Šta je novo?

Koji procesor za gaming???

Milos.gtx

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2015
Poruke
111
Poena
69
Pozzz drugari...sta mislite koji je proc i ploca POLOVNA uz njega najbolje da se uzme za novac od oko 150e

Moja konfiguracija

Amd A6 3650 2,6
Radeon Hd 7850 2gb
Ploca Asus f1a75
Ram 8gb
Napajanje LcPower 550W
 
Ja bih radije uzeo i3 6100 i neku h110 ddr4 plocu za 160e, prodao taj ram i uzeo ddr4 8gb za isti novac.

Edit:
Skylake i3 je sasvim dovoljan za igre, pogotovo za tu graficku.
Ploce za stare i5 procesore su skupe, a pitanje u kakvom su stanju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavisi konkretno od igre do igre.

Pogledaj malo testove po youtube-u i zakljuci sam.

I3 6100 moze da izgura rx 470 koja je puno jaca karta od te tvoje. U danasnjim igrama neces imati problema sa i3-jem.


Edit:
Za nekog ko vec nema plocu za te starije i5, uzimati plocu i procesor za vrednost od 150e je po meni suludo kada se moze ici na novu platformu koja daje slicne rezultate.
Pogotovo kada ce grafika biti ogranicavajuci faktor u oba slucajeva, a i3 6100 je dovoljan i za dosta jacu graficku od tvoje.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bez i5 se mani igranja.
 
S obzirom da čovek ima 7850 2GB, mislim da mu i5 nije potreban, jer svejedno ne može da igra najnovije naslove u najboljem kvalitetu

Stock 6900K je čak malo sporiji od stock 6700K/7700K:d
Zavisi od igre :D

Na mestu OT-a bih uzeo bilo koji quad (Athlon/A8/A10) koji može preko 3.5 GHz a da košta 50-ak €, možda koji € više. Neće primetiti neku veliku razliku sa svojom postojećom kartom i da uzme znatno brži procesor. Lepo će izgurati to još godinu dve, a sa prodajom svog procesora, ceo upgrade će ga izaći ~30€, manje više. Ostatak para neka čuva za neki kasniji upgrade.

I lično bih za igre uvek pre uzeo Athlon X4 (ili nešto slično) i bolju grafičku, nego i3/i5 i lošiju grafičku. Tek od RX 470, eventualno 380X bih prvo išao na upgrade procesora
 
Poslednja izmena:
Licno bih pre uzeo i3 poslednje generacije nego i5 star 5 godina sa diskutabilnom plocom, kad vec moze za slican novac.

Ako moze za 120-130e da se nadje i5 2xxx sa plocom u dobrom stanju, to je maximum maximuma koji bih dao za to.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za te pare stari i5 jedino sa pločom, bez ploče davati 120e za njega je suludo, što se tiče gpu, ne mora da znači da će oduvek nju da fura možda uzme nešto bolje.
 
Sa "lošim" procesorom i dobrom grafičkom možeš odigrati svaku novu AAA igru. Sa dobrim procesorom i lošom grafičkom ne možeš odigrati nijedan novi AAA naslov.
 
Ne kažem da je loša, kažem samo da nije dovoljno jaka da se komotno igra npr. Mafia III, Deus Ex:MD, Dishonored 2 :) Tj. da ako želi da igra navedene igre, ni i7 mu neće pomoći
 
Nista nece da mu fali sa novim i3, kasnije ce se bolje prodati od matorog i5 ili ce imati platformu da stavi i5 6xxx ako resi da upgrade(sto ce doci u opcijj tek kada i ako uzme nesto tipa 470/480/1060) ili neku graficku iz te klase.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A zašto bi sad kupovao nešto što mu ne treba??? Evo intel ubacuje HT u KL Pentium. AMD sad izbacuje poslednju generaciju Buldozer derivata, svaki sledeći procesr će biti baziran na Zen-u, tj. čak i zamene za Athlone od 70€. Nove ploče su 40-50€. Upgrade an Athlon X4/A8/A10 ga neće koštati mnogo a značiće mu i biće zadovoljan. S druge strane, ako poželi da se ponovi za godinu, dve, imaće bolju ponudu i novih i polovnih kompleta, i procesora i grafičkih
 
Pa i nisu bas prevazidjeni kada se uzme u obzir da su u igrama veoma veoma slicni kao matori Q9xxx i Phenom II X4 9xx procesori koji su i dan danas upotrebljivi uz odgovarajucu graficku tipa GTX1050Ti / R9 380X.


Inace +1 za i3 6100 ili slicno sa tri godine garancije. Mudrije nego precenjenu macku u dzaku (1155 ploca).
 
Poslednja izmena:
@space beer slazem se za pentiume, ako to izadje skoro i bude povoljno kako je najavljeno bice to super buy, ali sumnjam ds ce to izaci ovih dana i kostati 70-90 evra..


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Starije i5 je kocio takt, i3 2100 na 3.1ghz nije imao sta da trazi.

Sad i3 ima veci takt od i5 pa je razlika izmedju njih dosta manja nego sto je bila kada je i5 imao veci takt.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Malo sam bio grub, nisu prevaziđeni ali nisu ništa spec, naročito u odnosu na moderne i3/i5. Meni je npr 955 na stock-u, gušio r9 270 u gta V.
I koliko je skok bio sa tog Phenom-a na na Sandy Bridge ili Skylake i3? Ja ne kažem da i3/i5 nije bolji, samo da je razlika u njegovom slučaju premala za razliku u investiciji.

Ti Athloni/A8/A10 su svi manje više isti (2M/4T, 4MB L2 keša...) razlikuju se samo po taktu. Moj A10 je na 4GHz, i sasvim lepo mogu da igram sve što moja (slabija) grafička može da izgura. Najnovija AAA igra koju sam igrao je Rise of the Tomb Raider. Sve starije igre su manje zahtevne. Svi indie naslovi naravno rade bez problema. Da mi je gaming na prvom mestu, ne bih razmišljao o zameni procesora, već isključivo grafičkoj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno