Šta je novo?

Monitori sa VA panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Da li ima jos neka druga karakteristika zbog koje bih uzeo prije ovaj LG nego Asus?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dosta je dobro ocenjen po netu. Ako baš ne želiš da uštediš ili nemaš prostora na stolu, ne vidim što bi uzimao Asus od 27"...
 
Pojavili se u ww VA monitori japanskog proizvođača IIYAMA, ja iskreno nikad čuo za njih. Ima li neko koju reč o njima?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
iiyama nekad bili dobri monitori, ali mislim da nemaju svoje lcd panele. Va su nesto ranije ugradjivali amva+ kao benq, ali bolje podesene, i imali su siri opseg za podesavanje osvetljenja tada (minimalna jacina kod nekih benq modela je bila prevelika za rad u mraku). Kako sad stoje stvari - nisam upucen.
p.s. nekad je to bio cak top proizvodjac, ja ih se secam jos iz doba "debeljuca" (crt), ako ne gresim oni su prvi napravili crt monitor sa idealno ravnim ekranom (Diamondtron NF).
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo Philips 328E9FJAB nema bas super ocene ali nema ni lose sutra cu da ga instaliam pa vam javljam utiske na papiru je 2k in75Hz
 
Evo da podelim svoje mišljenje o gore pomenutom monitoru:

1. Slika je odlična u odnsou na stari TN monitor.
2. Kretanje u bržim igrama je dobro i Freesync radi posao mada nekako imam utisak da slika malo "kliza" u smislu da je nekao kretanje veštačko...to se često događa i na TVima kada mod nije movie...
3. Ekran je ogroman možda što se tiče mene za mrvicu i veliki...ali to je stvar navike.
4. Kada sam uključio excel linije na kraju su bile malo iskrivljene što je i logično pošto je ekran zakrviljen...ovo mi je izazivalo malo neuogodan osećaj pa nisam siguran kako će biti u radu kada budem više radio...
5. EKran je 8 bit..što možda nekima jeste minus ali iskreno ne vidim baš neku raziliku 10 bit i 8 bit...(imam tv sa 10 bit panelom...).
6. Sve u svemu imajući u vidu koliko košta i šta daje mislim da je Philips solidna kupovina. U principu solidan u svemu ali nije vrhunski model...mada opet to i cena kaže..
 
Uzeo danas AOC Cq32g1, predobar monitor za 350e koliko kosta. Malo podesio boje jer out of the box nije bas nesto i sad pici samo tako. Moja preporuka
 
Uzeo danas AOC Cq32g1, predobar monitor...

Gledam ovih dana da pazarim neki 27-inčni monitor ali ovaj model deluje interesantno. Da li ti se promenilo mišljenje sada posle višednevnog korišćenja? Najviše me zanima kakav je ghosting na njemu?

Ja bih onaj LG sa ravnim ekranom ali deru sa cenama...

LG 32GK850G-B ?

Ljudi da li mi je pametno da tražim 27'' 1440p VA 144hz ako mi treba za:
Pre svega filmove.
Osim toga povremeni gaming (nema se vremena) ali se neću igrati na kompetativnom nivou pa pre svega ciljam 60FPS gaming. Ipak sam stavio 144hz jer što nebih izvukao više tamo gde mogu (ogroman mi je backlog pa tu ima dosta starijih igara, plus neretko se igram preko emulatora).
32'' mislim da mi je preveliko obzirom na kojoj razdaljini sedim, osim ako nije zakrivljen ekran kao u slučaju ovog AOC-a...
 
60-75hz ultrawide,sto veci,sto veca rezolucija.144hz ti ne treba.
 
I ja sam istraživao poslednjih dana malo temu monitora. U pocetku sam zacrtao da to bude 32 i 4k, naravno sa sto boljom slikom, uniformnost sive, crne i bez izrazenog probijanja.Negde sam suzio izbor na Benq EW3270U, ali mi je zanimljiv i LG 27UK650-W, ima jos neki Samsung.Novac u principu nije problem ali ipak mislim da je 1000eur previse, pa cak i 700+.Realno trazim najbolje za oko 500e.Ako imate jos neki predlog...
 
@gaMbit

Istog sam misljenja da je monitor uz taj LG gorepomenuti best buy, gledao sam dosta review i za njega...tu su negde
Mada kako kazes, ako je za povremeni gaming onda mozda ovo nije za tebe... ne primecujem ghosting uopste i za gaming je bas bas dobar, 144hz je isto nesto sto je bas dobra stvar.
 
