Šta je novo?

AMD Vega

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na PC Perspective tesirali FE Vegu sa vodenim hlađenjem:

https://www.pcper.com/reviews/Graph...ga-Frontier-Edition-16GB-Liquid-Cooled-Review

Troši oko 350W a održava clock od 1600Mhz (uz blage dropove). Performanse su, izuzev GTA V negde na nivou GTX 1080 tj. malo niže.

Osim toga, AMD je održao event u Budimpešti gde su imali dva identična sistema - jedan sa Vegom, drugi sa GTX 1080 na kojima su ljudi mogli da igraju Doom, Battlefield 1 itd:

https://www.techpowerup.com/235297/amds-rx-vega-low-key-budapest-event-vega-pitted-against-gtx-1080

Ovog puta akcenat je stavljen na to da je Vega sistem sa FreeSync-monitorom 200-300$ jeftiniji od GTX 1080 sistema sa G-Sync monitorom.

Sve u svemu, kockice se sklapaju da će RX Vega biti slično što i FE Vega sa vodenim hlađenjem, dakle GTX 1080 perfromanse sa 2x većom potrošnjom.

Usput, ovde je član forum Beyond 3D Rys iz AMD RTG tima potvrdio da Vega FE nije gimped:

https://forum.beyond3d.com/threads/...-vega-20-rumors-and-discussion.59649/page-119

It's not gimped (that would be completely ridiculous), but it is older.
 
Poslednja izmena:
Deklarisan je na 180W a u radu u proseku troši tu negde ili niže:

power_average.png
 
AMD totalno gubi trku sa NV da nema mininga ja ne znam ko bi ih kupovao...... a i sad je tu kraj price za njih
 
Meni neshvatljivo da se nisu opametili nakon R9 Fury/X.
 
1080ti moze da povuce preke do 350w samo je i ona limitirana turbo boost-om....... jednostavno taj deo je NV daleko bolje uradila, plus toga chip manje trosi i izvlace vise
 
Videćemo koliko će uštrojiti gaming verziju.
 
Sve je ok na papiru ali preko tolike potrosnje ne mogu da predjem nikako. Morace nesto drasticno da promene sledecih godina jer ove karte ni mineri nece kupovati.
 
Moraće baš da se potrude oko cene kako bi kompenzovali ovu potrošnju.
 
Vega is ... hot. In stock it takes about 400-450W in dual, 300-350W in ETH-only mode at about 33MH/s. And it's throttling like hell. It's very good in dual mining mode, but it's too hot.

... 450W :trust::party::hair:
 
Moze i to ako je barem 1% brza od 1080-Ti i jedno 150e jeftinija. Koji ludak je odobrio kartu od 450W? Pa to su ranije Tri-Sli masine koristile pobogu!
 
To je istina. Ovu kartu mineri ni stapom nece pipnuti. Cim sam video kakva je Vega ja sebi narucio 1070-ku. AMD se malo opustio poslednjih godina jer su prodavali minerima sve sto su napravili. Ja nisam tip koji favorizuje ijednu stranu ali stvarno mislim da je AMD fajlovao ovog puta.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovakav plastikaner za kartu od petsto dolara? :bottle:
 
Zar nija Raja pre izlaska ryzena rekao da ce sa vegom i ryzenom biti moguce napraviti racunar za igranje igara u 4K rezoluciji za oko 1000$ ?
 
Al su izabrali igru za blind test, GTX 1080 Ti bez problema održava 100fps@4k sa umerenim AA, trebali su nešto ozbiljnije od toga, recimo PlayerUnknown's Battlegrounds koji je trenutno najpopularniji mp naslov, a poprilično je zahtevan u 4k. Uz to jedan monitor je sa VA panelom, a drugi sa ips panelom...
 
Poslednja izmena:
Meni sasvim razumljivo. Prikazali su kao Demo ono gde se njihov sistem najbolje ponaša. Demo pokazuje domete njihove tehnologije, ako se software lepo optimizuje.
To što to nije baš najbolji pokazatelj toga kako će se karta pokazati u većini drugih naslova, to je već druga stvar. :) I ovaj demo ne treba tako gledati.
 
Pa ne pokazuje domete tehnologije jer je izabrana igra koja daje 100fps@4k i testirana je na 100Hz monitorima, što će reći u idealnim uslovima. Za ovakav naslov bi imalo smisla da su testirali na 144Hz/4k monitorima ili da su uzeli zahtevniju igru za 100Hz monitor. Pri tome kao što sam napisao, jedan monitor je ips, a drugi VA, jedan je "tehnologija" iz 2016, drugi iz 2017, i u takvim uslovima kada igra nije zahtevna, tj. održava max refresh rate, najveću razliku pravi upravo panel. O tome kojoj platformi više leži jedan od dva vulkan naslova na tržišti nisam ni pričao, to i može proći :)
 
Poslednja izmena:
Meni sasvim razumljivo. Prikazali su kao Demo ono gde se njihov sistem najbolje ponaša. Demo pokazuje domete njihove tehnologije, ako se software lepo optimizuje.
To što to nije baš najbolji pokazatelj toga kako će se karta pokazati u većini drugih naslova, to je već druga stvar. :) I ovaj demo ne treba tako gledati.

Ali AMD su dobri, oni ne rade takve stvari :D

Opet pocinje "fury marketing"...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno