Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

kupovao i sa iherb ali najbolje je sa vitacost-a. njihovo riblje nema nikakav miris. mislim na njihovu robnu marku. kupujem vec godinama. ne znam koja sam sve probao, ali now-ov, koji je stvarno odlicna firma za skoro sve, ubija koliko mirise. macke da te prate na ulici. stoji mi u frizideru ne znam sta cu sa njim. vitacost ide obicnom postom. skoro sam narucio i stiglo za 11 dana iz las vegasa. vredi uzeti u obzir. nisam nista platio na paket od 20ak usd.
Jer je miris najbitnija stavka kod suplementa...
Van toga što je u vidu kapsule namenjene gutanju, a ne žvakanju.
Nemojte da preterujete.

Hvala, definitivno na ovo treba obratiti paznju. Odlicna cena u odnosu na kolicinu i sastav.
https://www.vitacost.com/vitacost-cold-water-arctic-cod-liver-oil-2200-mg-per-serving-300-softgels

U odnosu na sastav je cena ista kao kod nas, ako je isporuka besplatna.
- Sastav je dat na dve kapsule. Na jednu ima 85/125 EPA/DHEA za razliku od svih drugih koji na kapsulu imaju 120/180mg.

My protein na kilo je najjeftiniji, redovna cena je ~40 evra i u odnosu na sastav ovog sa vitacost-a je za trećinu jeftiniji.

Vrlo često je na 50% popusta gde u odnosu na vitacost bude TRI PUTA jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Jel naručivao neko skoro sa myprotein? Zanima me koliko uzimaju na carini za 2.5kg impact whey-a.
 
Popust od 15% na iHerb-u važi do 6. januara sa sledećim kodovima:
NEWYEAR15
HOLIDAY15
 
Jel narucivao neko u zadnjih par meseci sa iherba ona najjeftinija opcija local post za koliko stize kod nas. Poslali mi pocetkom decembra i 9 decmbra po trekingu bio u Cikagu i od tad mu se gubi trag.
 
Poručivao 2 puta u poslednjih 5 meseci, oba puta stiglo za nekih 25-30 dana.

Ti si ubo najgori period, oko praznika, tako da će verovatno malo duže.
 
Oba puta prosao bez carine i pdv, porudzbine oko 30e.

Mislim da pracenje radi i kada je paket u Srb.
 
Probajte sa shipping saver proizvodima, ja sam skoro uzeo nešto što mi je trebalo, račun 49.50e, a DHL me izašao 1e samo, stiglo za tri dana [emoji1]

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Probajte sa shipping saver proizvodima, ja sam skoro uzeo nešto što mi je trebalo, račun 49.50e, a DHL me izašao 1e samo, stiglo za tri dana [emoji1]

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
Koji si to shipping saver proizvod uzeo?
Razni nude različite popuste na isporuku.
Svakako toliki popust nikad nisam nahvatao.
 
Mislite li da je ok da se popije po kutija ovih dodataka, nema ničega previše da izazove neki štetan efekat?

7bc3fb262cfdf0832da83ac0262a3c76.jpg
b50d74597b57e759e6787bb64fb49b78.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Au majstore, sta ti napisa ovde.

Kome zaista treba riblje ulje tj DHA i EPA:

Naravno da se ampula ne zvace ali ampula ide u zeludac gde se rastvara a onda se javlja podrigivanje. Pogotovo ako se daje deci NOW je zesce tezak za varenje. Deci, pri tome ne moze da se daje ampula vec se sadrzaj istisne u hranu jer su ampule poprilicno velike. Miris je vrlo jak i izrazen u svakoj hrani i deca to cesto odbijaju. NOW je kao motorno ulje u odnosu na vitacost.
Ubedljivo najbolje riblje ulje je sa vitacosta, iz mog iskustva:

Za odrasle:
Cold Water Arctic Cod Liver Oil -- 2200 mg per serving - 100 Softgels $6.25
https://www.vitacost.com/vitacost-cold-water-arctic-cod-liver-oil
Docosahexaenoic Acid (DHA)250 mg
Eicosapentaenoic Acid (EPA)170 mg


Za decu:
Omega-3 Fish Oil Lemon -- 1000 mg - 150 Softgels $6.29
https://www.vitacost.com/vitacost-omega-3-fish-oil
Purified Fish Oil (steam distilled)1000 mg*
Eicosapentaenoic Acid (EPA)180 mg*
Docosahexaenoic Acid (DHA)120 mg*

Ovo ulje nema nikakav ukus, miris ni aftertaste. Moze i u sladoled da ide, ne moze da se provali i ubedljivo najbolje koje sam kupio i za decu i za odrasle.


Uzeo sam i na my vitamins - stiglo pre par nedelja, gde je na sajtu napisano da je 160/140 ali je to laz - kada je stigla na bocici pise 80/70 tj duplo manje. Za ukus i "aftertaste" ne znam jer nisam otvorio.
Cod Liver Oil Softgels £5.99
https://www.myvitamins.com/sports-nutrition/cod-liver-oil-softgels/10529661.html

6 funti duplo manje dha epa 90 kapsula / 6.29 dolara 150 kapsula. ne vidim da je 3x jeftinije, ali nije ni bitno. ovo je za one kojima stvarno treba dha i epa iz ribljeg ulja...

Iza svega što sam napisao stojim.

Za EPA i DHEA ne znam sta si hteo da kažeš.
Podrigivanje se ne javlja zbog ulja niti kapsula. Za to traži i spreči/leči uzrok.

Ulje ima istu konzistenciju i ne vidim kako ti je jedno "motorno" a drugo voda.

Deci i ne treba da daješ pilule za odrasle. Imaš posebno za decu u malim kuglicama. Pogotovo im ne bih davao bilo koje ako nema sertifikat da je bez žive.

I opet, poređenje ulja na osnovu ukusa je glupost kao poređenje automobila na osnovu izgleda.
Mislite li da je ok da se popije po kutija ovih dodataka, nema ničega previše da izazove neki štetan efekat?

7bc3fb262cfdf0832da83ac0262a3c76.jpg
b50d74597b57e759e6787bb64fb49b78.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Ne vidi se sastav, bolje kači link.
Ako nemate nikakvih zdravstvenih problema i posebnih stanja (trudnoća, dojenje...) i nema kontraindikacija sa lekovima koje/ako uzimate onda maltene svaki multivitamin možete da uzimate redovno.
 
Poslednja izmena:
to je bila prozivka za ovo da na automobilu nije vazan izgled :). U smislu da to najcesce govore stari ljudi.

A sto se ulja tice, ja imam pakovanje nekih omega 3, koje imaju vrlo jak miris, i ako ih popijem, posle nekog vremena dobijem "riblji aftertaste", ili kako vec to da nazovem, a nisam bas ljubitelj ribe, tj. uglavnom jedem onu neutralnog ukusa.
Mislim, da je to neki lek, i da nema drugog izbora, nema tu sta, popijes i cutis, ali suplement koji mozes i ne moras da uzimas, bas da uzmes takav da te macke posle jure po ulici, stvarno ne vidim razlog. Ako ima cak i nesto malo siromasnijeg sastava, ili malo skuplje, ne bi uopste trebalo omalovazavati tu stavku pri izboru (mada se verovatno na to najvise zale oni ljudi kojima riba bas i nije najomiljenija hrana).
 
Nema mesta tome, jer se kvalitet automobila određuje po više stvari, a izgled je poslednji.
Možda je savremenije poređenje da se mobilni bira po boji [emoji14]

Nemam ja ništa protiv da bira kako šta hoće ali da se kaže da je jedno ulje "najbolje" zbog ukusa ne mogu nikako da se složim. Šta je sledeće, da je čokoladni whey kvalitetniji od vanile?!

Suplement i treba gledati kao lek. Uzimaš ga zbog pozitivnog efekta i on mora da bude na prvom mestu. Onaj koji ima veći efekta (u slučaju suplementa dozu) je bolji. Da je rečeno kako dotična omega ima manju dozu, ali je ukus bolji ne bih ništa ni komentarisao (iako ja nemam ništa od navedenog pri konzumaciji tih drugih omega).

Mešate aftertaste i zadah ovde. Ako ti ulje nije bilo na jeziku ne možeš imati aftertaste. Opet vezano za podrigivanje koje nije posledica uzete omege.
 
Za koliko vam stizu sada paketi sa myprotein?
Mozda nisam ispratio temu (dugo nisam narucivao), virim da ne radi vise fora da se izabere UK a da se stavi isporuka u Srbiju (zbog popusta ofc).
Da li je jefina opcija sad da se ide na myprotein.rs?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li smem da rizikujem sa ovim s obzirom da ne ide preko DHL? Ili da izaberem DHL ali onda total prelazi 50eur...
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-02-02 210819.png
    Screenshot 2021-02-02 210819.png
    22.7 KB · Pregleda: 69
  • Screenshot 2021-02-02 210929.png
    Screenshot 2021-02-02 210929.png
    22.3 KB · Pregleda: 66
U kom smisli "da rizikuješ"?

Paket će sigurno stići, ako te to brine.
 
Znam da hoce, mislio sam u smislu poreza/carine, koliko videh ovde preko DHL prolazi sve do 50eur bez ikakvih problema, dok preko ove obicne poste ide na nasu carinu, tako da oni me ne zezaju jer total 49.57. A opet druga opcija sa DHL total je preko 50eur sa shipping, mada videh neke postove ovde da su ovakvi paketi prolazili bez dazbina jer subtotal je bio ispod 50eur.
 
Ne znam što bi te zezala carina, ispod 50e je, naplatiće ti pdv i otvaranje paketa...

Sa DHL je već pitanje, kako ti se zalomi vrv.
 
Neces placati carinu ako ides preko DHLa za ovo. Bolje doplati za dhl nego obicnu.
 
Gledaš da ti bude do 50e BEZ DHL. To što ti predje 50e zbog shippinga nije problem.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
@iMilan ispod 50e treba da je subtotal, ne gleda se shipping.
Postoji drugi problem sa iHerb, a to je da na invoice koji salju ne stoji cena ta koju ti vidis nakon unosenja kupona, vec da stoji 55.08e koja je bez kupona, meni se to 2x desilo i zvali su me iz dhl-a ovde kod nas da dostavim dokaze, koje naravno carina nije uvazila, a ja sam odbio da placam spediciju i ostalo i odbio sam paket. Od onda gledam da cena bez kupona bude ispod 50e. Na svu srecu preko PayPal sam placao, pa sam uspeo da dobijem novac natrag, pisao sam Iherbu vise puta u vezi ovoga i pitao zasto ne salju pravi invoice tj ono sto ja placam, medjutim dobio sam template odgovore i da oni ne snose odgovornost za dazbine, bla bla..
 
Aj ovde da pitam, drustvo gde uzeti ili koje uzeti vratilo?

Merkam TS900 u Decathlonu, ali reko da li postoji neka bolja alternativa. :)
 
Zasto ne moze vise da se porucu sa UK MyProteina nego iskljucivo sa RS sajta? Ponuda im je losija i cene su losije isto...Mislim da je i postarina cak skuplja na RS sajtu.
 
Jedno pitanje u vezi dhl/ups i iherb. Da li naruciti preko dhl/ups sa iherba ili izabrati "local post plus" opciju? vrednost paketa je ispod 50e (nemam kodove za popust, to je prava cena), naplatice mi pdv ali da li u tom slucaju naplacuju jos neke troskove dhl/ups? Spediciju ne naplacuju jer nema carine... Ali mozda ima nekih drugih troskova zbog pdv-a?
 
Nazad
Vrh Dno