»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 342

Tema: Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        5
        Ja bih na temu hlađenja dodao samo da je po mom mišljenju najpametnije jednostavno se osloboditi od toplog vazduha.
        Leto sam progurao bez ikakvih problema.

Click image for larger version. 

Name:	20160824_194643.jpg 
Views:	1292 
Size:	107,6 KB 
ID:	219089
        Menjao miodragk : 10.01.2017. u 20:12

Member Avatar korisnika markosvaba
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        628
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel t5800 @2.0
        • RAM: 4gb
        • VGA: Ati 3650
        • MON: Samsung t220
        • HDD: Seagate 250GB SATA II 8mb + WD 250 SATA II 16mb
        • SND: Kinez neki od 10€, Altec vs 4121
        • LAP: Acer extensa 5630g..25mn
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech g5+ Internet edition Pro+ Altec Lansing VS 4121
      4. Razmisljao sam na svaki prozor da stavim po ventilator, koja je cena, od koliko w? Kvalitet? predlog za neki

Member
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        426
        ne treba ti na svaki prozor. treba ti jedan koji izvlaci vruc vazduh iz prostorije,i drugi koji ubacuje svez,po mogucnosti hladan.

Newcomer Avatar korisnika Molex
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        74
      7. Moja mašina
        • CPU: i7 4770k
        • RAM: 32 Gb
        • VGA: ROG STRIX-GTX1070-O8G
        • MON: LG 34UM95-P
        • HDD: Toshiba 4Gb
        • OPT: bez naocara
        • Case: StormScout
        • INET: Modemska veza
      8. Merna grupa, sa distributivne mreze, dakle bez trafo-a (EPS/snadbevanje ...bem li ga vise kako sta zovu):

Maksigraf u toku meseca vam baci da u peek-u trosite recimo 10kW, 15-tak rigova (naravno ako se bavite ovim poslom to je i kontinuirana potrosnja, te ne odstupa od peek-a ni prosecna puno) .... to puta 1000din

16 sati "skupe" struje *30 dana u mesecu * cena skupe struje u zelenoj zoni, po danasnjim racunima 5.8din * potrosnja

8 sati "jeftine" *30 dana * cena jeftine struje u zelenoj zoni, po danasnjim racunima 1.5 din * potrosnja

Saberete sve i to nista sto vam ostane .... :-)

U sustini za ovaj primer to bi znacilo 10kW *1000= 10k din
        16*30*5.8*10= 27 840 din
        8*30*1.5*10 = 3 600 din

Sve je to cirka 41 500 din ili ti za ove koji oce u jevropu 340e
        Za kolege sa pogonom ispod 10 kW a koji racunaju da je i crena zona ok, nek zaracunaju opet.

Hladjenje: Tunel, bez premca ...lako ostvariv sa stalizicom(iz prodavnica, rafovi), prostor sa strana zatvoriti ciradom/ sofisticiranije pleksiglasom .... na jednom kraju rupa s resetku na drugoj vent sa bar 2k RPM d uvlaci vazduh, obavezno staviti neki filter, prasina nije dobra ni u krevetu

I eto ga mali pogoncic ko secer za pocetak :-D

Uglavnom mislim da klime nisu resenje, jer masine prave aktivno toplotu, sto znaci da klima treba stalno da duva, sto opet znaci da na onom primeru iz merne grupe, fali malo kW ... malo vise.

Da mali dodatak, da bi ste mernu grupu uveli(ne racunam cenu rada majstora, ako majstor niste, ili ga nemate u familiji) treba racunati na izmedju 300-400e u samom startu za pratecu opremu
        Menjao Molex : 14.01.2017. u 13:57

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        415
        [QUOTE=Molex;4944585]Merna grupa, sa distributivne mreze, dakle bez trafo
        Jel to pricas iz licnog iskustva za cenu ili...
        Da je tvoja racunica tacna , maltene svako ko trosi preko 500kw mesecno bi mu se isplatilo da predje na mernu grupu(ako uzmes za reper da te cena kw na dvotarifnom brojilu kosta prosecno 7.6-8,3 dinara ako se drzis plave zone).
        Aktuelni cenovnik epsa bez akciza i pdv-a:
        http://www.eps-snabdevanje.rs/kupci/...%20za%20GS.pdf
        Mene zanima do koliko se placa obracunska snaga a od koliko prekomerna?
        Dodatne stavke na tom racunu (akciza , naknade , da li ima jos nesto...)?

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        74
      11. Moja mašina
      12. Ajde ovako, koliko ja razumem tebe ja cu odgovoriti, iako nisam specijalizovana osoba za tumacenje racuna EPS-a, i sam znas kakvi su.

Prekomerna snaga u obracunu merne grupe nema, jer je tebi zadat vrh maksimetrom na mesecnom nivou koji ti placas, a da li nakon tog vrha koji uredja pokaze, ti iskljucis sve uredjaje/masine , do distribuciju ne zanima ... naravno ti posle toga placas potrosnju kW kolika god ona bila. Dakle ta granica obracunska/prekomerna je zadata samim uredjajem. Recimo ti pustis u pogon navedenih 15 rigova i to prilikom ukljucenja povuce sa mreze 10kW i u toku celog meseca ne predje tu vrednost (i ne bi ni trebalo, sem da naidjes na ultrahard block-ove ili predjes na kopanje BTC-a ) cak i da bude neplaniranih restarta, ili nestanaka struje, ti nemas reaktivnu komponentu u vidu napajanja za masine i tebi ce vrh potrosnje ostati za taj mesec tih 10kW.
        To je ono sto mnozis sa 1000 din.
        Ostalo je potrosnja koju ti gledas kao potrosac iz zelene zone, sad za cene mi nemoj drzati rec, al mislim da su prilicno aktuelne.
        Akcize, naknade nemam pojma iskreno, mislim da mozda imas tu neku naknadu dal 700 il 1200 din bez obzira da li potrosio 1w mesecno.
        E sad ovaj detalj za 500kW i nije bas ...vec od 1500kW pocni da se premisljas o MG, naravno treba uracunati i troskove ugradnje iste.

Ako obmanjujem javnost neka me bolji poznavaoci isprave :-)
        Menjao Molex : 14.01.2017. u 15:38

Member Avatar korisnika cgraph
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        61
        Citat Citiram korisnika: Molex Pogledaj poruku
        vec od 1500kW pocni da se premisljas o MG
        Verovatno si mislio na kWh? Meni je covek iz distribucije prosle godine rekao da je minimalna merna grupa 8kW... Onda sam zvao druga koji ima MG u stanu, pa sam racunao po sada starim cenama (VT 6din kWh, NT 2din kWh, zaokruzeno na gore zbog PDVa), i ispalo je da nije bilo isplativo imati MG, a vuci recimo 4-5 kW snage. Naravno, isplativo je ako se ima rigova i rashladne opreme koja zbirno vuce dozvoljenu snagu.

Medjutim, ono sto mene buni i dalje jeste ono sto se moze procitati na www.enel.co.rs. Sajt jeste da deceniju nije azuriran , ali navodi i grupe sa manjom snagom. Ako neko ima iskustva iz prve ruke, za npr MG od 5 kW da podeli ovde, bio bih mu zahvalan.

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        415
        Mislim da si masio za nekih 50% , tj. da bi cena za 10kw non-stop potrosnje 30 dana bez peak-ova I padova bila na mernoj grupi oko 65000 dinara.(posebno brojilo samo za rigove)
        I ja bi' voleo da neko ko realno koristi uzme racun u ruke i ispravi nam kalkulacije... (:

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        74
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: cgraph Pogledaj poruku
        Verovatno si mislio na kWh?
        Apsolutno

I hvala na dopuni za minimalnu snagu za mernu grupu, moguce da je to jedan od uslova ... meni nije trebala za ispod 10kW, pa se nisam ni zainteresovao za taj detalj.
        A 50% promasaj bas i nije Vladane, inace bih mogao da pakujem kofer :-)

Member
        Na forumu od
        Jun 2014
        Poruka
        149
        Obracunska snaga 834din * maksigraf
        Visa tarifa 6.72 * potrosnja
        Niza tarifa 2.24 * potrosnja
        Takse i Rtv oko 500din
        Akciza 7.5% od ukupnog zbira
        Slag na tortu <PDV> 20% na sve ispred izracunato
        Podatci su sa racuna poznanika koji je MG koristio za TA pec(oko 2000kw mesecno), kaze da je do nedavno imalo smisla, ali sada se trudi da sat vrati na stari nacin obracuna(siroka potosnja).

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        415
        Tom logikom sam otprilike I dosao do 65000 dinara
        @Molex
        gde ces bre , ostavi kofere , lopovi su to.

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        415
        je jos ako koristis kuci ,treba da pazis da u istom trenutku ne ukljucis velike potrosace da ti ne izmere onaj interval od 15 minuta(bojler ,pegla , rerna , ringla, usisivac I eto ti taj mesec 5-8000 dinara vise)
        Menjao weasel : 14.01.2017. u 22:16

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        73
        Da li se može koristiti EPS kalkulator za okvirne cene? Za 10.000Kw/h potrošenih, mesečni račun je oko 52.000din

Member
        Na forumu od
        Jun 2014
        Poruka
        149
        U nasoj dimenziji ne, 10.000kw u plavoj zoni je oko 100.000din. A crvenu da ne spominjem...

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        73
        Citat Citiram korisnika: Ilion Pogledaj poruku
        Mislim da i ova kompanija prihvata snabdevanje fizičkih lica električnom energijom.

Pozovite, raspitajte se.

http://www.e-nergia.rs/

011/655-80-19
        Danas sam pricao sa njima, moguce je i da se udruze vise njih iz razlicitih delova zemlje pod jednim ugovorom (podeljenim obracunom za svako merno mesto) i jedinstvenom cenom, sto nas je vise i sto vise trosimo, manja je cena struje.

Rudari Srbije ujedinite se

Strana 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •