Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,779
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Tražim neki sajt koji ima zgodniju cene za dostave za Srbiju pa ako slučajno neko zna neki sajt profila poput http://www.iherb.com - hvala unapred :)
 
Cene dostave su skroz OK sa iHerba, cak i DHLom. Spedicija DHLa je problem, a ako je preko 4Lbs (1.8kg) ili 80$, samo DHL/UPS moze :(

Inace, bodybuilding.com je imao odlicne cene do 2011., ali od tada ni za Englesku nije isplativo da se porucuje.

Imao je i neki vitamin... ne znam kako se zvase, to su jedini broad spectrum koje znam.

MyProtein.co.uk, kaze Pedja sa X3M foruma, su skroz OK, pa mozes i od njih, ako ti samo osnovni suplementi trebaju.
 
Vitacost, postarina je skuplja fiksno 10$ do 3,6lb, malo su jeftiniji od iherba i glavna prednost je što vraćaju pare ako se izgubi paket.
 
Ne znam kada si poslednji put naručivao sa iherb-a tako da možda već i znaš ovo, ali za porudžbinu u vrednosti preko 40 dolara DHL Express košta oko desetak evra, paket se ne otvara pa nema naplate pdv-a i stiže jako brzo (meni je poslednji paket stigao za 48h). Samo gledaj naravno da vrednost paketa ne prelazi 50 evra kako ne bi bio carinjen, a dodatna prednost je što sa ovom metodom ne moraš da računaš troškove transporta u tih 50 evra, pošto DHL na kutiji štampa samo vrednost robe, ne i svojih usluga.
 
Vrlo neprijatno iznenađenje što se tiče iherba. Ne dobijam više opciju popusta što se tiče DHL Expressa, a i global mail opcija je drastično poskupela, i loyalty kredit srezan sa deset na pet posto. Važno da u gornjem levo uglu i dalje stoji obaveštenje da u 2017. će biti još nižim cene proizvoda/isporuke nego pre. Ovo je promena stara bukvalno par dana izgleda, pošto sam u utorak naručio paket po starim cenama.

Razočaravajuće, ali ću verovatno da i dalje ostanem sa njima, jer mi odgovara brzina i udobnost DHL isporuke, ne mogu da nagađam da li će mi paket stići za deset dana ili mesec i po preko regularne pošte, pošto onda ne znam šta da prioritizujem kada naručujem.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta izvode. Pre par dana je bilo obaveštenje na mejl o povoljnostima, između ostalog i o jeftinijoj DHL poštarini. Odmah sam napravio korpu preko 40$ da vidim kolika je isporuka i bila je 9$. I evo sad kad si pomenuo rekoh da probam kad ono 20$. Ne znam koji su razlozi ali not cool.
 
Kako ne znas? Pa razlozi su: "mozemo vise da zaradimo tako".
I Loyalty je isti njesra. Prvo je bio 10% POPUST, pa su prebacili u Loyalty credit, koji u sustini nikada neces moci da iskoristis skroz. Nego te tako i teraju da opet porucujes.

Ja prekrstio sa iHerbom zbog toga i jos jednog slucaja. Ako ne vrednuju koliko sam im ja ostavljao godisnje, naci cu ja alternative ;)
 
Ne znam šta izvode. Pre par dana je bilo obaveštenje na mejl o povoljnostima, između ostalog i o jeftinijoj DHL poštarini. Odmah sam napravio korpu preko 40$ da vidim kolika je isporuka i bila je 9$. I evo sad kad si pomenuo rekoh da probam kad ono 20$. Ne znam koji su razlozi ali not cool.

Iz nekog razloga povremeno menjaju cene slanja, i to drastično...
Za nekoliko-nedelju-mesec dana će opet biti niža, i tako u krug.

*pričam za najjeftiniju opciju slanja
 
Meni je loyalty bio vrh, jer sam stalno porucivao do 55$ sa njim, i dhl 8,40.....sad krenuo da porucim kad dhl 21$:mad:

Sta je global mail? Obicna posta?
 
Da. I ako porucujes do 50e, ne vredi, jer em je sporija em naplate PDV, pa DHL izadje jeftinije uglavnom.
 
Znam ali stigla su mi 3 paketa prosle nedelje, sad moram cetvrti poslednji da narucim....sad mi je paket 45$ a global 11, dhl 21

Opet se vise isplati dhl, jer bi tih 10$ platio pdv i cekao 20-25 dana, ovako isto para dodje za 3-4 dana
 
Poslednja izmena:
Meni je shipping 12,3 evra za paket od 48 evra, rvo baš sad gledam
 
Kako bre....kolika je tezina? Meni 1.69 funti
 
Sad je izgleda popust na global mail.
f07d57317268d594a98ebb29809097d8.jpg
486d792c6d981ece1e2eb3d0b386eec8.jpg
 
Dodaj na to 20%, koliko će ti naši naplatiti za PDV, i praktično dolaziš do cene sa DHL-om.
 
Znam da vadim temu iz mrtvih, ali da li je neko kojim slucajem nasao dobru alternativu iHerbu? Vitactost dodje na isto, 2-3$ +-, tako da to i nije neka alternativa.

Na kraju cu platiti tih 25eur DHL-a, ali ajd' pre nego sto kliknem pay, da pitam ;)
 
Za deo stvari postoji i MyProtein, ali to je samo za bas BB suplemente, nema uopste one razne druge stvari kao iHerb :(
Za drugo ne znam :(
 
Testtt.png

Kod mene nije taj slucaj. Uzeo sam za primer neki random proizvod.
Kao sto vidis u slici, shipping 44 dolara, Total weight 5.9 kg, i ako sam proizvod ima 368g. Neka je pakovanje jos 200g a nije... Sve mu to dodje na nekih 570g * 5kom = 2,85kg. A ovde total weight 5.9 ... nidje veze.
Isto se desava kada ubacim samo 1 kom, 0.98kg shipping weight, ~25$ DHL.

Plasim se da se ne isplati vise, sem za neke preko potrebne stvari.
 
Taj proizvod ima tesku ambalazu tj. tih 369g koje si naveo je neto tezina a ukupna tezina je 1.18 kg ili 2.6 lb sto i pise na slici koju si okacio. Tako da se sve slaze. Sledeci put nemoj da uzmes buter u metalnoj konzervi za opsti proracun postarine :)
 
Na Vitacost trenutno imaju promo od 20% kupon je VIBRANT.
 
Nisam jos nista narucivao ni sa Iherba ni Vitacost, pa bi mi dobro dosla pomoc ako se neko razume oko sledece situacije. Hocu da porucim neke dve stvari koje zajedno izlaze oko 45 dolara na Iherbu. Tezina je 1.79kg ali DHL ekspres nekako izbacuje postarinu 21 dolar sto je ipak mnogo. Sad ne znam dal nema pdva i carine na to jer se valjda samo gleda cena paketa bez postarine kada se narucje preko DHL express koliko sam razumeo? Obicnom postom pise "free" ali sam se nacitao dosta prica gde paketi ne budu isporuceni a kasnije niti refundirani od strane Iherba.
Ta dva ista paketa na Vitakostu izlaze 43 dolara + 10 dolara fiksna "DHL Global mail" postarina. Koliko sam shvatio to je isto obicna posta ali stize nesto brze nego "delivery by local post" opcija na Iherbu, i sto najbitnije je sigurnija jer vitakost vraca novac ako se posiljka izgubi? Zanima me da li bi se naplacivala carina (pdv svakako da) za taj paket koji bi sa postarinom izasao 53 dolara? Preko Iherb opcije kapiram da ne bi jer je ukupna cena sa obicnom postarinom 45e, tj. ispod granicnih 50 evra, pa bi mi samo naplatili pdv?
 
Je li poručivao neko sa healthmonthly.co.uk?
Vidim da imaju besplatnu dostavu za cijelu Evropu...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nisam jos nista narucivao ni sa Iherba ni Vitacost, pa bi mi dobro dosla pomoc ako se neko razume oko sledece situacije. Hocu da porucim neke dve stvari koje zajedno izlaze oko 45 dolara na Iherbu. Tezina je 1.79kg ali DHL ekspres nekako izbacuje postarinu 21 dolar sto je ipak mnogo. Sad ne znam dal nema pdva i carine na to jer se valjda samo gleda cena paketa bez postarine kada se narucje preko DHL express koliko sam razumeo? Obicnom postom pise "free" ali sam se nacitao dosta prica gde paketi ne budu isporuceni a kasnije niti refundirani od strane Iherba.
Ta dva ista paketa na Vitakostu izlaze 43 dolara + 10 dolara fiksna "DHL Global mail" postarina. Koliko sam shvatio to je isto obicna posta ali stize nesto brze nego "delivery by local post" opcija na Iherbu, i sto najbitnije je sigurnija jer vitakost vraca novac ako se posiljka izgubi? Zanima me da li bi se naplacivala carina (pdv svakako da) za taj paket koji bi sa postarinom izasao 53 dolara? Preko Iherb opcije kapiram da ne bi jer je ukupna cena sa obicnom postarinom 45e, tj. ispod granicnih 50 evra, pa bi mi samo naplatili pdv?
Iherb је без обзира на све најбољи на тржишту. Поштарине су од 0 до 10 евра. Имају највећи избор и шаљу за Србију, за разлику од неких. То су приче да iherb не рефундира новац.
Једном сам поручио преко Vitacost, мање од 50 евра, поштарина је била 10 евра, отворили ми пошиљку, још 750 динара. Хвала лепо, мењам фирму. Више пута сам поручивао преко iherb‐a, и поштарине су најчешће до 5 евра, а пар пута је било џабе, тј 0.
 
Iherb је без обзира на све најбољи на тржишту. Поштарине су од 0 до 10 евра. Имају највећи избор и шаљу за Србију, за разлику од неких. То су приче да iherb не рефундира новац.
?? Nije prica, nisu hteli da mi refundiraju ni centa kada sam odbio DHL posiljku (zbog spedicije).
Kada sam imao konkretnih problema sa itemima, samo prvi put su me pitali za sliku, posle toga sam imao ~5-6 prituzbi, nisu ni trazili dokaze, za damaged items su mi refundirali.
Doduse, ja imam 5-10.000$ vec potroseno kod njih. Cudi me da su pravili problem i za ovo za DHL da nisu hteli 90$ da refundiraju i uzmu nazad artikle (za naplate shipping). Ocigledno je nesto drugo u pitanju :)

Једном сам поручио преко Vitacost, мање од 50 евра, поштарина је била 10 евра, отворили ми пошиљку, још 750 динара. Хвала лепо, мењам фирму. Више пута сам поручивао преко iherb‐a, и поштарине су најчешће до 5 евра, а пар пута је било џабе, тј 0.
Ko je otvorio posiljku, 750 din cega?
 
Kakva je kod vas situacija sa iHerb i DHL? Kod mene jos uvek za 30$ i 500gr traze DHL 20$.
 
Nikada to nije bilo nesto bolje, ispod 40$ je DHL uvek bio skup.
16$ na >2kg i 60-65$ vrednost kod mene.
 
Želim da prvi put naručim sa iHerb-a, ako može par pitanje za iskusnije:
Da li i dalje važi onaj limit da porudžbina do 50 evra neće biti carinjenja (naravno za Srbiju)?
I da li se tih 50 evra odnosi samo na porudžbinu ali bez poštarine (npr bez DHL usluge), ili sve ukupno mora biti do 50 evra (porudžbina + poštarina)?
Da li se na to plaća i PDV (od 20%)?
Hvala.
 
Do 50e nema carine, sto platis na sajtu, to je to. 50e se odnosi samo na proizvode, dakle bez postarine.
 
optical hvala ti puno, ako može samo još da pitam, ako poručim sutra do 50 evra, da li mogu ponovo da poručim novu porudžbinu npr. za 7-10 dana, jer sve što mi treba nemože da stane za 50 evra (pa sam mislio dva puta po 45 evra). Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno