Šta je novo?

Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Zanima me koliko može da potraje postupak da elektro distribucija domaćinstvu odobri mernu grupu-niski napon? Mislio sam da iznajmim lokal, stan ili šta god za potrebe rudarenja, pa me zanima koliko se čeka i koja je cena struje i šta se sve obračunava osim aktivne snage od 470 dinara po kwh?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ne treba ti merna grupa idi kod nonstop zeleno i kraj
 
Da zato i kazem
Samo nam se vece kolicine opasno razlikuju
 
Imam problem.Rig sa 6 grafika mi stoji u sobi,zavrnut radijator,otvoren prozor.Temperature se gpu 0 65-66c ostalih 5 oko 59-61c.Sad dolazi minus i moram tek,tek odvrnuti radijatore da jos ne bi napravio belaj.Kad spavam zatvorim prozor i temp ide gpu 0 70-72c ostale oko 66c.Drugi prostor trenutno nemam.
Ono sto me zanima je sledece...
Da li sprovesti kabal do letnje kuhinje koja je 15m dalje u dnu dvorista,zimi kao u stenari,leti kao u paklu(naravno ubacio bi na prolece klimu) ili sprovesti u podrum.Podrum je uvek hladan ali ima malo prasine i cini mi se vlage,koliko ne znam
Znam samo da se u garazi kuva(podrum je 3 stepenika nize)znaci deli ih samo zid i otvor od prozora i vrata kojih nema,tako je projektovano,napravljeno...
Koliko bi to moglo da steti za rig u podrumu?Mada bi mi podrum bio idealan ali da cujem iskusnije?
 
Imam problem.Rig sa 6 grafika mi stoji u sobi,zavrnut radijator,otvoren prozor.Temperature se gpu 0 65-66c ostalih 5 oko 59-61c.Sad dolazi minus i moram tek,tek odvrnuti radijatore da jos ne bi napravio belaj.Kad spavam zatvorim prozor i temp ide gpu 0 70-72c ostale oko 66c.Drugi prostor trenutno nemam.
Ono sto me zanima je sledece...
Da li sprovesti kabal do letnje kuhinje koja je 15m dalje u dnu dvorista,zimi kao u stenari,leti kao u paklu(naravno ubacio bi na prolece klimu) ili sprovesti u podrum.Podrum je uvek hladan ali ima malo prasine i cini mi se vlage,koliko ne znam
Znam samo da se u garazi kuva(podrum je 3 stepenika nize)znaci deli ih samo zid i otvor od prozora i vrata kojih nema,tako je projektovano,napravljeno...
Koliko bi to moglo da steti za rig u podrumu?Mada bi mi podrum bio idealan ali da cujem iskusnije?

Podrum. Leto ce ti biti problem svakako i podrim i ta kucica u dvoristu. Bolje onda manji problem. Ocisti podrum od prasine i postavi ih unutra.
 
Poslednja izmena:
A mene vise brine to kuvanje i vlaga?Bojim se da mi to ne napravi problem a opet ne znam ni u kojoj meri je ima?Mada matori mi kaze da je to mozda opasno ako bi stajalo na betonu ali je ovako na metalnoj konstrukciji i jos bi ga podigao na neki sto pa bi bilo skoro 1m iznad betona...
 
Poslednja izmena:
Ja planiram moj rig koji stize za par dana stavim u stanu na malu terasu(lodju), ima PVC prozor i roletnu koju cu spustati kad pada kisa, prozor uvek otvoren na V zbog vazduha, dole su plocice.
 
Kondez ce ti se stvoriti samo ako kartice budu hladnije od okolnog vazduha. To moze da se desi samo ako rig stane i ohladi se, i opet tesko da ce se stvoriti kondenz.
Postavi na betonske blokove i mislim da neces imati problema u podrumu. Preziveces zimu a na leto ces videti kako ce biti ili ces smisliti do tad. Prasina ce ti biti skoro ista, izduvaj ih na mesec i po, dva i resen problem.
Sad kad razmisljam dal je neko imao slucaj da mu je neki insekt napravio kratak spoj?

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
i ja se nesto cimam insekata.. da mi ne po**** nesto da se zaglavi u nekom ventilatoru ili sl
 
Zdravo.
Interesuje me koja mi je najbolja solucija sto se tice struje za rudarenje.
U planu mi je da uzmem 25x6 GTX 1070.
S tim sto imam dva sata tako da bi podelio rigove na ova dva sata.
Po mom nekom proracunu 25 x 24 x 30 = ukupno 18.000 kwh ili ti 9.000 kwh po satu.
Koja mi je solucija najbolja za ovo.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da izvalim ova pisanja oko racuna, 6x480 rig, koliko mesecno otprilike trosi, normalna struja ne industrijska, ja imam info da je oko 60-70e / mesec?
 
Ja ne mogu da izvalim ova pisanja oko racuna, 6x480 rig, koliko mesecno otprilike trosi, normalna struja ne industrijska, ja imam info da je oko 60-70e / mesec?
6 x 480 bi trosili 800w na sat pa racunaj...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Po ovom http://www.servisinfo.com/cena-struje sam uzeo prosek najvise tarife i svih zona, oko 10-11kwh, nek rig trosi 1kwh, to je oko 65e. Taman toliko otprilike koliko sam ocekivao. Negde sam procitao 800e, mislio sam da je za 1 rig, posle sam procitao da ima 10 :D
 
50EUR kosta 1KW koji radi 24h i 30 dana u mesecu (720 KWh) ako ostajete u plavoj zoni. t obuhvata PDV akcizu, angazovanu snagu i sve ostale pripadajuce troskove.

ukucate recimo 100 u jeftinoj i 500 u skupoj struji (kao polazisnu tacku domacinstva) i dobijete koliki je racun. Zatim ukucate 340 i 980 za nizu i visu tarifu (onih 720KWh rasporedjenu u odnosu 1:3) i dobijete novi iznos racuna, oduzmete i eto resenja koliko kosta 1 KW da radi ceo mesec. Izadje oko 50eur ako imate i onih 5% popusta za uredno izmirenje obaveza :)

http://kalkulator.eps-snabdevanje.rs/kalkulator
 
Poslednja izmena:
Jel znate nekoga ko iznajmljuje prostor recimo za 4 riga?
 
Dok ne iznabijaju toliko da pocnu da zagrevaju taj deo planete

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Mislim da sam pročitao celu temu i nisam video da li je neko stavljao split ili plafonsku kasetu klimu u mining prostor sa 10+ rigova?
Brine me da li će promaja ista značiti kad bude period sa 40+ stepeni?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nema promaje preko 35 stepeni, to je vruć vazduh kao fen :)
 
Mora se napraviti push and pull fazon u prostoriji kao sto je fazon u kucistu, i smanjivanje klokova mem na grafama

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koristi li neko non stop zeleno tarifni plan? Meni računica kaže da bi bio osetno veći mesečni račun nego na mernoj grupi (za 7-8 rigova)
 
Promaja radi i na 45 stepeni tako da nemojte lupati gluposti.za ono sto ne znatw
 
Ovog ljeta hlađenje izgleda neće biti potrebno :)
 
Nazad
Vrh Dno