Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

da li ima necega u prodavnici u manjim kolicinama npr 1kg ili 500g
 
da li ima necega u prodavnici u manjim kolicinama npr 1kg ili 500g
dobra vrednost.
 
Pozdrav ljudi, ako moze jedna info. Prvi put sam na ovoj temi jer imam nameru da kupim neke suplemente online i videh da je nekoliko vas kupovalo sa https://aavalabs.com

Naime, zanima me da li su vam pored shippinga naplacivani i neki dodatni troskovi? Ukupna cena moje narudzbine bi bila 48,97 plus 8,99 shipping. E sad, da li u tih 50e mora da bude ukljucena i cena shippinga da bi se izbeglo carinjenje? I da li moze da pravi problem sto je ovaj jedan d3 gratis? U smislu da uracunaju i njega u cenu...
555d60529e521bc3baa2fc78e4a4569f.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, ako moze jedna info. Prvi put sam na ovoj temi jer imam nameru da kupim neke suplemente online i videh da je nekoliko vas kupovalo sa https://aavalabs.com

Naime, zanima me da li su vam pored shippinga naplacivani i neki dodatni troskovi? Ukupna cena moje narudzbine bi bila 48,97 plus 8,99 shipping. E sad, da li u tih 50e mora da bude ukljucena i cena shippinga da bi se izbeglo carinjenje? I da li moze da pravi problem sto je ovaj jedan d3 gratis? U smislu da uracunaju i njega u cenu...
555d60529e521bc3baa2fc78e4a4569f.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Meni je posle dvadesetak porudžbina, prošle nedelje naplaćen pdv (na 35$ oko 750 din). Doduše, ovaj put bile su i neke kozmetičke sitnice za ženu pored suplemenata. Do tada, nikad ništa.
Mislim da ti je pametnije da ti i poštarina bude u tih 50E, u protivnom ide carina, pa pdv na to plus špediterski troškovi DHL koji nisu mali. Tada se ništa ne isplati....
Sorry, tek sad videh. Ja sam kupovao sa iHERB, ali kapiram da je isto za sve....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, ako moze jedna info. Prvi put sam na ovoj temi jer imam nameru da kupim neke suplemente online i videh da je nekoliko vas kupovalo sa https://aavalabs.com

Naime, zanima me da li su vam pored shippinga naplacivani i neki dodatni troskovi? Ukupna cena moje narudzbine bi bila 48,97 plus 8,99 shipping. E sad, da li u tih 50e mora da bude ukljucena i cena shippinga da bi se izbeglo carinjenje? I da li moze da pravi problem sto je ovaj jedan d3 gratis? U smislu da uracunaju i njega u cenu...
555d60529e521bc3baa2fc78e4a4569f.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja sam kupovo preko AAVALABSa, bilo je oko 55€ pltio sam carinu + neki troaak DHL-a. A pre nedelju dana sam isto proko njih kupovao i bilo je oko 46/47e nista nisam platio. Samo su mi doatavili.
 
Da, onda je definitivno bolje da mi sa postarinom bude ispod 50e...Hvala ljudi.

E da, kad sam vec tu da pitam jel iko kupovao D3 od aavalabs? Imaju i u kapima i u softgel varijanti...Ova druga ima 5000 IU i 365 komada, a kosta 22e. Prakticno dzabe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako je moguće da naplate PDV i carinu na poštarinu? Koliko znam iHerb lepo ispiše koliki je bio iznos računa bez poštarine?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Moguće je jer je po zakonu. Kad vrednost robe pređe 50€ za osnovicu se uzima i cena transporta.
 
Ima bundle Vitamin C, Zn i D3 za 47€ + 8€ DHL to bi onda trebalo da ide bez carine i poreza?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Edit:
Vidim da je u prethodnim postovima dat primer za oba slucaja.
 
Poslednja izmena:
Imate na myvitamins.com odličan popust.

55% off i shipping za 1.5e.

MYVITS55 je kod za popust.
 
@everton To sam na kraju i hteo da porucim, ali necu da se kockam. Uzecu najverovatnije samo cink i D3. Btw, ovaj Fulnesium mi se ipak ne cini toliko dobar kao sto je kolega gore pisao...Jeste da sadrzi 5 vrsta magnezijuma, ali vise od 50% zauzima magnezijum oksid, koji je najgora verzija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Carina može da proceni vrednost paketa kako hoće, bez obzira na fakturu. Tako da se ne zavaravati sa tim "ako uzmem sa isporukom do 50€ proći ću bez PDV/carine". Svaka kupovina je rizik.
 
Ja sam 5 puta do sad porucio preko iHerba i 2 puta preko myvitamins, sve porudzbine su bile 49e ne ukljucujuci shipping, znaci sa shippingom uvek preko 50e, do sad nisam placao carinu, pdv itd.
 
Imate na myvitamins.com odličan popust.

55% off i shipping za 1.5e.

MYVITS55 je kod za popust.
Hvala, porucio sam.
Samo nisam obratio paznju sto se tice slanja dal su imali opciju DHLom i za koliko para jer sam izabrao ovo za 1.5£ sa brojem za pracenje. Da ne zaglavi na NS carini mesec dana :)


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Carina može da proceni vrednost paketa kako hoće, bez obzira na fakturu. Tako da se ne zavaravati sa tim "ako uzmem sa isporukom do 50€ proći ću bez PDV/carine". Svaka kupovina je rizik.
Kad i kome se to desilo, a da je paket iz evrope ili amerike?

Pre par meseci sam dobio paket iz engleske i na računu nije bio istaknut popust od 5€ i po tome prešao sam cifru od 50€. Stiglo na email sve od dokumenata za špediciju i carinjenje. Žalio se i poslao dokaze koliko sam platio i dobijem paket nedelju dana kasnije bez dodatnog dinara troškova.
Ne može carina da proceni ništa kako hoće, samo je pitanje da li ti se isplati da se cimaš.
 
Meni se desilo na poslednjem paketu u avgustu sa iHerba. Pre toga naručivao više puta bez problema.

Dobio standardnih 10% popusta i cena na dan carinjenja bila 47€ po srednjem kursu NBS (kako su mi potvrdili da gledaju). Carinik obračunao standardnu cenu, ja tražio objašnjenje zašto naplaćuju carinu (i PDV), slao sve dokaze o kupovini (trazili su to pre njihove procene) i dobio odgovor da je carinik procenio da je ta cena i da je to njegovo pravo.

I tu nije kraj.
Meni stigao paket i nisu tražili da platim, nego se sve to desilo nekoliko dana posle preuzimanja paketa. Ja onda rekoh da bih u tom slučaju odbio preuzimanje paketa i da kako nemam sada tu opciju, ne želim da platim. Tu se završilo sve, ali pre mesec dana dobijem "rešenje o prinudnoj naplati carinskog duga" od ~2.200 dinara.
Uplatio sam to, i stoji da se u tom slučaju obavezno dostavi dokaz o uplati, a od kontakta samo broj telefona koji danima ne radi! Preko kancelarije direktora carinske uprave dobijem mejl gospođe koja radi ta carinjenja i njoj pošaljem sken, na koji naravno, nisam dobio odgovor.

Špediciju nisam platio, ne bih ni ovo nego bih čekao da vidim šta će biti, ali kako planiram odlazak iz zemlje hteo sam da izbegnem moguće probleme...

@Kimins
Jel pošiljka išla preko DHL-a (njihov kurir ti je uručio paket) i jel prešla sumu od 50€ sa ili bez isporuke?
 
Poslednja izmena:
Išla je preko DHL Express i njihov kurir je doneo na vrata, prešla je cifru od 50€ sa troškom isporuke.
Evo detalji:
SUBTOTAL VAT 0% 54,65 €
SHIPPING 9,90 €
WELCOME EMAIL -5,00 € (ovog nije bilo na računu koji su poslali uz paket)
--------------------------------
ORDER TOTAL 59,55 €

Dakle platio sam 49,65 €.

Ova je prošla bez problema sa istog sajta:
SUBTOTAL VAT 0% 50,83 €
SHIPPING 9,90 €
SUMMER2020 -5,08 € (ovo je bilo obračunato direktno na proizvodu u korpi i samim tim iskazano na računu)
--------------------------------
ORDER TOTAL 55,64 €
 
Kada ide preko DHL-a, oni u sklopu svoje poslovnice imaju carinu koja je tacna u cent, dakle ako pise subtotal 49.9e onda ti nece cariniti, ja sam vise puta probao sa Iherba i uvek je tako. Jedino treba uvek poruciti malo manje zbog fluktuacije kursa.

Ovo drugo se mislim odnosi na obicnu postu i regularne carinike, tu si ostavljen njima na milost.
 
Kada ide preko DHL-a, oni u sklopu svoje poslovnice imaju carinu koja je tacna u cent, dakle ako pise subtotal 49.9e onda ti nece cariniti, ja sam vise puta probao sa Iherba i uvek je tako. Jedino treba uvek poruciti malo manje zbog fluktuacije kursa.

Ovo drugo se mislim odnosi na obicnu postu i regularne carinike, tu si ostavljen njima na milost.
Evo meni ne uvažiše račun sa istog tog IHerb-a, a imao sam bafer od skoro 3 evra.

Možda je retko, ali računajte da i to može da vas zatekne.
 
Poslato DHL-om?
Naravno, kao i uvek. Napisah da me je DHL i kontaktirao, cela prepiska je išla sa DHL agentom.

P.S. Pisao je alfaunits o tome u temi za carinu, da je to njihovo pravo da rade i da se ništa ne može. Po zakonu je, mada retko ovako nesto urade. Mene pogodilo posle X paketa i nekoliko godina naručivanja...
 
Poslednja izmena:
Njihovo pravo da nešto procene je ako, primera radi, ja naručim robota od 50k evra, a on stigne sa greškom na fakturi koja iskazuje cenu od 5k evra. (primer skoro pa stvaran, desilo nam se na poslu nešto slično)

Ne mogu da procenjuju kako im se ćefne, pogotovo ako imaš dokaze na svojoj strani, samo naravno da neće ljudi da se cimaju sa tužbama i slično. Iskreno, ne bih ni ja, ako nije u pitanju neki veći iznos. Šta da je carinik odlučio da tvoja roba košta 750 evra? Je l i to njegovo pravo? Pogotovo su bahati sa fizičkim licima, pretpostavljam, jer sa firmama ne mogu da izađu na kraj tako lako. Nemam toliko iskustva sa pošiljkama kao fizičko lice, ali sa carinom se ganjam već godinama na poslu - to je jedan veliki haos, gde polovina carinika ne zna o čemu priča dok ne prokrstari internetom 15 minuta, pa počne da se baca člancima sa jaznamcarinu.rs kao presedanima.
 
Njihovo pravo da nešto procene je ako, primera radi, ja naručim robota od 50k evra, a on stigne sa greškom na fakturi koja iskazuje cenu od 5k evra. (primer skoro pa stvaran, desilo nam se na poslu nešto slično)

Ne mogu da procenjuju kako im se ćefne, pogotovo ako imaš dokaze na svojoj strani, samo naravno da neće ljudi da se cimaju sa tužbama i slično. Iskreno, ne bih ni ja, ako nije u pitanju neki veći iznos. Šta da je carinik odlučio da tvoja roba košta 750 evra? Je l i to njegovo pravo? Pogotovo su bahati sa fizičkim licima, pretpostavljam, jer sa firmama ne mogu da izađu na kraj tako lako. Nemam toliko iskustva sa pošiljkama kao fizičko lice, ali sa carinom se ganjam već godinama na poslu - to je jedan veliki haos, gde polovina carinika ne zna o čemu priča dok ne prokrstari internetom 15 minuta, pa počne da se baca člancima sa jaznamcarinu.rs kao presedanima.
Druže, veruj mi da sam ovde ja taj koji je najviše razočaran, ali jeste njihovo pravo.
Pročitaj taj deo zakona. I ja smatram da ne bi trebalo tako da bude, ali to ne menja činjenicu da je tako.

Da ne idemo više u off, pogledaj temu o carini, popust može da bude i 100% (dobitak na nagradnoj igri ili poklon), ali ta roba i dalje ima vrednost i carini se na vrednost robe, a ne cenu koju si platio. Piše sve to u zakonu...
 
To ne znam, možeš da probaš, ne moraš na kraju da platiš.
Ja gledam britanski sajt jer je obično jeftiniji i mogu da naručim na inostranstvo.

Omega 3 - 1kg za ~2.800 dinara :D
Isto sam uzeo i prošle godine za istu cenu, još pola mi ostalo.
 
Nazad
Vrh Dno