Šta je novo?

Resetovanje racunara pri igranju igrica.

danijel_T

Cenjen
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruke
132
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i3 12100f & DeepCool Gamaxx 400
Matična ploča
Gigabyte B660 GAMING X DDR4
RAM
2x8 gb 2133mhz
GPU
Asus Dual Radeon RX 6650 XT- 8176 MB - GDDR6 2190 MHz
Storage
Samsung 860 EVO (MZ-76E500B) SSD disk 500GB SATA III 2.5", SEAGATE 1TB 3.5'' SATA3 7200rpm 64MB BarraCuda - ST1000DM010,
Zvuk
Z313 Speaker System with Subwoofer
PSU
NZXT napajanje C Series C750 - NP-C750M-EU
Kućište
Thermaltake Urban R30
Monitor
LG 27GP850P-B
Miš & tastatura
LOGITECH G502 X, Redragon Noctis Pro K632NB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kao sto naslov kaze racunar mi se resetuje svaki put kada igram neku igricu, bilo to da je battlefiled 4, cities skylines, rise of the tomb radier, atila total war i jos neke igre. Skoro sam uzeo nove komponente(i5 6500, 8 gb ddr4 ram 2133 mhz i Msi b150 mortar artctic), napajanje mi je cooler master b2 600w , grafa r9 380 i gamaxx 400 cooler.Sta bi moglo biti?, pri normalnom radu nema nikakvih problema.
 
Probaj drugo napajanje a posle toga drugu grafiku, ako nisi u mogucnosti a racunar je u garanciji verovatno, bez ikakvog daljeg razmisljanja salji ma reklamaciju.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Sem napajanja, ako nisi klokovao procesor onda je ili do memorije ili do grafičke. Testiraj memoriju memtestom pa ako prođe baci se na test grafičke što gpu što grafička memorija. Grafičku možeš i zamenuti ako imaš staru ili možeš uzajmiti....
 
Uzrok može da bude i pregrevanje računara, proveri temperature cpu i grafike. Svakako nije loše kada sastaviš nov komp da to proveriš i vidiš da sve oko hlađenja fercera ;)
 
Ažuriraj Windows i sve drajvere za ploču, grafičku...

Idi Event Viewer i da li javi problem sa nekim drajverom ili sl. neposredno pre restarta.

Instaliraj Whocrashed i klikni Analyze.
 
Po meni napajanje nije ispravno. Da se procesor pregreva računar bi se gasio a ne restartovao. Memorija da je neispravna restartovao bi se nasumično ne samo u igrama. Grafika kad je neispravna obično zaledi slika ili se pojave artifakti po ekranu.
 
Poslednja izmena:
Isprati temperature za svaki slucaj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hvala svima na predlozima, pokusao sam sve,nazalost nemam ni drugo napajanje a ni grafu(prodao), temperature u igrama ne prelaze 50 C sto se tice procesora i 60-65 sto se tice graficke(praceno preko MSi gaming app programa), menjao sam drajvere i stare i nove, sve je isto.Takodje WhoCrashed ne pokazuje nista, Memtest sve proslo, tako da cu na kraju odneti u servis pa nek oni cackaju :) Sretan Bozic svima i javljam u cemu je problem.
 
I ja mislim da je napajanje ako su temperature okej.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno