Šta je novo?

AMD Vega

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno bi bilo ogromno iznenadjenje da ne bude DP cip.
 
Tačno. Novi proizvodni process pa to treba iskoristiti.

S druge strane meni je bilo iznenađenje kod NVidia-e, gde su prvo predstavili GP100 samo HPC a kasnije GP102 za gaming, prvi put su uradili tako nešto.
 
Vjerovatno bi se GP 100 puno grijao veca potrosnja, ovako izbacanjem Gp 102 otarasili su se DP-a.

Bude li VEGA DP chip onda se moze ocekivalit ludnica u smislu potrosnje i temperatura, jos AMD-ovo referentno hladjenje bice zanimljivo :d
 
Zašto ramo ignorišeš rudare.. pa tu je kamara Rx karti završila i "pocrkaće" u rudnicama,a steam-a videti neće.

Kod jakih "mađara" se čekalo po mesec-dva na 15-20 karti. Azija "progutala" ko zna koliko, brdo.. ne zalaziš u mining podforum, pa ti taj deo tržišta deluje sitno.
Daleko je "to" trziste od sitnog. U srb se samo naruci i rasproda unapred stotine kartica pre nego sto su stigle. A gde je azija u poredjenju sa SRB

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
U Srbiji se godišnje proda oko 350.000 računara. Oduzmi laptopove, integrisane i nvidia grafičke, i opet će ostati 10-ak procenata AMD diskretnih grafičkih, tj. oko 30.000. A ti kažeš da rudari uzimaju nekoliko stotina. Ne izgleda mi kao značajan procenat, i to na tržištu gde rudari "cvetaju"
 
Rudari najbolje cvetaju u Kini i ostatku Azije, takođe i USA je plodno tle.. i tu je kraj priče.

Nego, na nekome se ''kola moraju slomiti‘‘.. odakle ti svemirski medo znaš, koliko je Srbija kupila AMD diskretnih karti?
 
Poslednja izmena:
AMD Vega to launch with slower HBM2, faster HBM2 later
The company is now listing the slower 1.6Gbps (204.8GB/sec) for Q1 2017, while the faster 2Gbps (256GB/sec) HBM2 now stuck with a 'TBD' for availability. This could lead AMD to launch a slower HBM2-based card in Q2, and a faster Vega graphics card later in the year.

AMD should launch a performance Vega 10-based graphics card with 8GB of HBM2, and if SK Hynix's new specifications are correct - we could be looking at 409.6GB/sec of memory bandwidth. This is lower than the GDDR5X-based Titan X from NVIDIA with its 480GB/sec memory bandwidth, and slower than AMD's older Radeon R9 Fury X which has HBM1 and 512GB/sec bandwidth (but was limited to just 4GB).

We could see AMD using GDDR5 and/or GDDR5X with Vega, keeping the HBM2-based models at a higher price, because yields are also going to be an issue, just like the Fiji-based Fury graphics cards in 2015.
Read more: http://www.tweaktown.com/news/56088/amd-vega-launch-slower-hbm2-faster-later/index.html
 
Nidje veze bolje bi bilo da su stavili 512 bita i brzu memoriju GDDR5, mada i ova HBm2 bice dovoljna za kartu performansi GTX 1080 (tu ocekujem performanse VEga 10)
 
Ona eng. sample Vega koja je bila prelepljena prošli put da se ne vidi napajanje se "slučajno pojavila" na Ryzen prezentaciji 5:53 i ima 8+6 pin. Tokom demoa igre svelelo je samo 8-pin napajanje.
 
U Srbiji se godišnje proda oko 350.000 računara. Oduzmi laptopove, integrisane i nvidia grafičke, i opet će ostati 10-ak procenata AMD diskretnih grafičkih, tj. oko 30.000. A ti kažeš da rudari uzimaju nekoliko stotina. Ne izgleda mi kao značajan procenat, i to na tržištu gde rudari "cvetaju"

Od tih hipotetickih 30k, 90% je u rangu ili slabije od RX460. Pa da li se secas kolika je problematika bila naci 470/480 jedno vreme? U nasim radnjama preskupe, od madjara cekanje i po 2-3 nedelje dok se namire rudari, pa sta pretekne. krastavac, svercer/prodavac ima momentalan obrt, "preorder" I sve je vec unapred prodato, pre ispali kupca jedne ili dve kartice nego rudara na kome ima instant obrt 4-8 kartica...
 
Problem je bio isključivo zbog toga što AMD nije naštancovao dovoljno karti, išla je priča da je za početak prodaje na čitavoj teritoriji US bilo svega par hiljada karti spremno. Nvidia je za početak prodaje spremila više GTX 1080 karti nego AMD RX 480 :d
 
Poslednja izmena:
Zato ce valjda Vega mozda imati bolji start, tj vise nastancanih kartica za launch.
Zao mi je samo sto ovde nije bilo onih referentnih 4GB sto si BIOS flesom mogao da otkljucas 8GB (iste kartice, samo im se nije isplatilo da prave posebno 4GB nego su BIOSom zakljucali). Da se bar neko od nashi ljudi usreci...
 
Problem je bio isključivo zbog toga što AMD nije naštancovao dovoljno karti, išla je priča da je za početak prodaje na čitavoj teritoriji US bilo svega par hiljada karti spremno. Nvidia je za početak prodaje spremila više GTX 1080 karti nego AMD RX 480 :d

Pa i ptice na grani znaju da je AMD bio fokusiran na konzole i pocistio konkurenciju, PS4 cini mi se najprodavanija konzola ikad?! Sada imaju vrtoglav skok na berzi i sada na red dolaze hi-end procesori i graficke karte. Poneli su pobedu sa konzolama, novi procesori su jaci od Intelovih a sa grafickim kartama su se uvek dostojanstveno pokazali. Znaci na sva tri fronta uspesi, gde to imas danas? Sigurno ne kod nvidie pa ni kod intela. Po meni sledi im jako prijatna buducnost :type::whip:
 
Pa i ptice na grani znaju da je AMD bio fokusiran na konzole i pocistio konkurenciju, PS4 cini mi se najprodavanija konzola ikad?! Sada imaju vrtoglav skok na berzi i sada na red dolaze hi-end procesori i graficke karte. Poneli su pobedu sa konzolama, novi procesori su jaci od Intelovih a sa grafickim kartama su se uvek dostojanstveno pokazali. Znaci na sva tri fronta uspesi, gde to imas danas? Sigurno ne kod nvidie pa ni kod intela. Po meni sledi im jako prijatna buducnost :type::whip:

Mizeran je profit na konzolaza, zato su od toga odustali Intel i nVidia. PS4 je daleko od "najprodavanije konzole ikada". Videcemo sta ce biti sa procesorima, ko zna sta je Intel radio poslednjih 6 godina jer Sandy su jedva ubrzavali i cekali AMD. Sa grafickama ce tek tesko jer je i nVidia lagano unapredjivala jedno isto i dobijala fenomenalne rezultate. Bice bolje svakako ali..
 
Proizvodnja samog cipa je bagatela, pogotovo tog u konzolama koji radi na ispod 2ghz, bukvalno svaki koji naprave je savrsen.

Konzole se prodaju u milionima po mesecu, pogotovo ps4, a amd drzi i xbox.
Milioni komada mesecno, koliko godina unazad, sve kad se sabere sigurno nije mala para, a drzali su i gpu i cpu u konzolama.

Intel i nvidia su po svoj prilici odustali jer nisu hteli svoje chipove te jacine prodavati po ceni za koju je amd prodavao.

Trziste konzola je ogromno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
https://liquidsky.tv

Ja se prijavio na betu :). Sajt je trenutno pod heavy load-om, tako da mozda nece ucitati iz prve.
 
Proizvodnja samog cipa je bagatela, pogotovo tog u konzolama koji radi na ispod 2ghz, bukvalno svaki koji naprave je savrsen.

Donekle tacno, najbitniji faktor je velicina cipa - sto je cip manje povrsine, dobice vise ispravnih.

Konzole se prodaju u milionima po mesecu, pogotovo ps4, a amd drzi i xbox.
Milioni komada mesecno, koliko godina unazad, sve kad se sabere sigurno nije mala para, a drzali su i gpu i cpu u konzolama.

Pod uslovom da u ugovoru imaju da im prodaju svaki cip, a da im nisu prodali tehnologiju one-off i samo ubiraju neki novac od licence ;)
 
Zvace se RX VEGA :d

Nista vise nisu rekli za sada, valjda ce biti na evening sessionu nesto vise.
 
Poslednja izmena:
Ma bice , podelice svima sladoled besplatan da utole depresiju za sad su majice dobili :-devil-:
 
Jel vega samo high-end modeli, ili komplet RX 5xx serija?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa rekli zvace se Vega, tesko da je to cela 5xx serija..... mozda po meni bude Vega XL, L, SE i to je to
 
Nadam se da nece nazivati graficke sa XL,L,M i ostalim slovima iz tog mernog sistema, nekako mi je glupo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo zasto nista nisu rekli:
NVIDIA in all likelihood will announce the GeForce GTX 1080 Ti today, Feb. 28, during the "Ultimate GeForce" event.

ceka se ko ce prvi baciti karte na sto :-devil-:
 
Ako nVidia prva "izbacuje" kartu onda su stvari jasne ako se vodimo primerima iz proslosti.
VEGA ce biti svakako sporija, mozda na nivou GTX 1080 ili negde izmedju GTX 1080 i sakate Ti verzije.
 
Nadam se da nece nazivati graficke sa XL,L,M i ostalim slovima iz tog mernog sistema, nekako mi je glupo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Odakle ti to.. ako se igramo slovima, može biti XT, PRO i LE.
 
^iz onoga sto je zeljko napisao.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno