Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Ovi sa MP nisu skinuli ceo iznos odjednom, nisam primetio i blokirao karticu za online i danas stiže poruka da je odbijeno plaćanje ka MP za tih 5eur razlike.
Ovi su izgleda stvarno neki diletanti, ni plaćanje preko PP im ne radi, pitam se kakav je kvalitet robe!

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
Izgleda da je u trenutku plaćanja falio 1 artikal i njega nisu naplatili, kasnije kad se pojavio, smarali su da doplatim razliku, ali sam iskulirao i poslali su ostatak, sad da razmislim dal da platim pa da mi pošalju samo to, a pošto je samo seme konoplje od 300gr vrv bi prošlo ispod radara.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
VIPRS izgleda nije primenjiv na whey. Jeste npr na sirup, kikiriki puter... I tu daje 40%.
MPRS19 daje 30% i primenjiv je na sve.
Ne mozete primenjivati vise razlicitih kodova na proizvode iz korpe vec samo jedan.

Da li ima neki koji daje vise id 30% na sve?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Drugari imam pitanje, verovatno znate.

Naručih nešto na MYP i platio sam paket i poštarinu taman ispod 50e, znači vrednost sadržaja je nešto ispod 40e. Danas otišao da preuzmem na pošti, naplate mi 1.338din.
Ja došao kući, pogledam carinsku uplatnicu i vidim da je na njoj suma od 938din što je taman 20% pdv-a na tih malo ispod 40e.

Ono što me zanima je zašto je meni pošta naplatila 1.338din odnosno 400din više, a izdala mi uplatnicu na 938? 45 din je provizija na uplatu, ali na šta ide ta razlika od 355din? I kako smeju uopšte da naplate nešto a da ne izdaju neki račun za to?

Naravno apsolutno stoji da sam i ja kriv što nisam pogledao priznanicu i odmah pitao.
 
Poslednja izmena:
Naplatili su ti troškove otvaranja paketa(150din) i carinjenja i šta već ide sa tim. Nije te niko zavrnuo ali je nenormalno da te stavke nigde nisu istaknute.
 
150 dinara je otvaranje "pisma", a 350 otvaranje "paketa".

Razliku između te dve kategorije možeš videti na sajtu pošte. Uglavnom, radi se o zbiru dužine, širine i visine paketa kao i težini istog koji to određuju, a ne ono što se "u narodu" smatra pismom/paketom.
 
Je li neko porucivao sa iherba skoro?
Porucio bih neki oaket 54$ ili 49e, da li ce mi dhl udariti carinu?
 
Je li neko porucivao sa iherba skoro?
Porucio bih neki oaket 54$ ili 49e, da li ce mi dhl udariti carinu?
Računa se srednji kurs Narodne banke na dan carinjenja (dolari u dinare, pa dinare u evre) i ta suma treba da ni cent ne pređe 50€ (cena bez isporuke).

Sad ti računaj koliko može kurs da se menja, a da ne pređeš tu sumu.
 
Tek sam danas otkrio za sajt iherb, nisam ni znao da se mogu narucivati vitamini sa stranih sajtova a da isporucuju kod nas. Pa ovo se bas isplati jeftinije je i veca je kolicina nego kod nas.
Koja je razlika izmedju Delivery by Local Post Plus i Delivery by Local Post? Dodao sam par stvari u korpu cisto da vidim opcije pise za Local Post Plus 11$ a Local Post 14$ kako je Plus jeftiniji?
Logicno mi je da je plus kao nesto bolje pa mi nije jasno zasto je jeftinije? Koja je razlika izmedju njih i koliko dugo treba da stigne za ove poste koje nude na sajtu?
 
Poslednja izmena:
U principu treba 7-10 dana da udje u srbiju, posle je samo pitanje nase Poste, nekada ume da se ceka.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa to uopste nije lose, znaci brzo kao singapurska posta na aliekspresu. Vidim jako lose reviewe na netu za iherb, kazu salju lazne proizvode, bas dosta negativnih reviewa.
Jel imao neko problema sa njima ili da se ne obazirem na reviewe?
 
Da je to tako već bi ih neko tužio i zatvorio. Ipak je američka firma i robu šalju iz amerike.
 
Pa to uopste nije lose, znaci brzo kao singapurska posta na aliekspresu. Vidim jako lose reviewe na netu za iherb, kazu salju lazne proizvode, bas dosta negativnih reviewa.
Jel imao neko problema sa njima ili da se ne obazirem na reviewe?
Narucivao sam dosta stvari. Ne smeju oni tamo da se zezaju. Sve je korektno upakovano, pravi suplementi, maksimalni rok trajanja. Uvek je duze stajalo u nasoj posto nego sto je trebalo da predje 10.000km do Srbije tako da sam brzinom maksimalno zadovoljan.

Tapatalk from Poco loco
 
Hocu da preporucim sa iHerba neke preparate, bice oko 40$. Kada stavim Delivery by Local Post Plus onda je free. DHL vidim da je $10.64. Porucujete preko DHL samo da bi vam brze stiglo?
Ovo kada stigne u Srbiju ici ce 20% PDV + ako otvore paket.
Jel ima neki kod koji koristite da bi uneo da mi smanji unos?
 
Имај у виду да се DHL пакети не отварају (и самим тим се не наплаћује ПДВ) ако су испод 50 евра тако да се у твом случају баш исплати, плус не може да ти се "загуби" пакет и заиста зна брзо да стигне, врло често само за пар дана.
 
Poslednja izmena:
Имај у виду да се DHL пакети не отварају (и самим тим се не наплаћује ПДВ) ако су испод 50 евра тако да се у твом случају баш исплати, плус не може да ти се "загуби" пакет и заиста зна брзо да стигне, врло често само за пар дана.
Nisi ti dobro razumeo neke stvari.
Na sve se plaća PDV s tim što ako se koristi DHL Express i vrednost je manja od 50€ onda DHL plati PDV. Samo pazi ima više vrsta DHL-a.
 
DHL je vec u porudzbini, u mom slucaju obracuna $10.64 od kog ce oni uplatiti PDV sto treba?

Ako ima neki kupon koji mogu redovno ubuduce da koristim za iHerb zamolio bi ga da napise.

Ovaj je za nove korisnike: WOW123 koji smanjuje za 10% porudzbinu.
 
Ee ako iskoristim ovaj kupon od 40% na myprotein oce li mi kod nas na carini gledati cenu npr od 9 hiljada ili cenu sa popustom 5 hiljada? I da li gledaju plus i cenu dostave u sve to?
 
Carinice ti na onu cifru koju si platio, znaci posle popusta. Natrpaj veliki paket, dobar je to popust.

Tapatalk from Poco loco
 
Koliko veliki? :D Da natrpam do 50e ili ispod 50e sta se vise isplati? Jel se u tu cifru racuna i shipping?
 
Krenuo sam pre neki dan da čitam celu temu i sad blage veze nemam šta sam pročitao, pomešao sam popuste na iHerb i MP.
Postoji li neki popust na prvu kupovinu na iHerbu?
Da li je bolje uzeti Alpha men ili Opti men multivitamin?
I ako može neko da mi preporuke koji konkretno whey protein kupiti, BCAA i Omega 3.
Izvinite ako se ponavlja neko pitanje.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koliko veliki? :D Da natrpam do 50e ili ispod 50e sta se vise isplati? Jel se u tu cifru racuna i shipping?

Ako si ispod 50 i imas 1-2 artikla, placas postarinu i mozda prodjes bez carinjenja. Ako narucis za 80eur ili koliko je vec minimum za besplatnu postarinu, veca je verovatnoca da ce se cariniti, ali samo na cenu robe, jer je postarina free.
 
A mozes i da narucis preko preprodavaca/posrednika i da uzmes lepo 2.5kg impact wheya za 4500 dinara ili izolat za nesto ispod 5500 dinara.
 
Jel narucivao neko sa iHerba skorije? imaju li neke popuste za nas, znam da je ranije bilo free shipping? Koja je razlika izmedju local post i local post + osim u ceni? Hvala. :)
 
Poslednja izmena:
Ovaj plus ima tracking do kraja, a ovaj bez plus ima ograničen tracking.

Za shipping osim da je preskup, ne znam za free da je bio skoro. [emoji846]
 
Jel narucivao neko sa iHerba skorije? imaju li neke popuste za nas, znam da je ranije bilo free shipping? Koja je razlika izmedju local post i local post + osim u ceni? Hvala. :)

Nije akcija ali je free shipping za sve pakete preko 40 dolara, ja narucila pre par nedelja, sve bilo ok. Stiglo za 2-3 nedelje.

Jesi probao narucivanje sa piping rock? Nisu losi, stalno imaju popuste, samo vrte koji su proizvodi na popustu, i tad vredi uzeti. Ako ti treba referral code za popust od 5-10 dolara na prvu kupovinu, sibni mi pm.
 
^ a za koju zemlju je preko $40 free shipping, pitanje je.. :trust:
 
Za USA verovatno.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Jednom može biti, glupo pitanje. :D Ovo CBD ulje što ima na myprotein, to može kod nas da se naruči bez problema? Piše zero THC, nemam pojma kako na sve to gledaju ovi što drže Jovanjicu... :D
 
Nazad
Vrh Dno