Šta je novo?

Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Mozes li malo detalja oko maksigrafa? Prethodni post ti dodje kao pravi uvod, sad cekamo razradu! :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nemojte se smejati na sledece pitanje, ali da li se nekom desavalo da dok radi rig, imam osecaj kao da me pecka struja sa cesme, ili dok se tusiram? Rig je inace trenutno sa samo 2 karte,1060, radi normalno, kopa normalno..
 
Proveri izolaciju po kuci, ne bi trebalo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nemojte se smejati na sledece pitanje, ali da li se nekom desavalo da dok radi rig, imam osecaj kao da me pecka struja sa cesme, ili dok se tusiram? Rig je inace trenutno sa samo 2 karte,1060, radi normalno, kopa normalno..

Vjer ti nula negdje probija, tj nije dobar kontakt. Zovi elektricara da provjeri sta je u pitanju dok se nije desio veci problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
brzinski reseno, promenio sam uticnicu tj premestio rig u drugu sobu, sada je ok. Nesto nije u redu sa uticnicom, provericu sutra. Hvala svima na odgovorima ;)
 
Starije instalacije u kucama radi ustede na materijalu (pocinkovana traka), uzemljenje vezivano na pocinkovanu cev od vode u zidu. Zovi majstora, ali to je tesko naci...
 
Evo ga opremanje prostora od 350 kvm za rudarenje :)
Cena struje je 0.038eura za kwh.

Trenutna kolicina struje je dva brojila sa po 44 kw.

IMG_0424.jpg

IMG_0425.jpg

ps: ne znam zasto rotira fotografije
 
Poslednja izmena:
Gde je to tako jeftina struja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Industrijska struja u Gardnerville, NV -- USA
http://www.electricitylocal.com/states/nevada/carson-city/

Takodje iz NV Electric su mi rekli da ce moci da mi spuste na $0.025 ako budem presao 100kw potrosnju.

Inace i delovi su ovde dostupniji, ne samo da se brze narucuje nego nema ni spedicije, carine, PDV-a i slicno.
Prostor je na 1600m nadmorske visine u blizini planina na kojima je i sneg tokom godine sto znaci manje hladjenja.
Vazduh je suv cele godine i nema vlaznosti.
 
Svaka čast, biće to lepa farmica.

Učinilo mi se sa slika da nije baš "srpski" objekat. [emoji1]
 
Sjajno. Je l planiraš to za sopstvene potrebe ili ćeš iznajmljivati prostor rudarima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sjajno. Je l planiraš to za sopstvene potrebe ili ćeš iznajmljivati prostor rudarima?
Sent from my iPhone using Tapatalk

I jedno i drugo. uglavnom pripremam da iznajmljujem i to bas povoljno a imam vec dosta njih koji su spremili masine za selidbu. :)
 
Ja nisam pricao o rashladjivanju 2,3 riga, ... 3, 4 kartice, tako da zastakljenu terasu s otvoren prozor ne bih komentarisao. "PusPul " varijanta je najprostija, relativno jeftina, ali jos jeftinije efikasna, za letnji period sa temperaturama 35+ stepeni. Znaci ako taj vetar-vazduh je cisto usmeren da uvlaci vazduh i izvlaci iz prostorije, a ne kroz same rigove, onda je cela prica besmislena. U prostoru gde masine aktivno greju, ja pokusavam rashladiti sam PROSTOR,(vazduhom od 35+ stepeni), ne lokalno rigove, nego PROSTOR, pa ono da li treba biti akademik pa primetiti da to nije resenje za kojim se traga.
Nisam mislio da uprostimo temu na nacin da se javi bilo ko i iznese bilo sta i sve to kao idejno resenje za 2 riga ... srpsku boljku kroz vekove, genijalnu promaju.

Imaju rješenja,sve zavisi koliko želiš da uložiš.Meni za prostoriju 1.2x2.5x3m čova traži 1600€.Sam podešavaš temperaturu i vlažnost prostorije i nema da boli glava
 
Imam ja 6000kwh slobodno, obezbedjena klima, ventilatori, internet, cena 7-8din po kwh
 
6000kwh je dovoljno za 6-7 hiljada standardnih rigova...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne bas. Cim se izrazavas u kwh to je (jedinica mere za potrosnju) ono na sta ti mislis je (kw) jedinica mere za snagu.
U ovom slucaju ako kazes 6000 kwh to je 6000 / 30dana / 24h tj 8.3 KW - SNAGE. Sto je dovoljno 7 rigova. (posto ne treba ici bas do kraja).
 
Na 8.3? Minimum 10 rigova, sem ako nisu 8x 1080.
 
Ne znam kako je tamo ali znam da u US na primer distribucija ti kaze da ne ides do 100% opterecenja vec do 85%

Ti si dobio 6000 kWh mesečne potrošnje, jel tako? To ne deliš sa 30 pa sa 24, već imaš posebno koliko smeš da povučeš u trenutku. To se ovde zove angažovana snaga. To je druga cifra nevezana za onih 6000 kWh. Pitaj svoju distribuciju kolika ti je snaga kolju smeš da priključiš. Možda ti i piše na računu ili u ugovoru. U Srbiji ima.
 
Ti si dobio 6000 kWh mesečne potrošnje, jel tako? To ne deliš sa 30 pa sa 24, već imaš posebno koliko smeš da povučeš u trenutku. To se ovde zove angažovana snaga. To je druga cifra nevezana za onih 6000 kWh. Pitaj svoju distribuciju kolika ti je snaga kolju smeš da priključiš. Možda ti i piše na računu ili u ugovoru. U Srbiji ima.

Pa vidis ovde se "angazovanu snaga" izrazava u amperima. Na primer ja imam 1200 amps @208v toliko smem da "povucem" tj do toliko struje ce raditi stim da ti je naznaceno da je preko 85% high load. A sve sto je oznaceno sa "kwh" je zapravo koliko "trosis".
 
Pa vidis ovde se "angazovanu snaga" izrazava u amperima. Na primer ja imam 1200 amps @208v toliko smem da "povucem" tj do toliko struje ce raditi stim da ti je naznaceno da je preko 85% high load. A sve sto je oznaceno sa "kwh" je zapravo koliko "trosis".

Rekao bih da imaš 400 A po fazi, odnosno 1200 ukupno na tri faze.
400amps @ 3p208
400*(3*208)=249,600w
249,600/1000=249.6 kW
Prijatelju, ti imaš 249 kW "angažovane snage", što će reći prostora za preko 200 rigova od oko 1 kW. E, to se zove industrijska struja.
Ajde, ako se neko razume u američki način iskazivanja ograničenja, nek proveri ovo gore. Inače, baš ove brojke gore sam našao na nekom forumu kao primer, pa pretpostavljam da priključak koji imaš predstavlja neki standard.

Edit: a i bilo bi glupo da sa onim prostorom možeš samo 8-10 rigova da ubaciš.:cigar:
 
Poslednja izmena:
ok ovo sto si napisao ima smisla i to je sve ok ali mi nije jasno gde ti tu dolaze "KWH"?

Kako ti snagu izrazavas u "kwh" kada je to ovde iskljucivo vezano za potrosnju.

ps; Ma jok :)) Pa ja znam da ide 1200*208 (ako je ukupno 1200amps na sve tri faze) a mislim da jeste.
Doduse ja imam dva nezavisna prikljucka 1200*208 :)
 
Poslednja izmena:
ok ovo sto si napisao ima smisla i to je sve ok ali mi nije jasno gde ti tu dolaze "KWH"?

Kako ti snagu izrazavas u "kwh" kada je to ovde iskljucivo vezano za potrosnju.

ps; Ma jok :)) Pa ja znam da ide 1200*208 (ako je ukupno 1200amps na sve tri faze) a mislim da jeste.
Doduse ja imam dva nezavisna prikljucka 1200*208 :)

Pročitaj moj post. Nigde nema kWh, već samo kW. kW je snaga, a kWh je potrošnja. kWh je ono što se svakog meseca broji i to plaćaš po jedinici, a kW je trenutno koliko ti oprema vuče. Po jednom rigu, računaj da trošiš oko 600 kWh. Ako ti je cena struje 0,05$ po kWh, to je 600x0,05=30$, Na to ide porez, ako ga ima, a možda ima i još nekih troškova, kao što je koliko si maksimalno kW povukao u nekom trenutku. To u Srbiji ima na nekim vrstama priključaka.
 
Posto se tice excel datoteke za potrosnju, pitacu ovde..

Treba mi mala pomoc. Sve je lepo odradjeno, sem sto excel automatski prebacuje celiju. pa ako ukucam 5,480 dobijem 5480. Tako da ispada kilovat 5480 dinara
Pokusavam da pronadjem resenje ali ne uspevam.. Medjao sam format celije u general, text, number

edit: nasao sam neko resenje, gde u ceni struje po tarifi, stavim =5,480 (kao funkciju). Samo ne znam kako odraditi bez da nije funkcija
http://www98.zippyshare.com/v/IPpASILd/file.html

p.s. hvala clanu koji je postavio "matematika za struju"
 
Poslednja izmena:
Kolko ja vidim Excel radi kako treba, to polje se formatira kako treba. Mozda je do tvoje verzije ali ne bi trebalo, na 2007 radi kako treba. Probaj da formatiras kao number sa dve decimale.
U svakom slucaju prebaci pitanje u neki deo foruma koji se tice softvera da ne gusimo ovde bzvz.
 
nisam znao gde da postavim, ali sad vidim da ima deo windows aplikativni softveri.. (nisam zalazio tu do sada) :)
Probacu na drugom racunaru jer kod mene ne formatira kako treba (ako nije kao funkcija)
Jer ako promenim cene po zonama, C4 tabela, onda mi polje i21 bude 5480 dinara i dobijem milionski racun..
Ono sto sam primetio jeste da prihvata 5,84 ali ne i 5,840.. Valljda zeza ova treca decimala
 
Ne treba ti treca decimala, kod svih cena je nula tako da su ti dve dovoljne.
 
Nazad
Vrh Dno