Šta je novo?

Nokia Android phones

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fkloznica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
23,718
Poena
975
Nisam našao neku temu pa reko da otvorim.

Predstavljena je prva za sada ali u Kini.

56fb9a3651c64aa19a498f9e6afbdfdd.jpg


027e04425740479e8b7ec95a2ac4f8f8.jpg


52f8e6bb820446ec8da746fc0d74e4d1.jpg


45a7c9d1a60343698c08abbfda9cbb05.jpg


http://www.phonearena.com/news/Noki...ill-launch-in-China-powered-by-SD-430_id89761

Nije baš povoljna za ove spec. Videćemo krajem godine kakvi će im biti flagshipovi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa za te pare i nije los toliko.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Realno da su stavili 14nm Snap 6xx, dobili bi i na performansama i na dužem trajanju baterije, i mogli su da koriguju cenu za 20-30 USD nagore. Plašim se samo da bi ta razlika bila veća, pa su zato ostali na lošijem rešenju...Sve u svemu, mislim da je ovo ok ponuda, ali videcemo sta kaže praksa i tržište...i to kinesko, valjda su imali stručnjake da dobro izvagaju šta i kako...

Mi MAX
 
Bez želje da omalovažavam, hoću da pitam - šta je ovde od Nokije osim imena? Ozbiljno pitam, ne znam da li su Finci učestvovali u razvoju ovog telefona? Ili su samo prodali Kinezima pravo na korišćenje brenda?
 
Oko 40k - 45k Antutu poena samo, a jos se nije ni pojavio u prodaji. Samo 3k baterija na ekran od 5.5inch, za razliku od Lenovo K6 Note koji je izasao pre cak 4 meseca, koji ima slicne specifikacije (isti procesor), ali bateriju od cak 4k mAh, plus je dosta jeftiniji. Znaci, nista posebno od ovog telefona, ne znam stvarno sta je tu senzacionalno sem cene od cak ~250e... http://mondo.rs/a971479/Mob-IT/Vesti/Nokia-6-u-Srbiji-cena-prodaja-kupovina-specifikacije.html

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Ajde da okacim specifikaciju:

Nokia 6 specifikacije:

- Sistem: Android 7.0 Nougat (Doze)
- Ekran: 5.5 inča (14 centimetara), IPS LCD (1.920 x 1.080), 2.5D Gorilla Glass 3 staklo, 403 ppi, 450 nita jačina osvetljenja
- Čipset: Qualcomm Snapdragon 430, osmojezgarni CPU, 505 GPU
- RAM: 4 GB LPDDR3
- Memorija: 64 GB + 128 GB microSD
- Kamera: 16 MPx, fazni fokus, f/2.0 aperatura, jedan mikron veličina piksela
- Selfi kamera: 8 MPx, f/2.0, 1.12 mikrona veličina piksela
- Zvuk: dva zvučnika, dodeljeno pojačalo, Dolby ATMOS podrška
- Povezivanje: microUSB, 3.5 milimetara ulaz za slušalice, LTE, Wi-Fi, Bluetooth
- Baterija: 3.000 mAh, Quick Charge 3.0 opcija
- Ostalo: Senzor otiska prsta, odlična vidljivost ekrana na suncu, dijamantski sečene ivice
- Dimenzije: 154 x 75 x 7.85 milimetara (na mestu kamere 8.4).

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Krš . Ali za očekivati.. čekaju se flagshipovi koji neće skoro.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Cak ni brend nece pogurati prodaju ovog modela.

Moto Z + TapaTalk
 
Krš . Ali za očekivati.. čekaju se flagshipovi koji neće skoro.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ali kako ga nahvalise ovi sa Monda, haha pa ti nije normalno... Moram neke citate da stavim :)
"Nokia 6 je telefon srednjeg ranga, a dolazi sa snažnim Nokia dizajnom, odličnim specifikacijama i dobro odmerenom cenom. Uređaj je, kako tvrdi HMD Global, nastao na postulatima koji su Nokia marku učinili onim što je nekad bila: izuzetan kvalitet izrade, odličan rad i sjajno korisničko iskustvo."
"Kao što vidite (čitate) sve liči na ono što je Nokia nekad bila"

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
I vi ga napljuvaste samo tako... :D

Koliko sam razumeo, bice oko 200€, pa sta mu fali...
 
Pre ce biti oko 300 e u Evropi, Kina je uvek jeftinija. Čak ni ime ne postoji više, nove generacije nisu ni koristile Nokia telefone. Biće možda u rangu nekog Meizu ili sličnog telefona u boljem slučaju i to ne naravno odmah.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Da, ako nekada dođe u EU biće oko 300e. Mada rekli su da na mwc predstavljaju dva midrange modela ,cenim da će biti nešto bolja

Mene interesuje da vidim kakav im je android skin :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovde je sve osim procesora vrh i ajde da kazem baterija koja ce biti prosecna i fali 500mah vise da bi bila dobra. Ali gurace 5h sot. Bice super kupovina ali kad se stabilizuje cena na oko 200e. Vise ne bi dao za ove specifikacije. Nadam se da ce kamera biti iznadprosecna u tom cenovnom rangu
 
Realno da su stavili 14nm Snap 6xx, dobili bi i na performansama i na dužem trajanju baterije, i mogli su da koriguju cenu za 20-30 USD nagore. Plašim se samo da bi ta razlika bila veća, pa su zato ostali na lošijem rešenju...Sve u svemu, mislim da je ovo ok ponuda, ali videcemo sta kaže praksa i tržište...i to kinesko, valjda su imali stručnjake da dobro izvagaju šta i kako...

Mi MAX

Nokia da ima strucnjake ne bi za kratko vreme dosla na ivicu propasti od najjace kompanije na svetu. Ovo je sada jednostavno kasno, u problemu su mnogo jace kompanije od naleta jeftinih kineza, a Nokia i Blackberry se sad setili da prave nesto :) Bolje da su ostatak para ulozili u proizvodnju psenice, ionako ne znaju nista ni o cemu nego ih ubolo jednom u zivotu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oko 40k - 45k Antutu poena samo, a jos se nije ni pojavio u prodaji. Samo 3k baterija na ekran od 5.5inch, za razliku od Lenovo K6 Note koji je izasao pre cak 4 meseca, koji ima slicne specifikacije (isti procesor), ali bateriju od cak 4k mAh, plus je dosta jeftiniji. Znaci, nista posebno od ovog telefona, ne znam stvarno sta je tu senzacionalno sem cene od cak ~250e... http://mondo.rs/a971479/Mob-IT/Vesti/Nokia-6-u-Srbiji-cena-prodaja-kupovina-specifikacije.html

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE

Ne vidim kako je to "dosta jeftiniji", na oglasima je 250+ , drugo, lenovo su meni barem, toliko bezlični telefoni, da mora da bude značajno jeftiniji, da bih ga uopšte i uzeo u razmatranje. Nadam se da su novi inženjeri "Nokie" zadržali barem neku od karakteristika koje su krasile stare, tipa dobre kamere, kvalitetne izrade itd...

Mi MAX
 
Nokia da ima strucnjake ne bi za kratko vreme dosla na ivicu propasti od najjace kompanije na svetu. Ovo je sada jednostavno kasno, u problemu su mnogo jace kompanije od naleta jeftinih kineza, a Nokia i Blackberry se sad setili da prave nesto :) Bolje da su ostatak para ulozili u proizvodnju psenice, ionako ne znaju nista ni o cemu nego ih ubolo jednom u zivotu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Auu sine moj...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne vidim kako je to "dosta jeftiniji", na oglasima je 250+ , drugo, lenovo su meni barem, toliko bezlični telefoni, da mora da bude značajno jeftiniji, da bih ga uopšte i uzeo u razmatranje. Nadam se da su novi inženjeri "Nokie" zadržali barem neku od karakteristika koje su krasile stare, tipa dobre kamere, kvalitetne izrade itd...

Mi MAX
Ne znam ja gledam na kimovilu cene https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-k6-note a takodje ova nova "nokia" njena ce cena u kini biti $245... tako da je ipak k6 jeftiniji. I sta fali lenovo telefonima, pogotovo ovim novim... nista. Njakao sam davno pre K3 note, sjajan tel. u to vreme, a verujem da ga jos mnogi nose, kao i Jiayu S3

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Za te pare, xiaomi ga dere, koristio sam Nokia l930, sjajan fon iskreno. Nokia je izgubila trku onog momenta kada je odbacila android, kao i blackberry. Pa sad isto kao i blackberry uzima android nakon sto su pali na nos. Nije mi jasno rukovodstvo kompanije, no oni znaju najbolje sta su hteli

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Dizajn mi se sviđa. Od nazad me podseća na Lumiu 830 i 930. :)

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja gledam na kimovilu cene https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-k6-note a takodje ova nova "nokia" njena ce cena u kini biti $245... tako da je ipak k6 jeftiniji. I sta fali lenovo telefonima, pogotovo ovim novim... nista. Njakao sam davno pre K3 note, sjajan tel. u to vreme, a verujem da ga jos mnogi nose, kao i Jiayu S3

Sent from my Redmi Note 3 Pro
Nije da se raspravljam, ali prvi put čujem za taj kimovil, odakle dopremaju robu, plaća li se carina/pdv, garancija kolika je? Jesi li kupovao preko njih ikada i kakva su iskustva?

Mi MAX
 
[emoji2]

Kimovil je pretraživač online shop-ova.

Kao it svet, mobilni svet kod nas.....
 
Taj k6 note ima samo bolju bateriju ali i 3\32gb dok je ova Nokia 4\64 sto poskupljuje telefon. Mogli su da uguraju bar 3500 mah i onda bi autonomija bila super al krastavac. Bice ova Nokia 6 super kupovina za oko 200€ kad se malo stabilizuju cene. I ja bi pre kupio taj telefon nego k6 note po istoj ceni
 
Poslednja izmena:
Taj k6 note ima samo bolju bateriju ali i 3\32gb dok je ova Nokia 4\64 sto poskupljuje telefon. Mogli su da uguraju bar 3500 mah i onda bi autonomija bila super al krastavac. Bice ova Nokia 6 super kupovina za oko 200€ kad se malo stabilizuju cene. I ja bi pre kupio taj telefon nego k6 note po istoj ceni
Svejedno, imas gomilu boljih i mocnijih telefona od ova dva sa slabim procesorom, a da su pritom jos dosta povoljniji - jeftiniji, citaj xiaomi, leeco, meizu, itd.... I to su dosta kvalitetni telefoni, nisu neke shitine...[emoji6]

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Ja bi voleo da izbace nesto kao Nokia 808 samo da radi na androidu, moze i veci ekran ali da ostane ista velicina, debljina.....samo da je Android i solidan hardver da to isprati.
 
Ja sam poredio k6 note i ovu nokiu. Naravno da ima boljib tel za te pare ali i oni nisu savrseni. Obicno kamere nisu na nivou a ovoj nokii bi trebalo da bude jaca strana (bar se nadam) Android skinovi nisu isto bas dobri i popularni dok bi prema najavama trebala Nokia da ima skin poput Sonija ili Motorole. Nije ipak sve u procesoru. Ovaj sd 430 ce izvrsavati zadatke 95% korisnika koji ne igraju prezahtevne igrice. Ja bi voleo da su stavili sd650 i bateriju od 3500 ili 4000 mah za iste pare i onda bi bio vrh vrhova ali krastavac. Danas svakom telefonu fali po nesto :D
Videcemo kako ce se pokazati u realnom radu kad se zvanicno pojavi. Do tad mozemo samo da nagadjamo
 
Ne znam, moje je misljenje da su se trebali vratiti na trziste pametnih telefona "u stilu"... a ovo to nije.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 SE
 
Pa oni za ovu god najavljuju 6 modela. Ne mogu da se vrate u stilu kad sd835 nije spremam a nadam se da ce flagship biti na nivou i oko 500$/€. Da da puknu cene kao nesrecni pixeli i da se vade na ime. Meni je ova Nokia 6 super tel sa svojim manama naravno. Ali ne bi dao vise od 200€. Konkurenti su mu npr p9 lite, honor 6x ili j5 2017
 
Verovatno najbolji mwc u istoriji sada u februaru. Nokia sa svoja 2 telefona. (Plus se priča da će se možda i s8 pojaviti)
G6 ,p10 , Nokia 8 , novi Sony ? ,HTC 11 ? ,S8 ? .. pakao


Na linku ima i klip kako ois radi.

Reportedly the Nokia 8 will come in two versions - one with a Snapdragon 835 chipset with 6GB RAM and a 24 MP OIS + EIS primary camera. A 12 MP selfie snapper and dual front-facing speaker are also on the cards. Storage is going to be 64GB or 128GB and there will be a microSD card slot for expanding that further.

The more affordable version will come with Snapdragon 821, a lesser but unspecified camera and 4GB of RAM. The two are actually shown side by side in the video.

http://www.gsmarena.com/nokias_2017_flagship_images_leaked-news-22709.php



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Verovatno najbolji mwc u istoriji sada u februaru. Nokia sa svoja 2 telefona. (Plus se priča da će se možda i s8 pojaviti)
G6 ,p10 , Nokia 8 , novi Sony ? ,HTC 11 ? ,S8 ? .. pakao

Pa do pre 2-3 nedelje smo mislili da ce biti najdosadniji MWC :d

Zar ne vazi ona prica da je SD835 odlozen za kraj marta-april?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno