Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Ja sam naručio suplemente sa iHerb prošle nedelje u iznosu od 48.55 € + poštarina DHL Express 6.25 €. Vidim preko trackinga da je došlo kod nas u ponedeljak i da stoji, i pomislim da je zbog Covid19 možda malo usporen rad sobzirom da je prošle godine kada sam naručivao, paket isti dan napustio taj "sort facility". Međutim danas poslepodne me kontaktiraju iz DHLa emailom sa obaveštenjem da je paket podložan carinjenu, i da je cena ukoliko želim da ih carinim preko njih - usluga carinjenja 3240 din + carina i PDV na sam paket. Prvo listajući ovu temu pomislih da iHerb možda u deklaraciji nije obračunao popuste koje sam dobio koristeću kombinaciju proizvoda + kupon, ali čitajući iste te deklaracije koje mi je DHL poslao u samom emailu vidim da lepo piše $53.19, što mu preko NBS konvertora za današnji dan dođe 49.02 €, a nema šanse da je u ponedeljak kurs toliko bio oscilirao da je prebacilo preko 50 €. Odgovorio sam im na email, videćemo šta će biti.

Ubačeno je bilo sve, i deklaracija i račun. Iz prepiske službenik DHLa mi kaže da je carina posumnjala u vrednost pošiljke i da zahteva da se ista dokaže kako bi se oslobodila sa carine. A u pitanju su par kutijica najobičnih vitamina poput D3 i Cinka, Bože me sakloni. Moram da im dostavim sledeće dokumente:
1. Opisna izjava, u prilogu maila - popuniti i potpisati
2. Kopija lične karte (mora biti očitana ukoliko ima čip)
3. Potvrda kupovine - order confirmation sa sajta gde je roba kupljena sa iskazanom vrednošću robe, transporta i ukupnim iznosom kupovine
4. Dokaz o plaćanju robe, izvod iz banke, swift ili neki drugi vid dokaza da je izvršena uplata prema prodavcu

Stigao mi je paket bez potrebe plaćanja dažbina, koštalo me je "samo" živaca i 10ak dana kašnjenja paketa.
 
Da li je neko narucival sa iHerba-a u poslednje vreme? Paket narucen 19. marta i stoji u Majamiju od 4. aprila. Ne znam da li da cekam da isteknu 2 meseca ili da ih cimam vec sad.
 
Da li je neko narucivao tablete ulja bakalara sa myvitamins ili zna nekog ko jeste i kakvi su utisci? Prilicno je jeftinije od npr cistog ulja sa iherb-a.
Vidim da je bas povoljno. Cale je narucio pa mogu da ti kazem nesto kad pocne da pije mada ne znam koliko ce ti znaciti.
 
Pa ne znam koliko je to ulje, ali ovo je bas povoljno i sto kazu bolje kozumirati ista nego nista. [emoji846]
 
Pošto sam kalkulisao i kombinovao proizvode otprilike 5 dana pre nego što sam naručio, mora da je ta kombinacija cariniku bila previše dobra i povoljna da bi bila istinita. :D Doduše prošle godine u ovo vreme sam isto naručivao sličan paket i sve je bilo ok, ali tada mi je ukupna cena sa poštarinom bila ispod 50 €. Nadam se i ja da sam samo loše sreće imao, pošto planiram da naručujem pakete barem jednom ili dvaput godišnje, jer su proizvodi sa iHerba povoljniji po nekoliko puta od naših domaćih uvoznih kartela. Recimo Vitamin D3 10000 IU je trenutno 7.58 €, a kod nas u prodavnici je POTPUNO isto pakovanje 3990 din., i nek mi posle neko objasni tu matematiku... Uglavnom obavestiću vas kako budem prošao.

Kad sam se već raspisao, imam preporuku za sajt https://examine.com/ gde se ukuca ime vitamina/suplementa i izbaci vam sva relevantna naučna istraživanja za iste, i u dobrom delu zapravo potvrdi da su 60-70% suplemenata marketinški trik, i to je rekao čovek koji je zaštitno lice jednog domaćeg suplement šopa.

Šta bi na kraju? Ponestaje mi D3... :D
 
Da li je neko narucival sa iHerba-a u poslednje vreme? Paket narucen 19. marta i stoji u Majamiju od 4. aprila. Ne znam da li da cekam da isteknu 2 meseca ili da ih cimam vec sad.

Meni stizalo dvaput od pocetka vanrednog stanja... Jesi porucio DHL-om?


@Darkko ako ponestaje d3 sad mozes na terasu 15 minuta, zima je prosla :)
 
Poslednja izmena:
Smeta mi sunce :p. Zezam se malo ali ne verujem da škodi da se povremeno ako ne svaki dan uzme jedna tableta od 2000IU? Plus treba mi za roditelje, oni ionako ne izlaze preterano a tek pa u poslednje vreme...
 
Kome treba rewrds code za Iherb evo:
Rewards Code: BGU8949

Obećavaju neke popuste i onome ko iskoristi i meni.
 
Meni stizalo dvaput od pocetka vanrednog stanja... Jesi porucio DHL-om?


@Darkko ako ponestaje d3 sad mozes na terasu 15 minuta, zima je prosla :)

Obicnom postom. Ni da se pomeri paket, jos uvek je preko. Cekam da istekne 2 meseca od porucivanja pa da trazim refund.
 
Meni je i tokom vanrednog stanja stiglo 2 paketa sa Iherba i to local post plus - poštar uredno doneo (doduše uz carinu od po 1000rsd, al šta da se radi)
 
Dajte narode ko narucuje sa iHerb-a da svi ovde napisemo svoje discount kodove, kad vec svakako kupujem, bar da upisem kod od nekog odavde, a ne neki levi.

Moj je LID6649
 
Ja sinoć hteo da poručim. Iskoristio kod što je ostavio Osterlitz na prethodnoj strani i valjda mi smanjilo 5%. Međutim i dalje stoji fulfilling i piše Your payment with PayPal is not complete! Ne znam koj' mu je đavo, nikad mi se nije tako nešto dogodilo. Uvek sve prođe odmah iz prve. Poslao im pitanje, nema ih još da odgovaraju.
 
Darkko, i meni nešto piše Rewards Pending (USD) As of 5/11/2020
$3.88
Čitao sam zašto piše nešto kao u slučaju da mora refund da ti vrate pare zato je kao na rezervaciji.
Ne znam što je tako, jel prošlo na kraju ?
I ja sam danas poručio dosta i isto piše fullfiling, a pošto idem bez paypall uredno mi je skinuo pare sa kartice:
https://www.iherb.com/tr/cb?pcodes=...32906qty1sid0_NFS-02715qty3sid0&rcode=BGU8949

Krivo mi je što nisam ranije video Lidijin kod, drugi put ću ga obavezno iskoristiti.
 
Samo da javim drugari - sinoć je otišlo, status porudžbine je iz fullfiling prešao i shipped, bez da sam se žalio i bez da je pisalo processing
 
iHerb sada ima 10% popusta na kupovinu preko 60$.

Ne znam jel može da se kombinuje sa kuponima korisnika (ili su oni samo za prvu kupovinu). Svakako treba paziti da ne pređete granicu od 50 evra.
 
iHerb sada ima 10% popusta na kupovinu preko 60$.

Ne znam jel može da se kombinuje sa kuponima korisnika (ili su oni samo za prvu kupovinu). Svakako treba paziti da ne pređete granicu od 50 evra.

Meni je upravo obracunat taj popust na porudzbinu od 40 dolara. Ne znam da li je greska, ali cim sam presla 40 dolara automatski se obracunao popust.
 
Malo sam citao po netu u vezi magnezijuma i cinka i zakljucak je da je mnogo efektniji kada se uzima u formi citrata nego oksida koji je mnogo zastupljeniji. Ajde iskusniji, pomagajte :)
I ako moze preporuka za neki kombo magnezijum - cink eventualno kalcijum..iherb, domaca nabavka..nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Malo sam citao po netu u vezi magnezijuma i cinka i zakljucak je da je mnogo efektniji kada se uzima u formi citrata nego oksida koji je mnogo zastupljeniji. Ajde iskusniji, pomagajte :)
I ako moze preporuka za neki kombo magnezijum - cink eventualno kalcijum..iherb, domaca nabavka..nije bitno.
To je istina za citrat, samo generalno se retko isplati da se kupuje combo.
Koristim Real Pharm švercovan iz Poljske i odličan je. Dok to nisam našao ovde uzimao sam Natural Factors Magnesium Citrate sa Iherba i on je odličan. Za cink koristim pola šake semenki bundeve na dan.

Ps. Iskoristio sam Lidijin kod sinoć i prošlo je ok.
Hvala ti Lidija.
 
Za koje vreme vam stigne paket sa myproteins?
Narucio 27-og aprila pa cisto da znam, a nigde ne vidim da ima track.
 
Malo sam citao po netu u vezi magnezijuma i cinka i zakljucak je da je mnogo efektniji kada se uzima u formi citrata nego oksida koji je mnogo zastupljeniji. Ajde iskusniji, pomagajte :)
I ako moze preporuka za neki kombo magnezijum - cink eventualno kalcijum..iherb, domaca nabavka..nije bitno.

Najbolje forme magnezijuma su: Citrat, Malat i Bisglycinat, od ovih je citrat najgora forma a Bisglycinat najbolja. Ja imam preparat koji ima samo ove tri forme magnezijuma, i nijedan drugio ne koristim.

Što se cinka tiče, videti sajt Aava Labs, i njihov premium Cink, sa tri forme cinka u jednoj tableti.
 
Malo sam citao po netu u vezi magnezijuma i cinka i zakljucak je da je mnogo efektniji kada se uzima u formi citrata nego oksida koji je mnogo zastupljeniji. Ajde iskusniji, pomagajte :)
I ako moze preporuka za neki kombo magnezijum - cink eventualno kalcijum..iherb, domaca nabavka..nije bitno.

Ja koristim magnezijum citrat u prahu, definitivno najisplativija varijanta. Ne secam se vise kad sam ga porucila, a jos uvek sam negde na pola kutije. Malo se teze razredjuje u soku, ali ubacim ga u kolu ako ga pijem uvece ili ujutro u mikser sa ostalim vocem i cudima koje stavljam (ubacim i Lizin isto u prahu, razbija kako je dobar za imunitet, a jeftin je suplement).
Magnezijum Citrat
Sto se cinka tice koristim pikolinat, isto Now Foods ili ako ubodem neki drugi na akciji. Bolje se apsorbuje nego oksid.
Cink Pikolinat

Na Piping Rock cesto bude jeftinije kad su akcije, ali su mi nepouzdani, od ukupno 3 porudzbine 2 mi nisu stigle. Sva sreca platila sam preko PP pa nisam morala da se natezem s njima za refund, jer su poceli da me vozaju kad sam ih kontaktirala...
 
Poslednja izmena od urednika:
A Mg hlorid, kažu da je najbolje da se mf „uzima“ preko kože.
 
Za koje vreme vam stigne paket sa myproteins?
Narucio 27-og aprila pa cisto da znam, a nigde ne vidim da ima track.
Pogresih ovde. Mislio sam na MyVitamins.
Poslao sam im mejl i niko nista ne odgovara. Prodje skoro mesec dana i nista. Ne znam da li je to uobicajeno ili ima nekih problema sa transportom.
 
Nazad
Vrh Dno