Šta je novo?

Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Ja na primer imam problem jer ne mogu da napravim promaju, prostorija sa rigovima mi ima cudan polozaj u kuci i nema promaje ni za leka, vazduh samo stoji u mestu, dok ostatak kuce ima svuda promaju, ali mi je samo ta prostorija slobodna za rigove ...
 
Sada kada krenu ETH ASIC uređaji promaja će ti biti najmanji problem
 
Ja na primer imam problem jer ne mogu da napravim promaju, prostorija sa rigovima mi ima cudan polozaj u kuci i nema promaje ni za leka, vazduh samo stoji u mestu, dok ostatak kuce ima svuda promaju, ali mi je samo ta prostorija slobodna za rigove ...

Postavi ventilatore, ne verujem da iko ovde racuna na prirodnu promaju.
 
Morao bih da napravim i usis i izduv, imam podne ventilatore od 55cm u precniku koji su odvojeni 1cm od rigova i nista, kao fen da duva ...
 
Najbolja kombinacija kad se pravi prostor da nize duvaju ventovi kad se postave na otvoru a gore da izvlace

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Morao bih da napravim i usis i izduv, imam podne ventilatore od 55cm u precniku koji su odvojeni 1cm od rigova i nista, kao fen da duva ...

Pa to sto ti navodis nije promaja, pod promaju se podrazumeva dotok svezeg vazduha u prostoriju a ne ventilator koji vrti vazduh koji je u prostoriji.
Poenta je da dovedes vazduh od spolja jer on ce uvek biti hladniji od onog unutra, cak i ako je napolju 40c to je opet manje od temperature na kojima rade grafike.
Ako napravis dobar izduv onda ti usisni vent i ne treba jer ce vazduh sam naci nacina da udje u prostoriju (ne mozes da vakumiras prostor), mada on u svakom slucaju pomaze.
 
Stavljao sam prvo ventilatore na ulazna vrata od prostorije i kao da vazduh prirodnim putem izlazi kroz prozor, ali nista ni od toga nije bilo ...
 
promaja podrazumeva ulaz i izlaz vazduha... 2 mesta...

ne moze promaja da se napravi sa jednim vratima, gde ce uci vazduh ako tu izlazi
 
Vrata i prozor postoje u prostoriiji sa rigovima, a druga prostorija koja se naslanja na ta vrata od prostorije sa rigovima isto ima otvoren prozor, ali nema promaje zbog ne zgodnog rasporeda prozora i prostorije.
 
znaci moras da napravis vestacku promaju, tj da uposlis ventilaltore

sa jedne strane da duvaju u prostoriju, sa druge iz prostorije
 
Na jedno krilo prozora stavi sperplocu, sa rupom u gornjem delu gde ces staviti ventilator, vrata otvorena, vazduh ce vec naci put da udje, bitno je da skines gornji sloj toplog vazduha.
 
I ovo je NEtacno
Dovoljno je namestiti ventilatore da samo izbacuju vreo vazduh i sistem je ohladjen
 
Pa nije bas, moras da imas dotok svezeg (hladnijeg) vazduha da bi to bilo kako treba

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Pa nije bas, moras da imas dotok svezeg (hladnijeg) vazduha da bi to bilo kako treba

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk

sami ventilatori koji izbacuju vazduh ce uvlaciti svez u prostoriju, pod uslovom da ima odakle...
 
Ova tema je i za cenu struje :(
Malocas racunam za rig sa 172 mh na ETH kopa 15300 dinara mesecno ( ethermine predvidjanje profita) odnosno 161 USA$ .

Cena struje mi je oko 12 dinara . Rig potrosi 0.85kw X 24 h X 31 dan = 632kwh X 12 din = 7588 dinara .

Provizija da podignem novac minimalno 4% 15300- 4% = 14688 din - 7588 din struja = 7100 din bruto prihod :( . a smestaj rigova , internet , odrzavanje amortizacija , Koliki je tu ROI da mi je znati :)

I paradoks , na cenu struje od 12 din , a tesko je imati nizu ispada da vise od 50% ide na struju :( .......

\danas mi drug trgovac opremom kaze da su neki i ugasili rigove , Valjda da ih ne trose do boljih dana .
 
Poslednja izmena:
haah , pa kako da kupim od njih kad su oni placali u najvisoj ceni kartica jos 1000 eura preko toga majstoru sto je to lepo sklopio :)

razmimoilaze nam se previse vidjenja vrednosti opreme . Oni i dalje veruju da imaju masinu za pare koja ce ih uciniti bogatim :)
 
Hehe :) oni to cuvaju za muzej :D

Pa vidi ako nece da prodaju graficke pitas za risere,napajanje,maticnu,procesor,ram a graficke nek im ostanu...Moras da budes biznismen :)...
 
mozda niste znali , zanimljiv grafikon koliko 1000 mh/s pravi dnevno dolara kopajuci ETH .

https://www.etherchain.org/charts/miningRevenue

tu mozete videti i najvecu i najnizu vrednost kroz iztoriju a to je : Lowest recorded value: 32 USD on the 10/20/2015. Highest recorded value: 799 USD on the 08/07/2015.

Obratite paznju kada sutra izadje taj podatak za 27. mart 2018 :) . juce 26. marta 2018 je to bilo 38.435 USA$

Da li ce to biti novi rekord danas ??
 
Poslednja izmena:
Sve je to rizik koji smo svi mi trebali da znamo. Količina iskopana za mesec dana je sve manja + cena coina ne prestaje da pada. Realno je zarada mizerna ali ako sve besprekorno radi i 50 eur mesečno je ok...ROI ne smem ni da gledam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako moraš da prodaješ onda je mala zarada, ali i dalje je zarada.

Sa druge strane, ako recimo kopaš ETH i već si ga skupio nešto a i dalje skupljaš a ne moraš da stežeš kajš zbog plaćan račune za struju, onda ga ostavi kad se popne opet na 1000$.
Ja verujem u ETH, da će u sledeće 2 godini biti na ceni od 2500$ do 5000$.
 
Sa druge strane, ako recimo kopaš ETH i već si ga skupio nešto a i dalje skupljaš a ne moraš da stežeš kajš zbog plaćan račune za struju, onda ga ostavi kad se popne opet na 1000$.
Ja verujem u ETH, da će u sledeće 2 godini biti na ceni od 2500$ do 5000$.

+1, ovako i ja razmišljam :)
 
Trebalo bi malo ETH da se odvoji od BTC, da bude odnos 0.2 a ne 0.05 :)
 
odnos 0.2 znacio bi veci marketcap od btc-a a do sada se nikad nije desilo da neki alt coin ima veci MC od BTC-a tako da je suludo to ocekivat.

Za visoku cijenu ETH-a izrazenu u $ treba prva i osnovna stvar to je skok BTC-a do tada se ni najmanje ne nadam, ako skoci btc moze i on u protivnom zna se kud ide.
 
sem ako btc ne ode na trocifrenu vrednost kao sto mu prognoziraju, a eth ode i na 0,9 prema btc-a fuck mc, btc umre eth ostane :d

u fazonu ko Vas je.e sto ste dumpovali :D
 
Ako nekom treba malo ozbiljnija oprema za ventilaciju ovde ima sve sto je potrebno :)

http://www.jakkagroup.com/sr/ventilacija.html

Kao sto je @Phoenix257 vec pomenuo, najbitnije je da vreo vazduh ide napolje,
tako da svako pravi vetilaciju prema svojim potrebama bilo to za 2 ili 20 rigova...
 

Prilozi

  • 0-02-01-725908ca6de595963d31edbc31dfb3169c281bf0ecaefe48700d52c3302034e0_full.jpg
    0-02-01-725908ca6de595963d31edbc31dfb3169c281bf0ecaefe48700d52c3302034e0_full.jpg
    206.1 KB · Pregleda: 432
Nazad
Vrh Dno