E790C 3.jpg 
Views:	97 
Size:	912,0 KB 
ID:	227249 Click image for larger version. 

Name:	Omen X 35 i S34E790C 4.jpg 
Views:	103 
Size:	1,01 MB 
ID:	227250

ASUS Designo Curve MX34QV ide prilično nizbrdo po popularnosti. Kao što sam i otkucao, odluka ASUS-a po pitanju ergonomije
        će im se debelo obiti o glavu. Jedan konkurentski domaći sajt/forum (imaju YT kanal) ga je testirao i po njima je jedina zamerka
        to što nema USB hub. Zar je moguće da ne smeju da kritikuju ASUS za jednu od najvećih omaški u istoriji monitora? Bitno je da
        monitor ima u bazi Qi bežični punjač… Ako hoćete da vidite dobru video prezentaciju monitora, ima ih solidno na YT-u, a meni
        lično je ova na italijanskom najbolje odrađena.
        http://www.youtube.com/watch?v=YsxPB0xvehw

Philips je pre nekoliko dana predstavio dva nova modela sa VA panelima, kao i dosta modela sa IPS-olikim panelima, što je za
        drugu temu. Krenimo od VA modela koji je odmah moguće kupiti, za sada je šire dostupan u Austriji i Nemačkoj. U Mađarskoj
        je za sada dostupan preko čuvene alze i to za samo ~230 e.

Philips E-line 278E8QJAB (SVA?) (27“; zakrivljen (1800R); 1920x1080; FreeSync; sRGB 130%)

Šteta što je TPV odlučio da pređe sa superiorne bele na crnu boju kućišta, al‘ šta je tu je. Sjajna je od nazad sigurno, a za
        napred ne znam. Stavili su u specifikaciji da ima W-LED pozadinsko osvetljenje što apsolutno nema šanse da je tačno zato
        što je sRGB pokrivenost boja čak 130% što je ogroman bonus za VA panel! Pošto se ne reklamira da ima QD LED kao neki
        drugi Philipsovi modeli, onda ima GB-r-LED. Uostalom i reklamira se kao „ultra wide-color“ (živeo američki engleski iako se ne
        prodaje u ‘Merici). Ima FreeSync, ali nije objavljen opseg. Međutim objavljeno je da panel podržava osvežavanje 49-75 Hz,
        pa pogađam 48-75 Hz što je standard kod mnogih modela. Ono što meni nije jasno koji je panel u pitanju? Dobro poznati
        SVA ili možda novi najavljeni AMVA3 zakrivljeni na 75 Hz koji po TFTCentralu kreće u proizvodnju od jula. Da li je možda
        proizvodnja krenula ranije? Ovaj model direktno napada Samsung C27F591 od kojega je 40 € jeftiniji u Nemačkoj. Pošto se
        generalno Philipsovi monitori u Srbiji prodaju po cenama kao u Nemačkoj… Ostaje samo da se pojavi makar jedan profi test
        i da vidim da li vredi. Philips (TPV) generalno jako dobro implementira overdrajv (SmartResponse kako ga zovu) i čisto sumnjam
        da mogu gore implementirati FreeSync od Samsung Electronicsa. „Na papiru“ ima sve što (mi) treba po izuzetno povoljnoj ceni!

Philips Brilliance X Line 349X7FJEW (SVA) (34“; zakrivljen (1800R); 3440x1440; FreeSync (40-100 Hz); 100 Hz; sRGB 117%)

Jeste, piše Jevrejin na kraju . Ovaj model izgleda apsolutno prelepo i najlepši mi je ultraširoki model bez obzira da li ima
        AH-IPS ili VA panel, a i dobio je reddot 2017 nagradu. Ima isto proširenu sRGB pokrivenost boja uz dosta dobar FreeSync
        opseg. Trenutno je samo u prednarudžbi i cena je očekivano visoka (900+ ojra). Ima podešavanje visine, VESA rupe, PIP/PBP
        mod sa dva različita izvora, zvučnike, izlaz za slušalice i USB 3.0 hub (4x; jedan je za brzo punjenje). Dakle, ima sve što
        treba i „na papiru“ je savršen. Naravno, stvarnost je nešto drugo i nadam se makar jednom profi testu. Ako nema nekih
        problema i ako je TPV odradio posao kako generalno zna, ovaj model će napraviti totalnu pometnju u UW klasi!

Za cenu Samsunga C27H711 kod nas – verovatno 85-90k za očekivati, pošto su kod nas Samsungovi premijum zakrivljeni
        modeli, dodatni premijum. Javiću kad krene prodaja u Germaniji koja je cena, pošto je sad tek u prednarudžbini kod nekoliko
        prodavaca i to često nema veze sa onim što će biti, al‘ treba očekivati 500-600 ojra raspon.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Philips E-Line 278E8QJAB leaflet.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 20.04.2017. u 23:22
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Member Avatar korisnika c-p-r
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        2.497
        I naravno da nema phillips vesa mount...

To je pretpostavljam ovaj omen, bilo je price jos negde o slucaju http://imgur.com/a/CIH2v

Member Avatar korisnika Erik011
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.880
      15. Moja mašina
        • CPU: i7-5820k @ 4.6Ghz | EKWB custom loop
        • MoBo: Asus X99-S | EK X99 monoblock
        • RAM: 4x4 Avexir Core Red 3200mhz CL16
        • VGA: GTX 1080Ti Aorus | EKWB vodeni blok
        • MON: ASUS PB287Q i Dell P2414H
        • HDD: Samsung EVO 840 240gb | WD Black 1tb | WD SE 2TB | WD RE 2TB | Corsair GT 120GB | Seagate 'Cuda 1TB
        • OPT: Samo naocare, drugu optiku ne posedujem.
        • Case: InWin 509 | Seasonic 760w XP2 platinum
        • SND: Integrusa ftw.
        • Ostalo: Cirkus LED dioda.
      16. Citat Citiram korisnika: DukeofSerbia Pogledaj poruku

ASUS Designo Curve MX34QV ide prilično nizbrdo po popularnosti. Kao što sam i otkucao, odluka ASUS-a po pitanju ergonomije
        će im se debelo obiti o glavu. Jedan konkurentski domaći sajt/forum (imaju YT kanal) ga je testirao i po njima je jedina zamerka
        to što nema USB hub. Zar je moguće da ne smeju da kritikuju ASUS za jednu od najvećih omaški u istoriji monitora? Bitno je da
        monitor ima u bazi Qi bežični punjač… Ako hoćete da vidite dobru video prezentaciju monitora, ima ih solidno na YT-u, a meni
        lično je ova na italijanskom najbolje odrađena.
        http://www.youtube.com/watch?v=YsxPB0xvehw
        Ja se zaljubio u monitor za to kratko koliko sam ga koristio. Apsolutno nisam nasao nijednu zamerku, doduse nisam imao dodira sa konkurentima, ali nista mi nije zasmetalo. Sto tone po popularnosti?

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.000
      18. Moja mašina
      19. Da nastavim sa pričom šta je lik sa OC.neta dalje uradio. Bio je nezadovoljan slikom Omena i posle podešavanja, a u međuvremenu je u
        lokalnom Microcentru (Omena X 35 je kupio preko amazona) kupio i Samsunga C34F791. Ima se, može se... Al‘ u stvari postoji rok za
        vraćanje, pa što ne isprobati. Nije ni prvi ni poslednji koji je to učinio – naručite dva ili više modela kod različitih prodavaca i onda zadržite
        najbolji primerak, a ostale vratite. I posle po domaćem internet prostoru pojedinci šire lažne vesti kako se samo ovde prodaju defektni
        monitori što sam sad već efektivno oborio na iks primera. Elem, lik je bio stavio na ebay da prodaje S34E790C i prodao ga je ekspresno.
        Evo fotografija i plus da vidite koju zver nad zverima od kompjutera ima.

Name:	Omen X 35 S34E790C C34F391 1.jpg 
Views:	120 
Size:	696,4 KB 
ID:	227273 Click image for larger version. 

Name:	Omen X 35 S34E790C C34F391 2.jpg 
Views:	128 
Size:	1.004,0 KB 
ID:	227274 Click image for larger version. 

Name:	Omen X 35 S34E790C C34F391 3.jpg 
Views:	113 
Size:	1,04 MB 
ID:	227275

Otkucao je da mu se devojka „šokirala“ kad je ušla i videla na stolu šta sve ima . Elem, posle testiranja sa kompjuterom i PS4, razočarao
        se u nove modele i onda je morao da kontaktira lika kojem je prodao „starog“ Samsunga da poništi prodaju. Novi modeli vraćeni i sad traži
        nov model, a neće da ide na AH-IPS ultraširoke modele, pogađate zašto (BLB i glow). Lepo sam otkucao da je tragedija da je „stari“ model
        bolji od novih.

Ovo je ponovo dokaz što mesecima tvrdim i dokazujem, možete imate keša kol‘ko hoćete i opet ne možete kupiti monitor, a da budete
        skroz zadovoljni. Uvek se nešto mora žrtvovati. Objaviću na IPS temi da vidite tek šta je pravo „ludilo“ sa panelima i kontrolom kvaliteta!
        Uvek može gore .

Samsung je predstavio još jedan nov model sa VA panelom. Baš su u velikoj ofanzivi.

Samsung U32H850 (S-MVA) (31,5“; 3840x2160; FreeSync; QD LED)

Vest je objavio PCM, ali je ponovo pogrešno proglasio Innoluxov Super-MVA panel da je AAS koji je IPS-oliki panel. Eto, dogodi se ponekad
        i najboljima u struci. U pitanju je jedan prosečan panel osim proširene pokrivenosti boja. Samsung Electronics je promenio pozadinsko LED
        osvetljenje – umesto originalnog GB-r su stavili QD. Model je direktan naslednik U32E850R. Taj model sam stavio kao uslovnu preporuku
        u IPS temi. Kao što vidite, umesto E (2015.) je H slovo (2017, F je 2016.) u imenu, od napred su potpuno isti (okvir/ram), ali je totalno
        drugačiji panel – umesto PLS-a, sad je S-MVA. Još jedan dokaz gde Samsung Electronics polaže svoje nade kada su u pitanju monitori.

Za ASUS Designo Curve MX34QV sam otkucao u čemu je glavni problem ovog modela (ergonomija):
        Ali, uvek čuveni ali, ASUS je napravio ogromnu dizajnersku grešku koja je odbila mnoge u startu od kupovine – monitor ima fiksirano postolje,
        što se još i može tolerisati. Epic fail leži u tome što monitor nema VESA rupe!!! Hellou!!! Ne brinite se, zato monitor ima bežični Qi punjač za
        mobilne telefone . Yea baby! Apsolutno meni i mnogima nije jasna logika – tolika skupa grdosija od monitora bez mogućnosti montaže na nosač...
        Ostavljam dva profi testa od starih znalaca: PCMonitors.info i ==DEAD==.

Šteta zbog katastrofalne greške ASUS-a jer bi se model prodavao kao „vrući kolači (palačinke?)“.

@ c-p-r

Jeste, 278E8QJAB nema VESA rupe, to sam preskočio. Bitno je da je solidno kalibrisan, ima relativno uniformnu sliku i osvetljenje, dobro
        odrađen ovedrajv i da nije FreeSync bagovit. Nikada neće postojati savršen monitor, a bez VESA rupa i sa crnim kućištem mogu živeti .
        Sad samo da se pojavi test, makar nizozemski hardware.info, oni jako puno modela „samo provuku“ kroz kalibrator i osciloskop. Ko zna
        tumačiti rezultate, njemu i više nego dovoljno.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails HP Omen X 35 data sheet.pdf‎   Philips Brilliance X Line 349X7FJEW leaflet.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 21.04.2017. u 12:04

Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.880
      21. Moja mašina
        • HDD: Samsung EVO 840 240gb | WD Black 1tb | WD SE 2TB | WD RE 2TB | Corsair GT 120GB | Seagate 'Cuda 1TB
      22. Citat Citiram korisnika: DukeofSerbia Pogledaj poruku
        Za ASUS Designo Curve MX34QV sam otkucao u čemu je glavni problem ovog modela (ergonomija):

Ostavljam dva profi testa od starih znalaca: PCMonitors.info i ==DEAD==.

Šteta zbog katastrofalne greške ASUS-a jer bi se model prodavao kao „vrući kolači (palačinke?)“.
        Nisam video u prvom postu. Ne znam, meni je to totalno irelevantno za takav monitor jer nikad ne bih 34" uparivao sa vise monitora da bi mi bilo bitno da ih nesto cinculiram u krug oko sebe.
        Ali opet to sam samo ja. Valjda je poenta tih zakrivljenih monitora da ti budes u centru ispred njega, ne da pravis multimonitor setup.

Daleko od toga da bi VESA podrska bila minus, ali eto meni je npr za takav monitor totalno opciona. Za manje monitore gde mi je logicniji multimonitor setup bih totalno rekao da, treba da ima.
        Menjao Erik011 : 21.04.2017. u 13:30

Member Avatar korisnika c-p-r
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        2.497
        @ Duke

Ne sugerisem da si preskocio (po meni bi prakticno svaki model danas morao imati vesa kacenje, kao i onaj asus sa fiksiranim postoljem...) nego meni bi taj model legao za drugu konfu ali treba mi VESA pa zbog toga komentarisem. To implicira da cu mozda na onaj phillips pls za koji sam kacio pogresan klip... HP Omen 32 nije flicker free a sve je imao... Onog phillipsa sa 10bit ekranom nema kod nas a ex3200r se pojavio na sajtu benq-a za Srbiju ali 5" za 250-300e vise, pa mozda ali za glavni monitor...

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.000
      25. Moja mašina
      26. Tema je dogurala do jubilarnih 10k pregleda. Lepo. Sledeće je Road to 100k po uzoru na Tvič strimere .

BenQ VZ2770H je nedostupan već jedno vreme iako se uredno reklamira u maloprodajama Srbije da ga ima .
        Još jedan model koji je rasprodat posle pohvala na forumu...

Preporučujem odličnu amatersku prezentaciju HP Omen X 35 od strane Nemca koji je već poznat po testovima oba
        Samsungova FG70 modela. Momak je apsolutno fenomenalno odradio recenziju i još je snimao u 4K rezoluciji! Superiorna
        prezentacija u odnosu na gomilu jako popularnih „pro“ IT Tjubera koji generalno nemaju pojma o monitorima. Vidi se da
        momak zna šta priča, a ne da ponavlja/prepričava marketinški materijal. Takođe je koristio Spyder5 koji nije baš dobar
        kolorimetar, al‘ pošto je amaterski test, nemam zamerku. Možete potpuno ignorisati koji model predstavlja i gledati kao
        odličan edukativni video u vezi panela i monitora. Što se tiče monitora – dizajn i izrada su odlični!
        http://www.youtube.com/watch?v=lswbtAcFi9w

Još jedan Amerikanac sa OC.neta – ima se, može se (pogledajte šta još ima sa strane).

Name:	HP Omen X 35 i dva UW ASUS-a.jpg 
Views:	101 
Size:	1,03 MB 
ID:	227443

I još fotografija od jednog Italijana, isto sa OC.neta (c-p-r je postavio već jednu njegovu fotografiju):

Name:	HP Omen X 35 1.jpg 
Views:	99 
Size:	642,9 KB 
ID:	227444 Click image for larger version. 

Name:	HP Omen X 35 2.jpg 
Views:	91 
Size:	582,5 KB 
ID:	227445 Click image for larger version. 

Name:	HP Omen X 35 3.jpg 
Views:	87 
Size:	670,7 KB 
ID:	227446

Cena na američkom amazonu počela regularno da pada ispod hiljadarke. Pritisak AOC-a… Bez obzira na sve, AGON AG352UCG
        je i dalje najpopularniji, samo što ga nema za kupiti skoro uopšte u Evropi zato što se očigledno TPV koncentrisao na ‘Meriku.
        U međuvremenu ga je testirao i čuveni nemački PRAD.

Da se vratim „malo“ u prošlost na CES 2017 na kome je ASUS predstavio jako zanimljive monitore i posle toga *kriket*.
        Nas interesuje sledeći model:

ASUS ROG Strix XG27VQ (SVA) (27“; 1920x1080; 144 Hz; FreeSync)

„Ali vojvodo, nigde nije objavljeno da je VA model u pitanju.“ Prosto – svi 16:9 zakrivljeni paneli su VA, jedini IPS-oliki su AH-IPS
        29“ i 34“ UW modeli, a pošto takav panel nema, sve jasno. I konačno će ASUS početi prodavati pod „Republic of Gamer“ imenom
        i modele sa Adaptive-Syncom (FreeSyncom), ali pod Strix podimenom. Swift su G-Sync modeli. Konkurencija u tom segmentu je
        već žestoka i ako ASUS ne izbaci ekstra model tipa da je overdrajv dobro odrađen i da nema brljanja sa FreeSyncom, mada tu
        puno leži i odgovornost na AMD-u, neće ništa postići.

Marketing je najvažnija stvar pa u stilu mnogih modernih mega korporacija, najava najave . U sledećem „broju“ ću predstaviti
        dosta novih modela koji nam dolaze od TPV-a. Jeste, ta dva Philipsa su bila samo početak.

@ Erik011

Primetio sam tvoj potpis sad kad si spomenuo da si ga kratko koristio, a „sekira“ ga je testirala .

Potpuno si mašio poentu . Ne znam zašto uopšte spominješ više-monitorsku postavku kad je to potpuno nebitno niti je iko
        spomenuo. Svi (?) monitori u toj 34“ i 35“ UW klasi imaju podešavanje visine, a neki i rotiranje (kako se već swivel prevodi),
        to je obavezno za takve grdosije od panela. Ako već nema, onda su VESA rupe obavezne zbog monitor „ramena“. O čemu
        se radi, pogledaj sledeći video:
        http://www.youtube.com/watch?v=kMzHo172V2Q

Zato je MX34VQ epic fail od monitora. Ergonomija = nula. Tako je to kad marketinški stručnjaci odsečeni od stvarnosti projektuju
        proizvod o kome nemaju pojma. Kome trebaju podešavanje visine i VESA rupe? Qi bežični punjač i harman / kardon® zvučnici su
        najvažniji ! Ni USB hub nije bitan iako ga ima svaki konkurentski model. Spomenuti David Zhang je isto testirao taj model, mogu
        slobodno otkucati, jako dobro i odmah je u startu rekao šta ne valja: „...but with terrible stand and lack of VESA mounting...“
        http://www.youtube.com/watch?v=6G619ujzJvo
        Menjao DukeofSerbia : 23.04.2017. u 15:53

Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.880
      28. Moja mašina
      29. U zivotu mi nije trebalo nesto tako kao ta ruka. Ne vidim ni 2% populacije koja ce koristiti tako nesto. Ni swivel nije preterano koristan feature, u zivotu nisam koristio isti. Govorim iz perspektive nekog ko ima veliki sto.
        Jedino sto bih mogao da se slozim, podesavanje visine je minus. Zakrivljeni paneli se stavljaju direktno ispred tebe jer je to poenta takvog monitora, te svi ti "minusi" osim visine jednostavno padaju u vodu. Zvucnici su mi nebitni, ali bih pre uzeo taj punjac nego swivel i vesa mount kod takvog monitora, jedan manje usb kabl. A tek efekat kada ti klijent dodje u kancelariju npr, a ti minimalno kablova, do jaja dizajn i punis telefon tako sto ga stavis samo na monitor... ne uzimas u obzir vau efekat.

USB hub imam na dell-u, nikad u zivotu ga nisam koristio... vecina modela ima usb hub iza monitora sto je apsolutno beskorisno, 3x pre cu da pruzim ruku do front panela kucista.

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.000
      31. Moja mašina
      32. Post 32“ 1440p AMVA+

Iako sam najavio šta sledi, vanredne vesti u vezi 32“ AMVA+ 1440p modela.

BenQ PD3200Q se pojavio u Mađarskoj i cena kreće od 520 e. U suštini je samo malo skuplje od Germanije. Taj model
        je jeftiniji preko od EW3270ZL, koji ima cenu kao kod nas i koja je prenaduvana u odnosu na nemačku (što je neobično
        za BenQ), što nema nikakve logike zato što nema govora koji je bolji i daleko praktičniji model!

Nemački PRAD je danas objavio test HP Omen 32. Konačno ga je neko testirao.

Pozitivno
        Monitor definitivno ne koristi PWM! Zašto je HP poslao pogrešan odogovor… Jako je dobro fabrički kalibrisan (jedino se
        mora smanjiti previsoka osvetljenost) izuzev više game. sRGB pokrivenost boja je skoro 100%. Kontrast je blago nat-
        prosečan. Nema problema sa probijanjem LED pozadinskog svetla. Sve manje-više standardno za AMVA+ panel. Zbog
        čudnog kućišta i loše ergonomije nije za profi rad.

Negativno
        Meni sa podešavanjima je razočaravajući. Reklamira se za igranje i za to je epic fail. Model je testiran sa očigledno
        bagovitim Catalyst drajverima zato što je FreeSync radio u opsegu od samo 48-60 Hz što nikako nije kako treba (ide
        do 75 Hz). Odziv piksela je slab i overdrajv definitivno nije dobro odrađen. Ono što meni nije nikako jasno je ogroman
        input lag. Do sada je bilo slučajeva da je PRAD nekim modelima izračunao veliki input lag, a da drugi kao TFTCentral ili
        hardware.info nisu ili se desilo vice versa. S druge strane, biće da je istina pošto je PCMag testirao Pavillion 32 (pod-
        sećam da su to dva ista modela veštački podeljena) i izmeren je input lag od 40,6 ms. Takođe bi input lag trebao biti
        niži u FreeSync modu, a ne vidim da su tako testirali.

TL; DR – zbog svega navedenog, čak i da nije bagovitog drajvera (ovo bi se moralo rešiti vraćanjem na Catalyst 16.11.5
        pre ovih ReLive, za one koji imaju problemsa sa FreeSyncom), model ne vredi. Dobro je da se nisam pre koji mesec zaleteo
        i kupio Paviliona 32...

Zbog svega navedenog, na stranu problem sa cenom u Srbiji, čak i da padne, Omen 32 ne vredi. Ko traži u toj klasi model,
        Philips Brilliance BDM3270QP je najbolja kupovina praćen novim BenQ PD3200Q. ASUS drži prenaduvanu cenu PB328Q
        modelu u Evropi. AOC Q3277PQU vredi jedino ako se može naći jeftinije od „blizanca“ Philips modela.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails HP Omen 32 datasheet.pdf‎   Philips Brilliance BDM3270QP leaflet.pdf‎   BenQ PD3200Q datasheet.pdf‎   AOC Q3277PQU specs.pdf‎  
        Menjao DukeofSerbia : 24.04.2017. u 23:04

Member Avatar korisnika Rio
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        622
        Duke,
        imas li dobru ideju o tome da li je pametno pokusati uparivanje 1440p monitora i laptopa koji ima samo hdmi i intel hd 4000, ako nema mogucnosti vracanja para?

Na internetu se mogu naci svedocanstva i uputstva o tome kako ga naterati da radi na tipa 55hz, ako nece na 60, ali ja to citam na potpuno povrsnom nivou, a i niko ne tvrdi da na svakom laptopu radi, nego, kao, najcesce radi na intel hd 4000+

Imas li neke smernice, sta tacno gledati, i kako utvrditi pre kupovine?

Benq pd3200q mi je interesantan, konkretno...
        NINJA

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3
      35. Moja mašina
      36. Duke, hvala ti puno na svim postovima vezanim za monitore! U potrazi sam za novim monitorom i zbog negativnih komenatara vezanih za BenQ GW2470H sam gotovo odustao od VA panela, a onda sam naisao na tvoje postove i preporuku za BenQ VZ2470H. Dvoumim se izmedju njega i Philips 246E7QDSW (PLS) i u velikoj sam dilemi. Oba su veoma primamljiva.

Video sam da si rekao da za programiranje treba uzeti IPS/PLS, a ne VA. Ako nije problem, mozes li da objasnis zasto?

Member Avatar korisnika rammadis
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        1.089
      38. Moja mašina
        • CPU: i5 4460 + TX3 Evo
        • MoBo: Asus H81M-C
        • RAM: 2x8GB Kingston HyperX
        • VGA: Intel HD
        • MON: Viewsonic VX2433WM
        • HDD: 1TB Seagate B.