Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Kazein se ne muti u šejkeru, jer lako apsorbuje vodu i postaje maltene puding.

Što se tiče šejkera, ubedljivo najbolji (a ujedno i jeftin) je ovaj https://www.optimumnutrition.com/en-us/product/shaker-cup

Imao još mnogo sličnih, kao i one od preko hiljadu dinara i nijedan mu nije ni blizu.

Pranje podrazumeva propiranje vodom posle konzumacije, a čim dođeš kući sipaš malo sudomila, dodaš mlaku vodu, zatvoriš i promućkaš, a onda ispereš sapunicu.
 
To sam odavno provalio za kazein. Mada i ne gotivim ga iskreno da ti kazem.

Tapatalk from Poco loco
 
Emulgatori cuda cine :)
 
- dve najbitnije stavke kod proteina...

Najvažnija je vrsta proteina, količina ostalog (dakle masti i UH u njemu),

Qft.

Ne moze nikako koncentrat da bude isto dto i izolat kao sto ne moze dacia da bude isto sto i toyota. Oba te oce prevesti od tacke a do tacke b ali nije isto zato i ne kostaju isto.

Meni je muka od koncentrata dok sa izolatom nemam problema. Nisam profesionalac da ne krenu neki sa glupim lricama kako je samo za profesionalce to butna razlika.

Veoma je bitno sta ina osim proteina i koliko.
 
^pa to ja kazem, Nemanja kaze da se svi dobro mesaju :D

Nego.. posto dodatni discount za referrals izgleda ne radi uopste vec neko vreme, cimajte ljude u temi za referral, jer ce sada znaciti i nama.
Trenutno su super cene za neke stvari, posto me je bas cimnuo neko za Ref, evo sta ima odlicnu cenu a trenutno vazecim popustima (kada se uzmu u obzir cene od pocetka, i BOGO i 40% off, i tra la la.. pa cak i Black Friday):
- Impact Whey, kod nas izadje ~24e/2.5kg
- Alpha Men, 16e/240
- EAA 48e/1kg
Creatine je 8e/kg, mada nemam predstavu koja je cena kreatina, pa ni da li je ovo odlicno, dobro ili cak lose, ali cini mi se da nije bio nista priblizno jeftino?
Ne znaci da druge stvari nisu dobre, ovo je ono sto sam pratio cene.


Inace, ja sam Hydrowhey mogao bez problema i sa dobrim efektom i tokom treninga da konzumiram (kao EAAs). Cak ni ISO100, koji je sledeci najprijatniji whey da sam probao, nisam mogao ni pre treninga.
 
Koncentrat i izolat isti qc, sem za one koji ne trpe laktozu u koncentratu.

Sta ima koncentrat a da nema izolat? Gram masti i dva grama UH po merici.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razlika postoji. Meni znaci jer kao sto sam napisao muka mi ne od koncentrata. Nekome na definiciji znaci manje masti i uh. Dal vredi razlike u ceni verovatno ne ali nije isto. I nemoj seljacki recnik nismo takav forum ;)
 
Nisam rekao da razlike nema, ima razlike, i naveo sam je ;)

Ja sam covek seljak, pricam kako sam naucio. Na ovom forumu su pokondirene tikve najveci problem, a seljaci elita

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nikad nisi imao stvarno nizak procenat masti, inače bi znao koliku razliku pravi izolat. Tada te jedan gram zezne, a ne 100 kalorija iz tih "par grama UH i masti".

Ovde se sve nakaradno gleda.
Gleda se kako se muti (nijedan mi nikad nije imao grudvice, izuzev kada ne osušim šejker pre sipanja praha u njega) i uzima se bez ukusa, a onda zbog istog tog mućenja i ukusa se sipa kakao, banane, mleko i dekstroza (količinu bolje da ne pitam) što ubije u pojam ceo koncept PWM-a.

Gledate cenu izolata u odnosu na cenu koncentrata. Imate povoljnije izolate, sa velikom razlikom u sastavu u odnosu na koncentrat.

Kada gledate sastav gledate na mericu, cenu gledate po kutiji, a ne gramu proteina (koncentrat ima obično 70%, a izolat 90% - u startu cena kutije može da bude veća za 28,6% a da po gramu proteina bude identična!), a onda tu istu surutku pijete u svim prilikama.
- Ajde probajte obrnuto.
Pogledajte sastav na celu kutiju (koliko nepotrebnih grama masti, uh i kalorija "dobijete", čitaj "platite"), cenu po gramu proteina (podrazumevam da i koncentrat i izolat imaju isključivo proteine mleka, ne graška, soje i ostalih gluposti), a onda koliko ga često pijete (samo posle treninga (sa tegovima!) ima efekta, ostalo ste bacili u šolju), pa preračunajte koliko je to skuplji na mesečnom nivou.

Ja svakako uzimam posle treninga 30g proteina. Bilo da je to ovaj ili onaj prašak, ovaj ili onaj procenat proteina. Ali i računam cenu na 30g proteina, a ne na mericu praška u kome može biti od 15g do 30g proteina.
 
Poslednja izmena:
Kilo izolata sa popustima me je izlazio oko 1000 i nesto dinara. Ne vidim zasto bi uzimao koncentrat od koga mi poneakd bude muka.

Razlika postoji i primetna je i kod rekreativaca koji su na ozbiljnoj definiciji. PLus mnogo lakse pada na stomak nekome ko je osetljiv kao ja.

Isto nije. Dal se isplati razlika u ceni to je invididualno, nekome da nekome ne. Svako ima pravo izbora, ali da je izolat marketinska fora i sluzi samo za profesionalnce je jedna od najvecih gluposti koju sam procitao.

Nisam rekao da razlike nema, ima razlike, i naveo sam je ;)

Ja sam covek seljak, pricam kako sam naucio. Na ovom forumu su pokondirene tikve najveci problem, a seljaci elita

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Sve ok , samo ovde ne mozemo tako pricati.
 
Poslednja izmena:
Ovde se sve nakaradno gleda.
Gleda se kako se muti (nijedan mi nikad nije imao grudvice, izuzev kada ne osušim šejker pre sipanja praha u njega)
Mislis da sam falsirao sliku ili ne umem da osusim posudu? :D

i uzima se bez ukusa
Pa kada neki sa ukusima su gadni kao da se jedu pihtije sa (pravom) kineskom hranom i nekim "cleansing smoothie"-em ;)

, a onda zbog istog tog mućenja i ukusa se sipa kakao, banane, mleko
Nista od toga nikada nisam sipao u whey!
i dekstroza (količinu bolje da ne pitam) što ubije u pojam ceo koncept PWM-a.
Nisam ni dex, vec maltodex. Sto je valjda i poenta u PWMu?


Mislim osecam se prozvanim zbog ovog gore, ali se inace slazem skroz sa izborom koji pominjes :D


@Weasel, sta fali kontroli kvaliteta (qc) :D
 
@nemanja123

Zanimljivo zapazanje vezano za izolat/koncentrat cenu,ali nisam to prevideo. Cena mp izolata bez ukusa po cistom gramu proteina je 1.78 dinara, dok je cena koncentrata 1.15 din. To je sa uracunatom carinom i pdvom dok su bili moguci dupli popusti,sad je razlika u ceni jos veca.

55% je dakle skuplji izolat od koncentrata bio poredeci samo cene cistog proteina u kutiji, sad je vise.

Ko zbog stomaka ne trpi koncentrat to je skroz razumljiva kupovina, a kome smeta gram masti i gram uh vise zbog definicije, po meni cepidlaci zbog 10 kalorija razlike

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislis da sam falsirao sliku ili ne umem da osusim posudu? :D


Pa kada neki sa ukusima su gadni kao da se jedu pihtije sa (pravom) kineskom hranom i nekim "cleansing smoothie"-em ;)


Nista od toga nikada nisam sipao u whey!

Nisam ni dex, vec maltodex. Sto je valjda i poenta u PWMu?


Mislim osecam se prozvanim zbog ovog gore, ali se inace slazem skroz sa izborom koji pominjes :D


@Weasel, sta fali kontroli kvaliteta (qc) :D

Mislim da ne umeš da umutiš :)
Bez ljutnje, ali evo stavio u šejker MyProtein bez ukusa, promutio deset puta, pene ima 3-4mm u visini koja je od samog mućenja (i samo vodu da mutiš bil obi je slično) i raziđe se za nekoliko sekundi. Ni jedne jedine gromuljice nema! Sve rastvoreno, kao mleko.

Što se ukusa tiče, koliko meni ništa ne smeta, toliko mislim da si ti otišao u drugi krajnost.

Ne ide maltodejstroza u PWM nego i ona i dekstroza, ali u tačno određenoj količini, a ne po 30-50g koliko ljudi stavljaju.

Nije bilo upućeno direktno tebi, iako si neke stvari ti rekao. Neko je pomenuo da se ne muti, ali zato kad stavi deks onda bude super. Pa ako se zbog toga stavlja dekstroza i pije u svakoj prilici (kao što verujem da većina radi), onda udrite čokoladno mleko...
@nemanja123

Zanimljivo zapazanje vezano za izolat/koncentrat cenu,ali nisam to prevideo. Cena mp izolata bez ukusa po cistom gramu proteina je 1.78 dinara, dok je cena koncentrata 1.15 din. To je sa uracunatom carinom i pdvom dok su bili moguci dupli popusti,sad je razlika u ceni jos veca.

55% je dakle skuplji izolat od koncentrata bio poredeci samo cene cistog proteina u kutiji, sad je vise.

Ko zbog stomaka ne trpi koncentrat to je skroz razumljiva kupovina, a kome smeta gram masti i gram uh vise zbog definicije, po meni cepidlaci zbog 10 kalorija razlike

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Nisam proveravao tvoju matematiku, iako verujem da nije tolika razlika u ceni)(možda bio neki ekstremni slučaj), ali evo sa tvojom računicom, ono što sam rekao da izračunaš, a nisi.
Ako uzimaš 30g proteina (ne praška) posle svakog treninga i da su treninzi 3 puta nedeljno, izolat te košta čitavih 226,8 dinara više mesečno.
Koliko praznih kalorija unosiš sa koncentratom na celu kutiju nisam računao.

Znam da 55% zvuči mnogo (a i ti je relativna mera u odnosu na manju cenu, a ne obrnuto), ali kad staviš lepo na papir koliko je to zaista skuplje na mesec dana, pa to je smešno. A uz to izbegneš gomilu praznih i nepotrebnih kalorija iz koncentrata.
Inače, ako iste te prazne kalorije gledaš na procenat (iz izolata naspram koncentrata) ta cifra će biti daleko fascinantnija ;)
 
Poslednja izmena:
Uzimati 30g 3x nedeljno mesec dana nece doneti ama bas nikakve rezultate. 2x dnevno po 25g 6-12 meseci je vec realnije.

Nema greske,oko 0.6 din po gramu proteina je skuplji izolat. Na 5kg dzak koji ima 4.6 kila proteina, to izadje 2760 dinara-nije strasno ali to je meni skoro 1000 din mesecno, 100e godisnje za isti protein sa malo manje masti i uh koje ionako unosim kroz ishranu, pa par grama vise ne znaci nista. Izolat spasava cinjenica da je 92% u odnosu na 81% koncentrata, inace bi bila jos veca razlika u korist koncentrata

Kazein je posebna prica,totalno neisplativ

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Druže, cela tvoja logika oko ove priče je nakaradna. Bez ljutnje, iskreno ti kažem.

Van treninga uzimati surutku je bačen novac. Sve van PWM-a ide pravo u WC šolju.

Tebi trebaju proteini iz mesa, a ne surutke. Po ovome sto pišeš se kladim da je tako i da iz normalnih (ne suplement) namirnica ne unosiš dovoljno i/ili imaš dobar placebo efekat.

Verovanje da 50g nečega dnevno pravi neku razliku bolje da ne komentarišem.
Sa tom logikom obično idu početnici, da će ima kutija od 2kg napraviti ne znam koliko mišića. Takvo razmišljanje nema veze ni sa čim.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne umeš da umutiš :)
Bez ljutnje, ali evo stavio u šejker MyProtein bez ukusa, promutio deset puta, pene ima 3-4mm u visini koja je od samog mućenja (i samo vodu da mutiš bil obi je slično) i raziđe se za nekoliko sekundi. Ni jedne jedine gromuljice nema! Sve rastvoreno, kao mleko.

Pa necu sejker... mozda ga ti samo properes, ali ja hocu da sve uvek bude penom, sapunicom i sundjerom oprano, a u sjeker ne moze da udje sundjer nego moram neke kerefeke i za onaj otvor (za pice), a tek za mrezicu da smisljam... da sam u Koreji ne bi morao, tu ima odlicnih sundjera za tu namenu :D

Što se ukusa tiče, koliko meni ništa ne smeta, toliko mislim da si ti otišao u drugi krajnost.
U kom smislu tacno?

Ne ide maltodejstroza u PWM nego i ona i dekstroza, ali u tačno određenoj količini, a ne po 30-50g koliko ljudi stavljaju.
To je stvar osecaja, ukusa, verovanja... u praksi mislim da meni razlike nece biti. Iskreno ne primetim razliku da li uzimam Whey posle treninga ili ne, nego ... jbm li ga zasto ga uzimam :D
Probao sam samo whey, sa dexom (dobio neki paketic promo, inace ga ne kupujem..), maltodextrin.. sve mi dodje slicno. Nikako da se umuti bez grudvica.
E ako mu stavim iBCAA ili ovaj The Amino+ malo, onda ne mora nimalo jako da se muti! Neki emulgator ga sredi.
Nije bilo upućeno direktno tebi, iako si neke stvari ti rekao. Neko je pomenuo da se ne muti, ali zato kad stavi deks onda bude super.
A, to nisam ja :D
Ja cak i posle treninga ne uzimam uvek, van toga nikada. Ni ono Omega3+Whey umesto kazeina.

Nisam proveravao tvoju matematiku, iako verujem da nije tolika razlika u ceni)(možda bio neki ekstremni slučaj)
Nije toliko. Jos gore je;)
https://www.myprotein.rs/sports-nut...in/10529805.html?affil=awin&countrySelected=Y
70.5e za 2.5kg, 80% protein - hidrolizovani.
https://www.myprotein.rs/sports-nutrition/impact-whey-izolat/10530911.html
108e, 5kg, 90% protein - izolat.
https://www.myprotein.rs/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html
61e, 5kg, 82% protein - koncentrat.
108/61*82/90 = ~1.61
E sad zavisi sta uzimamo kao osnovu, koncentrat (60% je skuplji izolat) ili izolat (~30% je jeftiniji koncentrat).

Ako uzimaš 30g proteina (ne praška) posle svakog treninga i da su treninzi 3 puta nedeljno, izolat te košta čitavih 226,8 dinara više mesečno.
Ja bi to ovako rekao: 5kg = ~150 treninga, sto je barem nekih 6 meseci (vecini ce pre biti 12 meseci). I na 6meseci 40e vise nije mnogo ako je bolja stvar, za one koji ozbiljno treniraju.
Mi koji smo "neozbiljni", nama je na 12m, pa to ipak nije puno mesecno. Mada, iskreno, mislim da whey ne znaci nista treningu.

Video sam razliku sa iBCAA i glutaminom. Ozbiljnu razliku sa tecnim AK, a cini mi se i sa ovim iEAA (rastvorljive EAA u prahu). Sa whey-om niks :(


Znam da 55% zvuči mnogo (a i ti je relativna mera u odnosu na manju cenu, a ne obrnuto), ali kad staviš lepo na papir koliko je to zaista skuplje na mesec dana, pa to je smešno. A uz to izbegneš gomilu praznih i nepotrebnih kalorija iz koncentrata.
Inače, ako iste te prazne kalorije gledaš na procenat (iz izolata naspram koncentrata) ta cifra će biti daleko fascinantnija ;)
Interesantno da hidrolizat ima mnogo vise UH/M od I. Konkretno za MP-ov Izolat ima jedva gram UH/M ukupno, koncentrat ima 5/7.5 UH/M, a hidrolizat 3.2/4.7.
 
Ako vec neces sejker onda makar mutilicom za nes izmuti to ko covek. Ja ustvari ne znam ni kako ti to mutis a da ti ostanu grudvice.
Inace, sejker se jako lako pere, ne znam gde je problem. Sundjer kad stisnes prodje kroz rupu. Imas i one cetkice za pranje casa i flasa... Stvarno si nepotrebno zakomplikovao :d

Tapatalk from Poco loco
 
Pa necu sejker... mozda ga ti samo properes, ali ja hocu da sve uvek bude penom, sapunicom i sundjerom oprano, a u sjeker ne moze da udje sundjer nego moram neke kerefeke i za onaj otvor (za pice), a tek za mrezicu da smisljam... da sam u Koreji ne bi morao, tu ima odlicnih sundjera za tu namenu :D


U kom smislu tacno?


To je stvar osecaja, ukusa, verovanja... u praksi mislim da meni razlike nece biti. Iskreno ne primetim razliku da li uzimam Whey posle treninga ili ne, nego ... jbm li ga zasto ga uzimam :D
Probao sam samo whey, sa dexom (dobio neki paketic promo, inace ga ne kupujem..), maltodextrin.. sve mi dodje slicno. Nikako da se umuti bez grudvica.
E ako mu stavim iBCAA ili ovaj The Amino+ malo, onda ne mora nimalo jako da se muti! Neki emulgator ga sredi.

A, to nisam ja :D
Ja cak i posle treninga ne uzimam uvek, van toga nikada. Ni ono Omega3+Whey umesto kazeina.


Nije toliko. Jos gore je;)
https://www.myprotein.rs/sports-nut...in/10529805.html?affil=awin&countrySelected=Y
70.5e za 2.5kg, 80% protein - hidrolizovani.
https://www.myprotein.rs/sports-nutrition/impact-whey-izolat/10530911.html
108e, 5kg, 90% protein - izolat.
https://www.myprotein.rs/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html
61e, 5kg, 82% protein - koncentrat.
108/61*82/90 = ~1.61
E sad zavisi sta uzimamo kao osnovu, koncentrat (60% je skuplji izolat) ili izolat (~30% je jeftiniji koncentrat).


Ja bi to ovako rekao: 5kg = ~150 treninga, sto je barem nekih 6 meseci (vecini ce pre biti 12 meseci). I na 6meseci 40e vise nije mnogo ako je bolja stvar, za one koji ozbiljno treniraju.
Mi koji smo "neozbiljni", nama je na 12m, pa to ipak nije puno mesecno. Mada, iskreno, mislim da whey ne znaci nista treningu.

Video sam razliku sa iBCAA i glutaminom. Ozbiljnu razliku sa tecnim AK, a cini mi se i sa ovim iEAA (rastvorljive EAA u prahu). Sa whey-om niks :(



Interesantno da hidrolizat ima mnogo vise UH/M od I. Konkretno za MP-ov Izolat ima jedva gram UH/M ukupno, koncentrat ima 5/7.5 UH/M, a hidrolizat 3.2/4.7.

Uzmi šejker koji sam preporučio. Sve se lako skida i vraća na mesto, a i ruka i sunđer stižu do svakog dela.

Što se ukusa tiče, mislio sam u smislu da meni većina odgovara, a tebi maltene nijedan. Obojica smo u krajnosti, ali bih rekao da si ti dalje [emoji14]

PWM nije nešto gde bi tek tako trebalo da vidiš razliku. Ne na kraći period (ispod godinu dana) ili ako nisi na dijeti.
Dekstrozu i maltodekstrin ne uzimaš po osećaju, nego po insulinskom odgovoru. E sad, ako nećeš sam sa meriš i vidiš koja ti tačno količina čega odgovara, onda uzmeš ono što su drugi merili ;)
Uzimaš oba jer krpiš rupe insulinskog skoka. Zato je idealan Vitargo (od istoimene firme), jer ima više komponenti i drži insulin visokim tih sat vremena koliko i treba (plus brzo digne i brzo vrati na normalu).

Što se mućenja tiče, ovo sada preterujte. Ranije su mutili kao feri da si sipao unutra, a sada se polemiše o peni koja je manja nego na kafi, kao da je crna rupa koja guta mišiće.

Whey+omega (ili bilo koje masti) umesto kazeina je živa glupost. Kao da u automobil prdneš kerozin i očekuješ da će auto poletiti (bukvalno) kao i raketa.

Cena ovoga što računaš je bez ukusa i povoljna. I opet, za rekreativca i profesionalca sa 3-4-5 treninga nedeljno bude do 500 dinara više mesečno.

Hidrolizat se sigurno pravi od koncentrata, pa zbog toga i ima UH/masti.
 
Fora za ciscenje sejkera je da se cisti cim se popije whey,sto duze cekas veci je problem

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni MP ukusi odgovaraju, bas su laki.
Drugi mi uglavnom ne prijaju. Jedino Hydrowhey vanila mi se svidja. Jak bas ali prijatan

One cokolade i jagode vecine proizvodjaca... ufff :)
 
Ne pitah te alfa,ona vanila koju si mi slao, jer bila obicna vanila? Posto imaju i prirodnu vanilu, stevia vanilu i cini mi se jos jednu

Ne znam dal sam ovo napisao,citao sam gomilu rivjuova na engleskom vezano za ukuse, i ubedljivo najvise ljudi je preporucilo slanu karamelu i cokoladni lesnik

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Obicna vanila. Slana karamela zvuci fino :)
 
Druže, cela tvoja logika oko ove priče je nakaradna. Bez ljutnje, iskreno ti kažem.

Van treninga uzimati surutku je bačen novac. Sve van PWM-a ide pravo u WC šolju.

Tebi trebaju proteini iz mesa, a ne surutke. Po ovome sto pišeš se kladim da je tako i da iz normalnih (ne suplement) namirnica ne unosiš dovoljno i/ili imaš dobar placebo efekat.

Verovanje da 50g nečega dnevno pravi neku razliku bolje da ne komentarišem.
Sa tom logikom obično idu početnici, da će ima kutija od 2kg napraviti ne znam koliko mišića. Takvo razmišljanje nema veze ni sa čim.
Promakla mi ova poruka

Druze, ne mislis valjda da misic ima filter za proteine pa surutkin prima samo posle treninga??? Smesno. Apsolutno sva hrana i svi sastojci iz hrane se apsorbuju nezavisno od treninga. Istina je da je posle treninga apsorbcija hranjivih sastojaka veca zbog anabolickog prozora, ali anabolizam je prisutan skoro konstantno ukoliko se odgovarajuce hranis. Whey kao pwm je samo jedna od njegovib upotreba. Ko zeli da izgradjuke misicnu masu, po misljenju ogromne vecine bodibildera (od kojih su mnogi doktori kao i doktori medicinskih nauka), treba da unosi 2-3g proteina po kilogramu Ciste telesne mase. To je u mom slucaju oko 200g proteina dnevno. Aj ti unesi 200g proteina kroz hranu...to je kilo posnog mesa. Istina je da se misici mogu graditi i sa manje,oko 1.5g po kg ali je proces nesto sporiji. Takodje,kad si na dijeti, potrebno je unositi VISE proteina u odnosu na bulk, zbog antikatabolickog dejstva.

Dakle, stav da se whey protein izbaci iz organizma ako nije iskoriscen kao pwm je puko neznanje. Misic se ionako gradi u danima odmora,a ne posle teretane, nije to balon pa da se napumpa dizanjem tegova i tako da poraste. I u danima odmora treba unositi 5-6 obroka dnevno bogatim proteinima. Ukoliko su aminokiseline dostupne u krvi stalno, anabolizam je maksimalan, katabolizam minimalan

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Whey je brzi protein i zato jedinu upotrebu moze da imau pwmu i eventualno ujutru.
Naravno da treba jesti tokom celog dana i naravno da treba uneti vise od 2 grama proteina po kg dnevno ako zelimo da rastemo, ali to treba unositi vecinom iz hrane.Misic se hrani u danima odmora iz cvrste hrane a ne whey-a.
Ne moze whey nikada da zameni cvrst obrok.
200 grama proteina je lako uneti bez imalo praska.5-7 kvalitetnih obroka dnevno i unesem 250-300 grama proteina bez praska.(imam 100kg)




Uneti whey van pwm-a je glupost. Ako oces zamenu za obrok onda blend(mada nije kvalitetna zamena ). Uvece kazein koji je odlicna stvar i 20 puta bolja opcija od ella i slicnih sireva. Whey iskljucivo u pwm, a doktori i profesionalni bodibilderi sto usporavaju whey mastima i kazu to je isto sto i kazen lupaju gluposti i to bas.
 
Poslednja izmena:
Idi to reci onda Layne Nortonu, Dave Palombu, Kolemanu i ostalima

Vise verujem njima nego strucnjacima sa foruma, a i vec sam objasnio da ja licno ne mogu da unesem 200g proteina iz hrane, i 150 mi je izazov.
 
Poslednja izmena:
Nisam mogao da nadjem neke klipove koji bi bili veoma poucni za vas momci (sem ako se smatrate isuvise pametnim da bi vas neko u nesto upucivao), ali evo recimo Dave Palumbo seminar, gde prica kako kombinovati whey protein i obroke u rezimu obrok-sejk-obrok-sejk-obrok-sejk. Tako je on radio, 3 obroka u toku dana i 3 sejka. Bio profesionalac,imao 140kila, plus studirao medicinu.
7.56min na snimku,mada moze i ceo da se pogleda,vrlo poucno

https://www.youtube.com/watch?v=RuBNlcB4UhQ&t=447s

dakle, nebuloza je da se whey izbacuje ako nije konzumiran odmah posle treninga. Msm, to je toliko smesna ideja, pa to je isti protein kao u mleku, to bi bilo isto kao reci da se proteini mleka ne apsorbuju ako se ne popije posle treninga. Jedino sto moze da se desi je da se neke aminokiseline iskoriste za energiju jednom kad su u krvi/jetri,ali o neapsorbciji nema govora. Kao da vilusi u crevima imaju mozak pa znaju kad je ko trenirao pa hocemo/necemo apsorbujemo...
 
Zasto bih ja isao da kazem njima. Nek dodju oni da kazu meni, ali da ne izostave na koliko su testa i gh dnevno.

PLaceni klipovi gde Roni pije po 3 mercie svaka 3 sata, a average joe misli da se tako raste ne bih komentrisao.


Dakle nebuloza je da se whey pije tokom dana. Zato postoji blend, a za uvece postoji kazein. Whey je za pwm i eventualno ujutru kad je potreban brz protein posle duzen perioda bez, a to sto neko na teskoj hemiji roka jos 10 merica dnevno ne znaci da ima poente.

Nije dave bio onoliki i profesionalac od 3 obroka i 3 sejka to je sigurno.

Zna se zasta sluzi whey, zasta blend, zasta kazein. To su dodaci ishrani za razlicito doba dana, a ne obroci pogotvu ne whey.
 
Poslednja izmena:
Trenutno imaju neku akciju u Pansport za Whey
 
@weasel

Znaci ocigledno ne slazes se sa misljenjem nemanje da se whey apsorbuje samo ako se pije posle treninga? Ok, to da razgranicimo. Mada,zanimljivo je da mu nisi protivurecio, verovatno ga smatras steucnijim od sebe, ili ti je u tom trenutku poradi ega prioritet bio da se utimis protiv mene :) inace, glupost je piti whey odmah ujutro na prazan stomak, jer ce ga telo prioritetno koristiti za energiju. Prvo obrok, pa whey.

Inace,info o konzumaciji whey-ja 2-3x dnevno od po nekoliko merica svaki put sam cuo od par desetina bildera,ne samo od Palumba. Sto bi oni tebi dolazili, ti si nebitan siroj javnosti a ti ljudi od toga zive. Mislim opet da imas ego problema, sudeci po onom sto pises. Valjda,ako zelis nesto da naucis, ti trebas da istrazis o cemu se radi, drugi nemaju nista od toga sto te skoluju, ti imas. Mada,kao sto sam pretpostavio, vec si ubedio sebe u to, pa sigurno je da necu ni ja da te razuverim,niti mi je to cilj, niti me zanima.

Tako da bih se iskljucio iz diskusije

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno