Šta je novo?

Dell P2417H - čudno ponašanje

Spahija

Cenjen
Učlanjen(a)
09.08.2008
Poruke
117
Poena
169
Kada prelazim mišem (hover) preko stavki u Windows Explorer-u pojavljuje se na trenutak kao neki šum ljubičaste boje. Slično se desava i u Chome-u, samo nije šum i žute je boje. Takođe, kada pomeram prozor po ekranu ili kada skrolujem ostaje ljubičasti ili žuti trag na mestima gde se graniče siva i bela. Pogledajte ove snimke, najbolje u 0.25 brzini, da biste bolje razumeli o čemu pričam.

Windows Explorer
Google Search
Pomeranje prozora
Skrol

Treba istaći da je ovo na Custom Color profilu monitora sa R 93, G 96, B 99 postavkama i Brightness na 34 (postavke za P2414H sa tftcentral-a) i da nije tako upadljivo kada je monitor na fabričkim postavkama.

Monitor je povezan preko HDMI kabla na HD 6770 sa najnovijim (za ovu seriju AMD Crimson Beta) drajverima. Probao sam i preko Display Porta na integrisanu (Intel HD Graphics 4600), ali nema neke razlike.

Refresh Rate je 60Hz.

Da li je ovo očekivano ponašanje ili da reklamiram, pogotovo ako dodam da uz to još ima i dva mrtva piksela, tj jedan deluje kao da je mozda i zaglavljen, a drugi izgleda kao neka mrlja?
 
To je inverse ghosting i nije očekivano ponašanje. Reklamiraj.
 
@Ryo Ne znam kako mi je to promaklo, da sam lepo pročitao verovatno bih odustao od kupovine i ne bih ni bio u ovoj situaciji.

Hvala na odgovorima.
 
@Ryo Ne znam kako mi je to promaklo, da sam lepo pročitao verovatno bih odustao od kupovine i ne bih ni bio u ovoj situaciji.

Hvala na odgovorima.

Ne znam u čemu je problem, da li je prva serija bila ok (ja sam ga uzeo skoro čim se pojavio), a posle uvezli neko đubre ili su sve serije loše, pa sam samo imao sreće.

Ako se setiš, javi kako je prošla reklamacija, baš me zanima.
 
Primjerak koji je kupio moj prijatelj u oktobru nema tih problema, mada je to bilo u RS, ali ne vjerujem da to ima neke veze jer je isti uvoznik. Prije će biti da je uvezena serija sa problematičnim primjercima.
 
Ima li ijedna Dellova serija od tih 24 da vredi para??
 
Pa sta da uzmem onda za dual setup a da ivice nisu 5cm?

Izvinjavam se na upadu u temu divljacki, ali samo buljim u teme o problemima ovdje i nista korisno ne procitah....
 
Наравно да вреди дел, P2417H је одличан монитор, сад што има фелеричних примерака је потпуно друга прича...
Ако се бојиш да ћеш и ти убости лош, овај LG је исто прилично добар монитор - LG 24MP68VQ-P.
 
Pa sta da uzmem onda za dual setup a da ivice nisu 5cm?

Izvinjavam se na upadu u temu divljacki, ali samo buljim u teme o problemima ovdje i nista korisno ne procitah....

Dell P2414H nema tolike ivice sa strana, ali opet sve zavisi od cijene po kojoj ga možeš nabaviti.
 
Samo da javim da je servis odobrio zamenu, ali problem je na zalost isti kao na prethodnom monitoru - inverse ghosting, narandzasta umesto crvene... Pritom, monitor je ocigledno otvaran i fali strujni kabl. Nekako ne sumnjam da je u pitanju jedan od primeraka koji je vec reklamiran.

Mislim da necu traziti zamenu za isti model, previse je losih primeraka i losih iskustava, vec razmisljam o ozbiljnijoj promeni, recimo Dell U2515H.
 
Da li je kod U2417H isto problematican panel kao kod P2417H?
 
Uzeh za oca juce ovaj P2417H, jos ga palio nije, nadam se da nece biti felerican :)

Sent From My Galaxy S7
 
Odaberi Standad preset, podesi kontrast na 68-72, otvori istoriju svojih postova (@2:10), skroluj gore dole i pogledaj kako se ponaša.

Sinoć sam eksperimentisao sa f.luxom, pa stavio kontrast u taj range i pojavili su se problemi, do sad sam ga držao na 65 i kad sam testirao išao sam na 75+, i nije bilo vidljivih problema. Odličan monitor, ali ove brljotine...

Snimljeno u slow motionu, da bi se bolje videlo:

 
Poslednja izmena:
Koja revizija stoji na naljepnici iza?
 
Nadam se da A01 uvezene kod ans neće patiti od te boljke.
 
Javi ako uzmeš A01. Imaš uputstvo u gornjem postu kako najlakše da reprodukuješ problem.

Ja se neću vraćati na P2417h, da mi sad zamene kao spahiji sa monitorom koji je neko već vratio, nemam živce.

Ili U2417h ili prelazim na 1440p i UP2516d, nadam se da su bar za njega uvezene novije serije. Najjeftiniji je 57.000 hiljada u Bench shopu, više nego 2x skuplji, ali nadam se da vredi.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja jedno pitanje u vezi ovog modela.

Nisam siguran koji je strucni naziv za to, ali primecujem blago talasanje u pozadini kao neke blago nakrivljene horizontalne linije, mislim da je nesto u vezi osvetljenja.
Ne vidi se na svakoj pozadini, samo ako je pozadina npr siva i ne vidi se iz prve, ali s obzirom da sam ispred monitora po ceo dan primeti se vrlo brzo i ne znam da li je to normalno ponasanje?

Ja mislim da nije normalno da se monitor od skoro 30 hiljada tako ponasa.
 
Nazad
Vrh Dno