»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Test: Asus Maximus IX Code

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        22.362

Nebojša Todorović
        Maximus Code je potpuni novitet u Republic of Gamers familiji matičnih ploča, ali verujemo da će vrlo brzo dobiti simpatije mnogih. O čemu se zapravo radi? Ukratko, mogli bismo reći da je u pitanju Maximus IX Formula bez hladnjaka koji su adaptirani za vodeno hlađenje, ali to je samo načelno tačno i više služi kao smernica, jer ploča ima dosta toga sličnog sa nedavno testiranim Maximus IX Hero modelom.

Formula je u svim generacijama Asusovih ploča postala legendarna. Međutim, mnoge je odbijala činjenica da su kupovinom ove ploče davali novac za nešto što su znali da nikada neće iskoristiti, a to je podrška za vodeno hlađenje. Danas je to još veći faktor, jer su AiO vodeni kuleri popularniji nego ikada.

[modul]specifikacija=9092[/modul]

Maximus IX Code je dovoljno pogledati jednom i to na kratko kako biste odmah znali da je reč o pripadniku visoke klase. Ova ploča izgleda kao evolucija Hero modela, gde je mali oklop uz levu ivicu, porastao i prekrio kompletnu ploču. On služi da zaštiti vitalne komponente od fizičkog oštećenja, ali donekle i od prašine. Ne onako pedantno kao što to radi oklop kod SaberTooth serije, ali dovoljno za potrebe ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Vlada
        Guest
        Kako je dobra ploca, da sam zaludjenik za mainstream uzeo bih ovu plocu bas i i7-7700K.
        Naslednika i7-4790K, samo jos brzeg i sa novijom memorijom. Sta god rekli ja savetujem da se ne ceka AMD nego da se uzme ova kombinacija i 2x8GB 3200MHz memorije.
        Meni je tako krivo sto ASUS nije lasnirao Black Edition Rampage V u vreme kada sam ja kupovao plocu.
        Sada bi sigurno uzeo EKWB Mononblock RGB i stavio Founderd Edition 1080 pod vodu. XSPC Ion pump/res kosta samo 60 eura + 60 eura radiator i to je to.

VIP member Avatar korisnika BokiPK
        Na forumu od
        Dec 2000
        Poruka
        3.505
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5450, OCZ Vendetta 2
        • MoBo: ASUS P5B DeLuxe
        • RAM: 2x2GB Kingston KHX DDR2 1066 Cl5
        • VGA: ASUS GF GTX 560Ti DCU II 1GB GDDR5
        • MON: 24" TFT Prestigio P7240WD 1920x1200
        • HDD: Seagate 250GB+500GB + WD mobile 320GB USB3
        • OPT: LH-20A1L, SH-223L
        • Case: Enlight, OCZ 600 SXS
        • SND: SoundMax HD, KOSS
        • LAP: IBM/Lenovo T61
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: Logi kb&m, SE k800i, Mustek 800VA Pro, gomila fleški, Prestigio GV450, MiFi, Huawei LTE, some gadze
      5. Moram da citiram:
        "...Zadnji panel je takođe dizajniran tako da predstavlja Copy/Paste rešenje u odnosu na Maximus IX Hero, osim jednog detalja. Dakle, tu su po četiri USB 2.0 i ... Implementiran je PS/2 u kombinovanoj varijanti..."

A vi opet radite copy/paste u specifikacijama.
        Ni u predstavljanju prethodnog modela a ni kod ove ploče, nigde ne vidim ps/2 a kamo li kombinovani. 'Ajd, moliću, pokažite mi ga na slikama.
        "...ja sam genije, suvi genije..." PeraKojot

Moderator Avatar korisnika bojsa
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.087
      7. Moja mašina
        • CPU: Core i7 4790K @ 4.5 GHz + NZXT Kraken X61
        • MoBo: ASUS Z97 Deluxe WiFi & NFC
        • RAM: 2 x 8 GB Kingston HyperX Beast 2133 MHz
        • VGA: Nvidia GeForce GTX 780 Ti 3 GB
        • MON: Dell UltraSharp U2711
        • HDD: Crucial MX100 512 GB; WD 2TB Green @ Revoltec Alu Guard; Seagate 1TB 16MB
        • OPT: Samsung BluRay Combo Drive
        • Case: CoolerMaster Test Bed
        • SND: Genius HF-2020; Monster Beats urBeats; ASUS Vulcan PRO, Kingston HyperX Cloud II
        • LAP: Lenovo ThinkPad T440
        • TV: Philips 42PFL5405H/12
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech VX Nano; G500s; CM NovaTouch TKL Canon EOS 7D + Tamron 17-50mm 2.8 VC
      8. U pravu si, greska, potkrade se sa vremena na vreme. Ispravljeno. Nekad je zaista tesko da se nadje novi nacin da nabrojis konektore na ploci, pogotovo kad je n-ti put zaredom isti

Aca
        Guest
        Citat Citiram korisnika: \"Vlada\"
        Kako je dobra ploca, da sam zaludjenik za mainstream uzeo bih ovu plocu bas i i7-7700K.Naslednika i7-4790K, samo jos brzeg i sa novijom memorijom. Sta god rekli ja savetujem da se ne ceka AMD nego da se uzme ova kombinacija i 2x8GB 3200MHz memorije. Meni je tako krivo sto ASUS nije lasnirao Black Edition…
        Jedino gde si ti merodavan po pitanju saveta je gde nabaviti dobru travu, kao i kako napraviti dobar izbor izmedju zutog i belog. Nista vise od toga.

Member Avatar korisnika Pike
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        1.906
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4790K @ 4.7 GHz / Megahalems Black lapped by Pike
        • MoBo: ASUS Maximus VII HERO
        • RAM: G.SKILL TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz
        • VGA: ASUS ROG Strix GTX 1080
        • MON: DELL S2716DG (G-SYNC)
        • HDD: SAMSUNG 850 PRO 256GB & 850 EVO 500GB
        • Case: Corsair Obsidian 650D / Seasonic Platinum SS-660XP2
        • SND: M-AUDIO Studiophile AV 40
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech Illuminated Keyboard, Roccat Kone Pure & Razer Sphex
      12. Citat Citiram korisnika: bojsa Pogledaj poruku
        U pravu si, greska, potkrade se sa vremena na vreme. Ispravljeno. Nekad je zaista tesko da se nadje novi nacin da nabrojis konektore na ploci, pogotovo kad je n-ti put zaredom isti

Ja nista teze ne videh od brojanja konektora na ploci. A Copy/Paste "Implementiran je PS/2 u kombinovanoj varijanti" na 2 testa za redom novih ploca je vrhunac neozbiljnosti. Kao paprike na pijaci, imam crvene i zelene neke su sarene...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •