Šta je novo?

Koji procesor za gaming???

Milos.gtx

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
111
Poena
69
Pozzz drugari...sta mislite koji je proc i ploca POLOVNA uz njega najbolje da se uzme za novac od oko 150e

Moja konfiguracija

Amd A6 3650 2,6
Radeon Hd 7850 2gb
Ploca Asus f1a75
Ram 8gb
Napajanje LcPower 550W
 
A kako drugačije :D

Zamena procesora traje pola sata. Zamena ploče i procesora traje sat, dva. Ne vidim zašto je malo čeprkanja po kućištu problem. Evo ja sam za vikend skidao pola kućišta, grafičku, napajanje, 5 ventilatora i CPU kuler radi redovnog čišćenja prašine. Mogao sam usput zameniti i ploču i procesor da sam imao :d
 
Koji je onda zakljucak?

Ako zeli da uzme sada i da mu traje neko vreme ta ploca i cpu, da ide na i3 6100 i h110 i posle uzme graficku ako mu ova nije dovoljna.

Ako zeli da odmah ide i na bolju graficku, da uzme athlon x4 i 1050ti i posle nekog vremena zameni cpu i plocu za g4600 i adekvantu plocu.

Obe opcije su validne, u oba slucaja ce imati slicne rezultate kasnije, ali kao sto si rekao u tvom slucaju dobice odmah bolje graficke performanse uz kompromis da ce morati da menja i cpu i plocu opet jer ce mu athlon u svakom slucaju biti slab za novije igre, ako zeli stabilan fps.

Na njemu je da odluci, ako bude procitao ovo sve uopste :D


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nesrećni FM1, potpuni ćorsokak od platforme, i najgluplja kupovina koju sam napravio od kad se petljam sa računarima. A6-3500 je bio kao usporen film i kad se pojavio, a pošto mi je ostala ploča+procesor u rezervi razmišljao sam o eventualnom apgrejdu (pa da ide u dnevnu sobu kao media centar ili nešto slično). Cene najjačeg FM1 3870K su pale, pa ako ovo može da se koristi možda eventalno vredi razmisliti https://www.aliexpress.com/item/For...cessor-FM1-scrattered-pieces/32680148767.html Bolje od ovoga nema.
Ili dodati novce i preći na nešto savremenije i rešiti se bede.

Eventualno X4 651K pošto nema ništa od dual graphics sa onom grafičkom.
https://www.aliexpress.com/item/For...lt&btsid=876b2a39-c544-4a64-a822-9f9d81a2b810
 
Poslednja izmena:
mitre, uzmi taj athlon fm1, radiće to perfektno sa nekom r9 280-380.
 
da. poslužiće svrsi a i daće vjetra u leđa toj fm1 ploči.
 
Izgleda da svi Kaby Lake Pentiumi dolaze sa HT-om. Najveća razlika u odnosu na i3-6100 je nedostatak AVX-a, koji nije potreban za igre.
Preporučena cena za G4560 je 65$. Best buy za budžet gaming i home/office upotrebu.
http://ark.intel.com/products/97143/...Cache-3_50-GHz

Opa, cudo se intel odlucio na ovaj potez, mora da su saznali da ce da ih AMD pokida sa ZENom u najnizem segment..

U svakom slucaju eto nama odlicne masine za ~110e sa plocom.
 
Kolo srece se okrece, intel best buy u low cost segmentu, a amd ce sa zenom (nadamo se) biti best buy (ne najbolji, vec best buy) u midrange-enthusiast segmentima trzista.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo jednog testa vezanog za diskusiju: i3 6100 vs Athlon X4 860k vs AMD 4300 Vs Xeon e5450

https://www.youtube.com/watch?v=huhq1yNdjj4

Kada se overklokuje, Xeon moze da parira Athlonu
Свиђа ми се како је тест приказан, i3-ојка их све сатире још више него што сам очекивао :smash: но будимо искрени да је она и доста скупља. За исте паре може да се узме FX-8300 који је некад чак и јачи.
[YOUTUBE]nLkaNWo0EV0&t[/YOUTUBE]
 
Sa i3-4160,budget pojka i 750Ti sam bez problema odigrao sve novije naslove,vecina na srednjim podesavanjima,jedino ROTR nisam kostao...

Znaci za 160e (po EU cenama) sklepas i3-6100 (~110e) i neku budget plojku (~45e) i miran si...

Naravno,nish ne mrdaj pre izlaska Zena,mada ne verujem da ce biti velikih talasanja...
 
12-13000 u pocetku osecam :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Garant toliko, s obzirom da je i3 6100 15400din u poznatoj firmi, nema sanse da G4560 koji mu je gotovo jednak po brzini bude ispod 13 hiljada u startu. Ali srecom, postoje I alternativni metodi nabavke, gde ce verujem biti oko 75e
 
U Nemačkoj je 71,15€,što znači da kod nas sa bar +20% bi trebala da bude oko 11000 RSD,što mislim da nije tako loše,jer je ovaj cpu praktično i3 6100.
Ali,ipak da sačekamo još par dana,pa ćemo već sve videti.
 
Poslednja izmena:
Ovaj g4560 ce biti dugo vreme best buy cpu u nizem cenovnom rangu,samo malo sporiji od i3 6100 a mnogo jeftiniji,mislim da ce biti 75e kod madjara a 11k u domacim radnjama.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa AVX instrukcijama u gaming-u? Koliko znam, koristi se u konzolama, ali ne na PC-u, upravo zato što Celeron i Pentium nemaju podršku za njih. Tu i dalje vlada SSE
 
Nazad
Vrh Dno