Šta je novo?

Nokia Android phones

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa mislilo se , pogotovu jer je bilo priče da se Samsung steka .
Ali poslednjih par dana se u Kini piše da Qualcomm ne kasni i da će biti dovoljno soc za sve. Čak mislim da xiaomi MI6 izlazi prvi sa s835 sredinom februara.

Kako brzo se mwc od $ranja pretvori u haos :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se bas od starta cinilo da ce ovaj MWC biti brutalan... :)
 
Verovatno najbolji mwc u istoriji sada u februaru. Nokia sa svoja 2 telefona. (Plus se priča da će se možda i s8 pojaviti)
G6 ,p10 , Nokia 8 , novi Sony ? ,HTC 11 ? ,S8 ? .. pakao


Na linku ima i klip kako ois radi.

Reportedly the Nokia 8 will come in two versions - one with a Snapdragon 835 chipset with 6GB RAM and a 24 MP OIS + EIS primary camera. A 12 MP selfie snapper and dual front-facing speaker are also on the cards. Storage is going to be 64GB or 128GB and there will be a microSD card slot for expanding that further.

The more affordable version will come with Snapdragon 821, a lesser but unspecified camera and 4GB of RAM. The two are actually shown side by side in the video.

http://www.gsmarena.com/nokias_2017_flagship_images_leaked-news-22709.php

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nekako preskocih drugi deo posta.

Kamera ce izgleda biti odlicna.
A evo vidim Riccolo na tw-u najavio da ce neki fon uskoro probiti 90 skor na DxO/mobile, velike su sanse da misli upravo na ovu kameru, rekao bih 90% mada mozda je u pitanju i S8.
 
Poslednja izmena:
Od SW im zavisi sve, hardverski i cenovno tesko da ce sa ovakvom i ovolikom paradom kineskih telefona.

Utoliko bolje za kupce ako se Nokia vrati makar na srednja vrata. Brend ima tezinu, a koliko ce da ga za**** ce vidimo uskoro :)
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju, sto vise dobrih brendova na trzistu, to su nize cene ili povecan kvalitet samih uredjaja...to je veliki plus za nas krajnje korisnike!
 
Niže cene ne'š videti [emoji23]

Sent from XZ2
 
Dovoljno je da uporediš cene recimo S2 i S7 i ta teorija pada u vodu
 
Nekako preskocih drugi deo posta.

Kamera ce izgleda biti odlicna.
A evo vidim Riccolo na tw-u najavio da ce neki fon uskoro probiti 90 skor na DxO/mobile, velike su sanse da misli upravo na ovu kameru, rekao bih 90% mada mozda je u pitanju i S8.
Ma gde Nokia da ima najbolju kameru na svetu, i to na ovom krš telefonu, da l' si lud :D

Biće da je to za S8 100%.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja videh SD430, odakle sad 835?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovde komentarisemo uglavnom Nokia 6 jer taj telefon je tek izasao, dok je Nokia osmica samo u planu kao i SD835 koji se jos uvek nisu pojavili. https://youtu.be/ir28AkKWAeA

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Ajde da okacim specifikaciju:

Nokia 6 specifikacije:

- Sistem: Android 7.0 Nougat (Doze)
- Ekran: 5.5 inča (14 centimetara), IPS LCD (1.920 x 1.080), 2.5D Gorilla Glass 3 staklo, 403 ppi, 450 nita jačina osvetljenja
- Čipset: Qualcomm Snapdragon 430, osmojezgarni CPU, 505 GPU
- RAM: 4 GB LPDDR3
- Memorija: 64 GB + 128 GB microSD
- Kamera: 16 MPx, fazni fokus, f/2.0 aperatura, jedan mikron veličina piksela
- Selfi kamera: 8 MPx, f/2.0, 1.12 mikrona veličina piksela
- Zvuk: dva zvučnika, dodeljeno pojačalo, Dolby ATMOS podrška
- Povezivanje: microUSB, 3.5 milimetara ulaz za slušalice, LTE, Wi-Fi, Bluetooth
- Baterija: 3.000 mAh, Quick Charge 3.0 opcija
- Ostalo: Senzor otiska prsta, odlična vidljivost ekrana na suncu, dijamantski sečene ivice
- Dimenzije: 154 x 75 x 7.85 milimetara (na mestu kamere 8.4).

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
Ovo gore su spec. sa Monda, a evo sad i na kimovilu specifikacije:
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-nokia-6

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Zna se koja je rak rana kineskim telefonima,softver.Svi redom imaju Sony ili Samsung kamere ali džaba bez softvera,sa izuzetkom One plus.
 
Koliko mogu da primetim jeste da ova Nokia 6 koristi CM14.1 rom i neke umetnute plave ikonice, tj. mozda samo neka Nokia CM tema ubacena...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Zna se koja je rak rana kineskim telefonima,softver.Svi redom imaju Sony ili Samsung kamere ali džaba bez softvera,sa izuzetkom One plus.


ma dzabe te soni i samsung kamere kada su bedne

ja svim onim teslama koje sam probao, nikada nisam ni hteo da pominjem kamere... jednostavno nisu vredne reci
isto i kamera na huawei p8 lite i na jos mnogim modelima



sto se tice ovog telefona, stvarno je sramota stavljati ovoliki ram, skladiste i relativno dobar ekran u kombinaciji sa ovim procesorom, pogotovo po ovoj ceni
 
Poslednja izmena:
Ne znam o cemu vas dvojica, ali vecina smartfona koristi Sony senzore. Ukoliko Nokie budu nosile softver, po kojem su i pre bile poznate, dobre fotke nece izostati.
 
Jel to oni zajebavaju sve nas i odu na foru ko može skuplji telefon da izbaci.
 
Zasto da ne ako je top hardwer i top software. Ovo drugo cemo jos da vidimo.
 
Propašće brže nego što su se pojavili.
Oni da prodaju telefon za $950, paz' boga ti.

Bože sačuvaj, šta je sa cenama ovih dana.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ovi su bas sigurni u taj nokia logo. Sto se mene tice ovo je nova marka telefona, puca mi sto se zove nokia, ja to vidim kao jos uvek nedokazan Android u moru Androida, ne kazem da ce da bude los, ali dati >800 evra za prvi flagship kompanije je smesno. Bas me zanima cime ce da opravdaju tu cenu, nadam se da nije samo logo u pitanju.
 
+1, nema to veze sa onom nokijom od pre 10-15 god.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno