Šta je novo?

AMD Vega

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
I dalje mnogo nepoznanica. Znamo da je GPU u PS4 Pro modifikovani (unapređeni) P10, ali ovo je neka veća modifikacija. Ne postoji Polaris sa 40CU, ovaj ima 384-bit magistralu, veće klokove... Mada je pravljen u TSMC 16nm procesu, tako da je pitanje da li je veći klok moguć zbog izmena u arhitekturi ili drugog procesa. Zanimljivo u svakom slučaju.

Videćemo uskoro više detalja i o jednom i o drugom čipu, tj. da li je Scorpio GPU bliže Vegi ili Polarisu. Ali ohrabruju ove izmene :)
 
Klokovi su manji koliko vidim (1.172 MHz) ali ima više ĆU. Takođe mi je promakla širina magistrale.

Definitivno custom design. Biće ovo možda prva kozola vredna kupovine po sirovoj snazi grafike. Ostaje žal za Jaguar jezgrima u njoj.
 
Klokovi su manji koliko vidim (1.172 MHz) ali ima više ĆU. Takođe mi je promakla širina magistrale.

Definitivno custom design. Biće ovo možda prva kozola vredna kupovine po sirovoj snazi grafike. Ostaje žal za Jaguar jezgrima u njoj.

Za one koji ne igraju PC ekskluzive ovo će sigurno biti odlična kupovina. Za te pare sigurno neće moći da se sastavi PC koji će moći da tera multiplatforme u 4k.
 
Sad mi jedna stvar pade na pamet - i PS4 Pro je pravljen u istom TSMC 16nm procesu kao i Scorpio, tako da bi razlika u kloku trebalo da bude isključivo posledica promene arhitekture. Ili boljeg hlađenja i jačeg napajanja :d
 
Mislim da je Richard objasnio u DF videu, da je MS tweakovao power management chipa da bi smanjio potrošnju i omogucio dostizanje većih frekvencija. Da će svaki pojedinačni primerak XBox Scorpio imati tweakovan power management chipa specifican za baš tu instancu chipa, što do sada nije bila praksa za mašine namenjene širokim narodnim masama. :)
Mada kontam da su iskoristili AMD tehnologije koje su išle u Carizzo i Ryzen gde imaju gomilu senzora po čipu i u zavisnosti od podataka koje stižu odatle kontrolišu napone i takt raznih delova chipa, kako bi minimizovali TDP i potrošnju generalno.
 
Za one koji ne igraju PC ekskluzive ovo će sigurno biti odlična kupovina. Za te pare sigurno neće moći da se sastavi PC koji će moći da tera multiplatforme u 4k.
Za koje pare?
 
Najverovatnije 500-600e.

Kad se na tih nativnih 4k u novim naslovima doda uhd plejer, to je zaista odlična sprava za 4k tv i dnevnu sobi. Ne vidim da se ikako može sklopiti takva konfiguracija, a da nije 2x toliko.
 
Ovo je velika stvar za konzole:

Scorpio supports AMD's FreeSync - and the upcoming variable refresh rate support baked into the next-gen HDMI 2.1 spec.



Naravno trebaće sačekati freesync HDMI 2.1 televizore.
 
Poslednja izmena:
Ma nek se j*$% vec, dajte proper annoucment ili jos bolje release u sto kracem roku, bukvalno ko da zele da svi kupe nvidia karte ko hoce da se igra u vecoj rezoluciji od 1080p, a sto je najsmesnije Ryzen reklamiraju kao CPU za 1440p i vise a za to ti treba karta od konkurencije :/
 
Potvrdili su da će biti u ovom tromesečju. Znači između dve nedelje i dva meseca :d

Po nekim glasinama, AMD tweakuje frekfencije GPU-a u zadnjem momentu, tako da se objava očekuje na samom kraju maja, verovatno na Computex sajmu 30. maja ili 1. juna.
 
Cim tweakuju freqvenciju znaci ne valja... dotezu je do limita da pariraju 1080-ci... smesno
 
100% je to u pitanju :D
 
Kakvo tvikovanje u poslednjem trenutku, takve stvari su znali još pre pola godine. Mogu da promaše za +- 50 MHz, što je nebitno. Oni su specifikacije znali odavno, može jedino da se radi na ukljanjanju bagova i optimizaciji dtajvera.
 
Videli smo takvo natezanje frekfencija u poslednji trenutak svojevremeno sa fermijem, amd je sa fury karticama uradio isto.

Ako je istina ne bi bilo prvi put. Znaće se tek kada vidimo oc potencijal, potrošnju i temperature.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo tvikovanje u poslednjem trenutku, takve stvari su znali još pre pola godine. Mogu da promaše za +- 50 MHz, što je nebitno. Oni su specifikacije znali odavno, može jedino da se radi na ukljanjanju bagova i optimizaciji dtajvera.

Pa moguće da je i to, ali, u svakom slučaju, ono što se zna da će VEGA 10 biti najmanje na nivou overklokovanih GTX 1080 kartica, a moguće je da će biti blizu performansi sa GTX 1080 Ti.
 
A ko to zna i odakle informacija?
 
A ko to zna i odakle informacija?

Nije bitno odakle mi informacija...bitno je da će to biti slučaj !!! I vrlo dobro znam o čemu pričam. Verovali ili ne, čekajte predstavljanje pa ćete videti.
 
Nije bitno odakle mi informacija...bitno je da će to biti slučaj !!! I vrlo dobro znam o čemu pričam. Verovali ili ne, čekajte predstavljanje pa ćete videti.

Šta je ovo? Politikin Zabavnik? :d
 
Sutra u Benchmark vestima: Kosta smenio Lisu Su i postao novi preCednik AMDa.
 
Kakva CIA i FBI, pitaj kostu ,) ,)
 
Sutra u Benchmark vestima: Kosta smenio Lisu Su i postao novi preCednik AMDa.
Nemaš pojma koliko sam se sada glasno nasmejao do suza, kada sam ovo pročitao. Auuuuuu mnogo!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno