Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Da, otkrio sam ga...

Samo što ga nigde nema za kupiti. :(
 
Da, na eponudi ukucaj u search-u gw2270 i udari enter pa će ti izlistati sve dostupne verzije monitora. Ima ga sigurno u nekoj radnji.

mi4c miui9
 
Опет, може ли неки савет за ва монитор 23-24 full hd РАВАН ЕКРАН, freesync, flicker free, vesa mount,
али да нема очигледних мана типа превише кашњења, black crush итд.
 
Da li neko poseduje BenQ EW3270ZL i kakvi su utisci? Po specifikacijama meni se cini sasvim ok samo ne znam koliko je ok platiti za ovako nesto posto kod nas deru verovatno
 
U pitanju je verovatno neujednačeno osvetljenje, što se primeti na crnoj pozadini. Svaki monitor ga ima, u manjoj ili većoj meri. Dokle god ne bode oči toliko da je nepodnošljivo, ćuti i trpi, ne možeš pobeći od toga...

sada sam video i ja ovo. da, klasicno neujednaceno osvetljenje koje se vidi na sivim pozadinama. kapiram zasto mu se ucinilo da je IR jer izgleda kao da je monitor prljav, tj da ima svetle fleke na pojedinim mestima koje stoje tu gde su kada se skroluje stranica npr. to je realna mana ovog monitora, steta ali tako je kako je.
 
Da se pohvalim, uzeo i ja BENQ VZ2770H. Kontrast je prosto neverovatan, nisam mogao da verujem kad sam ga uključio. Boje ujedaju, crna je crna, bela je bela. Mhogo prijatniji za oči od mog starog TN-a, oseti se razlika vrlo brzo. Sa starog monitora skoro da nisam mogao da čitam svojim problematičnim levim okom, sa ovog bez problema. Naletelo mi tako iznenada da mi je firma poklonila stari desktop, ja morao da kupuim novi monitor da bih starim kompletirao mašinu da dam curi, potrefi se i veliki popust u baš tom trenutku i ja ga uzmem za 179 evra sve sa isporukom.

Šta bih mogao da navedem kao manu? Ne znam, još nisam probao igre, verujem da bi Metro sa svojim mnogim prelazima tamno-crno trebalo da otkrije problem, videćemo kad probam. Nema DVI niti DP ulaza. Ne znam koji im je đavo trebalo da prave asimetrično postolje, sve tripujem da monitor stoji ukrivo. Black crush je izražen, ali samo kad gledaš čisto crnu sliku, u normalnom radu nisam ni primetio. Kućište deluje nekako pohabano, kao da je monitor već korišćen, ali pre bih rekao da je u pitanju defekt u farbanju. Nvidia drajver mi pokazuje da koristi temporal dithering koji sam bezuspešno pokušavao da isključim.

Prvi utisak je odličan, videću kako će se ponašati narednih dana i kada pohvatam tutorijale šta sve ovaj model može.
 
Da se pohvalim, uzeo i ja BENQ VZ2770H. Kontrast je prosto neverovatan, nisam mogao da verujem kad sam ga uključio. Boje ujedaju, crna je crna, bela je bela. Mhogo prijatniji za oči od mog starog TN-a, oseti se razlika vrlo brzo. Sa starog monitora skoro da nisam mogao da čitam svojim problematičnim levim okom, sa ovog bez problema. Naletelo mi tako iznenada da mi je firma poklonila stari desktop, ja morao da kupuim novi monitor da bih starim kompletirao mašinu da dam curi, potrefi se i veliki popust u baš tom trenutku i ja ga uzmem za 179 evra sve sa isporukom.

Šta bih mogao da navedem kao manu? Ne znam, još nisam probao igre, verujem da bi Metro sa svojim mnogim prelazima tamno-crno trebalo da otkrije problem, videćemo kad probam. Nema DVI niti DP ulaza. Ne znam koji im je đavo trebalo da prave asimetrično postolje, sve tripujem da monitor stoji ukrivo. Black crush je izražen, ali samo kad gledaš čisto crnu sliku, u normalnom radu nisam ni primetio. Kućište deluje nekako pohabano, kao da je monitor već korišćen, ali pre bih rekao da je u pitanju defekt u farbanju. Nvidia drajver mi pokazuje da koristi temporal dithering koji sam bezuspešno pokušavao da isključim.

Prvi utisak je odličan, videću kako će se ponašati narednih dana i kada pohvatam tutorijale šta sve ovaj model može.

Sa koje udaljenosti ga gledas? Ukljuci full rgb mod u nvidia control panel-u.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Full RGB je uključen i mislim da ditheringa i nema, ali nvidia GUI ga stalno vraća na auto kad ga stavim na disabled. Verovatno nešto tripuje drajver.

Da pomenem i da je slika malo zrnasta iz blizine, ipak je 27" mnogo za HD rezoluciju. Ali zato se samo odmakneš 20 santima više i opet je kao pre sa 23" monitorom.
 
Full RGB je uključen i mislim da ditheringa i nema, ali nvidia GUI ga stalno vraća na auto kad ga stavim na disabled. Verovatno nešto tripuje drajver.

Da pomenem i da je slika malo zrnasta iz blizine, ipak je 27" mnogo za HD rezoluciju. Ali zato se samo odmakneš 20 santima više i opet je kao pre sa 23" monitorom.
Je l' te mrzi da izmerisna koliko cm si inace od monitora kada ti je slika zrnasta i kada nije? Izvini na cimanju, prosto u radnjama ne mogu da procenim najbolje. A ne znam da li mi je 1080p upgrade od mog sadasnjeg.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Full RGB je uključen i mislim da ditheringa i nema, ali nvidia GUI ga stalno vraća na auto kad ga stavim na disabled. Verovatno nešto tripuje drajver.

Da pomenem i da je slika malo zrnasta iz blizine, ipak je 27" mnogo za HD rezoluciju. Ali zato se samo odmakneš 20 santima više i opet je kao pre sa 23" monitorom.

Podesi RGB paletu preko NVidia Inspectora, ako neće iz NV Control Panela, mene je tako zezalo dok sam bio na HDMI kablu. Još prostija varijanta je preko ovog programčića koji forsira full RGB, meni je pomoglo: http://blog.metaclassofnil.com/?p=83. Obavezno reboot nakon setovanja...

Ne znam sa koje razdaljine gledaš...moj 27" 1080p stoji na nekih 70-80 cm od mojih očiju. Izbliza ćeš videti pixele na svakom monitoru...
 
Meni je na 80cm monitor, pa zato pitam :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Na toj razdaljini mislim da ne bi trebalo da ima problema. Dovoljno daleko da mi je monitor u vidnom polju, ne moram da šetam glavu levo-desno kao na teniskom igralištu, dovoljno blizu da ne moram da čkiljim, slova su dovoljno krupna za mene kratkovidog...a imerzija je na nivou.
 
to je sjajna dijagonala po meni.... takodje i rezolucija, dodushe na ta rez. na 27" je fenomenalna, ali ok je i na 32"... moze da prodje, sigurno je bolja nego 1080p, dok mi je 4K, tek od 37" pa navishe.....
jedina mana je sto ti VA paneli imaju podosta mrtvih pixela, cesto se nalaze.... imao sam dva Asus-a i oba su imala, jedan je imao 3 a drugi 1 i pojavio mu se jos jedan.... nisam taj 1 nikako uspeo da reshim... pa sam vratio monitor i sad imam 27 Dell sa IPS panelom..... u svakom slucaju, kod tog monitora mi bas sve sve odgovara!
 
koristio sam 1080p na 32" i dijagonala mi je bila toliko dobra da mi rezolucija nije smetala, a ova rez je super za ostrinu i ne treba mi skupa vga
 
Zasto je kod Benq GW2270HM vreme oziva 18ms, 5ms (GtG)? Dok kod obicne verzije i kod H verzije pise 5ms. Kako se pokazao ovaj model u igricama? Vidim svi hvale VZ2470 ali meni odgovara vise 22'' Dali ima razlike izmedju njih ili samo velicina?
 
Zasto je kod Benq GW2270HM vreme oziva 18ms, 5ms (GtG)? Dok kod obicne verzije i kod H verzije pise 5ms. Kako se pokazao ovaj model u igricama? Vidim svi hvale VZ2470 ali meni odgovara vise 22'' Dali ima razlike izmedju njih ili samo velicina?

Odlika VA panela ti je prilicno sporiji odziv za tamnije boje (mnogo sporije od 18ms sto ti proizvodjac nigde nece napisati), to ti je ovo kada prilikom okretanja kamere zvezde kao da nestaju, tamna okolina ne moze da isprati zbog loseg response time-a.
https://www.youtube.com/watch?v=5g97urWo-u4

Pre svega vidi kakva ti je tolerancija na to.
 
Poslednja izmena:
Odlika VA panela ti je prilicno sporiji odziv za tamnije boje (mnogo sporije od 18ms sto ti proizvodjac nigde nece napisati), to ti je ovo kada prilikom okretanja kamere zvezde kao da nestaju, tamna okolina ne moze da isprati zbog loseg response time-a.
https://www.youtube.com/watch?v=5g97urWo-u4

Pre svega vidi kakva ti je tolerancija na to.

To što opisuješ bukvalno zavisi od monitora do monitora. Na ovom iz videa je primetno, na nekim drugim nije toliko.

@urke_navip

VZ2470 je kvalitetniji, sa boljim panelom, jedan od najboljih (jeftinih) VA monitora kod nas. Ako ti odgovara cena i želiš VA panel (sa njegovim manama) , preporučujem. 24" je ionako prava veličina za 1080p...
 
Deluje dobro, ako voliš ultrawide...sumnjam da ga neko ima, potraži testove i komentare po netu. Koliko košta?
 
Oko 900 jura je kod "madjarskih distributera". Nije malo, pa bih voleo da procitam neke realne utiske, u par opisa sto sam procitao su svi veoma zadovoljni sa njim.

Iskreno trziste monitora je raspad, toliko tehnologija nema sanse da nadjes neki all in one :D
Freesync,g-sync,ultra wide,4k, 1440p, ips, va, 100-240hz, hdr, 10bit itd.. kada krenes da citas specifikacije vrti ti se u glavi, a na kraju monitor truba u realnom radu pogotovo koliko deru kozu sa cenama.
Koja je idealna kombinacija tih elemenata pitanje je.

Znam da me VA privlaci zbog boljeg kontrasta, ali imaju manji refresh rate od IPS-a, plus curved ultrawide mi deluje kao super stvar, ali me uglovi gledanja kod VA brinu nemam predstavu kako to uzivo izgleda, znam da mi kod TV-a koji je VA bas smeta kada mrdam glavu da se menjaju boje xD
 
Poslednja izmena:
Oko 900 jura je kod "madjarskih distributera". Nije malo, pa bih voleo da procitam neke realne utiske, u par opisa sto sam procitao su svi veoma zadovoljni sa njim.

Iskreno trziste monitora je raspad, toliko tehnologija nema sanse da nadjes neki all in one :D
Freesync,g-sync,ultra wide,4k, 1440p, ips, va, 100-240hz, hdr, 10bit itd.. kada krenes da citas specifikacije vrti ti se u glavi, a na kraju monitor truba u realnom radu pogotovo koliko deru kozu sa cenama.
Koja je idealna kombinacija tih elemenata pitanje je.

Znam da me VA privlaci zbog boljeg kontrasta, ali imaju manji refresh rate od IPS-a, plus curved ultrawide mi deluje kao super stvar, ali me uglovi gledanja kod VA brinu nemam predstavu kako to uzivo izgleda, znam da mi kod TV-a koji je VA bas smeta kada mrdam glavu da se menjaju boje xD

Au, sine...kontam da želiš kvalitetan monitor, ali 900€...ako ga ne koristiš za nešto profesionalno, to je overkill, iskreno. Možda da se odrekneš G-Synca (on dosta podiže cenu)? Plus, tek sad videh da je celih 35"...to je praktično TV, lol. Na kojoj razdaljini bi da igraš? Trebalo bi da budeš bar na metar i po sa tom dijagonalom, plus ultrawide...ima da šetaš glavu levo-desno kao na teniskom terenu.

Kad smo kod šetanja glave, ako sediš direktno ispred njega, na propisnoj razdaljini, ne bi trebalo da se primećuje gamma shift. Ja ga bar ne vidim na 27" VA. Ali sa tolikim monitorom i ultrawide...ne znam, zaista, mislim da će biti primetno. Možda da ograničiš prohteve malo i ideš na manju dijagonalu (tipa 32" @1440p), bez GSynca...imaćeš veći izbor monitora. Do tebe je...
 
Pogledaj sta trenutno koristim kao monitor 43" 4k TV, ovih ultrawide 35" bi mi bilo malo, da ima veci isao bi na veci :)
Samo zbog G-Sync-a i razmisljam o monitoru, da TV koristim samo za ps4 i filmove/serije.

Video sam ovaj Asus najavljen za leto deluje kao bas ono sto zelim, sacekacu da izadje pa da vidim opise.

https://www.asus.com/us/Monitors/ROG-SWIFT-PG35VQ/
 
Pozdrav drugari,

pročitao sam temu i razmišljam da kupim BenQ VZ2470H,sada je i pala cena inače,pa me zanima par stvari,ako može da odgovori neko od vlasnika.
Da li je neko imao primerak koji se naginje malo na desnu stranu,tj.da monitor nije sasvim u horizontalnom položaju (jedan od korisnika na forumu je okačio sliku monitora ranije i deluje kao da je malo nagnut) ?
Da li mogu da se gledaju filmovi i serije online,to bi mu bila prevashodna namena (ovo pitam jer sam pročitao na amazonu 1 recenziju gde se korisnik žalio da mu je izbacivalo poruku da ne može da prikaže zaštićen sadržaj,pa mi je to bilo čudno) ?
Da li može ovaj monitor da se koristi i za gledanje kablovske televije,da li je neko probao možda tu varijantu ?
Mislio sam set top box+zvuk preko 3,5 izlaza (zvučnici od kompa naravno).
 
Monitor je sjajan, i bio je sjajan i za cenu od 22 ili 23000din koliko sam ga ja platio, a sada je cena smešna, ima ga već za 15000din, lično razmišljam da kupim još jedan [emoji41] Uzmi ga, nećeš pogrešiti. Ako ti se ne dopadne, uvek možeš da ga vratiš.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Hvala ti na odgovoru druže.
Stoji li monitor potpuno horizontalno ?
Nemaš problema pretpostavljam da gledaš sadržaje online (filmove i serije) ?

Inače reklamiraju ga sada kao superior response time :)
 
Naravno da stoji horizontalno ako ga postaviš na horizontalnu površinu ☺ Odličan je za filmove i serije zbog velikog kontrasta i duboke crne. Generalno ja sam prezadovoljan monitorom i nemam nikakvih problema sa njim.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Hvala ti na odgovoru.
Pitao bih te još nešto,kakvog je kvaliteta zvuk preko slušalica,tj.preko 3,5 izlaza,imaš li neke primedbe možda?
Pošto bih u jednoj varijanti bocnuo set box za kablovsku u drugi hdmi,jer mi je kabal od kablovske na stolu a ne koristim je.
Nisam primetio da je neko postavio ovo pitanje ili prokomentarisao (doduše to nije bitna stvar kad se kupuje monitor), pa rekoh da vidim kakve su povratne informacije s tim u vezi.
 
Nazad
Vrh Dno