Šta je novo?

Nokia Android phones

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali zato košta 200e. krastavac ne može sve :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mrka kapa onda, zamisli kupiš ga za 7-8 meseci nakon predstavljanja, to je već 2018., i onda imaš procesor sa performansama od pre 5 godina jbt.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Zamisli?! Lol :D Za one koji placaju telefon 200e (verovatno kod operatera) to je sasvim prihvatljivo, osnovne aplikacije ce raditi vise nego prihvatljivo.
 
Pa zamisli, za te pare možeš da uzmeš nekog Kineza sa mnogo boljim procesorom.

Jedino što će ovo kao biti pure android, pa će možda i raditi koliko toliko prihvatljivo. Videćemo već


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jedina prednost ovih telefona je pure android, nokia 6 je u kini sad oko 300 e, tako da kod nas kad dodje legalno moze samo da bude veca cena, telefon je vec preskup za hardver koji ima (da su stavili barem snap 626 pa ok), tako da ocekivanja da ce cena biti oko 200 e za nokiu 6 su nelogicna u najmanju ruku, jer kao sto vec rekoh telefon se moze naci u kini za oko 300 e, a dali je prihvatljiv nekom ili nije to je vec druga prica, za mene za tu cenu nema sta da trazi pored ostalih kineza (s obzirom da je i ovo kinez, nikakvih dodirnih tacaka nema sa nokiom , osim imena).
 
Poslednja izmena:
Pa zamisli, za te pare možeš da uzmeš nekog Kineza sa mnogo boljim procesorom.

Jedino što će ovo kao biti pure android, pa će možda i raditi koliko toliko prihvatljivo. Videćemo već


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

"Mnogo boljim" koliko? 20-30%? Sa druge strane, dobijas vanilla Android (sto je vec ogromna prednost u udnosu na Maizu, Xiomi i slicne egzotike), odlicnu izradu, redovan update... SD430 je sasvim dovoljan za prosecnog korisnika, a takvi ce i da kupuju Nokie. Ljubitelji performansi ce uzimati Apple/Samsung, srpski ljubitelji odnosa performanse/cena ce i dalje preko Alija kupovati brendove cija imena ne umeju ni da izgovore i sve u redu. A postoji brdo korisnika koji ne zeli telefone skuplje od 300e a zele kakvu takvu pozdanost i solidne performanse (a ovo ce biti i vise od toga). Nokia 6 udara bas-bas tu. Jedino sto ja vise ne volim velike telefone, meni je i 5 inca mnogo pa mozda ipak pazarim Nokiu 5. Videcemo vec kada telefoni izadju.
 
Da, ima dodira sa Nokiom, informisi se bolje. Pa na njihovom sajtu imas cenu, ne znam sta se pravis pametan.
Cena za ovu nokiu 6 je bila oko 280 e kod preprodavaca u kini kad je izasao, kasnije nisam ni obraćao pažnju, ovaj telefon nema nista specijalno osim osim androida i imena firme, a mana mu je zastareli soc, takodje ne vidim zasto toliko branis nokia brend i osecas potrebu da odg na svaki post u temi (praveći se pametan u svakom od njih i pravdajuci njihovu poslovnu politiku). Firma koja ih je kupila, sastavljena od bivsih nokijinih radnika koriste brend i gde ce se sklapati?

m2 note
 
Poslednja izmena:
Odakle tebi da je cena u Kini 300€??? Na samom pojavljivanju je bila 250$.Sad verovatno i manje. Prepzorucena cena za Evropu je 249€ kad se pojavi. Moze da ide samo ispod toga. Kad se vidi da li sd430 ne zadovoljava potrebe nezahtevnih korisnika (95% je takvih) onda moze da se hejtuje. Ja mislim da sd430 bice sasvim ok za one koji ne igraju zahtevne igrice. Radice to vise nego dobro u kombinaciji sa Vanila Androidom i 4gb ram-a. Naravno bilo bi vrh da su stavili sd650 al krastavac. Kineza imas boljih na papiru ali bez garancije, sa losim softwerom i kamerama ispod proseka za 200€. Samo su trebali malo brze da krenu sa globalnim predstabljanjem. Istovremeno kao u Kini. Mislim da je Evropa isto znacajna za Nokia brend
 
The global Nokia 6 will carry a retail price of €230 for the 3GB/32GB version - so not as tricked out as this Chinese one we have here. Equipped to match its 4GB/64GB, the Nokia 6 Arte Black will come with a fancier body finish and a price tag of €300.

Kod nas samo može biti veća cena [emoji6]
Još Snapdragon 430 - suludo razmišljati o kupovini...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najavljena cena ne bila 249 za 4gb model. Ne znao odakle sad da su promenili. 300€ svakako ne vredi
 
Sto se tice cene informacija od pre par dana: 32gb za 204e i 64GB za 231e.

You will be able to buy a white Nokia 6 soon as the smartphone's exclusive launch store JD has it listed on its website.

The retailer has both a 64GB and 32GB model up for pre-order, priced at CNY 1699 and CNY 1499 respectively which translates to €231 / £198 / $246 (64GB) and €204 / £175 / $217 (32GB) with availability slated for April 11.


Ko zna kineski, izvolte shopingujte: >>LINK<<
 
Poslednja izmena:
Dok se kod nas ocarini, koštaće ~260eur za jeftiniju varijantu...
 
Eto vidis. Bice po preporucenoj ceni jaci model oko 250 €. Slabiji mozda 220. Evo Huawei izbacio 6c po ceni od 220€. Po svemu skoro losiji od Nokie 6. Po meni je jedino Honor 6x bolja kupovina za 250€. Ne racunam kineze koji nemaju zvanicnu prodajnu mrezu, podrsku i garancije
 
Poslednja izmena:
Ja to malo drugačije posmatram; Huawei ima svoju reputaciju, ovde je zvančno prisutan, prodaje se i preko operatera, postoji zvanična garancija 24 meseca...
HMD (Nokia) za sada nema ništa od toga. Tek treba da se pokaže i dokaže.
 
Ma da, smešno porediti ...
A i očekivao sam da ovaj sajt bude na finskom [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja to malo drugačije posmatram; Huawei ima svoju reputaciju, ovde je zvančno prisutan, prodaje se i preko operatera, postoji zvanična garancija 24 meseca...
HMD (Nokia) za sada nema ništa od toga. Tek treba da se pokaže i dokaže.

Ja mislim da ce se zvanicno pojaviti u Evropi. Sa legalnim garancijama kao i ostali zvanicno prisutni proizvodjaci.
Reputaciju jos nema kao ta "nova Nokia" oni igraju na staro ime. Tek treba da se dokazuju i iskreno voleo bi da se ubaci jos neki malo jaci igrac. Sto vise konkurencije to bolje
 
To i ja očekujem od njih. A vreme će pokazati kako će biti. Samo ime meni ne znači mnogo...
 
Poslednja izmena:
Novosti vezano za redovna azuriranja Nokia telefona:

HMD promised monthly security updates and regular system OS updates for Nokia Android Phones. So, we reached to them to understand how well the promise has been kept till now and since Android 7.1.2 is out now, when will Nokia Phones get it.

So, it seems Nokia 6 in China, where it has been out in January 2017, has received March Security updates already. As told to us by HMD PR team, April Security update is on its way for Nokia 6.

China users got march security update already and April update is on the way

When we asked about Android 7.1.2 Nougat update release plans for Nokia Android Phones, we got the familiar official response of “we are committed to regular updates”. On prodding further team told that they will announce when it is ready.

We are committed to monthly security update and regular system system update. For your specific enquirers, Let me save the news for later. We will announce when time is ready.

So, while there is no direct confirmation from HMD team on Android 7.1.2, we can understand that update is already in works and will be released after proper testing.

But this is quite promising to see monthly security updates already rolling-out on a regular basis and a firm promise of timely OS updates. Lack of regular Android updates have been a big worry for Android smartphone users and if HMD stays true to its promise this will further help in wider adoption of Nokia Android Phones.
 
Izgleda da Google podrska stoji u pozadini Nokia android telefona:


HMD: We & Google will jointly enhance the Nokia brand. Here for long run


In an interview to Gulf News, Per Ekman, Vice-President for Middle East and North Africa at HMD Global has emphasized that they along with strategic partners Foxconn, Nokia and Google are here for long run.

HMD is the entity trusted to bring Nokia Phones and Tablets to market in partnership with Foxconn. It has unveiled Nokia 3, Nokia 5 and Nokia 6 at MWC 2017 and will launch it in 120 markets in one go.

Not only HMD is planning to make a lasting impact with Nokia Android Phones in long run but it also seems that they are running in a close partnership with Google.

We and Google will jointly enhance the Nokia brand to put the right kind of inputs into the phone, including Google Assistant,” Ekman said.

May be Google realizes the potential of Nokia brand for furthering its Android ambitions. Samsung has long been the de-facto Flagship brand to carry Android on its smartphones and with a strong brand like Nokia entering into arena, Google has finally the leverage against Samsung. So, it may be helping HMD in enhancing and re-establishing Nokia brand in smartphones.
 
I konacno pravi review Nokia 6 na GSM areni:

http://www.gsmarena.com/nokia_6-review-1597.php


Ukratko:

Nokia 6 key test findings

  1. Outstanding build quality; premium-feeling, but also durable aluminum body. We're not huge fans of the fingerprint reader placement, but it's not a deal breaker.
  2. The display is consistently good in all respects with above average maximum brightness, contrast, and sunlight legibility. Color accuracy ranges between poor and very good, depending on the mode.
  3. Battery endurance is good in all disciplines with around 10 hours in the screen-on tests, more than 22 hours on a voice call and an overall rating of 75h. It should be noted here that the tests were carried out on the Chinese version.
  4. The user interface is a little lackluster - the blue circular icons are difficult to differentiate, the quick toggles haven't seen much in the way of design, multi-window is just 50/50, there's little you can do towards customizing the experience. It's Android Nougat, though, so that's good.
  5. The Snapdragon 430 is showing signs of age and outdated fab process - it does okay in day to day use, but doesn't handle demanding tasks too well. Even in long benchmark sessions, however, the phone kept its cool - no overheating.
  6. The stereo speakers are a nice touch for a phone in this price bracket - they do make a difference in sound stage. Loudness is also above average - or as our ratings go, Good.
  7. The primary camera is good on detail but bad on colors and contrast - one of the most muted approaches to processing we've seen recently, and you'll need to work on those images to liven them up. Particularly nice panoramas deserve a mention.
  8. Video quality in 1080p is quite detailed, even some flagships could take note. The low saturation and contrast are manifested here as well.
  9. In selfies, there's little punch in the colors, and focus is a little closer than your average reviewer's arm's length. However, there's decent detail to be found.
 
Meni ova priča sa Nokiom liči na Androidone projekat. Kupio sam GM 5 plus d i koncept je sličan. Pristupačna cena, fenomenalna izrada, redovni apdejti (dobijam apdejte kada i Nexusi) i slab procesor. Kod mene je snap 617 ovde 430.
 
Nokia je novi Nexus? :)

Nokia 6 starts getting Android 7.1.1 update

A new update has started hitting the Nokia 6 smartphone. Weighing in at around 370MB, the update brings Android OS version 7.1.1, latest security patch (for the month of April), as well as some other changes.

The change-log reveals the update enhances power saving as well as background management, and brings along support for 4G/3G dual SIM dual standby. It also updates Nokia USB driver and version of preload application.
 
Zapravo jeste. Kao i Pixel, ne moze se kupiti nigde :d
 
Nexus je na 7.1.2 [emoji14]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
U mtsu nece biti u skorije vreme niti ga imaju u nekom planu za buducnost, tako mi rekose danas.
Mislim da je vrlo dobar telefon sjajne zavrsne obrade.
 
U mtsu nece biti u skorije vreme niti ga imaju u nekom planu za buducnost, tako mi rekose danas.
Mislim da je vrlo dobar telefon sjajne zavrsne obrade.
Ne vidim razlog, telefon mid range, Nokia od mnogih u Srbiji nije nikad prežaljena,+ ima prostora da se operater debelo ugradi ucenu. Renomirani Tesla može, a Nokia jok... Doduše, Čika Vesa je operateru verovatno napravio ponudu koja se ne odbija, a kineze (fince) boli baš patka...
 
Tako rekose, mada verujem da ce neko nabaviti te modele. Imaju jos uvek WP u prodaji, sto ne bi ubacili i ovaj android?
Telefon sa sjajnim performansama. I da, mogu da se ugrade u cenu samo tako...
Teslu uzimaju samo oni koji nece da doplacuju puno za mobilni telefon. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno