Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

To od tebe zavisi. Ja lično ne bih mogao da podnesem, to bi me uništilo... Čak me i kod sestre na TV-u užasava jedan mrtvak, ne dam joj da pali tv kad sam ja tu hehe
 
To je mozda zato sto vec neko vreme koristim samo 14" laptop sa IPS FullHD rezolucijom, verovatno mi je zato bilo cudno kad sam ga prvi put upali. Ok ne mogu da gresim sad sam se malo navikao. Svestan sam da cu se vremenom svakako navici.
Nego primetio sam odmah jedan mrtav piksel u gornjem desnom uglu, isplati li se menjati samo zbog jednog piksela?
Ko će da ti menja zbog jednog piksela? To AOC kao proizvođač toleriše. Jedino ako si kupio online

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Online sam uzeo, cuo sam se sa njima, nije problem da se zameni, ponudili su mi da oni otvore monitor i testiraju pre slanja.
 
Ajde i ovde da se upišem. 144Hz, 1500r 34" puta 2. Prinove..
 

Prilozi

  • IMG_20201019_38113.jpg
    IMG_20201019_38113.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 176
  • IMG_20201019_37434.jpg
    IMG_20201019_37434.jpg
    47 KB · Pregleda: 180
  • IMG_20201019_37801.jpg
    IMG_20201019_37801.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 172
Gde i koliko? Moze na PM
 
Imaš pp... :wave:
 
Da ne pišem 100x poruka, jer sam već 7 napisao.
375e sam uzeo monitor bez garancije. Ako je neko ozbiljan mogu mu učiniti za vikend kad idem u HU.
To je ta cena.
Mogu 4 da preteram. Čisto drugarski... Nemojte mi pisati za detalje i pitati "gde sam uzeo"...
 
Poslednja izmena:
Baci utiske ovde, kako sljaka sa obradom teksta, za multimediju (filmove/serije prevashodno nocu) i u igrama ako ti nije tesko...
Kakvi su utisci sa kontrastom, crnim bojama i celokupnim prikazom slike.

Ja sam i dalje u dilemi uzeti opet S3220dgf ili pak S2721dgf, mada je i taj Xiaomi 34" u istom cenovnom rangu i imam njihovu zvanicnu prodavnicu gde mogu da pazarim licno...
 
Ne mogu ništa detaljno pre vikedna nažalos'. Gomilu stvari treba da završim, a posoa je u peaku, pa u 6-7 dolazim kući. Crna je vrhunska za sada. Posle hp ips serije je oledovska još malo :D Nikad više ips djubre
 
Kasno sam opet došao sa posla. Ne da mi se zadnjih mesec dana.. Elem, uglovi gledanja su vrhunski za VA panel. Kačim i snimak gde se bolje vidi. Bije su žive i baš jarke. Monitor podržava dva paralelna ulaza, npr od dva laptopa, kad deli sliku sm na pola. Na slikama je poredjenje sa 65" daily tvom.
Toliko za večeras. Monitor jede uzduž i popreko hp ips panel i ovaj 4k...
 

Prilozi

  • IMG_20201020_220452.jpg
    IMG_20201020_220452.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 184
  • IMG_20201020_220428.jpg
    IMG_20201020_220428.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 176
  • IMG_20201020_33326.jpg
    IMG_20201020_33326.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 175
  • IMG_20201020_32569.jpg
    IMG_20201020_32569.jpg
    36 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Posto nisam upucen, imam jedno pitanje. Laptop preko DP podrzava FullHD rezoluciju do 120hz. Ako bih uzeo monitor koji je 144hz, da li bih mogao u podesavanjima nekako da smanjim na npr. 75hz da bi sve radilo kako treba?
 
Može, ali zašto bi ?
 
Pa da li ce moci da se prikaze slika na monitoru ako je 144hz? Ovako pise u specifikaciji laptopa:
DisplayPort
Supports resolutions up to 2560 x 1600, 30-bit color depth at 60 Hz, and full HD (1920 x 1080) monitors, 24-bit color depth at 120 Hz

Inace, monitor je Philips sa VA panelom, nisam bas promasio temu :D
 
Ja imam 144Hz monitor i vezao sam ga za laptop preko HDMI kabla i radi normalno na 120Hz, ti mozes i da promenis stopu osvezavanja, ali ne vidim razlog za to.
 
Aha, onda ce i kod mene verovatno raditi na 120hz. Nisam bio siguran kako to funkcionise, mislio sam da je monitor `zakljucan` na 144hz, i da nece moci da se prikaze slika sa laptopa, jer je u specifikaciji naznaceno da podrzava do 120hz.
 
Poslednja izmena:
Moze neka preporuka budget 24” 1080p monitora sa (ravnim) VA panelom za rad u kancelariji (word/excel text 50%, web 40%, photoshop 10%)?
 
Poslednja izmena:
Ne gledaj onda VA panele, već IPS. Šta god ima veze sa fotkama/dizajnom i sličnim, bolje je ipak na IPS-u.
 
Ne gledaj onda VA panele, već IPS. Šta god ima veze sa fotkama/dizajnom i sličnim, bolje je ipak na IPS-u.

VA je izabran zbog najboljeg kontrasta, odlicnog prikaza slova, najmanjeg zamaranja u radu, nema IPS glow i backlight bleed.
Prevashodno rad sa tekstom 50%, web 40%, PS 10%
 
Poslednja izmena:
Malo sam istrazivao koji bih 32" 1440p monitor i samo su mi sa VA panelima izasli kao opcija... Najvise ce biti gaming i neki klasican rad na kompu, a sigurno bih pustao i neku multimediju s vremena na vreme...

U uzi izbor su mi dosla ova tri komada, pa ko sta zna ili ima direktna iskustva, moze da baci misljenje ili mozda i preporuci jos neku varijantu...

AOC AG322QC4 ~ 420e
DELL S3220DGF ~ 440e
SAMSUNG LC32HG70QQUXEN ~ 510e

(okvirne madjarske cene, nema sve na stanju, a domace su manje vise proporcionalno vece)

Takodje sam gledao i ove opcije, ali bar za sada odlucio da ne udju u uzi izbor mahom na osnovu nekih recenzija:

ASUS TUF Gaming VG32VQ
GIGABYTE G32QC
LG 32GK850F-B
MSI Optix MAG322CQR
MSI Optix G32CQ4
SAMSUNG Odyssey G7

Takodje mi je npr bas trip oko G7 zbog velike zakrivljenosti i glavni razlog zasto sam ga izbacio, a i najskulji je, pa sam donekle i 1500R varijante stavio po strani zbog istog tripa...
 
Ima li neko iskustva sa Lenovo S24e-10 za kucnu kancelariju?
(VA, 60Hz, 2018god, oko 120e)
 
Malo sam istrazivao koji bih 32" 1440p monitor i samo su mi sa VA panelima izasli kao opcija... Najvise ce biti gaming i neki klasican rad na kompu, a sigurno bih pustao i neku multimediju s vremena na vreme...

U uzi izbor su mi dosla ova tri komada, pa ko sta zna ili ima direktna iskustva, moze da baci misljenje ili mozda i preporuci jos neku varijantu...

AOC AG322QC4 ~ 420e
DELL S3220DGF ~ 440e
SAMSUNG LC32HG70QQUXEN ~ 510e

(okvirne madjarske cene, nema sve na stanju, a domace su manje vise proporcionalno vece)

Takodje sam gledao i ove opcije, ali bar za sada odlucio da ne udju u uzi izbor mahom na osnovu nekih recenzija:

ASUS TUF Gaming VG32VQ
GIGABYTE G32QC
LG 32GK850F-B
MSI Optix MAG322CQR
MSI Optix G32CQ4
SAMSUNG Odyssey G7

Takodje mi je npr bas trip oko G7 zbog velike zakrivljenosti i glavni razlog zasto sam ga izbacio, a i najskulji je, pa sam donekle i 1500R varijante stavio po strani zbog istog tripa...

Zašto ne LG 32GK850? Jedan od najboljih 32" VA monitora, koliko sam video, moj prvi izbor za 32" gaming monitor. Kažu da ima manje razmazivanja crne i manje zezancija sa GSync kompatibilnim modom nego zakrivljeni modeli...

Uopšte, stanje sa VA monitorima (i uopšte) je takvo da bukvalno nećeš naći monitor bez loših komentara, kontrola kvaliteta je loša. Možeš samo da odvagaš dobre i loše strane, vidiš čije ti mane manje smetaju i da moliš Boga da nema veliki backlight bleed...
 
Pa bas zato sto je ravan... Mislim da je za 32" mozda bolje da mi bude malo zakrivljen ekran, s obzirom da je vec velika dijagonala za nesto sto bi trebalo da sluzi vise kao klasican monitor (naravno, da smatram da je previse, ne bih ni razmatrao)...
Koliko je sad to realna razlika, nemam pojma, a bas ni prilike da realno saznam sem kad bih seo za jedan, pa drugi, isprobao malo obe opcije i tako dosao do nekog realnijeg zakljucka... Trenutno je najrealnije kad bih nasao u nekoj prodavnici da stoji izlozen jedan pored drugog...

Da ima neka varijanta izmedju 27 i 32 najverovatnije bih isao na to...
 
Poslednja izmena:
VA je izabran zbog najboljeg kontrasta, odlicnog prikaza slova, najmanjeg zamaranja u radu, nema IPS glow i backlight bleed.
Prevashodno rad sa tekstom 50%, web 40%, PS 10%
Ips je superiorniji u svakom pogledu sto si naveo da je bolji va.jedino kontrast je bolji na va a i to je upitno na vecini modela.pogledaj u radnji i usporedi pa ces i sam vidjeti sta ti pricam.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nije upitno, VA ima bolji kontrast, amin. Za IPS je tipično 900-1000:1, VA idu od 2400:1 naviše, tipično oko 3000:1.

Ali što se oštrine texta tiče, IPS ima malu prednost zbog načina na koji se karakteri prikazuju na VA monitorima ("subpixel rendering")...
 
Zašto ne LG 32GK850? Jedan od najboljih 32" VA monitora, koliko sam video, moj prvi izbor za 32" gaming monitor. Kažu da ima manje razmazivanja crne i manje zezancija sa GSync kompatibilnim modom nego zakrivljeni modeli...

Uopšte, stanje sa VA monitorima (i uopšte) je takvo da bukvalno nećeš naći monitor bez loših komentara, kontrola kvaliteta je loša. Možeš samo da odvagaš dobre i loše strane, vidiš čije ti mane manje smetaju i da moliš Boga da nema veliki backlight bleed...

jos sam malo razmatrao opcije i odlucio da vratim LG 32GK850F-B u pricu, a od ostalih sam izdvojio samo DELL S3220DGF, tako da nesto od ta dva uzimam... u sustini treba da odlucim da li hocu ravan ili zakrivljen ekran, to ce mi fakticki razresiti dilemu...
 
Ja koliko sam mogao da istrazim, navodno je curved the way... Prvo hteo Mi Curved, ali cena vidim paprena za budzet ultrawide, pa onda za slican novac uzeo u razmatranje dva nova LG modela, jedan sa ravnim ekranom (IPS) i jedan sa zakrivljenim (VA).

Sto se tice kvaliteta verujem da je LG bolja opcija za 50-100e vise. Da je Mi curved 350e kao sto treba da bude i manje, onda bi bila druga prica, jer u cenovnom rangu od 500e nema sta da trazi.
 
Nisam pametan... U fazonu sam, bicu blize, bolje je curved... Onda razmisljam, pa nekad cu se i odaljiti (mozda cak relativno cesto), mozda bolje flat... Moracu u neku radnju, da nadjem izlozene, pa da prelomim...
 
Javi kad nadjes tu radnju sa izlozenim i upaljenim monitorima razlicith panela i dimenzija :D
 
Nazad
Vrh Dno