99.5% high refresh VA monitora je zakrivljeno. Sad, koliko to smeta gledanju filmova ne znam, ali lično ne želim krive na bilo čemu manjem od 32". A i tu bih radije ravan ekran, ako može (ergo, LG GK650/850). Isto tako ne znam i koliko 144Hz utiče na filmove koji su redom oko 24fps...ali eto, svi se kunu u 144Hz.

Ne znam, ultrawide za filmove nije loša ideja ali 1440p high refresh košta. MSI i AOC/Acer imaju par jeftinijih modela, možda i neki BenQ ili Samsung na 100Hz...ali kod nas nema šanse za 500€ ili manje a ni za Mađare nisam siguran...
 
Ja čekam ViewSonic VX2758-2KP-MHD (27/144/IPS) Navodno je najbolja budžet verzija koja se može nabaviti ali ga nema kod Madjara a naše tržište i ne uzimam u obzir.
 
Razmisljam se izmedju HP Z27n G2, BenQ PD2700q, Iiyama ProLite XUB2792QSU. Svi su 27inca, QHD, oko 300€. Ima li neko iskustva sa njima?
 


Deluje kao odlična kupovina...
I naravno, curved :wall:
 
Zagrejao sam se za ovaj SAMSUNG Gejming monitor 27 C27RG50FQU, poručio sam ga u poznatoj radnji. Da li neko ima bilo kakva iskustva o monitoru?

Teh. specifikacija:

Dijagonala: 27"
Tip panela: VA
Zakrivljen ekran 1500R
Rezolucija: 1920 x 1080 Full HD
Odnos stranica: 16 : 9
Vreme odziva: 4ms
Osvežavanje: 240Hz
G-Sync
Osvetljenje: 300 cd/m2
Kontrast: 3000 : 1
 
Poslednja izmena:
Uzeo danas AOC Cq32g1, predobar monitor za 350e koliko kosta. Malo podesio boje jer out of the box nije bas nesto i sad pici samo tako. Moja preporuka
Kako si zadovoljan monitorom posle ~pola godine?

I ja sam resio da predjem na 144Hz, IPS je dosta jak sa cenom za 144Hz (solidan 1080p 144Hz IPS je 250e), pa sam uzeo AOC CQ32G1, cena/performanse odnos mu je sjajan :D

Prelazim sa Q32VWFD8, tako da sam navikao na 32" zivotinju, ali ce mi biti prvi VA panel. Po recenzijama uglovi gledanja su dobri, odziv je dobar, trebalo bi da bude solidan upgrade :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se još razmišljam da li da ostanem na 27" (odgovara mi veličina) ili da skočim na 32"...

Što se tiče AOC CQ32G1, video sam dosta komentara po Redditu gde se žale na "razmazivanje" slike i ghosting, slično kao kod VA q3279vwf...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, a nalazio sam dosta pozitivnih komentara (i recenzija). Ici ce na prodaju ako je to slucaj, cena nije bila za propustanje, 334e (nov).

Koristicu ga preko DP kabla uz FreeSync, pa cu napisati ovde kako i sta, od fps igara igram Overwatch, dovoljno je brza i dinamicna igra da bih mogao to lepo da istestiram.

Ako je lose kao sto nalazim po redditu, lako ce ici na dobos :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Reddit bas relevantan...
Takodje su pljuvali msi optix va monitore pa im nista ne fali.
Naravoucenije: videces tek kada ga pocnes koristiti.

... over mobilfunknetz ...
 
AOC CQ32G1. Kakva je situacija sa prikazom teksta? Pominje se krzavost na ovoj veličini dijagonale. Mada ova rezolucija bi trebala da odgovara 24" 1080p. Jedino ako je do VA panela.

Ja sad naginjem ka VA panelima pošto je ips 1440p 144hz bezobrazno skup. Ako ništa VA može da bude prelazno rešenje dok OLED monitori ne sidju medju narod. Onda makar znaš što si platio toliko.
 
Poslednja izmena:
1440p je taman za 32", isti PPI kao 1080p na 24", ne primecujem nikakve piksele.

CQ32G1 mi stize 6-7 maja tek, pisem utiske prvom prilikom.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Odlican je CQ32G1, vec skoro god. dana ga koristim, bez zamerke.
Odlicna kupovina ivanbass1, za te pare vredi jbm ga
 
@Snake1989

Kakav je "smearing" (ono o cemu smo pricali iznad, crni tragovi koji zaostaju kada se pomera mis levo-desno, primetljivo najvise u fps igrama)?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno