Šta je novo?

AMD Vega

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ta linkovana vest je isto ono sto je pisalo "it looks really nice" :D
 
"Vega performanse, u poređenju sa Geforce GTX 1080 Ti i Titan Xp, izgledaju zaista dobro", istakao je Woligrosky.

U prevodu, na nivou GTX 1080, možda 10% preko. :)

Da podsetim da će još malo pa godinu dana od kako je 1080 u prodaji. :p

Da je umesto dobro upotrebio reč odlično, možda bih i pomislio da će biti u rangu sa 1080Ti ili bar blizu.
 
Poslednja izmena:
Ma Vega ce biti nakrcovanana blizu 300W, OC beznacajan, itd... samo da bi bili malo brzi od 1080-ke (naravno stock)

Da su imali keca u rukama, 570/580 ne bi bila samo bleda kopija 4xx serije, abrem bi potrsonja bila malo manja
 
Pa ta linkovana vest je isto ono sto je pisalo "it looks really nice" :D

Znači AMD zvaničnik nije rekao da je Vega u rangu sa GTX1080 TI. Da ne bude "mi smo mislili, AMD slag`o".

Ma Vega ce biti nakrcovanana blizu 300W, OC beznacajan, itd... samo da bi bili malo brzi od 1080-ke (naravno stock)

Da su imali keca u rukama, 570/580 ne bi bila samo bleda kopija 4xx serije, abrem bi potrsonja bila malo manja

Tako je bila priča za dual Polaris pa ispade da sa ~20MHz spuštenim taktom i 32GB RAM-a troši (po najavi) manje od 250W.

Da si pažljivije obratio pažnju poslenjih par meseci sa RX480 kao i sadašnji RX580 video bi da RX580 clock za clok troši malo manje od RX480:

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS8wL0kvNjY4NzU0L29yaWdpbmFsLzAwLVdhdHRhZ2UtT3ZlcnZpZXcucG5n


At 1411 MHz in silent mode and 1450 MHz in boost mode, you're talking about much higher clock rates than Ellesmere was originally set to run at. Impressively, Sapphire enables these frequencies without using more power than the Radeon RX 480. In our gaming loop, its Nitro+ Radeon RX 580 operates at an almost-constant 1450 MHz, whereas the previous-gen card was limited to 1350 MHz and used just as much power. One explanation for this is lower leakage current. A much better cooling solution helps keep GPU temperatures down, and we estimate this provides an advantage of ~10W.

Ovo je proizvod minimalne optimizacije (dual screen consumption) kao i već zrelijeg proizvodnog procesa.

Potrošnja, kao i kod RX480, prirodno raste sa povećanjem napona.
 
Nitro+ 580 i 480 nikako nisu iste karte, pogotovo sto fan u silent modu moze da trosi i 10-15W manje, zato sto je cooler na 580 za 40% veci.....
ko minuje zna ako cooler podesi na 35 i 100% razlika u potrosnji itekako postoji
 
12cm fan ne trosi vise od 2-3 w, kakvih 10-15 w lol

Ja od vege ocekujem da bude malo brza od 1080 i da se kod nas bude mogla kupiti za ~500e e to bi ispunilo moje zelje :)

Koja ce biti realnost ko zna.
 
Poslednja izmena:
12cm fan ne trosi vise od 2-3 w, kakvih 10-15 w lol

Ja od vege ocekujem da bude malo brza od 1080 i da se kod nas bude mogla kupiti za ~500e e to bi ispunilo moje zelje :)

Koja ce biti realnost ko zna.

ja sam vidjao po kartama da su 0.5A sto je po jednom ventilatoru 5-6w*2, koliki je na nitru nemam pojma tako da........
 
Nitro+ 580 i 480 nikako nisu iste karte, pogotovo sto fan u silent modu moze da trosi i 10-15W manje, zato sto je cooler na 580 za 40% veci.....
ko minuje zna ako cooler podesi na 35 i 100% razlika u potrosnji itekako postoji

Ponekad se pitam da li ti citas to sto pises, majke mi :)
 
Ponekad se pitam da li ti citas to sto pises, majke mi :)

naravno da mislim jer nisu u pitanju iste karte, samo merenje potrosnje kad je fan i idle modu je smejurija gde na drugoj karti ko zna kako je podesen

a velicina cooler-a se odnosi ne na ventilator vec na telo istog gde se rx 580 prakticno moze oladiti na silent modu dok RX 480 mora da zvrji na 60-70% obrtaja i vuce vise struje

takodje i VRM sekcija je druga, mozda delimicno efikasnija na toj karti sto sve povlaci da potrosnja nije smanjenja GPU-em vec na foru kako bi se smece pokazalo bolje

A evo vam i nitro 480 vs 580 gde se vide jasne razlike
nitro.jpg
 
Poslednja izmena:
ja sam vidjao po kartama da su 0.5A sto je po jednom ventilatoru 5-6w*2, koliki je na nitru nemam pojma tako da........

0.5 je max A koliko moze da povuce,sto naravno ne radi non stop jer bi izdrzao citavih par sekundi... ako vuce 3W... i to je previse...
 
Nevazno da li je 3W po ventu opet je razlika, takodje na testu lepo pise da je na 580 aktiviran silent mod, kao i da su karte i cenovno i po dizajnu sasvim razlicite, tako da je merenje potrosnje i poredjenje kao dokaz razlike u GPU, cista ******stina
U minigu za sad karte na istim voltazama trose isto i ja pre verujem sebi neko nekom sajtu koji zivi od AMD-a i ostalih
 
Nevazno da li je 3W po ventu opet je razlika, takodje na testu lepo pise da je na 580 aktiviran silent mod, kao i da su karte i cenovno i po dizajnu sasvim razlicite, tako da je merenje potrosnje i poredjenje kao dokaz razlike u GPU, cista ******stina
U minigu za sad karte na istim voltazama trose isto i ja pre verujem sebi neko nekom sajtu koji zivi od AMD-a i ostalih

Karte jesu razlicite po dizajnu cak i da im je samo heat sink drugaciji,sam si prilozio sliku...
480 ima 3 heat pipe bloka,580 4 i to je ogromna razlika ali ocekivana jer su i rekli da dolazi sa nategnutim gpu...

Iskreno,ne znam sta ocekuju ljudi od Vege... i ja bih voleo neki bum,ali AMD jednostavno nema para da se bori na dva fronta...

Ocekivati da Vega bude priblizno ili na nivou 1080 Ti je... ne znam...

Lepo i razumljivo je njihov covek rekao i jos na srpski prevedeno: "Vega performanse, u poređenju sa Geforce GTX 1080 Ti i Titan Xp, izgledaju zaista dobro"

Znaci,plafon 1070-ka i to da pevamo ako bude...
 
E sad ako bude na nivou 1070 to bi bilo ogromno razocarenje nema sanse da ce biti bas tako spora :/
 
Taj zvaničnik je marketing menadžer, njemu je posao da laže i vara kupce koristeći se legalnim metodama. AMD po tom pitanju prednjači poslednjih godina.
 
https://forum.benchmark.rs/showthre...i-i-TITAN-Xp&p=5076879&viewfull=1#post5076879

Kosta,na sajtu kao i na forumu mozes koristiti isti username... da se ne lazemo...

Ovo što sam ja rekao rekao sam sat ili dva pre ove vesti koja se pojavila na sajtu, taj Info sam imao još pre. Ne znam šta hoćeš time reći...ali nebitno, jer nisi u pravu, štagod mislio !

Ako misliš na ovaj komentar nekoga ko koristio čudan username (da se ne lazemo), to nisam bio ja, to možeš videti preko IP adrese lako, ili drugi sa Benchmarka. To je neko iskopirao ono što sam rekao, otprilike...
 
Poslednja izmena:
E sad ako bude na nivou 1070 to bi bilo ogromno razocarenje nema sanse da ce biti bas tako spora :/

Ocekuj najgore,nadaj se najboljem...

Kao i ABET,bojim se da ne bude ponavljanje Ryzen scenarija... tj treba se drzati striktno izjava AMD-a a ne kako to mediji predstavljaju...

Ako misliš na ovaj komentar nekoga ko koristio čudan username (da se ne lazemo), to nisam bio ja, to možeš videti preko IP adrese lako, ili drugi sa Benchmarka. To je neko iskopirao ono što sam rekao, otprilike...

Oprosti ako sam pogresio,nisam uzeo u obzir da te neko kopira...
 
Oprosti ako sam pogresio,nisam uzeo u obzir da te neko kopira...

Lako se to može proveriti, pitaj nekog sa koje IP adrese je došao taj komentar, jer mi ne pada napamet da se spuštam na taj nivo i komentarišem na ovakav način...
 
Taj zvaničnik je marketing menadžer, njemu je posao da laže i vara kupce koristeći se legalnim metodama. AMD po tom pitanju prednjači poslednjih godina.

Varanje kupaca?

Da vidimo zvanične AMD informacije i testove:
- Ryzen će biti konkurentan - Tačno
- Brži je od intela iste cene u Blender renderu - Jeste (pa i u 3ds maxu, i drugim programima)
- Da je egal je sa intelom u 4K igrama - Opet tačno
- Da je bolji od intela iste cene sa gaming+streaming - Nisam našao test, samo pozitivne komentare korisnika
- Da će imati klok veći od 3.4 GHz - Naravno, tačno

Ne sećam se da je bilo još nekih zvaničnih informacija. Ali koliko vidim, sve što AMD najavio u vezi sa Ryzenom je i ispunio.

Da vidimo zvanične AMD informacije i testove za Vegu:
- Arhitektura je optimizovana za veće kolokove od dosadašnjih (Polaris ide do ~1400 MHz)
- HBCC omogućava veći prosečan i min FPS u poređenju sa istom količinom VRAM-a bez njega
- Postoji Vega karta koja je brža od GTX 1080 u Doom-u (Vulkan) u 4K

Sačuvaj ovaj post, i kad Vega izađe, vidi da li je ovo tačno ili je AMD nešto slagao. Ako ti veruješ "informacijama" ljudi koji samo žele da te navuku da posetiš njihov sajt, onda si ti kriv za to, a ne AMD, nVidia ili neko deseti

"Performanse izgledaju dobro u poređenju sa GTX 1080 Ti" - Ja zaista ne znam kako neko može da napravi vest od ove informacije. Ako mene pitaš, i performanse GTX 1050 Ti izgledaju dobro u tom poređenju, imajući u vidu da je to 4 puta manji čip :)
 
Poslednja izmena:
... Znaci,plafon 1070-ka i to da pevamo ako bude...

Moram da te citiram za buduće komparacije. Ovo je najcrnje predviđanje Vege ikada

Vegu najviše porede sa Fury X GPU-om zbog sličnog broja SP. A GTX1070 je od Fury X-a brži desetak posto.

Po najavama, Vega bi trebalo da ima 50% veći klok i više i brže memorije od Fury plus razlika u arhitekturi koja je recimo kod Polarisa donela oko 6% u odnosu na prethodnu generaciju. Znači samo razlika u arhitekturi na sličnom čipu kao Fury su dostižne GTX1070 performanse tako da čak ni najslabija Vega (ona sa 4GB stack-om) bi trebalo da bude dosta brža od GTX1070.

Naravno da Pascal može lepo da se klokuje i naravno da ima odličnu efikasnost.
Za te stvari još nismo imali najava za Vegu osim pretpostavke da će da troši oko 225W što je osetno niže od Fury.
 
Moram da te citiram za buduće komparacije. Ovo je najcrnje predviđanje Vege ikada

Vegu najviše porede sa ....

Ne kontam,zaposleni ste u AMD/imate gomilu akcija pa shvatate licno? Koji vam je? Ili ste nesposobni za normalnu diskusiju,prihvatanje tudjeg vidjenja stvari?

Fan sam svog novcanika i korisnickog iskustva a vidim previse "trebalo bi","bi trebalo","moguce","verovatno"...

Sve ovo me podseca na one izbecene azijate pred izlazak Ryzena pa smo dobili sta smo dobili...

Ponavljam,ocekujem najgore,nadam se najboljem... ako bude sve kako MI ocekujemo,bice fenomenalno...

Ako budemo imali Ryzen scenario,bice meh i manja korekcija nV cena i to je to... a ne mozemo reci da su lagali bilo sta u vezi Ryzena,zar ne?
A kakve smo najave imali od medija i fanova... zato rekoh Ryzen scenario gde hype nije pravio AMD vec fanovi...

Zaboravih,1070-ka poredjenje sam stavio bas na osnovu tih test SS gde su fanovi najavili pozicioniranje izmedju 1080 i 1080 TI...
 
Poslednja izmena:
Apsolutno te podržavam i razumem, takođe kupujem isključivo na osnovu najbolje ponude na tržištu (AMD procesor nisam imao od još od druge generacije C2D) ali reći da će Vega biti plafon GTX1070 je isto kao i reći da će da Vega da razbije GTX1080 Ti - jednostavno nerealno.

Što se tiče pozicioniranja, imamo onaj DOOM demo gde je Vega radila možda 10% bolje od GTX1080 tako da pretpostavke su uglavnom zasnovane na tim rezultatima i mnoštvu glasina. Pošto DOOM bolje radi na AMD grafikama možemo pretpostaviti da je Vega tada bila negde oko GTX1080 performansi.

Znam da je mnogo "trebalo bi" i "možda" i "nadamo se" i znam da ma kakva Vega bude neće nekima biti dovoljno dobra jer je "GTX1080 izašao pre godinu dana" ali meni pre godinu dana nije trebala grafika, treba mi u narednih mesec dana najviše a grafika povlači i sync monitor što je investicija za naredne 5 godine.

Opet ponavljam, onome kome treba high end grafika sada, danas, ove nedelje, nema razloga da ne kupi ono što se već nalazi na tržištu.
Ja još uvek neću bacati novac na osnovu jednog ponuđača odnosno jedne ponuđene i precenjene opcije (moje, potpuno neosnovano mišljenje).
Isto kao što se nisam zaleteo sa R7 Ryzenom i lepo sačekao R5 koji mi je dao daleko bolji perf/$ za moje potrebe već mesec dana kasnije.
 
Poslednja izmena:
Spekulacije su krenule tj lavina istih kada se pojavio SS sa bencha kako neka nepoznata AMD grafa razbija,jel tako?
Tamo u specificnim testovima skalira izmedju 1080 i 1080 Ti...
Onda su mnogo veci no liferi od tebe i mene :) seli i izracunali na osnovu podataka sa SS da ne moze biti nikako brza od 1500 MHz...
Znaci,oslanja se na NCU i HBM... ako je to dobro reseno,imamo pobednika...
Ako je reseno kao CCX (ne bukvalno,vec scenario) onda imamo 1070-ku u drugacijoj izvedbi koja ce da blista u nekim situacijama,u nekim teski drop i gomilu bubica u najavi..

Nebitno kada je 1080 izasao,nama treba komkurentan igrac...

Da sam AMD i da imam takav proizvod,vec bih izjavio "Ljudi,ne trosite pare na konkurenciju,stize bum!"
E onda bi drugacije pisali ovde... :)
 
Ako rezultat nije fake, to bi značilo da je vega izrazito procesorski gladna.

Baš me interesuje na kojim konfiguracijama će biti testirana. Najpoštenije bi bilo na Ryzen-u :)



4k/ultra se očekuje da bude do 20% bolja od 1080ti [emoji2]

To su lične želje autora teksta.
 
Poslednja izmena:
Sa 20% većim (boost) taktom ima 30% bolje performanse od Fiji-a. Da li to znači da će na ~1500 MHz biti u rangu 980 Ti :D

Ovi klokovi su nerealno niski, posebno što je najavljeno da će biti veći nego kod Polarisa. Ali ajde, videćemo. Ionako je ceo "leak" čudan.

Inače, kruže priče da Raven Ridge APU dolazi isključivo sa Vega IGP-om (do 11 CU), tj. da ih nema sa Polarisom.
 
Lepo pise ovo

Radeon RX Vega performance estimated based on architecture, shader count and clocks.

Kljucna rec estimated :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno