Šta je novo?

Nokia Android phones

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apsolutno nema sanse.

Kad su videli da napokon imaju bolje kamere od iPhone konkurencije, podigli su nivo: umesli se u pricu o dizajnu maksimalno, izbacili "podizvodjace" totalno iz price (HTC se nigde ne pominje kod Pixel telefona, raja ni ne zna ko ih konkretno izradjuje), i podigli cene.

Stoga - nece HDR+ nikada dati u siru upotrebu. Eventualno kada budu imali nesto jos bolje. :)

Moto Z + TapaTalk

Samo ne znam kako su to poveli racuna o dizajnu kad su 85% iskopirali Iphone. Mogli su da budu malo mastovitiji i da ubace svoj dizajnerski pravac a ne IP-a.
Mislim da je prodaja Pixela ispod ocekivanja mada ne znam koje su brojke u pitanju
 
Pa pazi, telefon je već duže vreme out of stock, tj nisu očekivali ovoliku potražnju. Za brojke ne znam da li ima negde, i ja bi voleo da vidim to.
Pozadi je zapravo lep, napred..ne baš.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Napred isti IP. Pozadi ima razlike ali opet je moglo mastovitije
 
Ko god da je ovo, ništa ne valja što se mene tiče. Kao da ne postoje na tržištu, ništa se nije promenilo.

Jedino da zarade neku lovu pa da probaju nešto drugačije, ali uopšte ne deluje tako.

Stara Nokia + Android bi bila vrh kombinacija, ali to svi znamo.

Koliko je bio glup potez onda izabrati MS, e...

Danas bi dominirali.

Ovo danas liči na one situacije "nova igra ili film od ljudi koji su pre 20 godina pravili...". Pomisliš da ne može da bude loše, kad ono nešto što veze nema sa starom pričom.
 
Poslednja izmena:
Koliko je bio glup potez onda izabrati MS, e...

Danas bi dominirali.

Ovo mi je bas za Dzivdzan zbori :D

Kad sam imao Win telefone nisam se slagao s tim, malo mi je delovalo kao klasicno srpsko pametovanje iz fotelje, mi znamo bolje od rukovodecih ljudi multimilionskih kompanija.. al sad nisam vise pametan, verovatno da, bila bi to ONA Nokia, al su verovatno morali pre Samsunga da upadnu u Android pricu.. krastavac sbbkbb..

Sent from TT
 
Jeste realno, al' došlo mi da kažem u trenutku :D
 
Jesu zakasnili tu nema mesta za dilemu. Danas, ako budu imali telefone kvalitetne izrade, sa jakom kamerom i sa cistim AOSPom onda za njih zime nema, radice sa profitom.
 
Poslednja izmena:
Baš videh vest... krastavac.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Jesu zakasnili tu nema mesta za dilemu. Danas, ako budu imali telefone kvalitetne izrade, sa jakom kamerom i sa cistim AOSPom onda za njih zime nema, radice sa profitom.

Jesu zakasnili i to su svi videli osim mendžmenta, i završili ružno. Ali svakako da nisu mogli da ostanu na mestu na kom su bili (pogledajte Motorolu, HTC). Ericsson je to prvi pametno i proročki shvatio i izašao iz priče na, za njih, dobar i dostojanstven način. Trka sa, tada, uglavnom Samsungom je morala loše da prođe po njih, mada su izabrali najgluplji mogući način. Koliko vidim, Samsung je sada u situaciji u kojoj je bila Nokia. Bezbroj modela, ne znaju da naprave svoj softver (tu ih je android spasao) i oštra konkurencija ovog puta kineskih proizvođača, koji su jeftiniji. Ne vidim kako će Samsung parirati sve opasnijem Huawei-u.
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako sto Huawei sada kosta koliko i Samsung. Samo lud covek ce za iste pare kupiti Huawei pre Samsunga.
 
Da vidimo sta se prica u Indiji:

Although the Nokia brand is “very powerful”, he (source from India telecom dealership) still feels that the company has to be extra careful in terms of pricing the product right and also offering the smooth performance of the software, better hardware and regular software updates. He believes that the market has changed unlike a decade ago when there used to be only a handful of players. If Nokia wants to succeed in the market, the company has to focus on the quality which it used to maintain in its heydey.

The first entry will be very critical for HMD Global in India. Because a lot of people are looking forward to Nokia as the brand and there are huge expectations. People might not be aware that HMD (Global) is still a start-up and will tend to see the company as the old Nokia. So there will be huge responsibility from that perspective which I think they should be careful with their initial launches. It will be a make or break situation for them,” said Tarun Pathak, ‎Associate Director at Counterpoint Research.


Sto se tice HMD distribucije otprilike je ovako:
Evidently, HMD Global is reworking on its retail and distribution strategies. The Finnish start-up is trying to reestablish retail presence and service centres in 250 cities in India. Mehta also clarified that “these will not be dedicated Nokia service centres”, rather the company is also going to be “using multibrand outlets, with “dedicated Nokia Zones”.
 
Poslednja izmena:

Video na kome se nista bitno ne vidi. Posle onih padova i bacanja na kraju su samo prebacili na devojku koja kupi orahe ispod radijatora, trebali su da pokazu lepo tel, i da se lepo vidi ostecenja i da li radi.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Cekamo flagship, cekamo Vertu :D
 
Poslednja izmena:
Preliminarne informacije za UK:

The Nokia 3, 5, and 3310 should all become available at some point in May. Nothing more specific is known at this point.
On the other hand, it's interesting that this company has also listed the Nokia 6, with a purported release in June.
 
Video na kome se nista bitno ne vidi. Posle onih padova i bacanja na kraju su samo prebacili na devojku koja kupi orahe ispod radijatora, trebali su da pokazu lepo tel, i da se lepo vidi ostecenja i da li radi.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Aj sto nismo videli da li telefon radi, ali jede sa poda i jos izvlaci ispod radijatora... fuuuj!
 
Izgleda da postoje sanse da Nokia 8 nosi Carl Zeiss optiku:

It was inferred from a Tweet by Nokia Mobile Twitter account that HMD will not use Carl-Zeiss optics on Nokia Android Phones. HMD team told us that it was meant for only officially announced Phones Nokia 3, Nokia 5 and Nokia 6. So, that leaves option of Carl-Zeiss open on future Nokia Android Flagships.
 
Aj sto nismo videli da li telefon radi, ali jede sa poda i jos izvlaci ispod radijatora... fuuuj!

Naravno da radi Nokia je to.
Svi smo mi kao dec to isto tako :) Orah kada pukne on ostaje u ljusci, tako da nije straasno :)
 
[YOUTUBE]_5aXkW0EFRI[/YOUTUBE]

Fino se držao [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odlicno :)

ovo je odlicna podloga za flaghship :) ladno nije uspeo da ga polomi :)

Ova 6tica , krastavac steta sto nisu ubacili type c , nego se i dalje vucara micro usb.
 
Nokia 7 and Nokia 8 rumored to sport Snapdragon 660, new metal unibody design


While we wait for Nokia to announce its flagship Android smartphone, a new rumor has popped up talking about another two upcoming devices from the Finnish company that's behind the brand. For now we'll call these Nokia 7 and Nokia 8, but apparently the retail names aren't finalized, so they could end up with different monikers. Also keep in mind that the Nokia 8 has long been rumored to be that much-anticipated top of the line handset. If the following pans out, though, then perhaps the Snapdragon 835-powered phone will actually be called Nokia 9.

The Nokia 8 and Nokia 7 are both said to come with the still unofficial Snapdragon 660, the expected successor to the Snapdragon 653 (and 652 before that). The 8 will come with a bigger screen and QHD resolution, while the smaller 7 will have to make do with 1080p.

Both will feature very thin bezels, and a new metal unibody design. The design of the camera and the back will be different from what we've seen so far in the Nokia 3, 5, and 6. The 7 and 8 will have fingerprint scanners, fast charging, and bigger camera sensors compared to the 3, 5, and 6. What's more, the Nokia 8 could even have Zeiss optics. It's unclear when we should expect this duo to hit the streets, but perhaps the 7, 8, and 9 will all be announced at the same time in May or June.
 
Nokia has revealed that it will be pushing out monthly security updates to all its smartphones. The confirmation came in the form of a reply to a user query on Twitter.


Capture.png


In addition, the tweet said the company will also push out regular software updates. However, the time-frame for which a particular handset will receive such updates wasn't revealed.

The Nokia 6, which was announced in January this year, marked the company's return to smartphones. Last month, the Nokia 5 and 3 were also made official. Two more smartphones are said to be in the pipeline, and a Snapdragon 835-powered flagship is rumored as well.
 
Definitivno Nokia, sa ovim me je obradovala! Nexus level konacno!
 
Lepo izgleda 6-tica.

P9 Lite TT
 
S tim sto je Nokia redovan SW update izbacila kao top feature u marketing kampanju. Dok ne vidimo sta ce biti niko ne garantuje, ali sa pravom moze da se ocekuje redovan update a la Nexus.
 
Poslednja izmena:
Intervju sa Tomislavom Himbele koji je Head of Marketing, EE Nokia/HMD Global.


HMD Global, novi Nokia modeli.. Cucete o svemu pomalo u 20+ minuta:

 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno