Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

ja sam imao takav samsung , samo 27 inca verziju. Imas detaljniji opis ovde desetak strana unazad
 
@dukeofSerbia nadam se da ces i dalje pisati na ovoj temi.

Odradio sam i procitao detaljno onu recenziju sa ruskog sajta. E sad, stavljeno je 33% osvetljenja sto je meni stvarno malo, ostalo je manje vise ok. Skinuo sam icc profil i boje su kalibrisane solidno.
E sad, nakom par dana koriscenja c27f390 da kazem neke mane:
- pikseli se bas primecuju, meni licno na granici da vratim monitor ali za multimediu i dalje odlican. Sa tim sto yt klipovi/filmovi/serije izgledaju odlicno ali citanje teksta ne bas.
- primecujem na desnoj gornjoj strani pink tint, kao za nijansu vecu/jacu crvenu boju koji ni sa jednom kalibracijom kao i menjanjem refresh rate-a nisam uspeo da sredim.
Doduse na prvu se ne provaljuje ali vremenom se uoci i posle malo smeta.
- Igre. GtaV koji je inace graficki i dalje jako lepa igra, sa postavkama na very high, i dalje izgleda nekako kao da je na medium. Tipa na 24 ips, isto 1080p je izgledala bas lepse. To je i moj brat odmah provalio kad je ukljucio. Znam da tu pikseli rade svoje ali opet da napomenem.
Sve u svemu sve sam blizi tome da je bas tesko naci monitor koji ce skroz odgovarati nasim potrebama. Promenio sam ukupno 6 za poslednje 2 godine i uvek bude neka sitnica koja smeta.
Jel po tebi bolji IPS panel za igre?
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Je
 
Merkam ovaj monitor, PHILIPS LED E Line serija 328E9FJAB/00
2k, VA, 75hz, vesa mount...prakticno sve sto treba. Plus je zakrivljen. 34k dinara kod nas. Cak je i cena dobra za ovo sto nudi.

Je l slucajno neko video ili koristio ovaj, na klik sam da ga porucim online :) ?
 
Kakav je HP Omen 32 sa mva panelom? Narucio sam taj jer nije bio ViewSonic sa ips panelom
 
Merkam ovaj monitor, PHILIPS LED E Line serija 328E9FJAB/00
2k, VA, 75hz, vesa mount...prakticno sve sto treba. Plus je zakrivljen. 34k dinara kod nas. Cak je i cena dobra za ovo sto nudi.

Je l slucajno neko video ili koristio ovaj, na klik sam da ga porucim online :) ?

Kakav je HP Omen 32 sa mva panelom? Narucio sam taj jer nije bio ViewSonic sa ips panelom

Forumaš Duke veoma hvali i jedan i drugi, kaže da imaju odlične panele...ako je to taj Phillips koji mislim da jeste.
 
Forumaš Duke veoma hvali i jedan i drugi, kaže da imaju odlične panele...ako je to taj Phillips koji mislim da jeste.

Zakrivljeni su za zabavu, ne znam kako bi izlgedao raditi na njemu u ACAD-u i slicnim programima. Ja sam merkao zakrivljene monitore ali sam odustao kada sam malo razmislio.
 
Za gaming 95% ;)
Da, ima taj cudan stalak ali meni nije tako ruzno to, bar na slici ... Juce sam se ubio trazeci neki krsten monitor i vidim da za redovan koji sve ima treba dati jedno 90000min..Jedino sto mi se svidelo pored ovog Omen, su Aoc 31.5 i ViewSonic ali do njih nisam mogao doci, a oni su jedno dobrih 20 soma jeftiniji od Omena.
 
Merkam ovaj monitor, PHILIPS LED E Line serija 328E9FJAB/00
2k, VA, 75hz, vesa mount...prakticno sve sto treba. Plus je zakrivljen. 34k dinara kod nas. Cak je i cena dobra za ovo sto nudi.

Je l slucajno neko video ili koristio ovaj, na klik sam da ga porucim online :) ?

Kakav je HP Omen 32 sa mva panelom? Narucio sam taj jer nije bio ViewSonic sa ips panelom

Omen ima odličan panel ali nije 120+ Hz i mislim da nema VESA mount pozadi. Čisto da se pomene, nekome je to bitno...
 
Ima VESA mount. Videcu od nedelje bas kakav je pa napisacu koji utisak.
 
Za gaming 95% ;)
Da, ima taj cudan stalak ali meni nije tako ruzno to, bar na slici ... Juce sam se ubio trazeci neki krsten monitor i vidim da za redovan koji sve ima treba dati jedno 90000min..Jedino sto mi se svidelo pored ovog Omen, su Aoc 31.5 i ViewSonic ali do njih nisam mogao doci, a oni su jedno dobrih 20 soma jeftiniji od Omena.
Ja imam taj AOC i zadovoljan sam.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Citm svuda po netu da je Omen 32 zesce *anje ... Neverovatno kako su svi monitori sa nekim falinkama i tesko je naci dobar pravi.. covece pa ulazimo u 2019.god a oni jos imaju problema, te panel ovaj onaj, crna boja koja nije crna, probijanje svetlosti, duhovi itd.. :/
 
Imam ja Pavilion, a to bi trebalo da je isto sto i Omen, izuzev odziva.

