Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ljudi,da li bi vi vratili ili zadrzali monitor sa ovoliko pozadinskog curenja...

20171210_092346.jpg

Dole je Philips 278E (VA) star par dana koji ima bleeding,a iznad njega je Dell U2412M (IPS) star 5 godina koji nema toliko problema sa curenjem.......takodje Philips ima dva zaglavljena (ili mrtva) pixela (na crnoj pozadini pixeli su svetlo plave boje),dok Dell nikada nije imao problema sa zaglavljenim pixelima

Inace,sem te dve mane Philipsom 278A sam zadovoljan....ima odlicnu cenu,boje su zaista COOL i nekako raskosne,ono sto me je brinulo pre kupovine da li cu videti pixele posto je 27" sa 1080p rezolucijom,ali ispostavilo se da je to sasvim OK gotovo da nema razlike (ili vrlo malo) u odnosu na Dell 24" (16x10) 1080p.....odziv je fenomenalan kako god brze igre se igrale.....

Samo onde dve mane sa probijanjem pozadinskog osvetljenja i zaglavljenim pixelima su me smorile.....pa razmisljam da li da ga vratim (kupio sam ga preko interneta) i zamenim istim takvim monitorom,nadajuci se da taj novi nece imati takve probleme...
 
Prosto, ako tebi licno smeta apsolutno da! Monitor se ne menja svaki dan. Ja bih ga pre vratio zbog zaglavljenih piksela.

Cena je normalna, kod nas naravno i visa nego na zapadu.
 
Poslednja izmena:
Meni vise smeta to probijanje pozadinskog svetla nego zaglavljeni pixeli......volim da igram horor igre gde ima dosta mracnih scena,gledam horor filmove takodje sa mracnim scenama pa onda ono probijanje bas smara.....a crna boja na Filipsu je bas dobra,osetno bolja nego na IPS Dell-u gde je ustvari tamno siva.......ali opet,to probijanje svetla bas kvari utisak u tamnim scenama........cudno,jer je (i ovde ) vise puta isticano da bi monitori sa VA panelima trebalo da imaju drasticno manje problema sa probijanjem svetla nego IPS monitori,ali u ovom slucaju je obrnuto....

Pokusavam i raznim softverskim programima namenjenim za to da odglavim ona dva pixela,ali bez uspeha......vide se samo na crnoj pozadini,kao dve svetlo plave tackice....

Nego,da li je neko vracao skoro monitore (ili komponente) kupljene preko interneta u onom roku od 14 dana?....da li je potrebno da se obrazlazu razlozi zbog vracanja,ili samo onako "dobar dan,ja bih da vratim monitor kupljen kod vas preko interneta"? :)
 
Poslednja izmena:
@maxx79

ako je monitor star par dana vrati i trazi pare nazad . Nazovi firmu od koje si porucio i trazi instrukcije za povrat robe.

Ajd sto nisi zadovoljan crnom a zasto bi trpeo zaglavljene piksele ? ja bih takav monitor vratio bez razmisljanja.
 
Nego,da li je neko vracao skoro monitore (ili komponente) kupljene preko interneta u onom roku od 14 dana?....da li je potrebno da se obrazlazu razlozi zbog vracanja,ili samo onako "dobar dan,ja bih da vratim monitor kupljen kod vas preko interneta"? :)
Nisam skoro, ali vratio sam pre par godina dell 27 qhd iz istog razloga, samo sto je sijao mnogo gore nego ovaj tvoj. Prakticno sam bio frapiran da je uopste i moguce da tako skup monitor toliko sija. Ma i da nije skup, ono je smesno, jer se videlo i po danu, i to cak i na ekranu koji uopste nije crn, nego samo ima neke tamnije boje u coskovima npr.
Cekao sam, ako se dobro secam, oko mesec dana na pare.

A skoro sam kupio u gigatronu hp pavilion 32 qhd, i sija i on primetno, ali ipak ne kao taj dell ips.

Inace, moram da kinjim neozbiljni gigatron: kada sam narucivao, kazem da hocu iskljucivo neotpakovan monitor (bas zbog toga sto uvek postoji mogucnost da je neko birao sto bolji, pa cim dobijes otpakovan povecava se verovatnoca da ima neke mane koje su vece od proseka.)

I kazu oni meni, da, da, imamo u centralnom magacinu, rezervisan je za vas. Posle mozda dva dana zove drugi radnik, kaze stigao je od dobavljaca (ne iz magacina ovaj put :)), da li odgovara da danas posaljemo?

I sta bi na kraju!? Stigao monitor kome je onaj papir, koji bi trebalo da stoji zalepljen direktno na ekran, ovde zalepljen preko zastitne kese, pa jos i pocepan u jednom cosku, i malo izguzvan. Znaci ne postoji nikakva sansa da nije otpakivan. Apsolutno nikakva.

Jos i na kutiji stoji cena na dva mesta, koja je bas cena koja je bila u gigatronu (bez popusta), a i lepljiva traka je prelepljena obicna providna, preko neke fancy fabricke sa nekim detaljima, koja je i sira nego standardna. Mada je to i nebitan detalj u odnosu na ono prvo.

Ma nisu se ni trudili da izgleda neotpakovano.


Inace, i taj dell 27 mislim da je stigao otpakivan iz emmija tada (ali tada verovatno jos nisam znao za jadac, pa pretpostavljam da nisam ni insistirao na fabricki zapakovanom, mada ne mogu sada ni da tvrdim, odavno je bilo)

Jedino cega se secam da je bilo fabricki zapakovano, a da je naruceno na kucnu adresu, je dell 24 ips, i on i ima najmanji taj glow, bleeding, ili kako ga vec nazvati. Ali tih monitora su uvezli gomilu, i to je verovatno razlog.

Ovaj hp na kraju nisam vratio, iako nisu ispostovali moj zahtev, jer u principu ta najizrazenija mana i nije presudna za namenu za koju je kupljen. Ne gledam bas cesto potpuno crn ekran. I prosto ne je mrzelo da se mlatim sa kuririma i njima cisto iz inata.

Ali svakako me je naljutilo to jajarenje, i izbegavacu Gigatron za iole skuplje stvari, a i gledacu da pomenem ovo jajarenje gde god mogu.

Inace, sticem utisak i da je skoro pa nemoguce dobiti neotpakovan skuplji monitor.

Da li je moguce da je toliko izrazena praksa vracanja, ne znam, ali eto.
 
Poslednja izmena:
ehhh izgleda se G....... nije promenio :(

Meni je davne 2009god. isto tako stigao XL2370 sa losom kutijom koja je otvarana ali zato monitor perfekcija evo i sad dok kuckam gledam u njega , bez ijednog mrtvog piksela I farbom kao prvog dana ;)
 
Ja isto trazio da mi monitor stigne u neotpakovanoj kutiji i da ja budem prvi koji otvara kutiju i prodavci iz Monitora i uradili tako,stigao mi neotpakovan monitor i zaista sam bio prvi koji otvara kutiju i vadi monitor,ali eto ni to nije garancija da je monitor bez ikakvih mana.........znaci,ima nesto losije pozadinsko osvetljenje i dva zaglavljena pixela....

Elem,zvao sam Monitor da se raspitam o vracanju monitora,kazu ljudi da nema problema ako hocu novac nazad.....ali problem je sto ja ne bih hteo novac nazad vec moniotor kojim sam 100% zadovoljan...:).....tj isti ovakav,ali da nema problema sa pixelima i losim osvetljenjem.......kazu ljudi da i to ne bi bio problem da ovaj primerak nije bio poslednji koji su imali na lageru kod dobavljaca....tj nemaju vise ovakvih philipsa i ne znaju kada ce ih opet imati na stanju.....ispada da ih je uvezeno par komada,jedan kupio ja, jedan Duke of Serbia i mozda jos par ljudi i eto,prazan lager........i sad nemam pojma sta da radim,da li da zadrzim ovaj monitor,da li da trazim neki drugi monitor,a nemam pojma koji........bas bedak....
 
monitor.jpg

stigao monitor, sutra odkutijavanje. nadam se da ce sve biti ok.
 
@maxx79
u Monitoru su skroz korektni poslace ti drugi ako imaju na lageru ali ako si opet iste srece uzmi novac nazad i menjaj proizvodjaca monitora.

@Chinaski
e svaka cast :) jedva cekam utiske.
 
Da li postoji neki site kao sto je displaywars gde moze da se vidi razlika u velicini ekrana tako isto i za ppi gde ce da se vidi uporedo kako izgleda na odredjenoj velicina ekrana odredjena rezolucija, tj. kolika je velicina fonta na 24"1080p , 27"1080p, 25" 1440p.....
 
^ ti druze jos nisi kupio monitor? Kupujes vec godinu dana... Preseci sa nekim modelom i zavrsi sa tim. Savrsen model neces da nadjes.
 
Ma nisam jos kupio, da me je nuzda naterala presekao bih ovako na ler....:)
24" 1080p <tu me lomi> 25" 1440p
 
Poslednja izmena:
1080p na 25" komotno bez da primetis ili osetiš potrebu za većim... Monitorom tj rezolucijom ;)
 
Sta si ti uradio sa monitorom na kraju?

Pa jos uvek je u mom posedu.....imam rok do sledeceg petka da ga vratim.....ali u principu,nemam pojma sta da radim...

Zahvaljujuci Duke of Serbia (tj on mi je dao ideju) nasao sam resenje za ono probijanje pozadinskog osvetljenja,ustvari i kod mene je to bio clouding a ne klasicno probijanje.....kupio sam ovo na kupindu (ima istih i slicnih stvari na ebay,amazonu i alliju,ali nisam imao zivaca da cekam nedeljama i mesecima da to stigne do mene iz Kine)

http://www.kupindo.com/LED-trake/41957873_USB-RGB-LED-traka-sa-daljinskom-5V-za-TV-racunare-

To su LED trake sa USB prikljuckom i kada se zalepe za poledjinu monitora (ili nekako postave u okolini monitora) i ukljuce da svetle,clouding (na tamnim pozadinama,igrama filmovima) se uopste ne vidi ,).....tako da po potrebi (kada npr igram neku horor igru) to ukljucim....a i nekako daju COOL efekat......ima i mali daljinski,pa moze da se menjaju boje,jacina osvetljenja itd,itd....

Ali ostaje mi problem sa dva zaglavljena pixela,od kojih se oba vide iskljucivo na crnoj pozadini i to kada se bas zagleda u to mesto.....ali kako rekoh,ja sam kupio poslednji primerak ovog monitora u Srbiji i trenutno ga kod uvoznika vise nema i nemaju pojma kada ce ga biti ponovo.....pa ne mogu da zamenim za isti model....a sta bih drugo uzeo,nemam pojma....:(
 
ostao sam vam duzan poneki utisak za C27HG70. prvo da kazem da je postolje monitora povece i da je potrebno imati veci sto da bi monitor lepo stao. to sam pretposavljao i pre kupovine gledajuci YT ali sam se tesio da ce nekako stati ali nije mogao, morao sam 10cm da odmaknem sto od zida. uz to, sat vremena sam se drndao da uopste dobijem sliku. prvo sam povezao preko HDMI i sta god radio pisalo je chech HDMI cable. onda sam zakacio na display port i odmah je dao sliku. mislim da je to neka forica sa HDMI, tako mi neko nesto rece.
ukratko, odmah se primeti koliko su boje bolje nego na starom monitoru iz potpisa ali to je i za ocekivati. slika je stvarno raj za oci. takodje, 144Hz, kursor misa mnogo tecnije klizi po desktopu ali i to je opste poznata stvar. na zakrivljeni display sam se navikao odmah. nije to ni bolje ni losije od ravnog ekrana, samo je malo drugacije ali realno nije neka razlika pa se covek brzo navikne. igre gotovo da ne igram ali sam odvozao 1 stage Dirt Rally. lepo radi igra, samo sam smanjio sa 8xMSAA na 2xMSAA i otprilike je ista ostrina jer je ovo monitor sa manjim pikselom. ono sto mi se ucinilo dok sam igrao je da vise informacija stane na ekran zbog vece rezolucije sto je super jer se vidi vise staze nego na 1080p. filmove ne gledam na monitoru ali verujem da bi dobro izgledali. kontrast deluje odlican, boje su naglasene i dolaze do izrazaja zbog duboke crne a uz monitor se dobije papir koji predstavlja izvestaj kalibracije gde vam garantuju da je sve kako treba out of the box. posle toga sam samo smanjio brightness na 15, contrast je ostao na 75 i sve izgleda jako lepo.
tako da eto, ako imate nesto pitajte. sto se mene tice, monitor zasluzuje svaku preporuku i ko je u prilici treba da se pocasti ovom ili nekom slicnom gaming serijom od samsunga. da je jeftino - nije ali posto je rec o vrhunskom kvalitetu moze se reci da vredi novce.
btw. ako neko ima ideju kako da resim problem da ne moram rucno da palim monitor kada upalim komp neka kaze. cackao sam po monitoru u podesavanjima i u windowsu u power planu ali nisam nasao :)
 
U zdravlju da te sluzi, da li si ga kod nas uzeo ili vec kako i koja mi je cena sobzirom da ono sto vidim za 24" 55-60k.
Sad ga videh da ga imaju u moni... 35.610,00 RSD, zasto je ovolika razlika u ceni!
 
Poslednja izmena:
Pomesao si mozda modele, ovaj nema kod nas da se kupi, uvezli su ga za mene.
 
Izvinjavam se, bas sam pomesao modele, kada sam rekao da cena drasticno varira mislio sam na Samsung LC24FG70F.
 
tako da eto, ako imate nesto pitajte. sto se mene tice, monitor zasluzuje svaku preporuku i ko je u prilici treba da se pocasti ovom ili nekom slicnom gaming serijom od samsunga.

Da li si primetio bilo šta od zamerki koje se najčešće navode? Npr. ovde pominju uske uglove gledanja, neujednačnost crne i "dimming" (šta god to bilo), takođe HDR koji negde izgleda odlično, a negde "onako"? Hvala :)
 
sto se tice uglova nemam zamerki ali ja monitor gledam uvek ispred sebe tako da su meni uglovi aposlutno nebitni za monitor dokle god nisu losi kao na starim TN panelima. vrv IPS ima nesto bolje uglove ali daleko da su ovde losi. sto se tice crne, sada sam ugasio svetlo i razvukao crnu preko celog ekrana. moze se videti da je malo svetlija po donjoj i gornjoj ivici ali nema klasican glow, vise je kao bleeding gde su ivice malo svetlije. dimming ne znam sta je. vidim da ima objasnjenje i za to na tom linku ali se nisam udubljivao. HDR nisam imao na cemu da isprobam ali sam na YT slusao da to jos uvek nije dobro implemetirano od strane microsofta u win 10. neka mi cuci, leba ne jede, bitno da je monitor sposoban da ga (koliko-toliko) proizvede pa kada zatreba, zatreba.
prevashodno sam uzeo monitor da dobijem odmah bolji kontrast, zivlje boje jer sam se toga uzeleo od starog i neprezaljenog 971P i naravno smooth prikaz. svi ostali features popust FS2, HDR i slicno su tu pa neka mi se nadju u nekom trenutku.
 
sto se tice uglova nemam zamerki ali ja monitor gledam uvek ispred sebe tako da su meni uglovi aposlutno nebitni za monitor dokle god nisu losi kao na starim TN panelima. vrv IPS ima nesto bolje uglove ali daleko da su ovde losi. sto se tice crne, sada sam ugasio svetlo i razvukao crnu preko celog ekrana. moze se videti da je malo svetlija po donjoj i gornjoj ivici ali nema klasican glow, vise je kao bleeding gde su ivice malo svetlije. dimming ne znam sta je. vidim da ima objasnjenje i za to na tom linku ali se nisam udubljivao. HDR nisam imao na cemu da isprobam ali sam na YT slusao da to jos uvek nije dobro implemetirano od strane microsofta u win 10. neka mi cuci, leba ne jede, bitno da je monitor sposoban da ga (koliko-toliko) proizvede pa kada zatreba, zatreba.
prevashodno sam uzeo monitor da dobijem odmah bolji kontrast, zivlje boje jer sam se toga uzeleo od starog i neprezaljenog 971P i naravno smooth prikaz. svi ostali features popust FS2, HDR i slicno su tu pa neka mi se nadju u nekom trenutku.

Vidim da imaš ili si imao U2412M, šta ti je najveći +/- posle prelaska? Pošto i ja radim na tom istom već nekih 5 godina. :)
 
pa sve je veliki plus ako mene pitas :) dobar je Dell ali ovo je klasa za sebe. U2412M sam spakovao, prodacu ga koleginici.
 
Napisi jos nesto o prednostima, i ja se lomim oko upgrade-a [emoji28]
 
sta ga znam, meni se svidja monitor i mislim da vredi novca. da je best buy - nije jer je skup ali sve sto odskace od proseka kosta nesrazmerno vise, tako je uvek bilo za sve pa i u ovom slucaju. samo je pitanje da li hoces da das tolike novce za monitor. mozda bi mu i neko nasao poneku manu ali savrsen monitor ne postoji a ovaj je prilicno blizu toga. citaj: ako mu lupom ne trazis mane mislim da ces biti poprilicno zadovoljan onim cime raspolaze.
 
Nazad
Vrh Dno