Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Кад већ помињеш, колико се сећам, једино би дестилисана вода била без неких штетних састојака а рецимо и мајчино млеко које пију бепци има свашта штетног у себи. Па нико није против, као што су против тога да одрасли пију неко млеко или једу нешто слатко.
 
Od destilovane vode se ne umire brzo kao od slane ali bas zato sto nema nista u sebi je stetna posto mi pijemo vodu jer nam trebaju elektroliti tj. minerali cega nema dovoljno u destilovanoj vodi. Ideja da treba da se pije destilovana voda umesto obicne je jednako onom verovanju da covek moze preziveti samo upijajuci energiju sunca. Mislim, mozes ti unositi elektrolite samo kroz hranu ili suplemente ali zasto? Ako ne unosis dovoljno bubrezi rade prekovremeno a kao i svaka masina, pa i bioloska sto radi vise nego sto treba se ranije pokvari. Meni je nevidjeno glupo piti destilovanu vodu uz suplemente.

Edit: Nema majcino mleko nista stetno, to su gluposti koje potura Nestle i slicni da bi prodavali one njihove formule. Gde vadite te informacije, da mi je znati? Sto se kravljeg tice, pa mi bas i ne varimo njega najbolje a odredjeni ljudi su narocito osetljivi. Oko slatkog, pa ono, ako ti nije jasno sta je industrijski secer uradio ljudima onda nema smisla objasnjavati. Ovoliko dijabeticara, debelih, srcanih bolesnika je direktna posledica prekomerne upotrebe secera. Odgovorno tvrdim da prosecno zdrav covek koji ima minimum fizicke aktivnosti (30 min setnje) ne moze da se ugoji ako ne konzumira beli secer. Mada tu je i pivo, mozda pomogne gojenju mada ja ne pijem. Ugojiti se od unosa masne hrane bez secera nije lako.
 
Poslednja izmena:
Није ваљда да сам поруку написао толико погрешно да неко схвати да предлажем да се дестилисана вода пије? Нарочито и суплементи уз њу. Хтео сам да кажем да се превише гледа да је нешто штетно на основу тога што негде неко има проблема са тим. Дестилисана вода нема ништа у себи па ни штетне састојке али не видим разлог да то неко пије. Можда си приметио да сам више пута помињао чесмовачу, мени то толико мало смета да не јурим разне "квалитетне" и "богате" воде, као што не јурим ни суплементе. Добро знам о томе шта се уноси уз воду, моја мајка је имала проблеме са дехидрацијом и нисмо успели да то решимо. :(

Млеко некоме смета и то је разлог да га не пијемо? Знам за случајеве да сунчева светлост некоме изузетно смета, знам и да обичан ваздух некоме прави проблеме па? Да не дишемо? Иначе се не сећам да сам икада у животу чуо да некоме млеко прави проблеме. Можда ту и тамо неко не воли, можда је и он чуо да не варимо добро па решио да не пије. Можда неко има лоша искуства из детињства па му се огадило. Да се исправим, ово о млеку сам чуо у рекламама неких млекара које праве специјално млеко које не смета онима којима обично млеко смета.

О шећеру и слаткој храни уопште имам слично мишљење. Јесте, некоме смета, неко постане дијабетичар и угоји се али и то има везе са метаболизмом. Знам за неке који су избацили шећер и то компензују брзом храном а шетња им је до неке брзе хране, да не кажем до мека. Мислиш да нису дебели? Више пута сам помињао, целог живота једем све што ми се свиди а ту су и масно и слатко и слано и нарочито љуто, пијем све и свашта, од алкохола преко пива до ретких газираних сокова. Највише чесмовачу, зато се и јављам у оваквој теми. Никада нисам прескочио оброк или нешто што искрсне да се не бих угојио. И нисам дебео, једино што имам пивско стомаче али ми се чини да ми је тако одувек, сећам се да сам се још у средњој школи чудио како ја имам стомаче а школски другови углавном немају. А тада сигурно нисам пио пиво. ;)

Ако неко има проблем који му смета, не мора да се ствара фама и цела прича око тога да баш то не ваља. Није ништа чудно да некоме нешто смета и као што ја нећу своју сестру која је дијабетичар да убеђујем да једе ово или оно, тако ни њој не успева да мене одврати од онога што њој смета.
 
Radi li jos fora za MyProtein referral na novi account i 50% popust na porudzbinu? Mrzi me da cekam black friday.


Btw. smanjili su pakovanja za neke vitamine i minerale, konkrento cink&magnezijum samo 90kom (nekad 270) kao i Omega3 samo 250kom.(nekad 1000)
 
Poslednja izmena:
Nisu smanjili nego ponekad neka vecih, ponekad nema manjih pakovanja, uglavnom ovo prvo. Sacekaj malo, bice ih opet.
 
Odakle naruciti Opti men?
Kod nas na netu cena 2500 za 90kom. Na FB 2200 plus postarina i uvek doza nesigurnosti da li je real or fake.



Racunica za iHerb kaze da se za 50$ robe postarina placa dodatno ~23$ za DHL i ako jos uvek vazi ono @DHL za <50eur tax free:


- ukupna cena na iHerbu bi bila 73$ za 300kom = 0.243$/kom

- cena kod nasih lokalnih FB dilera bi bila 2500din za 90kom = 0.266$/kom
-------------------------------------------------------------------------

To mu dodje oko 9% povoljnije uz pouzdano poreklo sa iHerba.
 
Poslednja izmena:
Kod nas šverceri donose iz EU, a tamo su doze istog tog multivitamina 5 puta manje nego u USA!

Pisao sam skoro kad sam uzeo ovde sa sajta, ne od švercera.
Ako uzmeš doze u obzir, samo iHerb se isplati. 41$ 240 komada plus ~23$ isporuka. Kod nas je 4.000 dinara 180 tableta, ali maltene sve je 5 puta manje koncentracije, pa ti računaj.
 
Onda mu to dodje jos isplativije. Ionako bih USA koncentracije pio 1-2 dnevno ili kad se setim.
 
Da javim da na UK Myprotein sajtu postoji 40% black friday popust i jos su im artikli u osnovi jeftiniji nego na RS sajtu.

Evo napunih korpu i ne verujem koliko je ovo jeftinije:

5KG wheya 41gbp
ZMA 270k 15gbp
Alphaman 11gbp
Omega3 1000kom 16gbp


edit: S tim da cim se valuta promeni na EUR/rsd cene odu na gore. Nisam jos uradio checkout.

edit2: Trebalo bi obratiti paznju i umanjiti valutni rizik: cena je u funtama, kartica je u eur/din, a paypal je u eur.
 
Poslednja izmena:
Na DE sajtu posle dodavanja koda izadje malo jeftinije od toga, kad se prebaci u eure.
 
Ne prolazi Paypal placanje. Ima deo na balansu plus na kartici. Mozda zeza zbog UK sajta, a shipment za Srbiju.
We've experienced a problem when trying to charge the payment details provided and as a result, we cannot dispatch one or more of your item(s) until the problem has been resolved.
 
Ne mozes sa UK sajta da saljes u Srbiju.
Kao ni sa UK na nemacku adresu i slicno.
 
Na srpskom je sada samo nesto 1000din skuplje (pojavio se i kod nas 40% BF popust), ali i na nasem ima problem:

"PayPal je trenutno nedostupan. Molimo platite alternativnom metodom."
 
Poslednja izmena:
Ako neko zeli nesto sa MP i da ga ubacim u paket moze da mi se javi.
 
Jel moze sa DE sajta da se naruci u Srbiju? Jel ono bese ima carine ako je cena sa onih 10e postarine veca od 50e? Proizvodi koje bih narucio su 47...
 
Koliko vidim na DE sajtu, ne moze da se izabere Srbija za dostavu. Nudi Nemacku, Austriju, Svajcarsku,Portugal i Vereinigtes Konigreich (UK).
 
Poslednja izmena:
Da javim da na UK Myprotein sajtu postoji 40% black friday popust i jos su im artikli u osnovi jeftiniji nego na RS sajtu.
Nazalost to je skoro uvek tako, iako za kod nas "nema VAT", opet je skuplje :( Kao i SportsDirect, bezobrazluk.

Omega3 1000kom 16gbp
Nema ga vise?
Probaj za PPal da sve platis karticom? Umelo je da zeza ako se deo uzima sa balansa, cak i da imas istu valutu. (random, nema veze sa MyProtein-om)

Doduse, bolje je kada nije BFriday, nego onih 25+30 % da se uhvati za referral :)

To slanje za drugu zemlju kada izaberes UK sajt i ne fura... tako sam uspeo da izaberem slanje za Srbiju, BFRIDAY popust i UK cene, stigne do placanja na PPal.
Ali ne smem dalje, garantujem da ce nesto da zeznu :D

BTW, cimajte za referrals ko nema nalog, trenutno je 20e po referralu! Preko toga moze i sa TopCashbacka da se dobije CB (doduse UVEK mora da se cima i salje Claim, i cekao sam preko 3m ovog puta, a jos uvek cekam preko 3m na drugoj porudzbini)
 
Poslednja izmena:
RS40 vazi na myprotein.rs.
Juce sam probao da porucim sa myprotein.com-a, tako sto stavim "Ship to: Serbia", locale: UK, currency: EUR. Dobio sam UK cene (u EUR), prosla je porudzbina, adresa je ostala RS.
Javljam da li posalju stvarno.

Jurite referrals, jeste da trenutno ne moze da se iskoristi zajedno sa rS40 kodom, ali dobija referrer 20EUR. Da, jesam rekao, ali je na prethodnoj strani, a ljudi ne citaju ni post iznad svog :D
 
iHerb ima promo code za black friday: "black"

Kako se ovaj popust tretira kod DHL tj. koje cene ce biti u deklaraciji, sa ili bez popusta? Pitam zbog onih <50eur bez carine i pdv kod DHLa.
 
Na krajnjem računu će se prikazati cena sa popustom (bar je takav slučaj bio kod mene kada sam koristio poslednji put promo kod). Ne pojavljuje se cena bez umanjenja, koliko se sećam.
 
11% je popust za black.
 
Poslednja izmena:
Kupljeno na iHerbu u cetvrtak, a DHL isporuka zakazana za ponedeljak u Beogradu.
 
Jula poruceno sa MyProteina, pocetkom avgusta claim na TCB za cashback - danas sam tek dobio odgovor da je nadjen! :)
Prvog puta je trebalo svega 3-4 dana, koliko se secam (bas bas bas kratko), sada 4 meseca samo :p
 
Porucio u Avgustu, resili u oktobru za 2.5m ;)

Prekjuce porucio sa MP, jos uvek je u pripremi. Izgleda da se raspadaju od porudzbina za BF.
 
Mislim da nemaju artikle na istoj lokaciji. Meni je istog dana "otpremljeno", tj. bilo je ono ready for pickup by courier, ili kako vec stoji prvi red na HUT trackingu.

Dobro je da radi cashback barem... jeste smor, ali ne volim da ostavljam novac koji ne moram :p
Oce neko funte na PayPal, BTW? :D Ne volim da ih konvertujem za koriscenje ;)
 
jedno pitanje, da li se referral code na MP dodaje na vec postojeci discount uz RS40?
 
Nejad da, nekad ne. Tebe ne kosta svejedno.
Mislim da sada ne vazi, prosle nedelje nije.
 
Nazad
Vrh Dno