Monitor nije s..nje, bar ne zesce :), ali to sto si procitao za probijanje je nacelno istina, tj. ja mislim da to nije probijanje nego nesto sto lici na IPS glow (ne znam kako se to zove za VA, osim mozda clouding, ali to je uopsten naziv).
Mada, u sustini nije ni bitno sta je i kako se zove...vidi se, i iritira. Jedina razlika je u tome sto probijanje mozes da vidis i ako gledas film sa kreveta, dok ovde nije takav problem, bar na mom primerku.

Problem je najvidljiviji kada je na ekranu dominantna tamno siva boja (kao npr. na dark temi ovog foruma). Danju se i ne vidi, jer ga odsjaj dnevne svetlosti prikrije.

Nije to ne znam kakva tragedija, ali ne razumem zasto ovako drzi cenu. Ja sam ga pre godinu dana platio tipa 43-44k, i da je i tada bilo ovih AOC i Viewsonic, ne bih ga ni razmatrao.
Cudno je doduse to sto sam cuo da je AOC dosta ljudi vracalo, a prosto mi je neverovatno da ljudi vrate dobar monitor za te pare, samo zbog toga sto sto ima neku malu estetsku nesavrsenost.

Nisu ni sveopste pohvale uvek garancija da je nesto dobro.
Evo, do dana danasnjeg ne znam kako je Dell 2713HM dobio onolike pohvale, u svoje vreme. To je sramota jedna sta su oni sebi dozvolili da izlazi na trziste...jos su ih, navodno, individualno kalibrisali, sto podrazumeva i da su videli kako svaki primerak izgleda.
Onaj koji sam ja dobio je i danju svetleo, a kostao je kao Djavo. Goru kupovinu ne pamtim, i sreca ziva pa je bio porucen online.
 
Poslednja izmena:
Imam ja Pavilion, a to bi trebalo da je isto sto i Omen, izuzev odziva.

Monitor nije s..nje, bar ne zesce :), ali to sto si procitao za probijanje je nacelno istina, tj. ja mislim da to nije probijanje nego nesto sto lici na IPS glow (ne znam kako se to zove za VA, osim mozda clouding, ali to je uopsten naziv).
Mada, u sustini nije ni bitno sta je i kako se zove...vidi se, i iritira. Jedina razlika je u tome sto probijanje mozes da vidis i ako gledas film sa kreveta, dok ovde nije takav problem, bar na mom primerku.

Problem je najvidljiviji kada je na ekranu dominantna tamno siva boja (kao npr. na dark temi ovog foruma). Danju se i ne vidi, jer ga odsjaj dnevne svetlosti prikrije.

Nije to ne znam kakva tragedija, ali ne razumem zasto ovako drzi cenu. Ja sam ga pre godinu dana platio tipa 43-44k, i da je i tada bilo ovih AOC i Viewsonic, ne bih ga ni razmatrao.
Cudno je doduse to sto sam cuo da je AOC dosta ljudi vracalo, a prosto mi je neverovatno da ljudi vrate dobar monitor za te pare, samo zbog toga sto sto ima neku malu estetsku nesavrsenost.

Nisu ni sveopste pohvale uvek garancija da je nesto dobro.
Evo, do dana danasnjeg ne znam kako je Dell 2713HM dobio onolike pohvale, u svoje vreme. To je sramota jedna sta su oni sebi dozvolili da izlazi na trziste...jos su ih, navodno, individualno kalibrisali, sto podrazumeva i da su videli kako svaki primerak izgleda.
Onaj koji sam ja dobio je i danju svetleo, a kostao je kao Djavo. Goru kupovinu ne pamtim, i sreca ziva pa je bio porucen online.
Aoc sam vracao dok nisam naboo primerak koji mi se svidja, ne zalim sto sam se iscimao.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Citm svuda po netu da je Omen 32 zesce *anje ... Neverovatno kako su svi monitori sa nekim falinkama i tesko je naci dobar pravi.. covece pa ulazimo u 2019.god a oni jos imaju problema, te panel ovaj onaj, crna boja koja nije crna, probijanje svetlosti, duhovi itd.. :/

A to jeste OMEN je promasaj, bacene pare.
 
Stigao mi je Omen i da kazem da nisam razocaran, boje su stvarno odlicne i bar sto se tice slike ona je dobra. Odziv bas i nije neki ali ok. Nema probijanja, crna je crna, po coskovima ne vidim probijanje svetlosti, valjda sam imao srecu da mi zapadne dobar primerak. Steta samo sto nemam neku Vega karticu pa da u 75hz sve picim ali ok je i ovo u 60. E sad dal je monitor precenjen ili ne, nisam strucnjak. :)
 
Nemas 75Hz u podesavanjima za monitor u Windowsu?

Probaj da ukljucis FreeSync u podesavanjima monitora, pojavice se onda :)

Ja sam igrao tako na FS monitoru na 75Hz sa Nvidia grafickom, kao i drug, radi normalno..
 
Nemas 75Hz u podesavanjima za monitor u Windowsu?

Probaj da ukljucis FreeSync u podesavanjima monitora, pojavice se onda :)

Ja sam igrao tako na FS monitoru na 75Hz sa Nvidia grafickom, kao i drug, radi normalno..

Imam, pokazuje 75hz i probao sam ali BF V od igara sto sam probao je meni neigriv tako

Edit: nije mi jasno, neko kaze igrivo i skroz normalno u 75hz sa Nvidijom dok eto uverio sam se i sam da nije bas tako .. do cega moze biti.. meni inace BF V odlicno radi, vrti tu oko 60fps na max, nema drasticnih padova frejmova da bi trebao freesync da radi posao
 
Poslednja izmena:
Imam, pokazuje 75hz i probao sam ali BF V od igara sto sam probao je meni neigriv tako

Edit: nije mi jasno, neko kaze igrivo i skroz normalno u 75hz sa Nvidijom dok eto uverio sam se i sam da nije bas tako .. do cega moze biti.. meni inace BF V odlicno radi, vrti tu oko 60fps na max, nema drasticnih padova frejmova da bi trebao freesync da radi posao

Edit: uglavnom spustanjem nivoa detalja u igrama i odrzavanjem fps-a tu negde preko 75, dakle preko hz monitora.. sve radi fluidno i dobro. Jedino PES 2019 sa 75hz ne ide nikako,tu moram na 60hz.. Primecuje se razlika u odnosu na 60hz i stvarno jednom ko se navikne, 60hz mu dodje mucenje ;)
 
Edit: uglavnom spustanjem nivoa detalja u igrama i odrzavanjem fps-a tu negde preko 75, dakle preko hz monitora.. sve radi fluidno i dobro. Jedino PES 2019 sa 75hz ne ide nikako,tu moram na 60hz.. Primecuje se razlika u odnosu na 60hz i stvarno jednom ko se navikne, 60hz mu dodje mucenje ;)

Ja sam neuk u ovome, meni je i 60 i 75 isto ja nista nikada tu nisam mogao da vidim kao i ono vreme odziva 3,5,8ms meni to sve isto. Ili sam ja corav ili nesto......Meni je normalno sve i sa 60Hz na svakom mon. ni na jednom koji sam imo nisam primecivao nista, sem na VGA kada se ukljuci to sam vidjao da se kao lomi slika.
 
Poslednja izmena:
Ja bas osetim da je daleko fluidnije i da npr 70-80 fps nije isto na 60hz i 75hz, bar meni tako deluje. U fps igrama najvise se oseti, igrao BF V i World War 3 i predobro je. Zanima me bas kakva je tek razlika sa 144hz?
 
144Hz je prica za sebe sto se fluidnosti tice, ali po meni je bolje 1440p 75Hz(na koji sam presao sa 1080p 75Hz) nego 1080p 144Hz, a slicna je cena monitora, kao i graficka zahtevnost, dok je CPU zahtevnost veca za 144Hz.
 
144Hz je prica za sebe sto se fluidnosti tice, ali po meni je bolje 1440p 75Hz(na koji sam presao sa 1080p 75Hz) nego 1080p 144Hz, a slicna je cena monitora, kao i graficka zahtevnost, dok je CPU zahtevnost veca za 144Hz.

Za 144hz treba imati zverku da dostigne tu brojku i u frejmovima jel tako? Ja evo sa GTX1060 se patim, malo malo pa spustam samo detalje u BF V da odrzim tu do nekih 80 frejmova.. Bolje mi radi PUBG sugavi nego BF V :D
 
Za 144hz treba imati zverku da dostigne tu brojku i u frejmovima jel tako? Ja evo sa GTX1060 se patim, malo malo pa spustam samo detalje u BF V da odrzim tu do nekih 80 frejmova.. Bolje mi radi PUBG sugavi nego BF V :D
Sasvim vam he dovoljno 60fps ali da bude const fr.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Na kraju zadnjeg posta si napisao "testirani su".
Ko je testirao?

TT over 6X
 
^ zar nije rekao da ce napustiti forum posle one drame i povredjenog mu ega?

Mislim, kakav bi to covek bio da pogazi svoju rec...
 
Tacno nesto tako bese....ne secam se detalja.
Bio je danas i taman ostavio neka poredjenja i sada ih nema....
 
Nazad
Vrh Dno