Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Nema na cemu. Naravno, osim placanja postarine 2 puta, neces imati drugih troskova. Ovo pricam za porudzbine preko DHL-a, posto sam samo jednom koristio onu obicnu, ali se dugo ceka, pa je vise ne koristim.
 
Može, ja redovno naručivao na dve nedelje, a par puta sam i naručivao na nedelju dana bez problema.

Gledaj samo kad naručuješ da se uklopiš u 50 evra BEZ uračunatih popusta na kupon/referal ili Loyalty Credit ako ikako možeš, ja sam pre nekoliko meseci imao problem jer na fakturi koja ide uz paket nije bio uračunat Loyalty Credit (ispalo je kao da je vrednost 51 i kusur evra pre poštarine) pa mi je paket zadržan za carinjenje i špediciju. Na svu sreću uspeo sam da rešim problem posle par mailova sa nadležnim iz DHL-a i bio sam oslobođen plaćanja carine (dostavio sam izveštaj sa iHerb sajta i confirmation mail gde se jasno vidi da mi je naplaćeno ispod 50 evra za samu robu).

Nisam se raspitao da li je iHerb krenuo drugačije da piše fakture (pošto sam imao više paketa pre ove situacije koji su se tek sa popustima uklapali ispod 50 evra), ili je u pitanju bio izolovani propust.
 
Poslednja izmena:
Nikako ne uključivati Loyalty credit u kalkulaciju, jer ga iHerb ne iskazuje u dokumentaciji koja ide uz paket, pa će DHL slati na carinjenje ako zbog njega prelazi 50€. Da se srediti naknadnom prepiskom u slanjem dokaza o plaćenoj ceni, ali košta živaca i drži pošiljku na čekanju bar nedelju dana.
 
Ok, svima mnogo hvala, sada mi je mnogo jasnije šta treba da uradim...Još jednom hvala.
 
Interesantno, ja sam bez problema uklapao cenu-loyalty kredit u 50e bez problema sa DHLom. Ali bolje ne rizikovati znaci!
Imao sam i dve posiljke odjednom porucene, bitno je da svaka pojedinacno ne predje 50e.
 
PITANJE: Kad bih hteo da više puta mesečno, recimo 2x, da naručim poveći paket legalnih suplemenata iz US ili EU, koji bi bili minimalne vrednosti od 100 Eura pa do 500 Eura i bilo bi više komada iste vrste, kakvim sve naknadama podležem i da li uopšte mogu toliko da naručim? Pod pretpostavkom da naručujem kao fizičko lice navodno za ličnu upotrebu...
Hvala na pomoći.
 
Pozdrav drustvo. IMam problem sa iHerb dostavom. Naime,porucio sam nesto po drugi put sa iHerb (prvi put jej stiglo u roku nema zamerke), asd, DHL je dostavio paket 30og jula u Centar u Beogradu, pise dostava izemdju 2 avg -7 sept. Evo vec je 6i avg i posiljke nema na mojj adresi niti me je ko zvao od njih da mi kaze ista...

Da li znate o cemu je rec ili ste imali slicnih isksutava?
 
Sigurno si obicnom postom porucio (ono International Mail, sto je DHL do Srbije, a onda ide preko Poste).
TO je na carini, a tracking ne ide dalje od trenutka kada stigne u zemlju, pa moras da cekas.

Mada nije toliko zadrzavanja u BG trenutno, koliko sam ispratio temu o carini, pa moguce da je otislo nesto na analizu :)
 
hmmmm, verovatno,posto na DHL sajtu te DHL poste, stoji da je uslo 30og Jula u Beograd i tu se prekida tracking dalje.... hvala
 
Obicnim ("skupim") DHLom da je doslo zvali bi te da treba da se carini ili da ima nekih problema.
Znaci verovatno je to - ne bi trebalo dalje od petka.
 
Stigo mi ja paket danas,naravno ocarinjen... prvu put u zivotu da mi nesto ocarine..... 1120 dinara mi ocarinili paket vrednosti 45$....
 
Culi da se mnogi hvale da im nista ne carine, pa poceli da udaraju :) Ovo si i vise nego dobro prosao.
 
Ljudi jel mi je bitno na ukupna cena da proizvode ne predje 50e, ili sve zajedno sa postarinom, trenutno sam nabacio nesto u korpu i cena je oko 42e, a sa postarinom 52e. Prvi put porucujem sa iherba.
 
Само цена производа без поштарине треба да буде испод 50 евра ако је испорука DHL-ом.
 
super, onda je to to, imam jos 7 evra za trosak :D Hvala puno na informaciji :)
 
Ako saljes obicnom postom (a verovatno saljes cim je cena postarine svega 10e) onda je nebitno, SVE ce se cariniti (tj. naplatiti PDV + mozda carina, ali carina je sitan deo price)
 
Зависи, мени је DHL испорука увек ту око десетак евра али увек имам барем један "shipping saver" артикал.
 
Vec mesec-dva je oko 16-22$ DHL shipping za Srbiju, sem ako nije bio koji dan neki bas promo (ali tada su cene artikala bez popusta, tako da generalno to uvek dodje na isto).
 
mene je shipping (dhl express) ispao 9e (za paket vrednosti 49e, sa onih 5% popusta).
 
ASD.PNG
Hoce li pustiti ovo sve na carini?
36E sa DHL-om. Da li cu trebati jos nesto DHL-u da dam?
 
Trebali da puste, nista dodatno ako ides DHL-om. Dodaj jos nesto do 50e, i vidi razliku u shippingu - verovatno ce biti maltene isti, a sledeci put neces bacati za shipping za jedan item :)
 
Pa poruci jos jedan od tih itema iz liste, da ne predje ukupno 50e bez slanja.
Shipping cost ce ostati maltene isti, pa te taj item manje kosta, a sledeci put ne moras da izbacujes neki iz korpe ;)
 
FYI, sa trenutnim popustom izgleda se ne spaja referral popust na MyProtein.
Kome nije hica, neka saceka sledece ture ;)

Prosle godine za Black Friday je bila dobra promocija, do 50% standard popust. Jeste da je bila bolja u Austriji, ali sta cemo ;)
 
Evo i ja malo temu da dignem, posto naletoh na ovo pa sad gledam izmedju ove opcine i myprotein.

Ono sto me zanima u vezi carine, ako je recimo proizvod 55e pre popusta u cart-u(korpi), pa tamo ode 30% discount hoce li na paketu stajati ta cena dakle sa uracunatim popustom, ono sto placam ili full?

Logicno mi je ono sto placam da mora da pise, ali bolje da pitam nego da fljusnem 1200-1300 din bezveze :)
 
I to je ona skracena varijanta posto sam 2x izbacivao iteme pre nego sto sam konacno kupio. Prolazi to bez frke carinu, u dinar ti naplate 32% od onoga sto pise. Jedino je bedak sto se sada ne pakuje popust jedan na drugi, prosao bi dosta povoljnije.

Tapatalk from Poco loco
 
Pise placena. Ali ti to ne igra neku ulogu veliki za carimu. Ti placas PDV svejedno.
Sacekaj mozda kad moze uz referral link da ukombinujes popuste. Pa oko 50% izadje. Isto i za Black Friday.
 
Da sad bas procitah na prethodnoj strani, a bas hteo da te cimnem za referal ako nije frka :d

Verovatno cu ostaviti za novu godinu, malo pred ili malo posle, plus ce mozda jos neko od ortaka uzeti nesto, pa da lepo uklopimo.

Za sada jedan paket ce biti od 2.2-2.5kg wheya sa iherba, imam dve povoljne opcije za Muslcepharm 100% combat illi Muscletech 100% whey nitro. A casein ako budem uzimao, uzecu ovde i cao.
Hvala za sve informacije.
 
Da, to sam citao, ovako ta razliku koju mi PDV pravi mi malo kvarj racunicu za uzimanje ovog trenutka, bukvalno mizerna usteda u odnosu na kupovinu ovde. Kumuje tome i DHL, sve sto sam gledao ide postarina od 16-18e sto je puno, ali dobro.
Sto se tice referala, to je ista/slicna fora kao na myprotein, dakle neki popust (20tak procenata) na prvu kupovinu, ali ne moze uvek, konkretno sad ne?

edit: Evo npr. za Musclepharm 100% Combat Whey mi je usteda oko 400dinara za 1KG wheya, koliko bih potrosio za mesec dana, plus ima pakovanje od 2270 kg, dok kod nas u legalnoj prodaji (ili bolje reci "legalnoj") ima samo 1.8kg. Tako da na jednom tom paketu imam reci neku ustedu od oko 1000 dinara, sto nije bas mizerno kako sam vec napisao, pa i da cekam 10 dana. Plus kao sto rekoh, zbog vecev pakovanja miran duze vreme. Sasvim ok prica dok traje discount (31-i decembar).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno